Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
mamma_mia

Вегетарианство и отслабване

Recommended Posts

Вегетарианци има и слаби и пълни. Въпрос на гени и на съчетаване на храните. Мисля, че при суровоядците няма начин да не се отслабне. Ако менюто е балансирано и добре обмислено всеки би отслабнал :thumbsup:

Сподели това мнение

Не забравяй, че привикването към консумиране само на такива храни става постепенно... Не бива да се отказваш изведнъж и категорично от месни или животински продукти, само с цел отслабване...

Най - добре се посъветвай с лекар за своето цялостно здравно състояние най - напред, ако никога не си пробвала да отхвърлиш животинската храна. И трябва да бъдеш убедена че го искаш, но не само заради теглото...

Успех :)

Сподели това мнение

Здравейте,ако стана вегетарянка,дали ще отслабна?

Аз мисля, че няма връзка между отслабването и вегетарианството. Струва ми се дори, че човек, ставайки вегетарианец, може да наблегне (особено в началото) на такива храни като ориз, картофи и всевъзможни тестени изделия, които едва ли ще допринесат за отслабване.

А за трайни резултати в отслабването е хубаво освен разтоварващ хранителен режим да се направи известно "разчистване" и на психиката.

Аз например напълнявам, когато се чувствам несигурна, уплашена или когато ме тормози някакъв стремеж за реализация... Още си спомням как на първата си изпитна сесия като студентка само за 1 месец качих 3-4кг :D Обаче след като се справих лесно и успешно, килограмите от само себе си се стопиха (вярно, че по принцип нямам склонност към пълнеене) и след това вече не наддавах на сесиите :)

Сподели това мнение

Съгласна съм с горните мнения, че няма връзка между вегетарианството и отслабването.

И не съм убедена, че отслабването е правилният стимул, за да станеш вегетарианка - вегетарианството е не начин на хранене, а начин на мислене. Можеш да опиташ и да прецениш за себе си дали е твоят начин.

Сподели това мнение

Вегетарианството не е и начин на мислене. Просто е начин на живот, както негрите да кажем, живеят с черната си кожа, но не считат това нито за проблем, нито за придобивка. За такива ги определят останалите.

Сподели това мнение

Най - добре се посъветвай с лекар за своето цялостно здравно състояние най - напред, ако никога не си пробвала да отхвърлиш животинската храна. И трябва да бъдеш убедена че го искаш, но не само заради теглото...

:thumbsup:

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this