Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Катастрофите по пътищата. Това съдба ли е?


Recommended Posts

Аз съм стигала до 180 км. в час, разбира се по магистралата. Високите скорости и високите етажи ги предпочитам. Ако автомобилът ми вдигаше повече, щях още да настъпвам, но е дизел, а те са по-бавни от бензиновите и рискувам да му пръсна буталата. :3d_115:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ако се разчита на отговорността и самосъзнанието за нея у българина - това е causa perduta. Само санкции, чудовищни глоби и отнемане на правоспособност. Друго няма да свърши работа. Ако се бръкне дълбоко в джоба на българина, май ще се поспре. Ако на някого му се умира, много моля - да се самоубива, но на пътя има и други хора. А в България никой не мисли за другия и затова няма да стигнем доникъде.

Онзи ден станах свидетел на много тежка катастрофа, загинаха три момчета абитуриенти. На завой с ограничение 20 км/ч, те са карали със 150!!!!!

Е, няма да плача. Гледката беше грозна, но обикновено е такава гледката на непредвидената смърт. Макар, че по-скоро е хроника на предизвестените смърти, войната (и то гладиаторска) по пътищата.

Линк към коментар
Share on other sites

Страсти! По хубави коли, високи скорости и "себедоказване". Комфортът на хубавата кола създава чувството за сигурност, а високата скорост при някои хора "слива картината" през прозореца.Това измамно усещане много често не се познава и съответно не би могло да се свърже с промените на възприятията и други процеси. За безотговорност ли ? За самосъзнание ли ? ИЗОБЩО при някои липсват и елементарни знания.За човек, който си е "купил" шофьорска книжка има ли значение "някакъв" правилник или закон?

"Накрая трябва да остане само един"

:3d_146: И он че се лумне ако не сака да разбере какво е закон!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако се разчита на отговорността и самосъзнанието за нея у българина - това е causa perduta. Само санкции, чудовищни глоби и отнемане на правоспособност. Друго няма да свърши работа. Ако се бръкне дълбоко в джоба на българина, май ще се поспре.

Сто пъти по сто съм съгласна, че санкциите ни куцат, а да не говорим за изпълнението и прилагането на закона. Защото първо трябва да има по-големи санкции и наказания, второ трябва те да се прилагат, а не куките само да лапат на ръка и не на последно място човек, трябва да има и самоконтрол...отделен е въпроса на кога и при какви условия се дават книжки и после колите в чии ръце попадат...това поне зависи от нас-хората. Защото ти дори да си най-добрия шофьор не се знае кой идва пред теб или след теб...

Не забравяйте и Молитвата.

Линк към коментар
Share on other sites

Отговорността се състои в това да се преценят добре възможностите и ограниченията - на пътя, автомобила, на всички участници в движението, собствените. Ако пътят е построен и предназначен за високи скорости, автомобилът ги издържа и не му се раздрънкват лесно чарковете, останалите пътуващи са на достатъчно голямо разстояние, реакциите на шофьора са съответни на ситуациите и отработени от години, преценени са и рисковете, ми се вижда неуместно да се отхвърлят подобни възможности. Когато се прави завой при ограничена скорост, това е единствено липса на съзнание. А законите никому не биха били в полза, ако няма нужното съзнание за движение по път. Каквито и бомбастични наказания и глоби да се налагат правово, това не би изправило нещата, според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам наблюдение че кампанията за предпазните колани преди време, подплатена с глоби от КАТ, като че ли даде резултат. Разбира се, това е само един малък елемент от съгурността при пътуване, но все пак е нещо...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, но все пак такива инцидентни мерки, започвани от средата, съвсем не биха оправили ситуацията на пътя. Според мен трябва да се започне от съзнанието, а външните застрахования за сигурност от раздаването на шофьорските книжки още.

Линк към коментар
Share on other sites

Вътрешната агресия,състоянието на един дух,който вечно бърза,недоволен,сърдит то е и състояние на отричане на света такъв какъвто е състояние на непримирение и неблагодарност.Какво да очакваме като действия от един такъв безотговорен към живота,забързан за никъде дух. :3d_119:

Линк към коментар
Share on other sites

А законите никому не биха били в полза, ако няма нужното съзнание за движение по път. Каквито и бомбастични наказания и глоби да се налагат правово, това не би изправило нещата, според мен.

Ами не съм съгласна, едното и другото ръка за ръка може би ще дадат по-голям резултат, но пък и двете по отделно си имат своя ефект сам по себе си.

А и Васко е прав.

Аз никога не съм ползвала колан допреди 1 година, но напоследък взех да слагам и честно казано, когато съм без него ми липсва. Навик.

Линк към коментар
Share on other sites

А мога ли да те помоля да употребяваш запетайки?!

Отвъд граматическите катастрофи.

Извинявам се на всички за неграмотното писане.Признавам си че ползвам услугите на едно дете да пише вместо мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Михайло, ти си много добър човек, а и казваш някои неща. Не се притеснявай. Това, че липсвала някоя запетайка не ни пречи да те четем и разбираме. Мона е перфектна и ти помага по този начин. Но ти пиши, моля те, не се ограничавай. Поздрави на детето, което ти помага!

Аделаида, катастрофите по пътищата и в съдбата са само показател за липса на съзнание, както и ти го споделяш, но не си съгласна. И имаш право да не си, разбира се.

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: колкото по-малко пътни знаци + толкова по-малко катастрофи + глоби :thumbsup2: наличните пътни знаци да се намалят значително + поне наполовина :dancing yes:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...