Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (03.06.13 - 09.06.13)


Recommended Posts

03.06.13

 

Сердце – это орган, через который реализуются чувства. Необходимо знать, какое соотношение между умом, сердцем и телом. Мир сердца подвижен. Он очень подвижен. Если войдёте в духовный мир сердца – вы никогда не найдёте в нём существ, находящихся на одном месте, как вы. В духовном мире всё находится в движении и настолько быстро движется, что вы ничего не видите при движении.

 

Благословен!

 

 

Сърцето е орган, чрез който се реализират чувствата. Трябва да знаете какво е съотношението между ума, сърцето и телото. Сърдечният свят е подвижен. Той е крайно подвижен. Ако влезете в духовния свят на сърцето, вие в духовния свят никога няма да намерите същества да са седнали както вас да седят на едно место. В духовният свят всичко е в движение и толкоз бързо се движат, че като се движат, вие няма нищо да виждате.

 

Благословен!

Линк към коментар
Share on other sites

04.06.13

 

При теперешних условиях физический мир так захватил вашу жизнь, что вы с утра до вечера думаете, что живёте духовной жизнью, но живёте только физически. ...Вы посланы на землю чтобы учиться. И вам необходимо страдать. Почему необходимо страдать? Потому что необходимо учиться. Страдание – это невежество. Сколько бы не жаловались, всякое страдание показывает, что вы находитесь в грубой материи, которую необходимо обрабатывать. Говорите: «Нельзя ли по-другому?» А кто сделает вашу работу?

 

Отношение трёх жизней

 

 

При сегашните условия физическият свят така е погълнал живота ви, че от сутрин до вечер вие мислите, че живеете духовен живот, пък живеете само физически...
Вие сте пратени на земята, за да се учите. И вие трябва да страдате. Защо трябва да страдате? Защото трябва да се учите. Страданието, това е невежество. Както и да се оплаквате, всяко страдание показва, че вие се намирате в една груба материя, която трябва да обработвате. Казвате: „Не може ли другояче?“ Че кой ще свърши вашата работа?


Отношението на трите живота

Линк към коментар
Share on other sites

05.06.13

 

Если кто-то любит тебя – не спрашивай его любит ли тебя. И если ты кого-то любишь – не говори, почему его любишь. Если пытаешься объяснять Любовь – сделаешь трещину, разорвёшь ту цепь, в которой развивается Любовь. Я рассматривал этот вопрос от создания мира до сегодняшнего дня. Каждый, кто пытался знать, кто как его любит, всегда терял Любовь. Любовь этого человека выходила ему боком.

 

На завтрашний день

 

 

Щом някой те обича, не питай дали те обича. И щом обичаш някого, не му казвай защо го обичаш. Ако се опиташ да обясняваш Любовта, ти ще направиш един процеп, ще разкъсаш тази верига, в която Любовта се движи. От създаването на света до сега аз съм разглеждал този въпрос. Всеки, който се е опитвал да знае кой как го обича, той всякога е изгубвал Любовта. На този човек Любовта му е излизала солена.

На утрешния ден

Линк към коментар
Share on other sites

06.06.13

 

Ты не можешь любить человека, если в тебе нет движения. Любовь – это самое сильное движение, существующее во Вселенной. Постоянное движение и более быстрого движения не существует. Любовь находится везде одновременно. В мире нет места, где бы она не присутствовала. Не то, что она большая, но своим движением она присутствует везде.

 

Благословен!

 

 

Ти не можеш един човек да го обичаш, ако в тебе няма движение. Любовта е най-мощното движение, което съществува във вселената. Постоянно движение и по-бързо движение от него няма. Едновременно тя се намира навсякъде. Няма место в света, дето любовта да не присъствува. Не, че тя е голяма, но с движението си тя присъствува навсякъде.

 

Благословен!

Линк към коментар
Share on other sites

07.06.13

 

Любовь – повсюду. В мире нет места, где нет любви. Вы скажете: Почему я её не чувствую? – Прервал сообщения. Закрыл свои окна – на улице греет солнце, но в твоей комнате темно. Человек может прервать путь любви, которой необходимо проявиться в нас. Люди сами себя запутывают. Проповедуют, что необходимо умирать.

 

Благословен!

 

 

Любовта е навсякъде. Няма место в света, дето да няма любов. Ще кажете: Защо аз не я чувствувам? – Пресякъл си съобщенията. Затворил си прозорците, вън слънцето грее, но в стаята при тебе е тъмно. Човек може да пресече пътя на любовта, която трябва да се прояви в нас. Хората сами се омотават сега. Проповядват, че трябва да умрем.

 

Благословен!

Линк към коментар
Share on other sites

08.06.13

 

Подошло время умирать. Скажи: Господи, Ты не имеешь необходимости в умерших. Пусть я живу чтобы работать для Тебя, пусть живу на земле, работаю, люблю Тебя. Нам, современным людям, необходимо научиться любить Господа. Все несчастья происходят от того факта, что мы не любим Господа. Я не говорю за внешнего Господа. Тот Господь, который живёт в нас, говорит: Не делай этого! – Ты его не слушаешь внутри себя.

 

Когда был молод

 

 

Наближило е да умираш. Кажи: Господи, от умрели хора ти нямаш нужда. Нека живея да работя за тебе, да живея на земята, да работя, да те обичам. Ние, съвременните хора, трябва да се научим да обичаме Господа. Всичките нещастия произтичат от онзи факт, че ние не обичаме Господа. Аз не говоря за един външен Господ, онзи Господ, който в нас живее, казва: Не прави това! – Ти не го слушаш в себе си.

 

Когато беше по-млад

Линк към коментар
Share on other sites

09.06.13

 

Почему приходит болезнь, почему приходят боли? Если страдаешь от какой-то болезни – начни со своего детства, вспомни все свои ошибки, исповедуй их перед Богом и посмотри, не уйдёт ли болезнь. Лечение болезни не является тяжёлой работой. Христос, когда излечивал больного, говорил: «Иди и не греши, чтобы не стало хуже». Ищущим помощь больным людям скажи, что им необходимо следовать Божией Воле.

 

Духовное лечение болезней

 

 

Защо иде болестта, защо идат болките? Страдаш от някоя болест: започни от детинството си, спомни си за всички свои погрешки, изповядай ги пред Бога и виж няма ли да си отиде болестта. Лекуването на болестта не е мъчна работа. Христос, като излекува болния, каза: „Иди и не съгрешавай, за да не ти стане по-зле“. На болните хора, които искат помощ, кажи им, че трябва да вършат Волята Божия.

Духовно лекуване на болестите

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...