Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Непоносимост към сърдене


Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Отговори 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте, имам същият проблем като "haskovokolio",

моята любима истиски и тенденциозно ме манипулира с постоянното си сърдене или изпадане в дупки като разбирасе аз тотално се скапвам и ми става супер криво. Само нещо различно от това което иска да чуе да и кажа и не си говорим с дни, това е начина и на общуване с мен.

Прочетох много внимателно всичко което сте написали и от 4 дни се държа с жена ми все едно нищо не се е случило, тя се прави че ме няма но и аз не се трогвам, единственото което ме притеснява при този подход е дали тя така няма да се одалечи. Разликата между двама ни е, че аз като сме скарани искам да се сдобрим на секундата, та дори и да не съм виновен и се моля да се сдобрим, а тя е доста опитна в сърденето и грам не се трогва от това дали сме скарани, сърдити или каквото е измислила в случая. До преди 5 дни аз бях най-чудесният човек на света сега все едно съм никой и ме дразни това, че аз го мисля, не искам да е така , страдам, а на нея все едно не и пука, та нали уж бях най-прекрасният а сега пълно безразличие че и аз не и говоря.

Размишлявайки това което казвате да превърна сърденето и в празник, го тълкувам че по този начин тя като види, че поредното и сърдене не предизвиква в мен тъга и най-после ще престане да използва този метод?

Линк към коментар
Share on other sites

,,Размишлявайки това което казвате да превърна сърденето и в празник, го тълкувам че по този начин тя като види, че поредното и сърдене не предизвиква в мен тъга и най-после ще престане да използва този метод?,,

 

Целта и е да те накаже, ако ти превърнеш сърденето в повод за празнуване, целта и остава неизпълнена.Да, в началото ще бъде още по-бясна, как така вместо да страдаш, ти се веселиш, но когато едно поведение не води до очаквания резулта,т то става безсмислено и отпада.

Линк към коментар
Share on other sites

Психически тормоз си е това. Жените често го прилагат, защото нямат физическа сила да набият мъжа си.

Има 2 варианта:

- тя да си е такава по характер ( в пресата се шири ефектното название "енергиен вампиризъм")

- да ти е сърдита за нещо конкретно и много дълбоко.

 

Методът на д-р Първанов е добър, защото има шанс да я вбесиш до степен да изригне и да си каже най-после причината.

Ако причина няма , а си е такава по характер, препоръчвам книгата "Отровните хора" на Лилиан Глас. Горещо я препоръчвам!!! Там има доста решения и добре класифицирани.

Аз я имам и имам познати, които пътуват София - Хасково, може да я копираме на ксерокс.

В спиралата има други книги от тази авторка, втората не съм чела, може с нещо да е полезна. http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=20&LangID=0&Letter=%C3

Но "Отровните хора " на мен лично много ми е помогнала точно за случаи с най-близки, където човек не смее да експериментира грубо.

Редактирано от Креми Стоилова (късметче)
Линк към коментар
Share on other sites

Да докладвам :), няколко дни като жена ми видя, че не се трогвам от мраморното и поведение нещата леко се пооправиха, естествено аз потърсих близост. Сега се държим все едно нищо не е станало, усмихваме  се говорим си нормално, но тя си е въпреки всичко дистанцирана по някакъв начин, грам не ми показва чувства, казвам го това защото като реши си ги показва и то доста, може би това е втория стадии да пробва да ме накаже по някакъв начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега е добре, наистина да започнеш да не се трогваш от поведението и.

Линк към коментар
Share on other sites

Осъзнавам го, че не трябва да се трогвам и въпреки всичко се присещам и всичко започва отначало в главата ми:

"Ама защо така се държи?" "Аз не искам да е така, с нищо не съм го заслужил" "Дали не е спряла да ме обича"....

Сега съм в командировка в Унгария и колкото пъти се чуем все едно говори с продавача на вестници.

Така като помисля от както се познаваме винаги все нещо и се обяснявам, все за нещо сърдита, все и се извинявам :D чак е смешно като го пиша.

Линк към коментар
Share on other sites

,,Така като помисля от както се познаваме винаги все нещо и се обяснявам, все за нещо сърдита, все и се извинявам ,,

 

"Дали не е спряла да ме обича"....

 

Според мен, в случая, удачният въпрос е-тя изобщо обичала ли ме е някога.Това, все да се сърдиш и караш другият да се чувства виновен, не е много силно доказателство за истинска обич.Може би, точно обратното е, това, което повечето хора тълкуват като знак,че са обичани-едно ведро, спокойно, изпълнено с внимание и загриженост поведение, на човека до тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно това с Не трогването ми е доста трудно, но така или оначе трябва да преодолея този тормоз. Някой избира да му е криво, няма нужда и на другия да му е така.

Съвети как да не се впечатляваш от негативното поведение на половинката?

Линк към коментар
Share on other sites

Интерсен отговор :)

Дали човек който се кълне че не може да живее без теб и те обича безкрайно много, но пък 1 път седмично се сърди за нещо поне 3-4 дни НАИСТИНА те обича

Линк към коментар
Share on other sites

,,,усмихвам се забавлявам се ,,,

 

 

Моята идея излиза малко от тази рамка- идеята ми е да празнуваш и то не само да празнуваш ,,сърденията ,, на съпругата си, а да ги превърнеш в истински празник.

Ако ти беше мой клиент, бих отделил доста време за обсъждане на подготовката за празнуването- то трябва да е грандиозно.

Като тънкостта е, не само в грандиозността на празнуването, а и в постоянството-всеки път, когато се сърди, празника не бива да се пропуска.Бих обсъдил и това, дали ще се празнува  винаги по един и същ начин или всеки път празника ще е различен.

Размисли върху идеята и ще видиш, че каквото и поведение да има съпругата ти, ти все ще печелиш.Ако не се сърди ще се чувстваш добре, ако се сърди започваш да празнуваш и пак си добре.

Казах, че задачата е трудна защото в началото ще ти е малко трудно, до сега си свикнал да се огорчаваш от сърденето, а сега ще трябва даже да го празнуваш.Но искам да те уверя, че така ще е само в началото.

 

Това толкова ме развесели, че се смях с глас :D Супер идея. Вечен празник. И който се цупи пропуска купона :D

Линк към коментар
Share on other sites

Явно това с Не трогването ми е доста трудно, но така или оначе трябва да преодолея този тормоз. Някой избира да му е криво, няма нужда и на другия да му е така.

Съвети как да не се впечатляваш от негативното поведение на половинката?

Някой има нужда от постоянно внимание и го привлича по всевъзможен начин.

Поведението на съпругата е точно това. Да, това е нездраво поведение и е мъчително както за теб така и за нея. 

Все пак представи си, че единствения начин, по който си избрал да живееш живота си е без любов към себе си или към другия. И не знаеш друг вариант. 

Въпросът е искаш ли да и помогнеш? 

Ако искаш трябва да и покажеш, че тази нейна стратегия не работи, че изисквайки внимание по този начин, няма нито да се научи да обича себе си, нито ще заобича повече теб, нито ти ще я заобичаш повече. За да и го покажеш, трябва да разбиеш модела, това поведение за което се говори по - горе.

Ако не искаш да и помогнеш влизаш в нейната схема - тя изисква, ти разбира се не можеш да задоволиш изискванията, защото са нереални и изпадаш в постоянно недоволство, неудовлетвореност и самосъжаление.

Така имаме двама нещастни човека попаднали, по един или друг начин, в един невротичен модел на отношения.

В основата на всичко , разбира се стои страха, ако прочетеш отново цялата тема ще разбереш защо. Въпреки че не е нужно, тъй като не си решил да провеждаш психотерапия, затова по лесното - не се страхувай и прави експерименти с поведението. 

Редактирано от didi_ts - Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

А ти как мислиш, как трябва да бъде?

Редактирано от didi_ts - Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като вчера го писах от телефона, да си кажа какво мисля по подробно. Мисля че е правишно аз да се държа пак добре и нежно, но тъй като тя не иска целувки да не се натрапвам и да стигам до там до където ми позволява. Животът е прекрасен ако решиш да ми позволиш да съм нежен ще бъда.

Линк към коментар
Share on other sites

Резултат:

От нейна страна тя просто за в момента е по разговорлива, но все едно сме само познати, може би добри познати.

Като се прегръщаме, ръцете и не участват, тоест аз прегръщам, аз целувам :) ....

Аз пък съм по спокоен, защото се старая да не си обяснявам и гадая защо така прави, от време на време ме прихваща "ама защо така  ... ", но няма как.

Линк към коментар
Share on other sites

Д-р Първанов,

това празнуване след поредното сърдене, как според вас трябва да се държиш мило и любящо или напротив дистанцирано както се държат към теб?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако аз те карам да празнуваш, как би се отнасял с мен?

Не би ли ме носи на ръце и благославял?

 

Та, тя те кара да празнуваш, бе човече.Празнувай, боготвори я, пиши и любовни поеми, носи я на ръце, люби я, така както само празнуващият човек може да люби.

 

Проблем може да настъпи само когато тя престане да  се сърди и цупи.Но това време няма да е скоро и когато настъпи, тогава ще го мислим.

 

 

ПП. Много отдавна се канех да те питам-как се помирявате? Вие имате някакъв ритуал на помирение.

Опиши го.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Помиряване (благословия) :) когато и шукне, цветя, говорене, молене, челна стойка, скарване и от моя страна, като удавник за сламка видиш ли усмивка а отминало е, ама кое е подействало, труден въпрос. Много бавно много, просто за мен е безмислено да сме скарани и дори да знам че се сърди за нещо за което няма основание, аз ходя и я битам хайде, стига, това са глупости.

Сега сме скарани защо не съм се карал на детето и аз и казах, да спре да крещи че не е това начина и какво тя взе да реве и мамо недей да плачиш( пак тати лош)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...