Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (02.09.13 - 08.09.13)


Рассвет

Recommended Posts

02.09.13

 

Деревья уже сбрасывают свою одежду, исчезает свежий цвет листьев. Человек не видит более глубокую сторону природы, поскольку закрылся от неё, опустил ставни и его занимают много забот и тревог. Это ограничивает зрение человека и тогда он видит только в густой материи. Чтобы иметь возможность видеть внутреннюю сторону Природы, человеку необходимо очистить сознание от психической пыли. Человек образует довольно много пыли своими плохими мыслями.

 

Зрение человека

 

 

Дърветата си събличат вече дрехата, губи се свежият цвят на листата. Човек не вижда по-дълбоката страна на Природата, понеже се е затворил за нея, пуснал е кепенци и го занимават много грижи и тревоги. Това ограничава зрението на човека и тогава той вижда само в гъстата материя. За да може да вижда човек вътрешната страна на Природата, трябва да очисти съзнанието си от психичния прах. Човек образува доста много прах със своите лоши мисли.

 

Зрението на човека

Линк към коментар
Share on other sites

03.09.13

 

Истина не может проповедоваться. Истина может проживаться, но не проповедоваться... Легко сказать «Скажи мне истину», но чтобы сказать истину тебе необходимо ожить, необходимо иметь Любовь и тогда эта Любовь будет исходить от тебя, как свет исходит от Солнца. Когда мы воспринимаем свет от солнца, даём ли мы кому-то другому её принимать вместо нас? ...Я слышал как говорят: Не ходи на Солнце с открытой головой, получишь солнечный удар. Говорю: Когда глупый ходит с непокрытой головой на солнце у него будет солнечный удар, но когда умный ходит с непокрытой головой его ум будет просвещаться. Следовательно, глупый должен быть непременно в шляпе, а умный может быть без шляпы. ...Можете сделать заключение и сказать: А как же мы, кто носит шляпы? – Если вы из числа умных – выбросьте их, если вы из числа глупых – носите шляпы на своих головах.

 

Блажен тот, кто ест хлеб в Царствии Божием

 

 

Истината не може да се проповядва. Истината може да се живее, но не и да се проповядва...Лесно е да се каже „Кажи ми истината“, но за да се каже истината, ти трябва да оживееш, трябва да имаш Любов, и тогава тази Любов ще излезе от тебе, както светлината излиза от слънцето. Когато ние възприемаме светлината от слънцето, даваме ли на някой друг да я приеме, вместо нас?...Слушал съм да казват: Не ходи на слънце с открита глава, че ще слънчасаш. Казвам: Когато глупавият ходи гологлав на слънце, за него има слънчев удар, но когато умният ходи гологлав, умът му се просвещава. Следователно, глупавият трябва да бъде непременно с шапка, а умният може да бъде без шапка. ...Можете да извадите едно заключение и да кажете: Ами ние, които носим шапки? – Ако сте от умните, хвърлете ги, ако сте от глупавите, носете шапките на главите си.

 

Блажен, който яде хляб в Царството Божие

Линк към коментар
Share on other sites

04.09.13

 

Думаете ли вы, что плохой человек может петь? Не может. Чтобы петь человеку необходимо быть добрым. Пение уже принадлежит миру добра. Где музыка – там царит добро. Где нет музыки – там добро не царит. Поэтому заметьте, если человек демагнетизирован, он теряет своё желание петь. Если выйдет из этого состояния – он готов петь. Тот, кто поёт, показывает, что его материальные условия немного улучшились.

 

Царь, богач и девушка

 

 

Мислите ли, че един лош човек може да пее? Не може, за да пее човек трябва да бъде добър. Пеенето вече спада към света на доброто. Там дето има музика, там царува доброто. Там дето няма музика, доброто не царува. Затуй ще забележите, щом човек се демагнетизирва, той губи своето разположение да пее. Щом излезе от това състояние, той е готов да пее. Онзи, който пее, показва, че неговите материални условия малко се подобрили.

 

Царят, богатият и момата

Линк към коментар
Share on other sites

05.09.13

 

Я вижу, что люди смотрят на эти вещи – на добро и зло – как на противоположности. Зло – это последствие добра. Добру невозможно существовать без последствий. Добро – это причина, зло – это одно из последствий добра. Не целое последствие, но наполовину. Добро – это причина для зла, а зло – это условие для добра. Вы спросите, почему это так. Благодарите, что это так, потому что если бы добро не было причиной для зла, то зло было бы неисцелимо, но поскольку добро является для него причиной, то допускает зло, чтобы быть условием для развития добра.

 

Помни Создателя своего

 

 

Аз виждам, че хората гледат на тия неща, на доброто и на злото, като на две противоположни неща. Злото е последствие от доброто. Невъзможно е доброто да съществува без едно последствие. Доброто е причина, злото е едно последствие на доброто. Не цяло последствие, но на половина. Доброто е причина за злото, а злото е условие за доброто. Ще кажете, защо е така. Благодарете, че е така, защото ако доброто не беше причина за злото, злото щеше да бъде неизцелимо, но понеже доброто е причина за него, то допуща злото, за да бъде условие за развитие на доброто.

 

Помни създателя си

Линк към коментар
Share on other sites

06.09.13

 

Зло в мире проистекает от незаконной любви. Зло в мире лежит в незаконной любви. Если можете его (зло) понять. Что есть зло? Незаконная любовь. Вот в чём состоит незаконность. Тебе необходим один кусок хлеба. Ты берёшь, даже убиваешь человека, чтобы взять хлеб. Преступление состоит в незаконной любви – любви к жизни. Ты, имея любовь к жизни, уничтожаешь человека. Когда ты имеешь больше любви к себе, чем к другим – ты совершаешь преступление. Ты, если любишь всех людей одинаково, не можешь совершать преступление.

 

Старая и новая болгарская песня

 

 

Злото в света произтича от незаконната любов. В незаконната любов лежи злото в света. Ако може да го разберете. Що е злото? Незаконна любов. Ето в какво седи незаконността. Тебе ти трябва едно парче хляб. Ти вземеш, че убиеш един човек да му вземеш хляба. Престъплението е незаконната любов – любов към живота. Ти, като имаш любов към живота, унищожаваш човека. Като имаш повече любов към своя живот, отколкото към другите, ти направи престъпление. Ти, ако обичаш всичките хора еднакво, не можеш да направиш престъпление.

 

Стара и нова българска песен

Линк към коментар
Share on other sites

07.09.13

 

Верьте, что во всём в мире – и в добром, и в злом – присутствует Бог! В принципе это так. Если понимаешь Бога, он в тебе проявляется как добро. Если Его не понимаешь, Он в тебе проявляется как зло. Если раскаешься – Он перестаёт тебя мучить. Если упорствуешь – Он тебя наказывает. Почему это так, никто до настоящего времени не дал этому объяснение. Но вам необходимо знать: Всё – в Боге! Зло создано нами, поскольку мы хотим воздействовать на Господа, заставить его думать как мы. Нет, это невозможно.

 

Разумный домостроитель

 

 

Вярвайте, че във всичко в света, и в доброто, и в злото е Бог! Принципално е така. Ако разбираш Бога, Той се проявява като добро в тебе. Ако не Го разбираш, Той се проявява като зло в тебе. Щом се разкаеш той престава да те мъчи. Щом упорстваш, той тенаказва. Защо е така, никой досега не е дал обяснение за това. Но едно трябва да знаете: Всичко е вътре в Бога! Злото е създадено от нас, защото ние искаме да въздействуваме на Господа, да Го накараме да мисли като нас. Не, това е невъзможно.

 

Разумният домостроител

Линк към коментар
Share on other sites

08.09.13

 

...груши и яблони думают лучше, чем мы думаем. Они думают настолько правильно, что готовы жертвовать собой для других людей. Они не прилагают сознательно учение Христа, но говорят: Если не едите плоть мою, не имеете в себе жизни... По моему мнению людям необходимо начать с морали плодовых деревьев, быть добрыми как они, как груши, как яблони, как сливы, как черешни и т. п. Если люди будут иметь качества, которые присутствуют у плодовых деревьев – лучших людей не будет. Если бы я написал о морали для людей, я бы сказал о необходимости иметь нравственность черешен, быть красными как они, быть сладкими как они, также необходимо иметь нравственность слив, необходимо быть белыми или синими, походить на них.

 

Если вы не едите

 

 

...крушите и ябълките мислят по-добре, отколкото ние мислим. Те мислят така правилно, че са готови да се жертвуват за другите хора. Те съзнателно не прилагат Христовото учение, но казват: Ако не ядете плътта ми, нямате живот в себе си... Според моето схващане хората трябва да започнат от морала на плодните дървета, да бъдат добри като тях, като крушите, като ябълките, като сливите, като черешите и т. н. Ако те бъдат с качества, които имат плодовете, по-добри хора от тях нямаше да има. Ако бих написал един морал за хората, бих казал трябва да имате морала на черешите, да бъдете червенички като тях, да бъдете сладки като тях, също така трябва да имате морала на сливите, трябва да бъдете бели или сини, да приличате на тях.

 

Ако не ядете

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...