Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство и отслабване


mamma_mia

Recommended Posts

Вегетарианци има и слаби и пълни. Въпрос на гени и на съчетаване на храните. Мисля, че при суровоядците няма начин да не се отслабне. Ако менюто е балансирано и добре обмислено всеки би отслабнал :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Не забравяй, че привикването към консумиране само на такива храни става постепенно... Не бива да се отказваш изведнъж и категорично от месни или животински продукти, само с цел отслабване...

Най - добре се посъветвай с лекар за своето цялостно здравно състояние най - напред, ако никога не си пробвала да отхвърлиш животинската храна. И трябва да бъдеш убедена че го искаш, но не само заради теглото...

Успех :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,ако стана вегетарянка,дали ще отслабна?

Аз мисля, че няма връзка между отслабването и вегетарианството. Струва ми се дори, че човек, ставайки вегетарианец, може да наблегне (особено в началото) на такива храни като ориз, картофи и всевъзможни тестени изделия, които едва ли ще допринесат за отслабване.

А за трайни резултати в отслабването е хубаво освен разтоварващ хранителен режим да се направи известно "разчистване" и на психиката.

Аз например напълнявам, когато се чувствам несигурна, уплашена или когато ме тормози някакъв стремеж за реализация... Още си спомням как на първата си изпитна сесия като студентка само за 1 месец качих 3-4кг :D Обаче след като се справих лесно и успешно, килограмите от само себе си се стопиха (вярно, че по принцип нямам склонност към пълнеене) и след това вече не наддавах на сесиите :)

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с горните мнения, че няма връзка между вегетарианството и отслабването.

И не съм убедена, че отслабването е правилният стимул, за да станеш вегетарианка - вегетарианството е не начин на хранене, а начин на мислене. Можеш да опиташ и да прецениш за себе си дали е твоят начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Вегетарианството не е и начин на мислене. Просто е начин на живот, както негрите да кажем, живеят с черната си кожа, но не считат това нито за проблем, нито за придобивка. За такива ги определят останалите.

Линк към коментар
Share on other sites

Най - добре се посъветвай с лекар за своето цялостно здравно състояние най - напред, ако никога не си пробвала да отхвърлиш животинската храна. И трябва да бъдеш убедена че го искаш, но не само заради теглото...

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...