Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обсесивни мисли немога повече


Recommended Posts

Привет на всички,пишеви един млад мъж а 25,няма да се впускам в дълги обяснения.Всичко започна след един инцидент преди 5 години,започна се с паник атаки-сърцебиене,задушаване и много други,консултирах се сус психиатър и пих антидепресанти нещата се пооправиха бях със страшна хипохондрияя-преживял съм всички смъртоносни болести-хив,хепатит,тумори в мозъка,рак и много други.Едно миене на ръцете по 100 пъти на ден нещо страшно мислех че това е наи лошото което може да ми се случи но се оказа че има и много по лошо-започнаха обсебващите мисли...ОКР...или както му казват в БГ Натраплива невроза-мислете са толкова нереални и гадни,вътрешно знам че е просто невъзможно но постоянно се повтарят!!Какво ли не съм си мислил,натрапчиви лоши мисли към членове от семеиството,от някви дребни ситуации в живота ми се разждат откачени и натрапливи идеии за лоши неща..та това е общо казано накратко.Тук идва моментът да споделя преди няколко седмици получих наи гадната обсесия която съм имал до сега,обсесия която ме кара да се застрелям и да изчезна завинаги от този така хубав свят!От малък имам проблеми с алкохола и пия доста,та преди няколко дена се срещнах със стар познат които не бях виждал от година(лош човек е като цяло,бил е в затвора,доста опасен като цяло)както и да е пихме по някое питие,после оште и така имам само бегли спомени от вечерта на сутринта се събудих у нас с силно главоболие и така нататък..проблема е че в главата ми се роди че докато съм бил пиян тои може да ми е направил нешо много лошо-ДА МЕ Е ИЗНАСИЛИЛ докато съм бил пиян и аз да не знам,на сутринта се прегледах нищо не ме болеше,нямаше кръв по боксерките ми.Тази мисъл направо ме побърква идва ми да се самоубия.Възможно ли докато сум бил пиян да ме е изнасилил и аз да не си спомням?Спомням си други дребни и незначителни неща но не и нищо свързано с това.Проблема е че вече съм в чужбина имам хубава работа изкарвам добри пари,млад съм но това ме побърква........Незнам как ще се справя хора!Много бих се радвал да чуя някое професионално и непрофисионал мнение относно проблема.Не приемам никакви лекарства в момента.Сори за дългия пост.Бог да ви пази!

Линк към коментар
Share on other sites

Ясно ти е, че става въпрос за тревожно разстройство, имаш си всички "екстри". Вероятно знаеш, че алкохолът е от нещата, които не е желателно да консумираш, защото..... всъщност виждаш ефекта. 

Това което е добре да направиш е да започнеш терапия - по този начин бързо и ефективно ще преодолееш състоянието. Тъй като ( ако си чел по темата) си разбрал, че това е състояние, което ти сам предизвикваш и ти е нужно да усвоиш умението да спреш да го предизвикваш. 

В тази тема  http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=12878  една от потребителките е дала възможност да се проследи до някаква степен динамиката на процеса. Поне от части ще ти стане ясно защо получаваш това състояние, основни неща които можеш да направиш и как да продължиш. 

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...