Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 3


Recommended Posts

Привет на всички :) Бях се забравила, а и бях позабравила за форума... Не съм подреждала карти от доста време, връзките ни "поотслабнаха" :D Имам 2-3 комбинации от днес, подходящи за темичката. 

- 2 меча // 7 пентакли // 4 чаши  на въпрос за развитие на отношения за 3 месеца. Дано не съм прекалила с месеците само. По това тук съм склонна да мисля, че от застой, както са си сега, не се очертава да върви към положителна промяна - всеки седи в неговото кътче. Нищо не се предприема.

- 10 чаши // Рицар жезли // Светът  на въпрос дали могат да се получат нещата с еди-кой си - тук ми се вижда като да търся под вола теле, тръгнала съм да търся спасение като удавник в сламка. Желания, просто в името да има желание, без планове.

- 2 пентакли // Обесен // Страшен съд  на въпрос за събития до месец - тук май фокусът е изместен в друга посока, сега ме занимават други проблеми, и, ако мога така да го кажа, трябва да се взирам другаде...

 

Моля ако някой има мнение по някои от комбинациите и затова дали съм обективна в мненията си, нека сподели, ще се радвам и на странично мнение. Даже не знам мойто колко отговаря на истината   :D

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Рицар жезли и Светът, отделно 10 чаши, Обесен и Страшен съд. Така ги свързвам картите.

Не си отскоро в тази ситуация и е време да я прекратиш. Ще ти се наложи. Рицарят и Светът говори за това, че в крайна сметка всеки ще си тръгне по пътя. Има едно кофти осъзнаване и равносметка по Обесен и Страшен съд, но хората често отлагат това във времето. Нямам намерение да влизам в подробности и да обсъждам отношенията ви защото ти си наясно с всичко и до къде ще стигнат накрая, но просто отлагаш крайното решение и твоето спасение. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, добре завърнала се!

По първата комбинация - да, нещата са в трудно/крехко равновесие (2 мечове) или с други думи застой с напрежение, тъй като питаме за развитие, но затова пък 7 пентакли дава промяна (която може да се изрази чрез спор/разпра), за съжаление не към добро, което се вижда и по 4 чаши.

 

По втората комбинация - тя като че ли не отговаря на зададения въпрос, а по-скоро сочи ... промяна на местожителството! Дали планираш такава или ще се случи неочаквано за теб, ще се радвам да споделиш сега или по-нататък. 

 

По третата комбинация - да, и аз мисля като теб; ти питаш за едно, но картите ти посочват друго, показват ти, че имаш да разрешаваш нещо, нещо което от дълго време стои неразрешено и му е крайно време вече да се разчисти/промени/обнови.

 

Поздрави!

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря и на двете ви за отговорите  :)

Диана, интересно тълкуване правиш на втората комбинация... От известно време ме сполитат все повече тревожни мисли за реализацията в нашата страна, то едно на ръка, че тая страх по това отношение у себе си, но се е зародило едно желание да работя в чужбина. Но преди това има да изям доста хляб както се казва :) Затова трябва да мине време, за да видим.

 

пп: Сега се загледах в темата за константните съчетания в Таро, там е написано това, което все пак резонира с въпроса ми. Само дето липсва тройката.

При раздяла - 3 мечове + Рицар жезли + Светът

 

Приятна вечер!

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички :) Бях се забравила, а и бях позабравила за форума... Не съм подреждала карти от доста време, връзките ни "поотслабнаха" :D Имам 2-3 комбинации от днес, подходящи за темичката. 

- 2 меча // 7 пентакли // 4 чаши  на въпрос за развитие на отношения за 3 месеца. Дано не съм прекалила с месеците само. По това тук съм склонна да мисля, че от застой, както са си сега, не се очертава да върви към положителна промяна - всеки седи в неговото кътче. Нищо не се предприема.

- 10 чаши // Рицар жезли // Светът  на въпрос дали могат да се получат нещата с еди-кой си - тук ми се вижда като да търся под вола теле, тръгнала съм да търся спасение като удавник в сламка. Желания, просто в името да има желание, без планове.

- 2 пентакли // Обесен // Страшен съд  на въпрос за събития до месец - тук май фокусът е изместен в друга посока, сега ме занимават други проблеми, и, ако мога така да го кажа, трябва да се взирам другаде...

 

Моля ако някой има мнение по някои от комбинациите и затова дали съм обективна в мненията си, нека сподели, ще се радвам и на странично мнение. Даже не знам мойто колко отговаря на истината   :D

 

Много добре си се справила и сама.

По втората комбинация, Рицар жезли и Светът са перфектното продължение една след и на друга, но при наличието на 10 чаши, всичко отива по дяволите, проекция на проекцията, но пък тя се и осъзнава, което е добре.

 

По третата: наистина акцентът е друг на този етап (2 пентакли с Обесеният), такава е конюнктурата, по-важно е да имаш пари и да си удовлетворена от нещата, а третата карта - Страшният съд говори за наличие на събитие/я, които ще те върнат, ако вече не са те върнали в една минала ситуация, която си мислела, че вече е зад гърба ти. Някои уроци ще се повторят, докато не се научат.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е "Какво чувствам към ...?" Ясно е колко не съм наясно със себе си. :) Изтеглих :

 

Рицар мечове, 2 пентакли, Колелото на съдбата

 

Всичко друго, но не и любов, нали? :) По-скоро гняв, съпротива към състоянието на отношенията в момента, разпилявам енергията си в мисли и обуздани пориви, които не са никак нежни. Трудно ми е да намеря баланса в себе си. Колелото сочи последствията от миналото и завършва всичко с тежката си дума, че трябва да допусна промяната, защото тя така или иначе се е състояла. 

 

Модераторска забележка: за последен път местя мнение  от тема, която не е подходяща за него. Моля ви пишете в правилните теми.

 

Извинявай Лиула! Заблудила съм се.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Какво изпитва Х. към мен? - 8 жезли, Колелото на съдбата, 9 меча.

Първите две карти не мога да ги свържа с въпроса, по третата - угризения на съвестта. Сякаш нещо бързо се е задвижило и се развива по 8 жезли с Колелото, което го кара да се чувства гузен по 9 меча. Със сигурност не изпитва любов, това поне е ясно.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Въпросът е "Какво чувствам към ...?" Ясно е колко не съм наясно със себе си. Изтеглих :

Рицар мечове, 2 пентакли, Колелото на съдбата

 

Ще бъда кратка и ще споделя само впечатлението на прима виста: според мен основният мотив е съжаление, огорчение и отказ да пуснеш това, което е било (в каквато и форма да е било) да си замине. Както ти самата разтълкува, втренчена си към минали събития, но изпитваш основно безсилие. Миналото не може да се промени, колкото и да е болезнено понякога. А Таро само ти показва, че изходът е само един - да забравиш, дори и да простиш. Насила или по желание. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сещам се за две интересни комбинации за отношения и те са

 

8 жезли, Крал жезли обърнат, 7 чаши, както и 8 меча, 7 чаши, 8 чаши.

 

За едни и същи хора са, тоест, може да намерите паралели. Интересно е присъствието на 7 чаши в двете. По същата тема са и 5 чаши, Рицар жезли, Колелото, а също Рицар жезли, Крал меча, 4 чаши.

 

Който иска - да заповяда :)

Линк към коментар
Share on other sites

...Добро утроооо:)...Понеже нямам много време...лекичко се поуспах...докато допивам кафето да кажа какво ми се наби на очи...мечти и страсти...:)...Няма нито един пентакъл,само едни мечове...и то какви за отношения...няма женски карти и мнооооогото осмици...без най-важната за мен-8пентакли...8-ците винаги съм ги свързвала с нещата,които човек сам си сътвори...8меч-умствено...,8-ца чаши-душевно...8-ца жезли-прибързващо и непостоянно,а 8-ца пентакли,обратно-старателно и постоянно...Някакси ги свързвам с повелята на Справедливостта..."Каквото и както си го направил...сега ще го пожънеш...и всичко си го направил /или не/ти...с ума си...със сърцето си...с ръцете си..."...Отклоних се лекичко...:)...,но понеже нямам много време,а и въпросите са за отношения все пак,ще довърша анализа си по някое време днес...,а сега хубав и усмихнат ден за всички...петък е... :3d_097:

Линк към коментар
Share on other sites

...И такааа,да продължа с разсъжденията по комбинациите,предложени ни от Lifetime.../ех,как искам някога да те напиша по име...:)/...Та,странна посока поеха усещанията ми за този човек,защото аз друг така и не успях да видя тук...                                                                                                               

                                            8 жезли, Крал жезли обърнат, 7 чаши,

                                             8 меча, 7 чаши, 8 чаши.

                                              5 чаши, Рицар жезли, Колелото

                                               Рицар жезли, Крал меча, 4 чаши.

 Прилича ми на човек,който в началото много бързо и нетърпеливо е искал да смени семейното си положение,т.е. нещо като да се разведе може би./или за момент да "скъса веригата"/..чак като някаква мечта и фиксидея му е било...Обаче,тази мечта си е останала само такава...някакъв блян,надуване на сапунен мехур,красив,но нетраен по живот...Не знам дали ,наличието на 8 меч и 8 чаши се неглижират,както Ивета беше коментирала моя комбинация...,но самата наличност на 7 чаши на втора позиция показва проективността на тройката...или,че този човек витае в облаците... :)...Идват комбинациите с Рицарите...т.е. Кралят вече има желание да осъществи Рицаря в себе си,но...нещата са заключени и застопорени от Колелото,а унинието по 5 чаши и Рицар жезли ми прилича на страхотно разочарование...осъзнаване,разбиране,че нещата така и няма да се състоят...В последната комбинация виждаме вече,че Рицар жезли е в миналото,изместен от един мислещ Крал меч...прилича ми на нещо от сорта..."дошъл му е акълът в главата най-сетне"...Осъзнаването на истината,на несбъднатата мечта е довело до състояние на меланхолия...потапяне отново в ежедневието,усещането на застой...затъване в сивата рутина и скуката...Или накратко казано,това са никакви отношения...дошли прибързано по 8 жезли ,илюзорен живот в моментна приказка, може би лек свеж полъх за някого,но удавени в блатото на 4 чаши...,без възможността да се реализират /липсата на пентакли,а и на мечове,различни от 8-цата/...Линията 7чаши,8чаши,Колелото,4чаши.Доказателство,че човекът е осъзнал илюзорната 7чаши,прекомерните желания и за себе си,и за другите и е започнал да търси някакъв изход от ситуацията,но Колелото...външни събития и обстоятелства слагат край на това търсене и резултатът е 4 чаши както писах и по-горе...

        Но може и ситуацията да е м/у Краля/родител/ и Рицаря...и наистина да има ситуация и отношения...,но така ги видях аз...а Lifetime   ще каже как всъщност са нещата...   :)                            

 

                                           

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Хванала си грешна посока на разсъждения още в началото и оттам си се отнесла.

 

Искам да кажа, между другото, че тези комбинации са много сложни - поне някои от тях, които влизат в категорията за напреднали. Така че, не ги подценявайте.

 

Помислете и пробвайте пак.

Линк към коментар
Share on other sites

... :)..Да,доста пописах...Ами и така и така го гледах,явно толкова си мога...Единият вариант Крал жезли да е човек от семейството...роднина по бащина линия...,или пък  съпруг.../и да попитам, когато е обърнат може ли да се разглежда като бивш?!?/...и имайки предвид ...,че в права позиция е голям оптимист и кипящ от ентусиазъм,то обърнат да показва,че тези качества в него са укротени...или пък човек,чийто вътрешен огън е бил задушен и е станал слаб и циничен,а с тази 7 чаши да е нещо измислено...нещо,което си въобразява...едва ли не е за човек с някакво маниакално поведение?...И точно тази комбинация на 8 жезли и обърнат Крал жезли с тези променящи се настроения да са причината за това?!...Нека и другите да пишат...аз ще продължа да мисля,че явно наистина съм се забила в грешна посока... :3d_077:...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Сещам се за две интересни комбинации за отношения и те са

 

8 жезли, Крал жезли обърнат, 7 чаши, както и 8 меча, 7 чаши, 8 чаши.

 

За едни и същи хора са, тоест, може да намерите паралели. Интересно е присъствието на 7 чаши в двете. По същата тема са и 5 чаши, Рицар жезли, Колелото, а също Рицар жезли, Крал меча, 4 чаши.

 

Който иска - да заповяда :)

 

Какви са въпросите за тези двама? Или идеята е да се тълкува без тях?

Линк към коментар
Share on other sites

 

Сещам се за две интересни комбинации за отношения и те са

 

8 жезли, Крал жезли обърнат, 7 чаши, както и 8 меча, 7 чаши, 8 чаши.

 

За едни и същи хора са, тоест, може да намерите паралели. Интересно е присъствието на 7 чаши в двете. По същата тема са и 5 чаши, Рицар жезли, Колелото, а също Рицар жезли, Крал меча, 4 чаши.

 

Който иска - да заповяда :)

 

Какви са въпросите за тези двама? Или идеята е да се тълкува без тях?

 

 

Щях да напиша и за това, хубаво, че ме подсещаш.

 

Не помня какви са. Аз самата много се дразня, когато няма въпроси, защото изучаването на карти не става с празни философии, но много често ми се случва да ги неглижирам, за сметка на комбинациите. Редно е винаги да има въпрос, особено при положение, че пускам комбинации за напреднали и среднонапреднали в тема за начинаещи, но тук просто няма.

 

Водете се по картите, тези комбинации са много красноречиви. Плюс това, тук не става въпрос за връзка и как тя се развива, става въпрос за отношение на един човек към друг. Помислете и пишете.

Линк към коментар
Share on other sites

Малко насоки по картите на Lifetime, но и не само, разбира се.

 

Имате, в случая, 4 комбинации.

Първата стъпка - какви са стихиите (боите в картите), кои се повтарят и къде се повтарят.

Втора стъпка - повторяемост, близост на първите, на вторите и третите карти.

Трета стъпка - какви са Дворцовите карти, от коя боя, бои са, има ли градация, това отново съобразено с местата им в комбинациите.

Четвърта стъпка - в тези комбинации за колко човека става дума: за един, за двама, за повече или за нито един.

Пета стъпка - обобщение на всичко досега.

 

От тези комбинации, най-сложна комбинация е втората, а именно 8 меча, 7 чаши, 8 чаши

 

Основна сюжетна линия е образа на 7 чаши в комбинациите.

 

Всяко едно тълкуване на Таро, освен дълбока интуиция, е и строга логика.

Предлагам, докато не се изяснят тези карти, да не се предлагат нови. Трябва да се учи, все едно дали картите са трудни, много трудни или свръхтрудни. Важно е да не мислим за себе си в картите, а за Таро като карти Таро.

 

Вие сте!

Линк към коментар
Share on other sites

Айде и аз барабар Петко с мъжете :)

 

8 жезли, Крал жезли обърнат, 7 чаши 

Според мен става въпрос за младо момиче или момче с неговото нетърпение и неуравновесен още характер (8жезли) и неговия баща, дядо/пастрок или авторитетът на  мъж в живота му. Тук има много агресия, фалш, лицемерие, деспотизъм, безчувственост и т.н. (обърнат крал жезли) която задушава и стои между него и желанията и поривите му. От друга страна смятам, че детето се самозаблуждава, още вярва, че към него ще бъда проявено разбиране, милост или че ще се справи само с това отношение (7чаши)

 

8 меча, 7 чаши, 8 чаши

Младежът/детето се чувства оковано, в безизходица, вижда че нищо не зависи от него и че начинът да достигне до желаното, макар че желанията му се явяват средства за самоизява и самоутвърждение, е погрешен (8 меча и 8 чаши) Т.е. идва смяна на посоката на търсене на изход от ситуацията, но с чувството че е загубил битката (8 чаши), .

 

5 чаши, Рицар жезли, Колелото

Депресиран младежът чувства огромно разочарование от общуването си с другите( 5 чаши и Рицар жезли), което може би показва, че той не получава помощ от никъде и не чувства мотивация да го преодолее и идва идеята за пътуване или смяна на местожителството, в т.ч. дори само излизане на квартира или при приятел,(Рицар жезли) но това няма как да се осъществи в този момент, което ясно показва Колелото на съдбата.

 

Рицар жезли, Крал меча, 4 чаши.

В крайна сметка може би събира смелост да реагира, да отвърне, да въстане срещу угнетяващото отношение на "бащата" или намира подкрепа в лицето на някой друг ( Крал меча), или намира начин да осъществи пътуването/преместването(Рицар Жезли),но въпреки това се чувства дълбоко уморен от всичко, много тъжен и депресиран (4 чаши)

 

Как се справям?

 

П.П. Същото може да се отнася за съпругата, вместо за детето. Предвид темата, но пък Lifetime казва друго, доколкото я разбрах.

 

П.П. Писах това преди Лиула да даде насоките си. Няма да променям нищо тук. Ще продължавам в нови мнения.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

...Ами пак... :)...8 жезли, Крал жезли обърнат, 7 чаши,

                                             8 меча, 7 чаши, 8 чаши.

                                              5 чаши, Рицар жезли, Колелото

                                               Рицар жезли, Крал меча, 4 чаши.                                                                                                                                                               Чаши  7 чаши,които от бъдещето са преминали в сегашно време,5 чаши от миналото са 4чаши в бъдеще...Наистина не мога да разбера това трансформация на един човек ли е...от обърнат Крал жезли,през Рицар жезли и накрая достигнал Крал меч...или това са две отделни лица?!..Не ми е ясно много без въпроси...видя се къде се отнесох...Имайки предвид темата,трябва да касаят любовни отношения...А за 8меч 7 чаши 8 чаши като я гледах ми хрумна дали това не е някакъв вододел...нещо като тънка граница м/у разум и чувства...и тук трябва да се направи избор дали да се остане вързан по 8 меч...или да се търси път и изход...по 8 чаши...някак ми са противоположни и крайно различни двете,но ми убягва логиката на 7 чаши...,която е бягство в нереалността?!?...Или точно тези противоположности да са причината за това бягство във фантазиите,защото там няма нито болка...нито напъни за търсене...  :hmmmmm: 

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

С риск да напиша голяма глупост, бих искала да попитам нещо (реших, защото наистина искам да се научна и няма друг начин, освен да виждам грешките си). Тъй като разбирам, че става дума за любовни отношения, съдейки по ниските карти и по-точно по първите две комбинации.. дали не става въпрос за "хлътване" от страна на мъжа, което после преминава в изневяра, която пък е довела до неудовлетворение? Макар, че за такива случаи по-скоро бих очаквала Дявол и Рицар Чаши... 

 

Другото, което ми хрумва е подобно на другите момичета - по Крал Жезли, 7 чаши и 7 чаши, 8 чаши - очаквания, (по)желания, фикс-идея, които са се случили, но са били разочарование и все пак някой се е вкопчил в тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Моите недомислици, които изписах и ги копирам тук :)

 

 

Тук става дума за мъж, който като че ли през цялото време се има в ролята на мъченик, понеже всички комбинации завършват с чаши, без тази с Колелото, но и то като че ли препраща към някоя чаша... Струва ми се, че личността преживява цикъл от приливи и отливи – има миг провидение през мъгливата представа на 7 чаши, това по втората комбинация. Рицар жезли се превръща в Крал мечове по-скоро за да разсече оковите на собственото си безсилие. Според мен 7 чаши играе ролята на свят, създаден от самия него, в който той се опитва безуспешно да се оттегли. Как може Крал мечове да пребивава в света на 7 чаши? Не може, затова от тоя свят може да бъдат издигнати основите на тъжното съзерцание (4 чаши). Никъде не виждам обекта на отношенията, втора персона няма. Става въпрос за еднолично битие, то и човекът според мен е над 30 години. Не мисля, че има физически недъзи, по това съдя от Рицаря... Иска да избяга от себе си, но не може. Празнота ми се изписва в представите, отново по 7 чаши.

Изобщо не разбирам обърнатите карти, затова и ми изглежда сложно, освен цялата комбинация де, която наистина не е за начинаещи май :D

Също – 8 меча, 7 чаши, 8 чаши ми се струва като мазохистично кредо на спасението.

 

Истината се крие някъде там  :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Бях написала дълъг пост, но изчезна, не мога да възстановя написаното и затова ще бъда кратка сега и не толкова задълбочена, отделно ще анализирам комбинацията 8 меча, 7 чаши, 8 чаши в Таро за напреднали. Подобни комбинации ме карат да вярвам, че Таро е религия. Но и няма религия по-високо от истината.

 

Защото комбинацията е уникална и генерира много полета за анализи. И лично на мен ми напомня за романа на Камю "Чуждененцът", но без интелектуалната дълбочина на автора, а само с патериците на "идеята" за различност.

 

Важното е друго, ниските карти, както по-горе прочетох, са ниски само по номерация, когато са такива, каквито са, нещата стават различни.

В изчезналия си пост писах, че 5 чаши, 8 чаши, 8 меча, 4 чаши, са пирони в ковчега на всяко едно непознаване на собственото битие.

 

Циркът е празен, акробатите на пределна възраст, а мимовете - с размазан грим. Тук отношение няма. Няма и любов, освен към любовта :) Май това е тъжно.

 

Темата е Картите Таро и любовта, и по default се постват подобни комбинации, но повечето не са свързани с нея, а само са мислени за такива.

В случая Lifetime изрично е написала "отношения". За да избегне конфузността от срещата с мнима любов. Каквато в нейните карти не съществува.

 

Та, Lifetime ще анализира картите си.

 

По-горе пиша за Камю, със същия успех можем да споменем и Дориан Грей на Оскар Уайлд. Отново за комбинациите от карти.

 

П.С. Специални адмирации от мен към Димитрина. Блестящ анализ.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Имаше едно въпросче от снощи, но бях много изморена, за да отговоря.

 

8 меча, 7 чаши, 8 чаши

Първоначално ми се вижда доста голям контрапункт между 8 меча и 7 чаши плюс 8 чаши. Но на втори прочит, това представлява естествена реакция да се затвори една болезнена рана. Цялата тази схема ми напомня за Колелото, но не в аспекта на съдбовна, надчовешка карта, а като последствие от някакви действия. Но има и нещо надчовешко в нея, така си мисля. И да, има мазохистичен хедонизъм, човек е странно същество. По този повод цитирам с мои думи извадка от една книжка на Дон Мигел Руис: единствено човек наказва себе си стотици, дори хиляди пъти, с мисълта, че го заслужава. И тъй като става въпрос за психика (отношение), 8 меча може да се явява като стигма, която не подлежи на адекватно лечение.

Линк към коментар
Share on other sites

Имаше едно въпросче от снощи, но бях много изморена, за да отговоря.

 

8 меча, 7 чаши, 8 чаши

Първоначално ми се вижда доста голям контрапункт между 8 меча и 7 чаши плюс 8 чаши. Но на втори прочит, това представлява естествена реакция да се затвори една болезнена рана. Цялата тази схема ми напомня за Колелото, но не в аспекта на съдбовна, надчовешка карта, а като последствие от някакви действия. Но има и нещо надчовешко в нея, така си мисля. И да, има мазохистичен хедонизъм, човек е странно същество. По този повод цитирам с мои думи извадка от една книжка на Дон Мигел Руис: единствено човек наказва себе си стотици, дори хиляди пъти, с мисълта, че го заслужава. И тъй като става въпрос за психика (отношение), 8 меча може да се явява като стигма, която не подлежи на адекватно лечение.

 

Страхотен анализ и поглед върху нещата.

 

Още вчера ми направи впечатление, че и по-горе си писала, че Колелото е като отзвук на някоя чаша. Аз съм на същото мнение. Колелото е там именно заради човека и неспособността му да излезе от омагьосания кръг на себенаказването, с надеждата, че рано или късно ще изкупи нечия вина, припозната като своя. Всички тези чаши, които тъжно бележат края на всяка комбинация (и то какви чаши - 4, 7, 8), се преплитат в това Колело на вина, на страх, на пасивност, на застиналост, на едно тъжно, тъжно битие на неудовлетвореност и жал по нещо, което никога не се е случило и няма да се случи.

 

И както казваш - да, има и нещо надчовешко в нея. С действията си (и бездействията си, също) човек кове съдба. Този цикъл на отваряне на раната, загниването й, затварянето й някак, няма как да доведе до нещо друго, а тук етапът на Обесения вече е преминал - след години носене на плаща на мъченика, вече отникъде няма спасение, вече дебне само Колелото. Всеки шанс на Кулата, Крал меча, 8 меча на трета, например, са били пропуснати и са използвани за самонаказание, което още повече влошава състоянието. Колелото е последната инстанция на бездействието и мазохизма. На желанието да страдаш, за да се усетиш нещо повече от другите, валяйки се в калта; да умреш, метафорично или не, в безизвестност, за да накажеш тези, които обвиняваш за собствения си провал. В този смисъл, 8 меча е стигма - а е могла да бъде лечение.

 

Тази комбинация конкретно - 8 меча, 7 чаши, 8 чаши, за мен е точно това - една отворена, кървяща рана, която трябва да бъде затворена, за да не умъртви тялото. Рана, която винаги заплашва пак да се отвори - двете осмици имат някаква окултно-циклична връзка помежду си, носят в същността си омагьосаното повторение на урока, който не е бил научен и сега трябва да бъде забравен. Като тежка травма, тежко пиянство и тежък махмурлук, от който се излиза отново с пиянство и временна забрава.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

 

Има отделна тема Таро онлайн за хора, които не се занимават с картите, нямат никакъв опит с Таро и търсят отговор на важни за тях въпроси. Можеш да си зададеш питането там. При добро желание някои от уважаемите :) ще ти отговори! 

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Банален въпрос, но .. "Изневерява ли мъжът Х. на жената У.?" - 4 меча, 3 меча, 10 жезли

Няма дворцови карти, което ме навежда на мисълта, че отговорът е "не" или картите описват отношението на мъжа / жената към връзката. Затруднява ме 3 меча, която почти винаги ми е указвала отрицателен отговор, но за взаимоотношения често сигнализира за наличието на 3-ти човек. Комбинацията сякаш описва някой уморен от живота и случващото се, който въпреки това продължава да се бори за нещо и някой. Сякаш се полагат усилия за връзка, която отдавна е изчерпана.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...