Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 3


Recommended Posts

Аз мисля, че този човек има особено отношение към своята анима. Страхопочитание пред светая светих. Жива проекция на майката и бащата в едно все още неразчленено и несъзнавано единство. Едни комплекси водят до други, но като цяло има нещо като покровителско отношение, което аз виждам като инфантилно в своята същност. 

Комбинацията е по-проста отколкото ти си я представила. Така както си писала все едно тоя мъж е голям комплексар, а всъщност не е.

Една вметка, това е мъж гледащ малко лежерно на живота като цяло :)

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен този мъж оценява по достойнство качествата й,  но не се прехласва и се чувства на ниво , т.е. не я боготвори и не се депресира от нея. Уважение.
Линк към коментар
Share on other sites

Какво мисли мъж за определена жена Слънцето, Жрицата, Крал жезли :)

 

Мисля, че от нещо е изгорял или не може да изрази, нещо пречи, за да е Крал.

 

Вие сте :)

 

:)

Красива комбинация, ако не ставаше дума за съвременен реален персонаж.

Този мъж първо има отношение към себе си и то много високо, което, разбира се, е идеално за всеки мъж. Той е свикнал да бъде едва ли не боготворен, търсен, да му се отдава чест. Добро самочувствие, лека походка и свеж нрав, усмихнат ... Идеален ... за приятел.

 

За интимни отношения, не зная как ще се пречупи границата между Слънцето и Висшата жрица - една особена комбинация, той прекрасно добре познава жените, вероятно има сестра или от малък е бил заобиколен от женска компания. Мъжете не го обичат и той не ги обича, въпреки всичко е единак.

Но това е успешен мъж, харесват ми такива мъже, пък и на всяка нормална жена.

Аз бих питала друго - какъв е правилният подход към него. Понякога крачката трябва да направят жените, но не нагло и като повечето уплашени представителки на женския пол :), а леко иронично.

 

С усмивка, този мъж обича игрите, просто му дай каквото иска, без да пресоляваш. А после, ще действаш според ситуацията.

По-скоро тези около него изгарят и в пряк, и в преносен смисъл :)

Заслужава си играта :) Не всеки ден се срещат уверени мъже, нека ги мислим за неуверени и те да се оставят да бъдат мислени за такива, не е вярно.

I love it :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Един въпрос за бъдещото развитие на отношения.

Колесницата, 2 меча, Колелото

 

Какви са те, според вас, колко са сериозни, емоционални ли са, какво предстои? За това ли говорят картите или казват нещо друго?

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Един въпрос за бъдещото развитие на отношения.

Колесницата, 2 меча, Колелото

 

Какви са те, според вас, колко са сериозни, емоционални ли са, какво предстои? За това ли говорят картите или казват нещо друго?

Не мисля, че предстои някакво развитие, напротив. Самата ситуация е такава, че нищо не може да се направи. Тук, струва ми се, липсва адекватна комуникация - хората от едно населено място ли са, общуват ли помежду си? Колесницата загатва за рационални отношения, водещ е разумът, не сърцето. Не долавям емоции тук, по-скоро инат и желание нещата да се осъществят напук на всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

Един въпрос за бъдещото развитие на отношения.

Колесницата, 2 меча, Колелото

 

Какви са те, според вас, колко са сериозни, емоционални ли са, какво предстои? За това ли говорят картите или казват нещо друго?

 

Hi, като възстановя темата за комбинации за напреднали, след мазалото, което осъществих там :), ще пусна и тази комбинация там, ако позволиш. С много по-подробен анализ, какъвто другият подфорум изисква.

 

Уникална комбинация, която създава двоен огледален образ: Колесницата е активната енергия, Колелото е пасивната, усмиряваща енергия, но това положение е на stand by, зависи изцяло от 2 меча - малката Умереност, балансът е крехък и всеки миг може да бъде нарушен.

Огледалният свят на комбинацията, разменя местата на Колесницата и Колелото, и Колесницата става трета, а Колелото - първо. Такава конотация се наблюдава и при Портата.

 

Което потвърждава историята на тези отношения - въображаемата стена, изградена и мислена като край, е нарушимо, крехко битие и най-малкото камъче, може да го докаже, като преобърне, направи зависимо от себе си, същата тази история.

Емоцията не може да се избегне, защото е важен фактор, тя е свързващо звено. Сериозни отношения.

 

Колкото до въпроса, леко е нелеп. Питащият знае, просто не е очаквал.

 

Това са много сложни карти, което е доказателство, че Таро си знае работата и не винаги онова, което се вижда, е за виждане :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението на един мъж към една жена - Отшелникът, Паж жезли, 6 жезли. Тук изпадна 2 пентакли.

Много приятна комуникация, която излиза на светло. Дори е възможно нещо да се каже или съобщи по Паж жезли и 6 жезли.

 

Какви са намеренията на мъжа към жената - Кралица меча, Справедливостта, 8 чаши

Установяване на нещо, но и отдалечаване. В първия момент си помислих остри отношения, но  нещо ме кара да мисля, че не са. И има нещо в тая 8 чаши дето не мога да уловя.

 

Какви са чувствата на мъжа към жената - Кралица жезли, Рицар меча, 2 пентакли

Бих казала, че тези отношения ще претърпят промяна и то заради 2 пентакли. Има някакво активно участие и то особено от едната страна по Кралицата и Рицаря.

 

Ще се радвам на мнения :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението на един мъж към една жена - Отшелникът, Паж жезли, 6 жезли. Тук изпадна 2 пентакли.

Много приятна комуникация, която излиза на светло. Дори е възможно нещо да се каже или съобщи по Паж жезли и 6 жезли.

 

Какви са намеренията на мъжа към жената - Кралица меча, Справедливостта, 8 чаши

Установяване на нещо, но и отдалечаване. В първия момент си помислих остри отношения, но  нещо ме кара да мисля, че не са. И има нещо в тая 8 чаши дето не мога да уловя.

 

Какви са чувствата на мъжа към жената - Кралица жезли, Рицар меча, 2 пентакли

Бих казала, че тези отношения ще претърпят промяна и то заради 2 пентакли. Има някакво активно участие и то особено от едната страна по Кралицата и Рицаря.

 

Ще се радвам на мнения :)

Здравей Лора! 

Аз ще се опитам да тълкувам картите ти.

Какво е отношението на един мъж към една жена - Отшелникът, Паж жезли, 6 жезли. Тук изпадна 2 пентакли.

Човекът е бил доста пасивен, може дори да не е забелязвал жената в смисъла на романтични чувства (в състоянието си на Отшелник), но преходът по изпадналата 2 пентакли е осъществен и той се разкрива като приятен и интересен събеседник, приятелски настроен. Предстои срещата. :) 

 

Какви са намеренията на мъжа към жената - Кралица меча, Справедливостта, 8 чаши

Тук картите отразяват не мъжа, а жената, задала въпроса.

Тази жена сега е сама, необвързана и ми се струва нащрек, като че ли има известна доза съмнение у нея. Свързвайки я с 8 чаши, предполагам че може би се страхува от лошо развитие на нещата, при което ще бъде наранена. Което вероятно е преживявала и преди. Справедливостта тук носи успокояващото равновесие, от което кралицата меч се нуждае. Предполагам, че познанството им с мъжа не е от скоро.

 

Какви са чувствата на мъжа към жената - Кралица жезли, Рицар меча, 2 пентакли

Този мъж е деен, жив, жизнен и предполагам, че тук ще има развитие по 2 пентакли, но незнам какво ще е точно. Не мога да предположа как ще се прояви рицарят. Въпреки присъствието на кралица жезли, не я смятам за олицетворяваща жената, а по-скоро като характеристика на мъжа. Освен това не свързвам рицар меч с проява на нежни емоции. В този смисъл някак не виждам жената като обект на чувства. Може и да бъркам.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

 

Какво е отношението на един мъж към една жена - Отшелникът, Паж жезли, 6 жезли. Тук изпадна 2 пентакли.

Много приятна комуникация, която излиза на светло. Дори е възможно нещо да се каже или съобщи по Паж жезли и 6 жезли.

 

Какви са намеренията на мъжа към жената - Кралица меча, Справедливостта, 8 чаши

Установяване на нещо, но и отдалечаване. В първия момент си помислих остри отношения, но  нещо ме кара да мисля, че не са. И има нещо в тая 8 чаши дето не мога да уловя.

 

Какви са чувствата на мъжа към жената - Кралица жезли, Рицар меча, 2 пентакли

Бих казала, че тези отношения ще претърпят промяна и то заради 2 пентакли. Има някакво активно участие и то особено от едната страна по Кралицата и Рицаря.

 

Ще се радвам на мнения :)

Здравей Лора! 

Аз ще се опитам да тълкувам картите ти.

Какво е отношението на един мъж към една жена - Отшелникът, Паж жезли, 6 жезли. Тук изпадна 2 пентакли.

Човекът е бил доста пасивен, може дори да не е забелязвал жената в смисъла на романтични чувства (в състоянието си на Отшелник), но преходът по изпадналата 2 пентакли е осъществен и той се разкрива като приятен и интересен събеседник, приятелски настроен. Предстои срещата. :) 

 

Какви са намеренията на мъжа към жената - Кралица меча, Справедливостта, 8 чаши

Тук картите отразяват не мъжа, а жената, задала въпроса.

Тази жена сега е сама, необвързана и ми се струва нащрек, като че ли има известна доза съмнение у нея. Свързвайки я с 8 чаши, предполагам че може би се страхува от лошо развитие на нещата, при което ще бъде наранена. Което вероятно е преживявала и преди. Справедливостта тук носи успокояващото равновесие, от което кралицата меч се нуждае. Предполагам, че познанството им с мъжа не е от скоро.

 

Какви са чувствата на мъжа към жената - Кралица жезли, Рицар меча, 2 пентакли

Този мъж е деен, жив, жизнен и предполагам, че тук ще има развитие по 2 пентакли, но незнам какво ще е точно. Не мога да предположа как ще се прояви рицарят. Въпреки присъствието на кралица жезли, не я смятам за олицетворяваща жената, а по-скоро като характеристика на мъжа. Освен това не свързвам рицар меч с проява на нежни емоции. В този смисъл някак не виждам жената като обект на чувства. Може и да бъркам.

 

Здравей, Маги :). Благодаря ти за тълкуването. Много добре си се справила, болднала съм нещата с които си в десетката. Накара ме да видя от друг ъгъл тези отношения.

Тези хора работят на едно и също място от няколко години, но отношенията са им били чисто служебни, дори отдалечени бих казала.

По втората комбинация мисля, че точно си уловила жената.

А по третата мисля, че има някаква целеустременост, но тълкувам кралицата заедно с рицаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам и аз карти, отнасящи се до емоционалния свят. За любов не говорим, нито за влюбване на този етап.

Въпросът е дали до края на тази година питащият ще има повод да се влюби, да изживее романтична история, да срещне подходящ човек за емоционална близост. Въпросът е за мъж, макар, че това няма особено значение. Сега той е single и скоро не е имал връзка.

 

Картите са Паж жезли, Звездата, Паж чаши

Картите са много интересни и дават поле за разнообразни анализи.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам и аз карти, отнасящи се до емоционалния свят. За любов не говорим, нито за влюбване на този етап.

Въпросът е дали до края на тази година питащият ще има повод да се влюби, да изживее романтична история, да срещне подходящ човек за емоционална близост. Въпросът е за мъж, макар, че това няма особено значение. Сега той е single и скоро не е имал връзка.

 

Картите са Паж жезли, Звездата, Паж чаши

Картите са много интересни и дават поле за разнообразни анализи.

Даа, той ще срещне подходящ за емоционална близост човек!

Звездата ми се е появявала само за отношения с приятелка, с която сме близки от много години, въпреки че ни делят хиляди километри разстояние, разбираме се почти без думи и си имаме пълно доверие. Та така усещам Звездата.

Когато неин атрибут е Паж чаши, това добавя и емоционална топлота, освен дълбоко разбиране за другия. Много е красиво :) .

Тези отношения може да продължат цял живот (по Звездата)

Те ще се срещнат, ще установят контакт (по Паж жезли). Или са го направили вече, запознали са се :).

Редактирано от Ганима
Линк към коментар
Share on other sites

В тези карти има само един човек и няма как да има двама. И да, ще изживее огромна радост, но тя няма да е свързана с нищо любовно :)

Комбинацията всъщност е за напреднали, заради равновесието между двата пажа и мостът, който осъществява Звездата; карта, която акцентира на миналото в случая, но обещава наново раждане на душата.

Която е забравила, че е родена ... И ще се срещне със себе си на път, в чужбина, надалече.

 

Имаме два пажа (жезли и чаши), енергията и вчувстването й стават едно, равновесни везни, чиято връзка Звездата осъществява като единственият възможен ключ. Един от редките случаи, когато Звездата се усмихва.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

В тези карти има само един човек и няма как да има двама. И да, ще изживее огромна радост, но тя няма да е свързана с нищо любовно :)

Комбинацията всъщност е за напреднали, заради равновесието между двата пажа и мостът, който осъществява Звездата; карта, която акцентира на миналото в случая, но обещава наново раждане на душата.

Която е забравила, че е родена ... И ще се срещне със себе си на път, в чужбина, надалече.

 

Имаме два пажа (жезли и чаши), енергията и вчувстването й стават едно, равновесни везни, чиято връзка Звездата осъществява като единственият възможен ключ. Един от редките случаи, когато Звездата се усмихва.

Комбинацията описва ли по някакъв начин детството на мъжа? Така ми се стори, но може и да греша.

Тук акцентът мисля, че е върху Звездата с Паж чаши, които ги тълкувам като едно цяло - като прераждане - буквално и метафорично.

Линк към коментар
Share on other sites

 

В тези карти има само един човек и няма как да има двама. И да, ще изживее огромна радост, но тя няма да е свързана с нищо любовно :)

Комбинацията всъщност е за напреднали, заради равновесието между двата пажа и мостът, който осъществява Звездата; карта, която акцентира на миналото в случая, но обещава наново раждане на душата.

Която е забравила, че е родена ... И ще се срещне със себе си на път, в чужбина, надалече.

 

Имаме два пажа (жезли и чаши), енергията и вчувстването й стават едно, равновесни везни, чиято връзка Звездата осъществява като единственият възможен ключ. Един от редките случаи, когато Звездата се усмихва.

Комбинацията описва ли по някакъв начин детството на мъжа? Така ми се стори, но може и да греша.

Тук акцентът мисля, че е върху Звездата с Паж чаши, които ги тълкувам като едно цяло - като прераждане - буквално и метафорично.

 

 

Не, не описва това. Тук буквалистката излиза извън рамките на конкретния субект. Имаме процес на трансформация. Двата пажа образуват едно цяло, благодарение на интегриращата сила на Звездата, която в случая е и самото време на действие: обикновено не само, че е бавна карта, но е и осъждаща карта. Тук, тя е синхроничността между Паж жезли и Паж чаши - и двата съда еднакво са запълнени, еднакво о-смислени. Огънят (идеята) и Водата (емпатичността) не само, че не се отблъскват, но и магично се допълват, т.е. магията става възможна. Магията на радостта, визирам - на раждането на душата  и връщането й в света. Оледалото на пажа отразява в реално време и се вижда в образа на Пажа чаши под Светлината на Звездата.

Звездата преминава като комета в живота на този човек и той ще улови точния миг да се възползва от това.

 

В този смисъл, това е много по-силно от всяка една любов и далеч надгражда обикновените представи за тези 3 карти в съчетание.

 

П.С. Много може да се говори за тази комбинация от езотерична гледна точка, но не е мястото в тази тема. Радвам се, когато Таро отговаря по такъв начин на един уж обикновен въпрос. Отговаря с цял роман за пътищата на душата.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам и аз карти, отнасящи се до емоционалния свят. За любов не говорим, нито за влюбване на този етап.

Въпросът е дали до края на тази година питащият ще има повод да се влюби, да изживее романтична история, да срещне подходящ човек за емоционална близост. Въпросът е за мъж, макар, че това няма особено значение. Сега той е single и скоро не е имал връзка.

 

Картите са Паж жезли, Звездата, Паж чаши

Картите са много интересни и дават поле за разнообразни анализи.

Според мен тук има отваряне, като разтваряне на цвете.

Този човек е преживял много, имал е някаква преграда в някакво отношение, дори бих казала нещо като неприемане. Той се стреми към промяна, но тя не идва и няма да дойде, когато той иска. То ще се случи, но по изненадващ начин за самия него.

Звездата може и да е пристан душата или човека да се срещне със самия себе си. Тя е някъде там и чака.

Може да срещне човек, но не в любовен аспект, а по скоро близък като душевност, като чувственост. Звездата е моста между двата пажа. Тук силата е в Паж чаши. Съдбата е решила нещо да му поднесе и ще му се даде като заслужена награда и Паж чаши го приемам като рождение на самия човек.

Този човек мисля, че не е емоционален, но ще му се наложи да порасне в това отношение. Звездата  е далечен свят, но написан да се достигне, една далечна звезда, която ще се докосне.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Пускам и аз карти, отнасящи се до емоционалния свят. За любов не говорим, нито за влюбване на този етап.

Въпросът е дали до края на тази година питащият ще има повод да се влюби, да изживее романтична история, да срещне подходящ човек за емоционална близост. Въпросът е за мъж, макар, че това няма особено значение. Сега той е single и скоро не е имал връзка.

 

Картите са Паж жезли, Звездата, Паж чаши

Картите са много интересни и дават поле за разнообразни анализи.

Според мен тук има отваряне, като разтваряне на цвете.

Този човек е преживял много, имал е някаква преграда в някакво отношение, дори бих казала нещо като неприемане. Той се стреми към промяна, но тя не идва и няма да дойде, когато той иска. То ще се случи, но по изненадващ начин за самия него.

Звездата може и да е пристан душата или човека да се срещне със самия себе си. Тя е някъде там и чака.

Може да срещне човек, но не в любовен аспект, а по скоро близък като душевност, като чувственост. Звездата е моста между двата пажа. Тук силата е в Паж чаши. Съдбата е решила нещо да му поднесе и ще му се даде като заслужена награда и Паж чаши го приемам като рождение на самия човек.

Този човек мисля, че не е емоционален, но ще му се наложи да порасне в това отношение. Звездата  е далечен свят, но написан да се достигне, една далечна звезда, която ще се докосне.

 

 

Ако трябваше да болдвам, щях да болдна всичко, което си написала :)

Какво да кажа, освен - уникален анализ!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте! Давам карти по темата, която е много вълнуваща за повечето от нас. Те касаят отношенията между двама души. Нека се опитаме да видим какви са, създалата се ситуация и възможното им развитие.

 

Какви са отношенята между двамата в момента?

9 чаши, Кралица жезли, Страшния съд

 

Какво развитие ще претърпят?

7 пентакли, Рицар чаши, Асо пентакли

 

Каква нагласа има мъжа спрямо създалата се ситуацията между тях?

9 пентакли, 10 пентакли, Смъртта

 

Включете се.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей :)

 

 

Какви са отношенята между двамата в момента?

9 чаши, Кралица жезли, Страшния съд

 

Какво развитие ще претърпят?

7 пентакли, Рицар чаши, Асо пентакли

 

Каква нагласа има мъжа спрямо създалата се ситуацията между тях?

9 пентакли, 10 пентакли, Смъртта

 

Картите са уловили отношението от страна на жената, това е акцентирано от Кралица жезли. Както и нейната реакция спрямо създалата се ситуация. А тя като че ли е взела решение крайно и трайно да отстрани някакъв проблемен елемент. Жената е основно действащо лице, активният участник във връзката, но това не я поставя автоматично в ролята на силния. А и мисля, че тази Кралица е наранена, за да бъде съпътствана от Страшния съд. Проблем от някакво естество може да е съществувал при тези двамата, например несподелени тревоги, но и същевременно неглижиран. Може би има изречени думи, които обтягат нещата. Може дори до раздяла да се стигне, ако поставим на масата за преглед последните карти. Асо пентакли според мен говори за желание времето да се върне, някои действия да са били спестени. Взаимоотношенията най-вероятно ще охладнеят, тъй като 7 пентакли довежда до спад на реализирането на битиен план, най-често. Съпътствано от Рицар чаши говори за лежерно поведение, но вече като атрибут за оправяне на проблема "от само себе си". 

Като цяло няма намек за решителни действия, които да бъдат предприети от някого. Действие в забавен каданс, но това може да говори за друг тип криза на отношенията. Единствената "разчупваща" карта е Кралица жезли, е, разбира се и Смъртта, вече постфактум. 

Мъжът е склонен да остави нещата да поемат своя път, да се оттегли.

 

Ами това е в общи линии, иначе другият контрапункт пък е да се хвана за 7 пентакли буквално и да я тълкувам като бременност...което не мисля за логично, предвид останалите карти. Нищо че Смъртта стои там.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей :)

 

 

Какви са отношенята между двамата в момента?

9 чаши, Кралица жезли, Страшния съд

 

Какво развитие ще претърпят?

7 пентакли, Рицар чаши, Асо пентакли

 

Каква нагласа има мъжа спрямо създалата се ситуацията между тях?

9 пентакли, 10 пентакли, Смъртта

 

Картите са уловили отношението от страна на жената, това е акцентирано от Кралица жезли. Както и нейната реакция спрямо създалата се ситуация. А тя като че ли е взела решение крайно и трайно да отстрани някакъв проблемен елемент. Жената е основно действащо лице, активният участник във връзката, но това не я поставя автоматично в ролята на силния. А и мисля, че тази Кралица е наранена, за да бъде съпътствана от Страшния съд. Проблем от някакво естество може да е съществувал при тези двамата, например несподелени тревоги, но и същевременно неглижиран. Може би има изречени думи, които обтягат нещата. Може дори до раздяла да се стигне, ако поставим на масата за преглед последните карти. Асо пентакли според мен говори за желание времето да се върне, някои действия да са били спестени. Взаимоотношенията най-вероятно ще охладнеят, тъй като 7 пентакли довежда до спад на реализирането на битиен план, най-често. Съпътствано от Рицар чаши говори за лежерно поведение, но вече като атрибут за оправяне на проблема "от само себе си". 

Като цяло няма намек за решителни действия, които да бъдат предприети от някого. Действие в забавен каданс, но това може да говори за друг тип криза на отношенията. Единствената "разчупваща" карта е Кралица жезли, е, разбира се и Смъртта, вече постфактум. 

Мъжът е склонен да остави нещата да поемат своя път, да се оттегли.

 

Ами това е в общи линии, иначе другият контрапункт пък е да се хвана за 7 пентакли буквално и да я тълкувам като бременност...което не мисля за логично, предвид останалите карти. Нищо че Смъртта стои там.

 

Поради това, че картите се отнасят до една и съща ситуация и отношения между едни и същи хора, се разглеждат в цялост. Първата комбинация показва другата жена, т.е съпругата. Те отразяват състоянието в нейното семейство. Жената, задаваща въпроса, изобщо не е активната страна в случая. Всъщност тук имаме любовен триъгълник видим по Кралица жезли със Страшния съд.

9 чаши с кралицата говори за преживяна в миналото криза, която е наложително да се избегне, защото повторението й ще бъде фатално за семейството й. Макар, че кралицата провокира тези кризи, то това става безмълвно, за да не бъде разрушен нейния илюзорен свят, а страхът й да поеме отговорност за живота си и, ако се наложи дори, да се откаже от някои свои надежди е показан по Страшния съд. Самото присъствие на 9 чаши неглижира кралица жезли и води до криза отново по Страшния съд.

Като контрапункт на тези карти идва комбинацията на пентакли с Рицар чаши. Не може и дума да става за лежерност на поведението му и още по-малко за „спад в битиен план” каквото и да означава това. Рицарят, който е израз на основната фигура, съвсем не е бездеен, и нищо не е оставено „на само себе си”, напротив – решенията са негови, но в случая съвсем осъзнато, въпреки високата емоционална цена, ще остави нещата каквито са и ще запази спомена за другата жена жив.

В последната комбинация идва заземяването в реалността. И отново индикация за смисленост и дълбочина на отношенията им по 10 пентакли, закотвени по 9 пентакли. Ще настъпят промени по Смъртта, но това не се възприема като трагедия и драма.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,направих една подредба за моя близка,тъй като е пред труден избор.Подредбата се казва Избор-алтернативи.

 

              2 4 6           Позиции 2,4,6-вариант А     -при раздяла

1     8     

              3 5 7           Позиции 3,5,7-вариант Б    -ако остане с партньора си

1-сегашното състояние на нещата,общо и за двата варианта

2-попътния вятър,плюсове на в.А

4-насрещният вятър,трудности,минуси на в.А

6-тенденция за развитие на вариант А   

3-попътния вятър,плюсове за в.Б

5-насрещния вятър,минусите на в.Б

7-тенденция на развитие на в.Б

8-съвет към питащия

Въпросът е какво ще се случи ако човека се раздели с партньора си-вариант А,и какво ще се случи ако остане с него-вариант Б?

Картите които излязоха са:

                                             2-Светът  4-Обесеният  6-Смърт

1- 7 чаши          8- 3 чаши        

                                              3-2 пентакли   5-7 жезли  7-Рицар жезли

Много ще съм ви благодарна,ако кажете мнението си за тази подредба.Моля,помогнете.Предварително  благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Скарлет  :) !

Подредбата е Избор - алтернативи, но аз не виждам твоята позната да направи избор - няма карти от боя мечове, няма действие. Липсва и реална преценка за ситуацията - ако съдим за това по 7 чаши. Чудя се, какви чувства може да има при карти като Смъртта и Обесения, но човек сам решава  . Понякога всички сме безумно упорити  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Скарлет  :) !

Подредбата е Избор - алтернативи, но аз не виждам твоята позната да направи избор - няма карти от боя мечове, няма действие. Липсва и реална преценка за ситуацията - ако съдим за това по 7 чаши. Чудя се, какви чувства може да има при карти като Смъртта и Обесения, но човек сам решава  .  Понякога всички сме безумно упорб

Благодаря ти,Таня.Потвърждаваш и моята интерпретация.Няма любов в тази връзка.Трудния избор е заради детенце.Но явно тя скоро няма да се реши на тази крачка.Липсва действие.То е такава объркана история, че тя се чуди кой път да хване.Хората понякога избират между това което им казва разума или сърцето,а странното при нея е че и разума и сърцето й казват че няма бъдеще с този човек.Незнам,избора предстои! Все някога ще й се наложи да вземе решение.Благодаря,още веднъж!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей skarlet_1! Моето мнение по тези карти е, че въпреки заблудите, съмненията и объркаността от сегашното положение 7чаши (карта, в която дълбоко са заложени и избори) нещата ще стигнат до своят естествен край- картата Смърт. Тук проблема е много сериозен - Обесеният, т.е. дълъг, бавен и изключително емоционално изтощаващ период в тази връзка. Може да е оказван натиск и от други хора, но факта е, че Обесеният говори за тотална съпротива към промяна. Двамата не са искрени и адаптивни един към друг и това отваря огромна пропаст между тях. Дори тя да реши да остане в тази връзка и да се бори -7жезли и прави компромиси със себе си -2пентакли пак ще стигнат до край,приключване, но с Рицар жезли - този път ще е бягство. Картата Светът е "зелената светлина", че този цикъл или опитност може да приключи успешно за нея и тя  да си "стяга торбичката" за ново пътешествие. А 3чаши тук, като съвет, за мен е призив за освобождение, крещящата нужда да бъдеш щастлив. Който и вариант тя да избере, според моят прочит на тези карти, финалът ще е един и същ, т.е. няма да са заедно.

П.С.Това, че няма мечове за мен е признак за абсолютно нежелание за реална комуникация, аналитично мислене и търсене на адекватно решение, а не че нищо няма да се случи. Тук има достатъчно големи аркани, така, че нещата се случват така или иначе, искаш или неискаш, и въпреки упорствата.

Поздрави от мен :)   

Линк към коментар
Share on other sites

Забравих да уточня, че нямаше да смятам Смъртта за край на тази връзка, ако не са Рицар жезли и Светът в тази подретба. Което също ме навежда на мисълта, че е възможно и един от двамата да пътува или премести да живее в чужбина.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Скарлет!
Отново се налага да се напомня, че във форума има основни правила, които новите участници кой знае защо пропускат да прочетат. А се оказва необходимо. Обърни им внимание: Важно за участие във форум „Таро за начинаещи”

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...