Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мога ли да отслaбна използвайки продукт за отслaбване?


Recommended Posts

Здравейте от мен. Имам проблем с килограмите, но не мога да намеря решение на проблема. Нямам и много време за спорт и фитнес. За това търся друго решение с продукт за отслабване. Мисля да използвам редуктан, знае ли някой нещо за този продукт?

Линк към коментар
Share on other sites

Мога ли да отслабна с продукт за отслабване?

Мне :3d_027: категорично.

Продуктът за отслабване в най-добрия случай може да понамали малко апетита и да предизвика известно дехидратиране на организма, което за момент да окуражи човека да си каже - А, май действа! Ииии ... дотам.

Да не говорим, че повечето такива имат вредни странични последици (не, че дехидратирането е суперполезно, особено сега лятото).

 

Имаше една друга тема, дето някой беше писал - Глад, глад му е майката. Общо взето е така. Обаче по-обилното хапване си има психологична причина, не се ли премахне тя, трудно ще се намали количеството храна. От друга страна да се чувства човек перманентно гладен не е никак комфортно.

 

Мога да предложа нещо, дето не е особено полезно и на пръв поглед звучи като антидиета, но на практика действа. В смисъл аз самата отслабвам по този начин, съвсем неволно, щото нямам никаква нужда - от 30 години гравитирам около 52кг +/-2, при ръст 164см някъде.

Значи идеята е такава - огладнява човек, но вместо да се нахрани, взема нещо дребно, но енергийно, примерно шоколадов бонбон или бисквитка, полезният вариант е чаена лъжичка мед (дебело подчертавам - 1бр. :) ) и изпиваме поне чаша вода. Това залъгва глада известно време, някъде около два часа, после се повтаря същото. Е, не може човек никак да не яде през целия ден, та хапваме, но пак малко и когато ще хапваме, тогава тези бонбони/бисквитки са забранени, тогава по-добре предимно плодове и салати и малко нещо друго - сирене/кашкавал или филийка пълнозърнест хляб или немазно месо. Но може да се закуси сутрин напр. с малка купичка плодово мюсли и после цял ден, и без друго сме на работа, да караме на вода и няколко бисквитки, вечерта се вечеря това, което казах по-горе, а ако преди лягане пак му е гладно на човек, то тогава една лъжичка мед и чаша вода (разтворени или поотделно взети) помагат и за глада, и за съня :)

Успех!

 

П.П. Така или иначе няма вариант човек да не намали сериозно приеманото досега количество храна и въпреки това да отслабне, както много от продуктите рекламират. Единствено разделното хранене ще помогне донякъде без да се намали съществено количеството, но все пак намаляване е нужно.

А спорт и фитнес чудесно се правят и у дома, и в кварталната градинка, и въобще навсякъде, желание да има човек. Да не говорим колко е полезно и не само за отслабването.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте от мен. Имам проблем с килограмите, но не мога да намеря решение на проблема. Нямам и много време за спорт и фитнес. За това търся друго решение с продукт за отслабване. Мисля да използвам редуктан, знае ли някой нещо за този продукт?

 

Можеш разбира се. Пазарът е пълен с билкови хапчета за отслабване, което е леко смехотворно.

Най-добрият медикамент е (беше) редуктил, но в България е забранен от 2010 година, мисля че беше. Той е на основата на веществото сибутрамин, което е прието за допинг при спортистите. Не знам какво вредно са видели лекарите и разните там "умни" жени по форумите, но в много страни продължава да се продава това лекарство, защото е ефективно.

Сибутраминът потиска апетита, дава енергия и т.н., влияе директно върху мозъка, казано елементарно.

 

Другият вариант е да приемаш фетбърнъри, влез в специализираните форуми и ще прочетеш повече подробности. И още един вариант: да приемеш L-карнитин. Последното обаче задължително се съчетава със спорт. Добрите фетбърнъри, както и видовете Л-карнитин, са скъпи.

Линк към коментар
Share on other sites

Каквото и да правиш, прави го след консултация с компетентно лице и пълен медицински преглед. Например, след едно приемане на фетбътнари може да се наложи да викаш линейка. 

 

Нали ти е ясно, че си напълно не-компетентна по въпросите за отслабването (иначе нямаше да търсиш помощ), затова потърси компетентна помощ, например, диетолог, фитнес треньор (завършил НСА) и т.н. 

 

Ясно е, че отслабването за повечето хора е от най-трудните неща на света. Т.е. за тези, които искат да отслабнат ...хе хе хе. И струва скъпо, ако не пари, то отдаденост и време. Защото има и много навици и психически клишета за преработване. 

 

С тази постановка нямам време за това, нямам време за онова, няма да отслабнеш трайно, т.е. личи си не искаш да го направиш част от живота си. Като нямаш време за него не е част от живота ти. А като не е част от живота ти, просто го нямаш. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте от мен. Имам проблем с килограмите, но не мога да намеря решение на проблема. Нямам и много време за спорт и фитнес. За това търся друго решение с продукт за отслабване. Мисля да използвам редуктан, знае ли някой нещо за този продукт?

 

Здравей!

 

Конкретно на въпросът ти отговорът е - да, може да отслабнеш с който и да е продукт. Според мен обаче има много по-важни въпроси от това дали ще отслабнеш или не и те са горе долу следните:

 

1. Отслабването изцяло от мастните запаси ли ще е?;

2. Траен ли ще е постигнатия резултат във времето?;

3. Здравословно ли е да се отслабва с продукти за отслабване?;

4. Може ли продуктът за отслабване да отмени изцяло вниманието ми към това, с което се храня?;

5. Ще имам ли повече тонус и енергия в ежедневието, когато използвам продукта за отслабване и килограмите започват да спадат?

 

Отсега мога да ти кажа, че отговорът на всички тези въпроси е НЕ. Т.е. имаме 1 да срещу 5 не - изводът може да си направиш и сама.

 

Какво е решението тогава?

Първо и най-важно е да се дефинират нещата с точните им имена и мерки. Под неща имам предвид следното: цел, която искаш да постигнеш и изходни данни, които имаш в момента като тегло, обиколки, физическа активност, възраст, заболявания или предразположеност към такива и прочее.

След като имаш изходното положение и формулирана крайната цел остават 3 неща. Те са: 1. спазването на индивидуален хранителен план, който е съставен от специалист по хранене (държа да отбележа, че се отслабва само с хранене, а не с глад, както става дума малко по-горе); 2. проследяване на прогреса във времето и своевременно коригиране на хранителния режим и 3-то, - колкото и да нямаш време - включване на минимални физически натоварвания като например бързо ходене, каране на колело или плуване за около 45 минути дневно.

 

Само така можеш да обърнеш резултата от 1:5 в 5:0 в полза на положителните отговори.

Линк към коментар
Share on other sites

Двигателната активност е премного важна и не бива да се подценява.

 

Един приятел работеше едно лято (преди около година-две) в един завод на поточна линия. По 8 часа на ден, на три смени - 3 дни първа, три дни втора, три дни трета и два дни почивка. Въртял се наляво-надясно от кръста (да мести изделията от поточната линия в палета, от палета върху поточната линия) и/или постоянно клякал или се навеждал (за да сваля и да качва изделия на 5-10 етажни палети). Виждам го веднъж, гледам - ужасно отслабнал и заякнал - стопил дупето и корема. Сам си призна, че е стегнал колана с 5 дупки навътре! - само за 2-3 месеца. 

 

Аз навремето тренирах по 6 часа на ден бойни изкуства - по 6 часа, да! (3 тренировки по едно бойно изкуство или 3 тренировки, но по три различни бойни изкуства). Отивах до залата за тренировки пеша и се връщах пеша след тренировките. Колкото повече ядях, толкова повече отслабвах. 

 

Отслабва се и чрез други спортове и дейности - аеробика, плуване, колоездене, тичане (вкл. - по "пътека" във фитнес залата), бързо ходене, тае-бо, тенис, бадминтон, гребане, яздене на кон, танцуване, каланетика, йога, пилатес, тай чи чуан...

 

Може да отслабнеш (от умствено напрежение), даже и ако играеш шахмат или, ако се готвиш за изпити.

 

Важно е и с какво се храниш, колко храна поемаш, по колко пъти на ден, какви количества течности пиеш...

 

Древните китайци казват, че движението и масажа заменят всяко лекарство, но никое лекарство (вкл. - продукт за отслабване) не заменя движението и масажа. А древните римляни казват, че движението е живот. 

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте от мен. Имам проблем с килограмите, но не мога да намеря решение на проблема. Нямам и много време за спорт и фитнес. За това търся друго решение с продукт за отслабване. Мисля да използвам редуктан, знае ли някой нещо за този продукт?

 

Здравей!

 

Конкретно на въпросът ти отговорът е - да, може да отслабнеш с който и да е продукт. Според мен обаче има много по-важни въпроси от това дали ще отслабнеш или не и те са горе долу следните:

 

1. Отслабването изцяло от мастните запаси ли ще е?;

2. Траен ли ще е постигнатия резултат във времето?;

3. Здравословно ли е да се отслабва с продукти за отслабване?;

4. Може ли продуктът за отслабване да отмени изцяло вниманието ми към това, с което се храня?;

5. Ще имам ли повече тонус и енергия в ежедневието, когато използвам продукта за отслабване и килограмите започват да спадат?

 

Отсега мога да ти кажа, че отговорът на всички тези въпроси е НЕ. Т.е. имаме 1 да срещу 5 не - изводът може да си направиш и сама.

 

Какво е решението тогава?

Първо и най-важно е да се дефинират нещата с точните им имена и мерки. Под неща имам предвид следното: цел, която искаш да постигнеш и изходни данни, които имаш в момента като тегло, обиколки, физическа активност, възраст, заболявания или предразположеност към такива и прочее.

След като имаш изходното положение и формулирана крайната цел остават 3 неща. Те са: 1. спазването на индивидуален хранителен план, който е съставен от специалист по хранене (държа да отбележа, че се отслабва само с хранене, а не с глад, както става дума малко по-горе); 2. проследяване на прогреса във времето и своевременно коригиране на хранителния режим и 3-то, - колкото и да нямаш време - включване на минимални физически натоварвания като например бързо ходене, каране на колело или плуване за около 45 минути дневно.

 

Само така можеш да обърнеш резултата от 1:5 в 5:0 в полза на положителните отговори.

 

 

 

Много точен коментар. Точно поради тези причини искам да разбера повече за този продук. Искам да знам как ще ми повлияе, в сайта им пише че няма йо-йо ефект, но няма как да им се доверя.

Редактирано от kamitta
Линк към коментар
Share on other sites

При водене на живот, изпълнен с физическа активност, комбиниран с правилно хранене, не са необходими продукти за отслабване.

 

Колкото и да е скъп и прехвален даден продукт за отслабане, магическо хапче не съществува. Останалото са прехвалените качества на продукта - за наивниците.

 

Може да се взимат витамини и/или да се пие зелен чай. 

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

...По тази тема има един страхотен руски виц:

   В аптеката...-У вас есть "АнтиРастолстин"?

                         -Нет

                         -А "Целюлитоизчезан"?

                         -Нет...

                         -А"СамСабойВесПропадан"

                         -Девушка...вам нужен "МеньшеНадоЖратидин","БольшеЗадомШевелин"...и "КхолодильникоНеподходин"...:)

 

 Аз също имах среща с килограмите...преди година и половина отказах цигарите...и трупнах 5килца...Поради постоянното ми търчане насам,натам и аз посегнах към лесното...моето предпочитание бяха някакви рекламирани стикери...понеже съм толкова разсеяна,че ако бях взела хапчета,щях да пропускам да ги пия...И така,дочаках с нетърпение пощата и започнах...,но...след седмица-нищо...след2-нищо...след 2 мес...едно голямо НИЩО...ни грамче надолу...Разбира се няма как да не отчета коректността на фирмата-дистрибутор...възстанови ми парите...след моите "никакви" резултати...Та,да не се отплесвам...след месец една позната ми се яви с поне 15кг отдолу и бях изумена...Попитах я как го е постигнала и тя ми каза 90-дневна диета...Аз само като чуя тази дума и настръхвам,защото съм доволно лакома...:)...Но я започнах...без да я спазвам стриктно...,но само да кажа за резултата...10кг без никакви усилия или глад...Запазване на теглото вече година и половина...е,с вариране по празниците,но после 56кг си ги поддържам...Индивидуално е,да предупредя,че сваля кръвно...,но аз лично си оправих стомаха  с тази диета...може да я погледнеш...има страхотни рецепти по форумите...и не е никак трудна за преминаване...Ако имаш някакви въпроси...ще ти отговоря с удоволствие...Поздрави...и не се шашкай...за всичко си има начини...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

 

Много точен коментар. Точно поради тези причини искам да разбера повече за този продук. Искам да знам как ще ми повлияе, в сайта им пише че няма йо-йо ефект, но няма как да им се доверя.

 

Здравей!

 

Видно е, че от множеството продукти на пазара си харесала точно този продукт и навярно търсиш още малко подкрепа, за да си го купиш.

Не бих ти губил времето и ти давам тази увереност - купи го и започни курса. След 6 седмици обаче бих се радвал ако влезнеш отново тук и споделиш резултата. Но още по-радостен бих бил ако влизаш тук на всеки 6 седмици след спирането на приема на хапчетата, за да споделяш дали изглеждаш все така добре (ако си постигнала въобще визията, която целиш).

 

 

Сега няколко думи за "продукта". Чак сега си направих труда да отворя и да се запозная с конкретния продукт, който искаш да опиташ. Можеше и да не го направя, защото от практиката си съм се убедил, че продукт, от който се отслабва не съществува - поне не такъв, който да дава удовлетворяващ отговор на въпросите, които поставих по-горе. Както и да е - прочетох листовката. Нека не звучи като антиреклама, но 2-те съставки, които са вложени са много точно таргетирани към хората, които не желаят да отслабнат (т.е. разчитат на хапчета и не биха вложили време и усилия да го направят качествено). Първата е кофеина в състава на екзотично растение - съставка, която наистина може да помогне много при отслабване, но аз лично, а и мои колеги я ползваме само в определена комбинация с храна, при това употребата е натурална и се съобразява с физиологичните особености на отслабващия (все пак ние ползваме други ефекти, различни от основния, диуретичен ефект, но това производителите на препарати не го обясняват). Втората съставка е билка, за която има противоречиви данни за ефекта и върху липидни метаболизъм. По-интересното е, че тази билка от време на време влиза в различни формули, защото наистина има, макар и колеблив, ефект, но той зависи толкова пряко от това с какво се храни човек, че на практика, спазването на един успешен режим може да мине и без него - разликата е 2-3 кг за даден, по-дълъг период от време (да речем около 4 месеца).

 

Нещото, което истински ме смущава е, че понеже всичкото това е много специално може да се поръча само през интернет. И цената е приблизително същата, на която може да се получи индивидуален режим от диетолог, но с тази разлика, че усилието е само сутрин, докато се преглъща капсулката.

 

П.П. Препрочитайки поста си и темата се сещам за едно интересно заключение, до което стигнах преди време и то е, че 2-те най-употребявани думи в разговори с хора, които искат да отслабнат са "продукт" и "процедура". И от опит вече знам, че успехи има тогава, когато те бъда заменени в речника с "хранителен план" и "движение".

Линк към коментар
Share on other sites

Към Сеса:

 

 

но...след седмица-нищо...след2-нищо...след 2 мес...едно голямо НИЩО...ни грамче надолу...Разбира се няма как да не отчета коректността на фирмата-дистрибутор...възстанови ми парите...след моите "никакви" резултати...

 

Това е така, понеже си била въвлечена в незаконно фармакологично или клинично проучване. Това е стара схема, така че, не бих нарекъл коректност действията на фирмата, а престъпление.

 

Това е по-скоро за всички, които четат темата и получават уверение, че при липса на ефект ще им бъдат възстановени парите. Тези хапчета, които получавате така или иначе трябва да се дадат даром, за да се изпита продукта, а набора на доброволци и заплащането на официалните разходи е дълга, трудоемка и много скъпа работа и това е добър начин да се заобиколи закона и да се спестят разходите и организацията.

Линк към коментар
Share on other sites

....Най-малко съм мислила,че мога да послужа като лабораторна мишка... :) .....Ами имах доста дълга кореспонденция с въпросната фирма...,която накрая ме увери,че "явно това не е вашият начин"...,след като се опитаха да изтъкнат като причина първо възрастта ми,а после се усъмниха и в хормоналния ми баланс... :3d_146: ...Но както и да е...мнението  ми към въпроса на kamitta си остава същото... :3d_082: ...метод изпитан лично...и най-вече с траен резултат...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

....Най-малко съм мислила,че мога да послужа като лабораторна мишка... :) .....Ами имах доста дълга кореспонденция с въпросната фирма...,която накрая ме увери,че "явно това не е вашият начин"...,след като се опитаха да изтъкнат като причина първо възрастта ми,а после се усъмниха и в хормоналния ми баланс... :3d_146: ...Но както и да е...мнението  ми към въпроса на kamitta си остава същото... :3d_082: ...метод изпитан лично...и най-вече с траен резултат...

 

Оставаше да те пратят да си изследваш хормоналния баланс, за да платиш и тази процедура в полза на изследването им :) Ако е така де :) 

 

 

Интересното във всички тези случаи е, че има наистина ефективни хапчета, чийто ефект е и отслабване, ама никой не ги споменава, защото не е толкова голяма далаверата от тях.......- храносмилателните ензими. Спомагат храносмилането, намаляват лошия ефект от грешното комбиниране на храните, намаляват подуването на корема, спестяват на организма енергия, която той може да използва за топене на мазнините. 

Линк към коментар
Share on other sites

...Ами не са се сетили за варианта явно...:)...И такова животно като "ефективни хапчета" по въпроса не го разбирам...Някога бабите и дядовците ни.../поне тези ,които са имали такива на село знаят/ само ензими са взимали...:)...Никога няма да забравя най-вкусните манджи на баба...боб в гърне/доста често с мръвчица/  и свинско с кисело зеле...най-поддуващите по сегашни представи ястия...,но баба ми беше като струна...до 83 си изживени години...И тези ястия си бяха подкрепени задължително с чаша домашно винце...:)...на ден се изпиваше и по каса лимонада...Ни киселини...ни поддутини...не знаеше що е болежка...,но не спря работата си до последно...беше като прелка...Истината е,че нацията ни се обездвижи...и то от мързел...,но това си е личен избор и,ако човек няма сериозни здравословни проблеми,вината с килограмите си е лично негова...

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не съм чувала за този редуктан, не мога да дам мнение за него. Но мисля, че с здравословно хранне, повече спорт и физическа активност, може да се постигне резултат. За мен това е най-добрия начин! Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм употребявала редуктан. Останах доволна от действието му за 3 седмицца загубих 5 килограма, но отделях време и за физическа актовнотс!!!!

 

Здравей!

 

Би ли споделила с нас малко повече подробности относно ефекта на хапчетата. Например, хубаво е да знаем тези 5 кг от какво изходно тегло спрямо ръста са свалени, както на каква възраст си и в какво се заключава повишаването на физическата активност. Но най-важният въпрос е - колко време след спиране на хапчетата се задържа този резултат?

Само с отговорите на тези въпроси четящите и търсещи информация ще могат по-точно да я интерпретират за себе си.

 

Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Аз съм употребявала редуктан. Останах доволна от действието му за 3 седмицца загубих 5 килограма, но отделях време и за физическа актовнотс!!!!

 

Здравей!

 

Би ли споделила с нас малко повече подробности относно ефекта на хапчетата. Например, хубаво е да знаем тези 5 кг от какво изходно тегло спрямо ръста са свалени, както на каква възраст си и в какво се заключава повишаването на физическата активност. Но най-важният въпрос е - колко време след спиране на хапчетата се задържа този резултат?

Само с отговорите на тези въпроси четящите и търсещи информация ще могат по-точно да я интерпретират за себе си.

 

Предварително благодаря!

 

Здравей, когато започнах да употребявам редуктан бях 65 килограма, след употребата му бях 60. Височината ми е 157 и съм на 26 години. Физическата активност се състоеше в това да ходя поне няколко пъти седмично да тичам или поне да вървя по-продължително време (така все още практикувам това). За момента теглото ми е 59 килограма!

Линк към коментар
Share on other sites

MVM, а ти какво си започнала да работиш? Какви движения извършваш най-често? 

Линк към коментар
Share on other sites

не всеки има време за спорт и фитнес, но "продуктите за отслабване" няма как да ти помогнат. не познавам хора, а и едва ли някой познава такива, които са отслабанали с такива продукти и са запазаили теглото си или не са получили други смущения със здравето. трябва воля, всичко останало са оправдания. правилно хранене - подбор на храната, режим на храненията, малко физически упражнения. толкова 30 минути на ден може да се отделят. резултатите няма да дойдат бързо но не бива човек да се отказва

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

 

 

Аз съм употребявала редуктан. Останах доволна от действието му за 3 седмицца загубих 5 килограма, но отделях време и за физическа актовнотс!!!!

 

Здравей!

 

Би ли споделила с нас малко повече подробности относно ефекта на хапчетата. Например, хубаво е да знаем тези 5 кг от какво изходно тегло спрямо ръста са свалени, както на каква възраст си и в какво се заключава повишаването на физическата активност. Но най-важният въпрос е - колко време след спиране на хапчетата се задържа този резултат?

Само с отговорите на тези въпроси четящите и търсещи информация ще могат по-точно да я интерпретират за себе си.

 

Предварително благодаря!

 

Здравей, когато започнах да употребявам редуктан бях 65 килограма, след употребата му бях 60. Височината ми е 157 и съм на 26 години. Физическата активност се състоеше в това да ходя поне няколко пъти седмично да тичам или поне да вървя по-продължително време (така все още практикувам това). За момента теглото ми е 59 килограма!

 

Сподели как точно действа редуктан. Дали физическата активност не е причината за слабеенето ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Седя и си мисля... Какво ли да изям, за да отслабна?  

 

:3d_082:

Линк към коментар
Share on other sites

Седя и си мисля... Какво ли да изям, за да отслабна?  

 

:3d_082:

 

Много, много, много точно терзание!

Може да се отслабне (важи за тези което имат какво да свалят) само с хранене, при това обилно. Думата обилно обаче е коварно двояка в диетологията - именно затова трябва мислене, знания и опит, за да може с добро похапване да се отслабва. Аз пък като се замисля, то и друг начин няма.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте и от мен :) Искам и аз да споделя моето мнение. За мен редуктан е доста добър продукт. Аз успех да изгуба 8 килограма за 2 месеца. Много съм доволна, бих го използвала пак ако се наложи. Успех на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...