Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хиперхидрозата - знаете ли лек за нея?


Recommended Posts

Привет

Бих искал да Ви попитам дали някой знае някакъв лек за т.нар. Хиперхидроза.

Попрочетох много,, но все не намирам нищо по въпроса или пък това, което излиза е неефективно

Ще съм Ви много Благодарен, ако споделите с мен

Предварително Благодаря

Поздрави и до скоро

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 27
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Възможно да е резултат от ендокринен проблем, наднормено тегло и др. Затова има вторична хиперхидроза...

Интересно е, че изследвания на американци са открили, че хората с хиперхидроза са дълголетници и то с категоричен аванс.

Въшното манипулиране е ясно, но не решава проблема. Има препарати за подкожно инжектиране, но за мен поне това е прекалена намеса.

Има възможност и за хирургична намеса, ама още по-прекалено става.

Иии, дали е болестно състояние въобще, природата уж си знае работата. Проблем са само психичните бариери, или...

Надявам се да има по-компетентни и да помогнат!

Линк към коментар
Share on other sites

Хиперхидрозата може и да е генетично детерминирана.

По - компетентните тогава се явяват алхимиците, които ще ни кажат как да си трансмутираме гените.

Линк към коментар
Share on other sites

Иии, дали е болестно състояние въобще, природата уж си знае работата. Проблем са само психичните бариери, или...

Не,че съм компитентен, но май проблем са само психичните бариери от незнанието за генезиса на явлението. Но ако дискомфорта е самов психиката и отеснелите дрехи... , на Приятел, слагай пепел и не обикаляй знахари. Все някога ще разбереш генезиса на явлението. Що ти трябва да разваляш хубавата опцийка заради модното слабеене.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички за бързите отговори.

Да си призная, то и аз се чудя дали е болестно състояние, щото какво по - хубаво от товав да се потиш :D(всички знаем за положителния ефект от последното). Само дето отрицателните черти не са много приятни :( , но... Здраве да е:)

Още веднъж благодаря

Бъдете здрави!

Поздрави и до нови срещи

Линк към коментар
Share on other sites

Стани вегетарианец, ако още не си го направил или поне спазвай постите от православния календар, комбинирани с диети само на плодове, чай и мед.

Не забравяй внимателно да наблюдаваш всички реакции на тялото породени от горното.

Моли се и вярвай в Бог!

Това е рецептата.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Хиперхидрозата освен,че е заболяване физическо е и до голяма степен психично или може да се преварне в такова в зависимост от това как човек го приема имам това заболяване в продалжение на 8-9 години вече правени са ми всички възможни изследвания опитала съм почти всички препарати накрая лекарите казаха ,че трябва да се науча да живея просто с това проблема е ,че не мога прекалено много ми пука това променя до голяма степен живота ти трябва да се саобразяваш какви дрехи обличаш трябва да избягваш физически контакт ако искаш да го скриеш от останалите не межеш да даржиш химикал или каквото и да е повоче от няколко секунди,защото от рацете ти започва да капе вода.Само хората ,които го имат знаят какво е.Аз лично го понасям много трудно испадам в депресия заради това направо мисля,че започвам да се побарквам.Но има хора ,на които не им пука,че под мишниците си имат петна като водопади или че останалите хора могат да испитат погнуса от това и си им е ok.Но на никой не го пожелавам!

Линк към коментар
Share on other sites

Хиперхидрозата може и да е генетично детерминирана.

По - компетентните тогава се явяват алхимиците, които ще ни кажат как да си трансмутираме гените.

А дотогава, трябва да знаем, че генетичните предразположения не означават да не правим нищо по тях, а точно обратното, да вземаме адекватни мерки. В случая обаче е много важно да се види индивидуалният тип, има ли конкретни алергии, обменни и хормонални нарушения, да се определени характера на стресовете и т.н. Мисля, че комплексно лечение ще може поне отчасти да стабилизира положението, може да ми се обадиш на лични до 2-3 дни или след 16-ти, защото в промеждутъка няма да съм он... Успех! :thumbsup:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще рече комплексно лечение и от какъв специалист точно трябва да се проведе... ендокринолог, дерматоло, хомеопат, невролог.... всичките са некадарници при които като отидеш или казват, че е нормално или, че трябва да се научиш да живееш с това тъй като нямат опит в лечението на тази диагноза и я намират за безопасна тварде тъпи са за да се сетят кое би ти помогнало..

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какво ще рече комплексно лечение и от какъв специалист точно трябва да се проведе...ендокринолог,дерматолог, хомеопат,невролог.... всичките са некадарници при които като отидеш или казват ,че е нормално или ,че трябва да се научиш да живееш с това тъй като нямат опит в лечението на тази диагноза и я намират за безопасна тварде тъпи са за да се сетят кое би ти помогнало..

Ще ти помогнат две неща:

1. Успокой се... Прощавай... Стани боец... Бори се...

2. Глад /гладолечение/ - но ти трябва специалист, който да те види и да те следи...

(И то не такива, за които говориш... Човешкото тяло не е автомобил, за да ги има специалностите - тенекиджия, токаджия и т.н. При човека всичко е свързано... не се дели... За такъв спец ти говоря...)

И си готов/а/ - много е просто...

Редактирано от bulgaro
Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички, прощавайте за забавянето, но...трафик:)

изминаха 1-2 години откак отворих тази тема и явно че е имало защо - доста полезно инфо се изписа, което се надявам да е от полза на всеки що потърси инфо по темата в нет. Благодарности на всички, койот писаха из темата!:)

Като човек, който мина през това "специфично състояние" (защото е имено такова!), мога да споделя единствено и само личния си опит - всичко др. са приказки на вятъра, защото човек не знае що е - докле не му дойде на главата - Пази Боже. В редовете по долу ще напиша именно това, пък който иска нека се възползва от този опит - дано Ви е полезно. И все пак преди да продължа, ето Ви една малка тайничка:) - според мен - най - големият лечител на човека е самият човек + лечителя от "горе"...

Още едно уточнение: според мен това не е болест, а специфично състояние с което малцина са надарени и ...всъщност до преди 70-100години никой нямаше да му пука, камо ли да го постави под въпрос. В днешскашния "свят" обаче не е много приятно, но пък и не е болка за умиране ;)дори напротив:))))

Та

-забравете всички мазила, пръскала, пудри-ла и всичко останало дето Ви запушва порите и вместо да помага -ни кара да се чувстваме тра-ла-ла:) знам че може би не звучи логизно, но помислете

този път сериозно - организмът ни има нужда от охлаждане и запушените пори не решават проблема, дори напротив - ако не се охладим - може да прегреем! при физически натоварвания, като "запушите" областта около мишниците си - то все от някъде трябва да се охладите - най - често през краката... имаше една много хубава тема в gbg.bg(може да я потърсите)

с риск да повторя до голяма степен част от горепосочените мнения:

-другото е храненето - вярно е горенаписаното за месото ...+ постите + "разумното" хранене също помагат:) в т.ч. и гладолечението...

-вярно е и че трябва да се търси първоизточникът, а не да се борим с последствията

-вярно е и че хиругията може да реши проблема с резултата, изпотяването, но това ще реши ли същинския проблема?!

- и все пак най - вярно си е - каквото и лечение да предприемате да го правите с ВЯРА, както в себе си, така и в Този или това нещо "от горе" (без значение от кои религия, движение или убеждения сте:)

- другото е Вяра, Надежда, Мир и Любов - нищо ново нали :)

-за малко да пропусна - според едни мои приятели - причината за всяка болест трябва да се търси първо на енергийно ниво и...повишавайки вибрациите си, тялото стои далеч от болести +практики, техники, школи много - източникът - един и същ:) + но в този форум има по - компетентни хора дето се занимават с това ,тъй че ще оставя тази точка на тях:о)

Туй е моя опит - Бъдете здрави и живейте в Мир и Любов!

Линк към коментар
Share on other sites

Това според мен няма да помогне аз дори на лечение с билки бях и отново нищо просто хиперхидрозата си е болест най-често наследствена, лечението за която е известно под няколко форми първо йонофорезата това са процедури чрез пускане на ток в тялото но това помага относително и то само за дланите и ходилата ,което никак не е малко второто е чрез БОТОКС след това чрез оперативно премахване на потните жлези и последното чрез прерязване на симпатикусовият ствол....

Линк към коментар
Share on other sites

Това според мен няма да помогне аз дори на лечение с билки бях и отново нищо просто хиперхидрозата си е болест най-често наследствена, лечението за която е известно под няколко форми първо йонофорезата това са процедури чрез пускане на ток в тялото но това помага относително и то само за дланите и ходилата ,което никак не е малко второто е чрез БОТОКС след това чрез оперативно премахване на потните жлези и последното чрез прерязване на симпатикусовият ствол....

Да, но пък ще ти донесе що годе "нормален" начин на живот

оперативната и др. намеса, която лекува последствията(изпотяването) ще спрат изпотяването и дискомфорта, но ...ще лишиш организма си от възможността да отделя "отпадни вещества", които според мен е по добре да си излизат на навън.

А от друга страна - стриктната хигиена + част от всичко горепосочено ще внесе приведе изпотяването ти в разумните ти граници и + ще може най-сетне да почнеш да се радваш на живота ...

знам че може би звучи откачено или абсурдно но - даден ни е дар, които не бива да захвърляме с лека ръка

Бъдеи здрав приятельо и горе главата

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да ти кажа не ме интересува какви ще са последствията,интересно е колко малко хора осъзнават сериозността на този проблем той спира окончателно социалните ти контакти и е много трудно за едно момиче или момче на 18 години просто до такава степен се побъркваш,че започваш да се чудиш дали си струва този ограничен начин на живот испадаш в депресии не искаш да виждаш хора и тарсиш супер крайни решения не искаш да живееш на някой може да му се стори смешно това което казвам но само тези които наистина са го изпитали знаят за какво става вапрос...

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Никак не е смешно, а е много сериозно. Виж какво ти е написал по-горе Приятел и го послушай. Той ти дава най-правилните съвети. Ако можеш да гладуваш, но пълен глад и воден от специалист, гарантирам ти че един по-дълъг срок ще ти реши проблема на генетично ниво. Но глад, чистещ, не само да не хапваш, а глад цялостен и осмислен. И започни с кратки курсове постепенно и се съветвай с компетентни лица. Успех! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина не е смешно -за жалаост нещата са точно така както казваш...

ще споделя още нещичко, което май пропуснах по - горе. Според мен, своя дял в това състояние дава и начинът на хранене (респ. и антиоксидирането на организма)...опитвам се да кажа че не само употребата но и не-употребата/липсата на някои храни/вещества и за да съм още по точен- оскърдно хранене с "неправилна" храна би могла да доведе до това състояние. Това е само моя теория обаче...

ще помоля и др. да дадът мнението си по въпроса.

Отдавна бях спрял месото и се хранех доста оскърдно, предимно с ориз(белият ориз по магазините - няма нищо общо с това което ядът в Япония), когато се получи при мен ...Но щом започнах да си се храня както трябва (в разуните,нормални граници -макар че и тези понятия са много относителни), да си спазвам постите и да гладувам тук - таме, премахнах от мениото си дори и шоколада - всичко си дойде на мястото

Знам че е най - лесно да даваш съвети, но все пак - би могла да пробваш това, което казва Силвето -да хапваш повечко плодове и... кой знае, пък и може само да спечелиш от това

пожелавам ти скорошно оздравяване от цялото си сърце

бъди здрава !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Здравейте,

Аз също страдам от тази болест. Сега съм на 22 и доколкото си спомням ръцете ми почнаха да се потят още в 5 или 6 клас. Наистина е много неприятно. Когато отидох на лекар ми казаха, че това е колкото психически проблем толкова и физиологичен. Предписаха ми някакви успокояващи, но ми казаха да прочета и една книга на Дийпак Чопра - "Изцелението". Бих казал, че имаше голям ефект след като я прочетох. Целта на тази книга е да те научи да контролираш тялото си чрез мисли.

Не знам дали и при другите болни е така, но при мен когато ръцете ми са сухи и всичко е така както е при останалите здрави хора, само при мисълта, че могат да ми се изпотят ръцете те веднага почват да се потят. Това означава, че ти с мислите си си накарал да ти се потят ръцете, следователно можеш и да ги спреш чрез тях.

За нещастие непостояннството ми ме възпрепядства да се справя напълно с проблема и след около 2 седмици забравих какво съм прочел и т.н. Смятам скоро отново да я препрочета и дано тоя път бъда по отговорен към проблема.

Книгата е невероятно полезна.

Успех на всички!

А някой знае ли до каква възраст продължава това потене?

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

Привет Котараче

Продължава докато го излекуваш/спреш ;) + за пореден път - вече съм сигурен че не е болест :thumbsup1:

В този, а и във "връзките"/линкове към него форуми е написано почти всичко, така че може да попрочетеш и понаучиш доста, но все пак

Ако имаш някакви по - специални въпроси +и ако искаш може да ми пишеш на е-майла - ще помогна с каквото/ до където/ако мога :v: или поне мога да споделя опита си в тази насока... :sleeping:

Поздрави

:feel happy:

Редактирано от Приятел
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...