Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (05.08.13 - 11.08.13)


Recommended Posts

05.08.13

 

Для очищения Любви нам необходимо освободиться от всех эротических понятий. Мир наполнен самыми нечистыми образами. Кто любит – не теряет, а кто не любит – дважды теряет.

 

В каждый момент необходимо знать две вещи: исполняете ли свою волю или Волю Божию. Если вы готовы служить Богу, Он может изменить вашу жизнь. Он моментально преобразует самую нечистую жизнь и вы будет похожи на драгоценный камень.

 

Преобразование жизни

 

 

За да се очисти Любовта, трябва да се освободим от всички онези еротични понятия. Светът е пълен с най-нечисти образи. Който люби, не губи, а който не люби, дваж губи.

 

Във всеки момент трябва да знаете две неща: дали изпълнявате вашата воля или Волята Божия. Ако сте готови да служите на Бога, Той може да трансформира живота ви. Той моментално ще трансформира най-нечистия живот и ще приличате на един скъпоценен камък.

 

Трансформиране на живота

 

Линк към коментар
Share on other sites

06.08.13

 

Человеку необходимо иметь свой опыт, [свидетельствующий] о Боге: не такой, как пишут философы, ни такой как верят религиозные люди, но такой, как Бог открывается каждому человеку. Каждому человеку Бог открывается особенным образом. Я верю в это. Каждому человеку, согласно степени его развития, Бог отрывается особым образом. Следовательно, человек имеет особые понимания Бога. Следовательно, каждому необходимо быть уверенным в том открытии, которое он имеет в самом себе, а как другие люди думают о Боге, ты знать не можешь.

 

С каким телом

 

 

Човек трябва да има една своя вътрешна опитност за Бога, не тъй както философите пишат, нито както религиозните вярват, но тъй, както Бог се открива на всеки човек. На всеки човек Бог се открива по особен начин. В това вярвам аз. На всеки човек, според степента на неговото развитие, Бог се открива по особен начин. Следователно, човек има особени схващания за Бога. Следователно, всеки трябва да бъде уверен в онова откритие, което има в себе си, за Бога, а какво другите мислят за Бога, ти не можеш да знаеш.

 

С какво тяло

Линк към коментар
Share on other sites

07.08.13

 

Когда вы хотите, чтобы в вашей жизни была публика – вы в кино. Понимаете ли вы, что это значит? Но вы не можете находиться одни. Вы хотите, чтобы кто-то был с вами. Если хочешь много людей – иди в кино. Если хочешь видеть людей – иди в кино. Если хочешь разобраться в себе – иди один на природу. Когда человек остаётся наедине с собой, так, что никого рядом с ним нет, он находится в реальности. Когда он с многими людьми – он в мире теней. Когда в твоём уме остаётся только одна идея – ты находишься в реальности; когда у тебя много идей – ты находишься в кино.

 

Основной тон

 

 

Когато във вашия живот искате да имате публика, вие сте в киното. Разбирате ли какво значи? Но вие да седите сам не може. Вие искате да има някой с вас. Ако искаш много хора, иди на кино. Ако искаш да видиш хора, иди на кино. Ако искаш да разбереш сам себе си колко разбираш, иди сам в природата. Когато човек остане сам със себе си, че няма никой край него, той е в реалното. Когато е с много хора, той е в света на сенките. Когато в ума ти остане само една идея, ти си в реалното; когато имаш много идеи, ти си на кино.

 

Основният тон

Линк към коментар
Share on other sites

08.08.13

 

Природа – это ничто другое как Бог, Который проявляется в ней. Так мы понимаем природу. Если ты не понимаешь и не любишь природу – никогда не поймёшь и не полюбишь Бога. Если не любишь человека, которого видишь, как полюбишь Бога, Которого не видишь? Говорите: Где Бог? – Везде, где люди разумны. Там, где люди глупы, Бога нет. Бог в чистой жизни. Его мысль, Его сила, Его присутствие там, где люди разумны и живут чистой жизнью. Если Его понимаете так – он везде. Он и близко, он и далеко.

 

Оставьте расти вместе то и другое

 

 

Тъй както ние разбираме природата,природата не е нищо друго, освен Бог, Който се проявява в нея. Ако ти не разбираш и не обичаш природата, никога няма да разбереш и да обичаш Бога. Ако не обичаш човека, когото виждаш, как ще обичаш Бога, Когото не виждаш? Казвате: Накъде е Бог? – Навсякъде, дето хората са разумни. Там, дето хората са глупави, Бог не е. Бог е в чистия живот. Неговата мисъл, Неговата сила, Неговото присъствие е там, дето хората са разумни и живеят чист живот. Ако така Го схващате, Той е навсякъде. Той е и близо, и далеч.

 

Оставете да растат наедно и двете

Линк към коментар
Share on other sites

09.08.13

 

В горах существуют определённые места, обладающие электричеством, а другие – магнетизмом. Места, обладающие электричеством, дают человеку ценные вещи, но, одновременно, и определённую грубость, а магнетизм даёт нежность, мягкость, но может дать и леность.

 

Остров блаженных

 

 

В планините има известни места с електричество, а други – с магнетизъм. Електричните места дават на човека ценни неща, но същевременно и известна грубост, а магнетизмът дава нежност, мекота, но може да даде и леност.

 

Островът на блажените

Линк към коментар
Share on other sites

10.08.13

 

По моему мнению под словом природа понимается совокупность работающих вместе и завершивших свою эволюцию коллективных, сознательных существ. Эти существа находятся в разных департаментах обширной природы. Они руководят всей природой. Они руководят всей жизнью. Как они руководят всей работой, как распределяют её между собой – это их дело.

 

...Они руководят жизнью. Я знаю каковы их намерения – они всегда добры. Они не имеют абсолютно никакой корыстолюбивой цели. Иногда кажется, что они очень корыстолюбивы, но это так только чудится. Иногда может показаться, что они злонамеренные существа – это докажет будущее, а не настоящее время. Мы, современные люди, ищем благо в настоящем моменте.

 

Все чрез Него начало быть

 

 

Според мене под думата природа се разбират сбор от колективни, съзнателни същества, които работят заедно и които са завършили своята еволюция. Тези същества се намират в разни департаменти на обширната природа. Те направляват цялата природа. Те направляват целия живот. Как направляват цялата работа, как я разпределят помежду си, това е тяхна работа.

...Те направляват живота. Какви са техните намерения, аз ги зная, те са всякога добри. Те нямат абсолютно никаква користолюбива цел. Понякога се показват, че са много користолюбиви, но то е привидно така. Някога може да се покаже, че са същества злонамерени – това може да се докаже с оглед на бъдещето, а не в настоящето. Ние, съвременните хора, търсим благото като един настоящ момент.

 

Всичко чрез него стана

Линк към коментар
Share on other sites

11.08.13

 

Молодой – это тот, кто знаком со светом Любви. Существует один луч в мире. Каждое утро, когда восходит солнце – необходимо знать, когда оно [восходит] – необходимо рано встать. Я называю первый луч солнца лучом Любви. Если в течение года ты можешь его встретить [получить благо этого первого луча]  десять раз – этого достаточно. Иной раз выйдешь – облачно, не можешь его встретить. Необходимо искать самый хороший день, когда восходит солнце; необходимо, чтобы твоё сознание было пробуждённым. Люди из окружающей среды не останавливают тебя, не отвлекают внимание. Ты смотришь на солнце, думаешь о своей жене, о своих детях – ничего не достигнешь. Для того, чтобы встретить этот луч Любви необходимо, чтобы сердце, воля быть свободными от всех влияний. Если встретишь этот луч – это встреча солнца!

 

Когда был молод

 

 

Млад е онзи, който е запознат със светлината на Любовта. Има един лъч в света. Всяка сутрин като изгрее слънцето, трябва да знаеш кога е, трябва да станеш рано. Първия лъч на слънцето, аз го наричам – лъч на Любовта. Ако ти десет пъти може да го хванеш през годината, то е доста. Някой път излезеш, то е облачно, не може да го хванеш. Трябва да търсиш най-хубавия ден, когато слънцето изгрява, трябва съзнанието ти да бъде будно. Тия хора от окръжаващата среда да не те спъват, да не се отвлича вниманието. Ти гледаш слънцето, мислиш за жена си, за децата си, нищо няма да постигнеш. Ти за да хванеш този лъч на Любовта, трябва сърдцето, волята да бъдат свободни от всички влияния. Ако хванеш този лъч, то е посрещане на слънцето!

 

Когато беше по-млад

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...