Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молитвата. За какво да се молим?


Иво

Recommended Posts

Guest Христо6

Според мен има,и е най-добре човек да постига желанията си визуализирайки+молейки се.Ако се прилага само визуализация може да се сбъдне желание,което не е добро за нас.Последната дума трябва да е на Бог.

Да. :) Е, то желанието може да няма конкретен образ, тогава може и без да си го представяме да се молим. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Според мен има,и е най-добре човек да постига желанията си визуализирайки+молейки се.Ако се прилага само визуализация може да се сбъдне желание,което не е добро за нас.Последната дума трябва да е на Бог.

Да. :) Е, то желанието може да няма конкретен образ, тогава може и без да си го представяме да се молим. :)

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен има,и е най-добре човек да постига желанията си визуализирайки+молейки се.Ако се прилага само визуализация може да се сбъдне желание,което не е добро за нас.Последната дума трябва да е на Бог.

Точно това е най-бързо ефективният метод, според мен. Освен част от творението, ние сме и част от твореца. Аз започвам да се боря за моето желание чрез утвърждения, визуализация и действия, но разчитам на помощ и от финия свят. Не само от бог(едва ли има значение как му пиша името), помощта може да дойде и от други същества, да ги наречем, но важното е, че ако искаш, помощ винаги идва!

От близо 2 години се занимавам с неща, като позитивно мислене, съзнание/подсъзнание, вяра, енергия... непрестанно успявам, постигам успехи, но най-интересното е, че винаги научам нещо ново и ново и ново.

И между другото, през 19-те ми години живот, почти не съм стъпвал в църква и смело заявявам, че мястото няма значение, важно е това, което ще поискаш, а поискаш ли - ще ти се даде.

Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата няма нищо общо с желанията. Обратно - тя е начин да се благодари за това, което Бог е дал без да му го искаме...

Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата няма нищо общо с желанията. Обратно - тя е начин да се благодари за това, което Бог е дал без да му го искаме...

Всичко е до възприемането. Аз си имам друг начин за благодаря и го правя всеки ден. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата няма нищо общо с желанията. Обратно - тя е начин да се благодари за това, което Бог е дал без да му го искаме...

Аз при моите молитви и благодаря, и искам като се стремя желанията ми да са максимално духовни и безкористни, да се въртят колкото се може по - близо до духовното ми израстване.

ZMS

И между другото, през 19-те ми години живот, почти не съм стъпвал в църква и смело заявявам, че мястото няма значение, важно е това, което ще поискаш, а поискаш ли - ще ти се даде.
Обаче не е без значение дали се молим в планината или в тоалетната. :lol: Важна е менталната атмосфера около нас. Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен има,и е най-добре човек да постига желанията си визуализирайки+молейки се.Ако се прилага само визуализация може да се сбъдне желание,което не е добро за нас.Последната дума трябва да е на Бог.

Точно това е най-бързо ефективният метод, според мен. Освен част от творението, ние сме и част от твореца. Аз започвам да се боря за моето желание чрез утвърждения, визуализация и действия, но разчитам на помощ и от финия свят. Не само от бог(едва ли има значение как му пиша името), помощта може да дойде и от други същества, да ги наречем, но важното е, че ако искаш, помощ винаги идва!

От близо 2 години се занимавам с неща, като позитивно мислене, съзнание/подсъзнание, вяра, енергия... непрестанно успявам, постигам успехи, но най-интересното е, че винаги научам нещо ново и ново и ново.

И между другото, през 19-те ми години живот, почти не съм стъпвал в църква и смело заявявам, че мястото няма значение, важно е това, което ще поискаш, а поискаш ли - ще ти се даде.

Съгласна съм с теб,а ти си голямо слдурче!Радвам се,че има деца като теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Обаче не е без значение дали се молим в планината или в тоалетната. :lol: Важна е менталната атмосфера около нас.

Обаче ме разсмя с това :3d_146:

Нашето тяло е нашия дом, това е ясно. Но планина ли е, тоалетна ли е - кой да ти каже... ние си го виждаме както си искаме, и ореоли му кичим дори.

Според мен не бива да се молим. Може да се молим само ако сме изчистени от всичкото ни, от дома ни, от представите ни. Но тогава няма да сме ние а някой друг. И той когато се моли, молитвата ще е истинска и ще достига с чистотата си Бога.

Иначе представи си - задръстени сме с какво ли не, молим се - съответно изпращаме нагоре към Бога нечистотията си, с която сме задръстени.

Защото в кое сърце има само и единствено отдаденост към Бог?? Христос е казал - "Няма ни един..."

Цялата работа прилича на един мой придобит навик да си мия ръцете преди да докосна Библията. Ужасно... само ръцете ми...

Редактирано от не...
Линк към коментар
Share on other sites

Ефесяни 2:5

даже, когато бяхме мъртви чрез престъпленията си, съживи ни заедно с Христа (по благодат сте спасени),

Ефесяни 2:8

Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога;

Ако не си отвориш сърцето и не се молиш простичко и искрено няма как нито да се изчистиш нито нищо....Просто молитвата е основополагаща, за всеки вярващ човек. Няма друг начин и метод. Честно ти казвам, ако си мисли някой, че някога с каквито и да е усилия ще стане достоен за Бога и даровете Му, направо много се е излъгал. За това то ни е ДАР от Бога, за нашите души. Дар, който никой никога не би могъл да заслужи, но Бог заради безпределната си Любов ни го е дарил. Поздрави!

п.п. Нито един метан и какъвто и да е напън на плътта не може и няма как да се сравни с искрената молитва на покаяние.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм си мислил за Бог на различни места, включително и в ... :lol: Но молитвите ми не навсякъде и не във всяко положение са били еднакво концентрирани, естествено. :hypocrite:

П.п. На мен още преди да прочета въпросната мисъл на Учителя ми е било по - приятно като че ли да не заключвам ръцете. Така съм го чувствал.

"...Че ние всички се молим - в България има три хиляди църкви и тези три хиляди църкви не са в състояние да спасят българския народ от престъпления.Аз казвам: всеки български дом да бъде църква!Не три хиляди свещеници,а майката и бащата трябва да станат свещеници на дома."

Петър Дънов "Българската душа" стр.200

Човек научава как и за какво да се моли от своите родители в своя дом.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата не е " Добър ден" нито е "Лека нощ", най- голямата заблуда на църковното възпитание според мен е молитви всеки ден, по няколко пъти и т.н.

Молитвата трябва да е зов за връзка с висша сила.

Аз не мисля, че всеки ден имам нужда от такава връзка. Нито пък, че някой друг има тази нужда.

Молитвата е лична, най- странно ми е например семейна молитва преди хранене ( или след), възможно ли е дори двама човека, да са в еднаква вибрация!? И ако не какво правят тогава!? Аз може да имам импулс да изпратя зов на благодарност, но детето ми да няма..... значи аз изпращам зов, а до мен изпращат зов на отекчение.

Молитвата не е желание, нито е претенция, нито е определяне на дадено явление или събитие от нас ( на това мисля че нямаме право и си търпим последствията от злоупотреба), молитвата е добре да се ползва единствено като "благодаря". Всичко останало е човешка суета и недоволство, неприемане на нещата или отказ от тръгване по определена пътечка.

Това само като точка за размисъл.

Знам добре общоприетото вярване в молитвата и не искам да става спор, просто различен поглед. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

И на мен не ми идва всеки ден да се моля. Но когато съм се молил концентрирано и в същото време отпуснато, съм се чувствал по - щастлив, добър и одухотворен. Чел съм, че молитвата е храна за човешката душа.

------------------

П.п. Хубавите молитви ме изпълват с енергия. Понякога имам чувството, че затрептявам вътрешно.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата. За какво да се молим?

Молитвата трябва да е зов за връзка с висша сила.

Аз не мисля, че всеки ден имам нужда от такава връзка. Ето я непреривната връзка, за която споменаваш и която естествено трябва да се случва по свобода -

Молитвата е лична,...Аз може да имам импулс да изпратя зов на благодарност...

...молитвата е добре да се ползва единствено като "благодаря".

Знам добре общоприетото вярване в молитвата и не искам да става спор, просто различен поглед. :feel happy:

:thumbsup: Съгласна съм, не е необходимо да се спори, но по- добре да се споделя :). Ето го добрия пример за детето от родителите, а именно да покаже той, че е добре да благодарим на Бога/ Висшата Сила за благата които са ни дарени, но че всичко трябва да става с Любов, Радост, Свобода. Не да се вменява и да се налага или да се превръща в нещо задължително, дълго/ отегчително, но едно "простичко" Благодаря Ти Господи за Благата ( или както там дойде на човек от вътре да се изрази) казано от сърце и с радост, това е достатъчно и е един чудесен пример. Така и самия човек и дома му се превръщат в жив храм. Поздрави!

П.П. Хриско това много ми хареса - "Чел съм, че молитвата е храна за човешката душа.

------------------

П.п. Хубавите молитви ме изпълват с енергия. Понякога имам чувството, че затрептявам вътрешно." :thumbsup:

~~~

P.S. Аз смятам че трябва да сме напълно естествени когато се обръщаме към Бога- Висшата Сила, независимо по какъв начин се обръщаме, дали с думи, дали само в мислите и сърцето си дали с жест някакъв който извира от нас в безмълвие...За мен това е Молитвата, когато си искрен :).

1 Царе 1:13

Защото Анна говореше в сърцето си; само устните й мърдаха, а гласът й не се чуваше; затова, на Илия се стори, че беше пияна.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вестник "Стандарт",Денят ПЕТЪК, 3 Септември 2010

Работник и поп се молят на банкомат

ПАЗАРДЖИК. Молебен пред банкомат шашна жителите на Пазарджик. Закъсал за пари работник и студент по богословие отслужиха литургия пред устройството за банкноти. Тържествената служба бе спретната пред клон на банка в центъра на града. Идеята дошла, когато Костадин Асенов, който работил в известна фирма за стоманени детайли, не получил заплатата си в срок. Отчаяният служител на фирмата цяла седмица чакал пари напразно. В същото време той на три пъти отлагал купуването на годежен пръстен за своята любима. С бижуто 35-годишният искал да предложи брак на дългогодишната си изгора. Отчаяният ерген споделил за мъката си пред стар приятел, който следва богословие. Двамата решили да действат. Облечени с расо и въоръжени с кандило и свещички, те цяла нощ нареждали молитви пред машината с надежда чудото да се случи поне на следващия ден. Така рано сутринта ги заварили и ошашавените служители на банката. Тогава молебенът бил прекратен. Новината обаче стигнала до шефа на фирмата, който по това време бил в чужбина. Вместо да скастри работника си, той обещал помощ на напористия Ромео. Шефът се зарекъл приятелят му, който следва богословие, да отслужи водосвет при откриването на малък параклис във фирмата. Така работодателят и неговите подчинени щели окончателно да преборят кризата. Двамата вярващи младежи нямало вече да се молят на Бог по улиците, а да се кръстят за берекет и редовни заплати в двора на предприятието.

Борислав Петров

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Много странна молитва, Христо6, бих казала, че молитвата е нещо много силно и мистично, като разговор с Бога.Например, когато ходя на църква, не влагам лични желания, това е като благодарност към Всевишния, защото моята воля е вторична.Даже не харесвам стълпотворения и църковни празници, тогава като, че ли богомолците не са отдадени на Бога.Но лични избори, всеки е свободен да формулира желанията си и да си ги постига.Бог ни е дал свободна воля и и отговорности след това...:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Само безмъвната и най - много омантрена медитация ли води към духовно усъвършенстване ? Молитвата води ли до духовно усъвършенстване ? Понеже сега чета нещо и излиза, че само с безмълвна медитация може да се усетиш свързан с всичко. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек няма пари,трябва да се моли да му се покаже пътя за спечелването им.

Когато човек е нещастен,трябва да се моли да му се покаже пътя към щастието.

Когато човек е болен,трябва да се моли да му се покаже пътя към здравето.

Бог не дава нищо наготово - той само ни показва пътя към постигането на нашите желания и мечти.

Линк към коментар
Share on other sites

Само безмъвната и най - много омантрена медитация ли води към духовно усъвършенстване ? Молитвата води ли до духовно усъвършенстване ? Понеже сега чета нещо и излиза, че само с безмълвна медитация може да се усетиш свързан с всичко. :)

Според мен не може да има някакво правило или по-добра молитва или медитация. Зависи от човека, от момента, ситуацията, самата молитва... През вековете са постигали влизане в медитативно състояние с помощта на дълго ( с дни) монотонно спокойно вървене по безлюдни пътища - това е би смисълът на поклонението в светите места на различните култури. Не самото поклонение, а пътят към него - затова поклонението има смисъл само ако пътят се извърви пеша. Мозъкът едно по едно изключва всички сензори, които са му необходими при общуване и работа и почти заспива - т.е. влиза в алфа ритъм, ритъмът, който е в тясна връзка с резонанса на Шуман (пулса на Земята), и по който мозъкът на човека се отличава качествено от всички останали живи същества на планетата.

Музиката е старо средство за влизане в това състояние, също. Молитвата като казване на текст е подобно състояние, но зависи от наична, по който се казва и от текста. Може да се стигне до нежелани самовнушения в това състояние.

Когато човек няма пари,трябва да се моли да му се покаже пътя за спечелването им.

Когато човек е нещастен,трябва да се моли да му се покаже пътя към щастието.

Когато човек е болен,трябва да се моли да му се покаже пътя към здравето.

Бог не дава нищо наготово - той само ни показва пътя към постигането на нашите желания и мечти.

59.gif Само за парите имам резерви... Бих го заменила със "средства" и "придобиване". Защото има много случаи, в които парите не биха били полезни, а също понятието "нямам пари" е разтегливо и субективно - един няма пари за хляб, друг - за джип.

Линк към коментар
Share on other sites

аз се моля за упрощение.....

моля се за сила....да имам сила да следвам божия план и път.....

моля се Господ да е по-често в мен, в сърцето ми в душата ми...по точно да съм в хармония с него, да забравя егото и лошотията....да мога да съм по-добър човек и да премахна някои много лоши навици от съзннието си....

моля се за другите хора....

като цяло не се моля често....има дни в, които имам нужда да го правя.....

Благодарна съм за всичко, което имам(което на много хора липсва, добро и лошо) и което няма(добро и лошо)....

Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата води ли до духовно усъвършенстване ?

Само когато съзнанието е изчистено, и се молиш в стаичката си!

Редактирано от октим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

И аз обичам да благодаря чрез молитви- сутрин и вечер/дано не е премножко- четейки вашите мнения си го мисля това/...Сутрин моля Бог да влезе в сърцето и душата ми и да е с мен през целия ден, а вечер му благодаря за всичко,което ми е дал и тогава също моля за подкрепа на близките ми в беда...Но от седмици ми се върти из главата въпрос/дано не е тъп за вас:sleeping:/ - астрологично имам кофти аспект в момента, мислите ли,че е уместна молитва за омекотяване на действието на този аспект между моето слънце и уран? Наистина се извинявам за тъпия си въпрос , но го мисля това...дали е възможно и уместно?.....

Редактирано от марсин
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...