Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хиперхидрозата - знаете ли лек за нея?


Recommended Posts

Искам да попитам при какъв лекар трябва да ида и какви изследвания трябва да си направя за да видя дали имам хиперхидроза.

Добре е да се консултираш с ендокринолог. Понякога щитовидната жлеза е виновна за прекомерното изпотяване. Той знае от какви изследвания се нуждаеш, ще ти каже. 

Редактирано от Viva Caselli
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 27
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте,

въпреки че темата е стара ще споделя и аз своя опит.

 

Симптоми:

- обилно лицево потене при топло време и емоции

- обилно потене от коленете до глезените, отново при топло време, спорт и емоции

- прекомерно потене на цялото тяло, но основните зони са цитираните две

- в ход беше и обилно потене под мишниците - с китайска иглотерапия и гладолечение сякаш засега овладях положението

 

- няколко оплаквания привидно несвързани с потенето - целогодишна хрема, хемороиди, косопад, леко късогледство.

 

Изследвания:

- кръвната картина е ок

- щитовидната жлеза е ок

- дискова протрузия в областта на кръста, възможно е да е повреден гръбначния мозък и оттам да произхожда потенето по краката

 

Провеждани лечения:

- медикамент Аверт, спира потенето, но има лоши странични ефекти. Пресушава устата, причинява главобол. Хапчетата са скъпи, а ефекта краткотраен и непълен.

- 3 седмици гладолечение по Лидия Ковачева с малко ябълки и чайове с мед на ден. Проведох го през зимата. През цялото време на тялото е студено и оттам намалява потенето. Щом се захраних потенето се възобонови. 

- 32 дни глад, само на вода. Потенето значително намаля. При възобновяване на храненето симптомите се завърнаха. 

 

Предистория:

- още като дете се потях много, но предимно при спортни активности. Жегите и емоциите никога не са ми причинявали такъв дискомфорт какъвто сега.

 

Бъдещи планови:

- към настоящия момент планирам 2-ра серия глад, за около 10-14 дни. След това ще почина само на плодове и зеленчуци. След почивката ако имам сили и воля ще проведа ново гладуване.

 

Очаквания:

- очаквам гладуването да ми излекува кръста, проблемите с храносмилателната система, косопада и да обелкчи много потенето и да го върне

в предишните поносими граници.

 

Препоръки:

- каквото и да правите, вярвайте и мислете позитивно.

- за всяка болест има лекарство и ние заедно ще го открием

- не се предавайте

 

Щом имам резултати ще пише, независимо дали с позитивни или негативни.

Успех.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Минаха 4 години от опитите ми с гладолечение.

Ще опиша какви мерки взех през това време и какво постигнах:

- не консумирам месо. Много рядко хапвам риба тон или някаква друга риба, също и октопод.

- основната ми храна е извара, зеленчуци, плодове, ядки, елда, пълнозърнеста паста, 

- тренирам с тежести в зала, както и спринтове на открито. През лятото плувам в морето.

- не използвам никакви препарати против потене. Стремя се да мисля позитивно и да вярвам, че ще излекувам състоянието си.

- Често ям по 4-5000 ккал при високо активните дни. Намалявам до 2000 ккал при дните за чистене на мазнини. 

 

Резултати:

- увеличих мускулатурата си и намалих значително телесните си мазнини

- с намаляването на телесните мазнини забелязвам следното:

               - жълтевината на езика ми изчезва и той добива все по-розов цвят. От тук съдя, че изчиствам черния дроб. Мисля, че и дъхът ми се подобри.

               - намаляват кървавите секреции от носа и засъхването им по вътрешната стена на ноздрите. Сутрин се будя без налепи по небцето и съвсем малко секрети за издухване.

               - кожата на лактите, която изглеждаше суха сега добива розов цвят.

- С йога упражнения овладях хемороидите.

- с по-чести и къси подстригвания значително намалих косопада. Бих казал, че това вече не е проблем, може би не е и било. За пърхота използвам специален шампоан, също считам, че е излекуван.

- дисковата протрузия също е стабилизирана - не ми пречи на спорта и активния начин на живот.

- остава проблема с потенето по лицето, краката и гърба. Продължавам в същото темпо и вярвам, че ще го стабилизирам. 

 

Следващи стъпки:

- доволен съм от хранителния си режим и продължавам да качвам мускули и да свалям мазнини.

- намалил съм почти до нула консумацията на протеинови барови, но продължавам да взимам протеин на прах, но неовкусен

- за да не се потя през деня, не консумирам никаква храна, само 1 кафе с капка мед. По този начин намалявам температурата на тялото, то изстива и оттам почти не се потя. Ще продължа тези 15-20 часови гладувания. Ще се опитам да направя и 24-48 часови в по-горещите дни.

 

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...