Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Международен фестивал на анимационни филми "Златен Кукер"


Recommended Posts

Международният фестивал на анимационния филм МФАФ ЗЛАТЕН КУКЕР – София подкрепя младите аниматори и студентите по анимация. Той стартира дейността си през октомври 2010 г. в София и е първият фестивал на анимацията в България от новия век. Провежда се всяка пролет през май и е едно от най-атрактивните културни събития в България! Фестивалът е мост между млади професионалисти от цял свят. Организира се от Българската асоциация на независимите художници аниматори БАНХА "Пройко Пройков" (легендарен български аниматор) – неправителствена организация. Асоциацията е създадена и председателствана от г-жа Надежда Славова (аниматор, режисьор и сценарист на множество анимационни филми), която създава и фестивала, като негов директор.

 

Фестивалът се проведе от 7 до 12 май в София. В конкурса за анимационен еко-филм до 1 минута бяха поставени следните теми:

 

 

        Аз опазвам биоразнообразието и защитавам природата

        Аз съм капка в безкрайния океан (как да опазим и подобрим състоянието на водите)

        Аз съм жител на планетата Земя (устойчивото развитие и неговите три направления – социално, икономическо, екологично)

 

 

ПОБЕДИТЕЛИ ОТ КОНКУРСА ЗА АНИМАЦИОНЕН ЕКО-ФИЛМ ДО 1 МИНУТА

 

КАТЕГОРИЯ: Aз опазвам биоразнообразието и защитавам природата

  • Врабче“ на Жени Замфирова (НБУ)

  • Черно и бяло“ на Георги Лилов

КАТЕГОРИЯ: Аз съм капка в безкрайния океан

  • Пътят на водата“ на Георги Апостолов (НХА)

  • Всяка капка е ценна“ на Николай Иванов

КАТЕГОРИЯ: Аз съм жител на планетата Земя

  • Светоглед“ на Силвана Илиева (НАТФИЗ)

  • Виж пощата“ на Филип Хитов (МУ)

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...