Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Стягане в гърлото - има ли лек


Recommended Posts

Здравейте на всички, 

На 25 години студент съм.Претърпях много неприятни неща в живота и все още се възстановявам може би психически.Загубата на близки никога не е лесна,въпреки изминатото време.Та от преди седмица някъде ми се появи едно стягане в гърлото и имам извесни трудности в преглъщането и от части паника за проблеми с дишането.Нямам никакви здравословни проблеми в тази област,както и другаде,правил съм изследвания по други поводи,а за гърлото,просто м исе налагаше УНГ да ме гледат често поради обострен синузит.Та това чувство ми е от седмица и не минава.Като върша нещо може би не го чувствам почти,не ми прави проблеми докато се храня,просто седна ли на едно място ми застава буцата на гърлото и започват притесненията.Вечер се усливат.Бихте ли ми казали какво мога да предприема,всичко каквото е необходимо да направя за да се справя с проблема.Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички, 

На 25 години студент съм.Претърпях много неприятни неща в живота и все още се възстановявам може би психически.Загубата на близки никога не е лесна,въпреки изминатото време.Та от преди седмица някъде ми се появи едно стягане в гърлото и имам извесни трудности в преглъщането и от части паника за проблеми с дишането.Нямам никакви здравословни проблеми в тази област,както и другаде,правил съм изследвания по други поводи,а за гърлото,просто м исе налагаше УНГ да ме гледат често поради обострен синузит.Та това чувство ми е от седмица и не минава.Като върша нещо може би не го чувствам почти,не ми прави проблеми докато се храня,просто седна ли на едно място ми застава буцата на гърлото и започват притесненията.Вечер се усливат.Бихте ли ми казали какво мога да предприема,всичко каквото е необходимо да направя за да се справя с проблема.Благодаря.

Да, имах подобно преживяване преди много години. Точно от стрес и по психологични причини, но гърлото ми се беше подуло и чисто физически - не разбрах добре точно кое, може би гласните струни (тогава работех като асистент във ВУЗ, макар че гласът си ми беше добре), но усещането беше много неприятно, чак имах затруднения при хранене и пиене на вода. Преглеждащите ме лекари ми изписаха инжекции мисля с калций, а ако не е непременно инжекция, че бяха едни такива неприятно загряващи, може да пиеш разтворими или обикновени таблетки Calcium D.

Но това е само за временно справяне и то ако действително има физически симптоми на това стягане. Иначе си важат с пълна сила съветите на д-р Първанов за справянето със стреса.

Линк към коментар
Share on other sites

Алекс, всичко разбирам, при мен също в началото беше само усещане. Ходих на лекар, казаха всичко е Ок, въобразявате си. 

Но после се и соматизира. И при повторен преглед вече УНГ-лекарят го установи. И тъй като нямаше някакво възпаление и т.н., затова и ми предписа такива средства за намаляване на отока в гърлото. Включително подуването не беше нещо огромно, съвсем слабо и в никакъв случай животозастрашаващо, но наистина е неприятно. Щом и той го усеща перманентно, значи може би и при него не е въображаемо.

Иначе естеството на проблема е без съмнение на психологична основа, аз затова споделих, че калцият е само помощно средство за по-бързо туширане на физическите симптоми.

Линк към коментар
Share on other sites

Алекс, всичко разбирам, при мен също в началото беше само усещане. Ходих на лекар, казаха всичко е Ок, въобразявате си....

 

 

 За разлика обаче от УНГ-то, хомеопата дори само при усещане, няма да каже "ОК" а ще оправи нещата и няма да се стигне до соматизиране. :)

Линк към коментар
Share on other sites

А къде изчезна отговора на д-р Първанов. Според мен много важното е да разбереш, че самата мисъл и страх от тези усещания подсилват стреса. Приеми усещанията за нормални за момента и ситуацията. 

 

Доки, като гледам годините ти, учи се. Това е моментът, когато или ще се научиш да се справяш със стреса или не. От теб зависи. Използвай този момент, за да станеш по-силен, по-гъвкав, по-справящ се :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...