Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Чужбина и любовта като стимул.


mnruzhinov1992

Recommended Posts

Ето, нека ти споделя моето. Държавата включва всеки свой гражданин. Не е само политици и правителство, не е само държавни служители (които са няколко стотин хиляди), но и всеки гражданин. Каквито сме ние, такива политици си избираме. И както се оплакваме от дъжавен служител (вкл. учители и медици), такива сме и ние. 

 

Съгласен съм с това мнение, моето съвпада. Ето защо обобщих, че българинът е несретник.

 

Ти говориш за възможността държавата да се е разсипала сама и да е в тинята. Но това няма как да стане без участието на гражданите й. С активното им участие. 

 

Именно това казвам и аз, никога не съм твърдял, че сама се е разсипала, а племето, което живее в нея я е разсипало и опоскало.

 

И още нещо важно да споделя. Няколкото милиона българи емигранти много  спомогнаха за нареченето от теб разсипване на страната. Отказаха се да се трудят тук, отказаха се от нея и избягаха. Ако бяха толкова добри с такъв прекрасен потенциал, защо не "оправиха" страната :) Та те са милиони.

 

 

Не е вярно, знаеш ли колко милиони вкарват в България тези "отрекли се" от родината си емигранти?

 

Но отражение и на народа, който е живял в нея - на всички емигранти, които сега "се правят, че всичко им е чудесно" (както всеки от народа) 

:)

пак твой израз

:)

 

Хората, на които не им е понесло безхаберието, мошеничеството и опростачаването на България са се изнесли. Напълно нормална реакция. Който си е мутра по природа-на него си му е хубаво в България. Лафче, с часове киснене по кафенета, обмисляне на поредната далавера, вулгарен изказ, слушане на чалга. Да продължавам ли? Дори и духовните учения се опорочават от българина. Няма да започвам темата за ръководството на Бялото братство, за опозицията, която беше БРУТАЛНО подтисната и дори сплашвана с мутри и джипове... Всеки дърпа чергата към себе си, няма никакво обединение в някаква "светла" идея, всичко е суета и его. Най-вярното нещо, което е казал Учителят е следното: Българинът е рушител по природа, до каквото се докосне го разруши, например мине през гората и окърши клоните... Искал е да го превъзпита, но такъв народ няма превъзпитание...

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Чувствам се щастлива, че хора, които таят подобни чувства вече са ВЪН от родината. Желая на всички щастие в светлия ви път! 

Връщайте се, за да се убедите за сетен път, че не сте сбъркали, като сте емигрирали, сдобийте се с дом и реализация там. Ние тук някак ще се оправим :) и без вас. А когато все пак решите да дойдете "за лекарство против носталгия", ще ви се усмихнем и ще ви прегърнем без злобата с която говорите за нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Доста лицемерно мнение, което зад красивата си маска крие ненавист към всички, които са взели решение, различно от това да останат в тинята...Което на всичко отгоре бива атакувано "по слабите места" -дом, реализация... Типично подмолен начин на мислене и нагласа, характерен само за жените. Аз не изпитвам носталгия, връщам се защото от там съм тръгнал и там са родителите ми. Връщам се през отпуската си. Връщам се от сантименти, а не от носталгия. И защото е лесно. А не защото ми е много хубаво сред ширещата се простотия и лицемерие там. И защото съм българин, а не германец с всичките негативи, които може да има в гените ми. Но с такъв начин на "посрещане" към нас "заминалите", "спасилите се" като горното мнение - мисълта да сменя гражданството си само става все по-близка...

Останете си със здраве!

Линк към коментар
Share on other sites

Горе-долу  по времето на сканираните копия от вестници, приложени тук от Максим , Учителя е заминал за чужбина.След което се е върнал тук и повече не е пътувал навън. Въпреки тежките условия тук, войни,националните катастрофи, братоубийствани битки, емиграция от и в България . Защо Той не е търсил по-лек живот в чужбина между "по-развити" там хора? Може би има значение и Неговото  определение, че "колкото по на Запад отиваш, толкова повече материята се изфинва" и остава само материя. Какво е Вашето мнение ?

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо не се изненадвам от заформилата се дискусия. :)))

Не разбирам какъв е този мазохизъм на много емигрирали, хора, които имат претенциите да притежават интелект и да са специалисти в своята област, познавам не малко такива, по този начин да дефинират родината си, народа си, държавата си. Каква полза от това се питам аз? Какъв трябва да бъде изводът за всички българи, независимо дали живеят в България или не?

Аз не разделям българите на емигранти и живеещи в България, една кръв сме, един народ сме, дедите ни почиват в едни и същи недра на земята. 

Вярвам в думите на Умберто Еко, колкото и да са изпълнени с горчивина и не малко критика към нас, че българите като емигрантска нация, независмо, че вървят към разграждането на собствената си нация ще бъдат първите хора със съзнание на "земляни". 

Светът, в който живеем отдавна е отворил границите си, отдавна съвременният човек е просто гражданин на света, космополит и просто човек, гражданин на една човешка цивилизация. И смятам, че това трябва да бъде водещото в съзнанието на всеки съвременен човек. Всеки един народ си има качества и недостатъци, но най- важното е да има способността да оцелява, да се развива и да продължава с вдигната глава напред. Осъзнавам всички недостатъци и на държавата ни и на нацията ни, но не смятам, че трябва да нямаме самочувствие, усмивка и позитивно мислене. Познавам много прогресивни хора, които са обиколили света, но продължават да живеят в България. И не защото нямат избор, това са талантливи и успели хора, които участват в международни форуми за изкуство, изнасят лекции в престижни университети, участват в конференции и имат много международни приятели, които са им съмишленици и колеги. Това са хора, които адски много пътуват и въпреки това като самосъзнание и самоопределение са българи, представят се като български артисти навсякъде, където отидат. Има и други, които се разкъсват между няколко държави, но професионалните им ангажименти го налагат, въпреки това също се самоопределят като българи и са български граждани. 

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Тук не обсъждаме кой като какъв се самоопределя @Inatari, а възможността къде би се почувствал като живеещ, а не като вегетиращ Индивид. Струва ми се, че умишлено деформирате яснотата и акцента на настоящата тема. Защо има толкова насъбрал се негативизъм към българите зад пределите на страната?! А, уж това е сайт на Бялото Братство?!?!?!

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като veilet спомена сайта, се чувствам длъжна да отбележа, че тук има само един (засега) с такова отношение, но вие вероятно помните, че и преди да емигрира, този човек имаше същото отношение. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Тук не обсъждаме кой като какъв се самоопределя @Inatari, а възможността къде би се почувствал като живеещ, а не като вегетиращ Индивид. Струва ми се, че умишлено деформирате яснотата и акцента на настоящата тема. Защо има толкова насъбрал се негативизъм към българите зад пределите на страната?! А, уж това е сайт на Бялото Братство?!?!?!

 

veilet,  негативизмът, огорчението и омразата са единствено в тези, които яростно нападат останалите си сънародници, никой от нас не ви е упрекнал в нищо. Нека всеки живее там, където се чувства добре, това си е негово лично право. Фокусът на темата освен чужбина е и любовта като стимул, а не виждам някой от вас двамата да говори за любовта под каквато и да било форма.Изобщо да казва каквото и да било с положителен знак.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Максим .

Аз те разбирам .Имам членове от семейството , които от години учат и работят едновременно в Есен (Германия)

Знам , че това да избереш друга държава е по трудния път .

По лесния е да останеш .Възхищавам се на силните хора, които успяват със своите качества 

навсякъде по света .Мога много да говоря за трудностите .

 

Аз не мога да вирея в климат като Германия .Ще ми липсва слънчицето и планината.

Но човек не може да живее само със слънце нали!?

Има толкова много други неща .

Има нещо , което не е наред в нашата мила родина .

И всички ги знаем тези неща , едни свикват с тях , други са си намерили топло местенце 

и от върховете на вдигнатия си нос не искат да видят и другия "живот"

Живота на тези , които са оставени на произвола на съдбата -няма държава .

Майка плаче по тв, че е открадната чанта с лекарството за сина и -полицията спи .

В Германия след 5 часа е открита открадната чанта на моя човек .

Загубени документи в метрото , прилежно те очакват на партера -пак в Германия .

Ей такива уж дребни случки , показват много .

 

Аз мисля , че хората, които живеят извън Б-я са тези, които истински оценяват 

хубавите неща в нея ,както и лошите , защото имат база са сравнение. 

Германия в нашия случай се превърна в повече родина , отколкото Б-я .

за голяма моя болка .

 

Иначе България няма да избяга , тя си е тук и рано или късно всеки се връща тук .

Линк към коментар
Share on other sites

Кого по-точно предлагате "да залюбя" @Inatari?! Нека сама се досетя- българските политици и управници?! Моля направете си "равнис" със статистиката колко изгарящи от Любов млади /и не само/ българи напускат страната ни всяка година. Ето, "поговорих" за Любовта /в някаква форма/, както Вие искахте! Това, че не е с положителен резон е един друг въпрос вече...

Линк към коментар
Share on other sites

Българите и България НЕ  сме политиците. И понеже зададохте въпроса какво, ще се опитам да отговоря в картинки. Ще показвам само това, което познавам лично. 

това го създаде моя колежка и близка приятелка заедно със съпруга си - ОТ НУЛА!. Поклон пред тези българи! и ОБИЧАМ всички деца, които за тези години израснаха с нашите красиви танци и музика. 

 

 

Поклон пред тази жена - също добра моя позната - тя създава "тайно и полека" истински хора на любовта и доброто. 

 

Изобщо тези всичките отляво линкове - стотици, хиляди прекрасни деца и хора възпитаха през десетилетията с безкористен, зле платен и незабележим труд, но с ЛЮБОВ. 

 

За свободното време

astro1.jpg istoria.jpg reporter.jpg or_1.jpg orfei4e.jpg teatar.jpg iujniak.jpg brake.jpg izo.jpg sport.jpg foto1.jpg

dejnosti.jpg

 

 

Така че хората и при нас ИМАТ  реализация, ако поискат или дават от себе си повече, отколкото очакват да получат. 

Това нека не звучи като обвинение, както се опитват да ми го вменят. Повтарям - всеки има свой път в живота - за един този път минава през чужбина, за друг през родния дом, в който остава цял живот. Кой смее да каже за другия "от страх и слабост"? Той вижда себе си в огледалото. 

Браво за смелостта и трудолюбието на моите приятели и съученици, които сега живеят и работят в чужди страни. Браво за смелостта и трудолюбието на моите приятели и съученици, които сега работят като лекри и учители и какво ли още не в Кърджали, Златоград, Крумовград, Смолян, за "обикновения даскал" Петьо, който живее с болките и радостите на своите ученици от езиковата гимназия в нашия град, а те го прегръщат с любов и плачат в прегръдките му на 24 май. 

Не искам да продължавам, защото ще стане роман. 

 

написах го и повече няма да пиша - В БЪЛГАРИЯ СЕГА ЖИВЕЯТ И РАБОТЯТ ПРЕКРАСНИ ХОРА. Който не ги вижда, няма очи за красивото и доброто. 

Линк към коментар
Share on other sites

Мен не ме притеснява, че толкова много млади хора избират да учат и да работят навън, даже това е чудесно, най-сетне границите за нас са отворени и не живеем под похлупак. Аз самата съм пътувала и живяла също навън, както и почти всички от семейството ми. Но не е това въпросът, кой какъв е или какъв е личния му опит. Аз по-скоро не виждам нищо градивно в тази горчивина и ирония у тези, които се чувстват като невъзвръщенци. Никой не ги осъжда, особено тук в този форум. Вие какво искате да живеем с наведена глава и да презираме страната си ли ? Отказвам да възприемам самонаказващи се и опусташаващи психиката, стремежите и мечтите "идеали". И още нещо под секрет такова понятие като "положителен резон " няма , хах.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да, какво лошо има, че границите са отворени и хората ходят в чужбина?! Китай дори насърчава емиграцията по свои си разни цели. 

 

Въпросът е именно "горчивината и иронията". Което е странно, защото няма как българин да престане да бъде българин и част от България дори и на Плутон да иде.

 

Относно плитиците и сие.

Знаете ли какъв е парадокса?

И повечето политиците в разговорите помежду си и силните хора, и богатите, когато говорят помежду си и те засягат същите теми: "кой ни скапа страната, как може да има политици, които не работят за България, как може да има безотговорни хора, как можем да не правят нищо за младите" и т.н., и т.н. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Тази "любов" към "чужбината" е някак вменена и наистина все повече не я разбирам.

Много от моите познати, /тази година нови две семейства/ на средна възраст с по една две деца, със собствен бизнес и добри професии, градили години това което са постигнали, с добри доходи, сега, на по 40 години, разпродават всичко, напускат работа, приключват кариерата и отиват в САЩ и Германия, за да работят като шофьори и кухненски работници, за много по - дълго работна време, за "повече" пари, които всъщност там, съвсем не са повече.

Не го разбирам, наистина, а е масово, като под хипноза. Ето тази "любов" не разбирам.

Масовата психоза, че в България няма бъдеще, дава послание за "край" , безнадежност и план за бягство. 

Никой не вижда шанса да се реализира в една ниско конкурентна среда, в която може да се развие много бързо :) Това е факт. И по - този начин да подобри живеенето както на себе си, така и на останалите. 

Масово в транс се повтаря "Няма бъдеще, няма бъдеще....." невероятна хипноза на национално ниво.

Всъщност това не е вярно. И аз съжалявам за хората, които знаят и могат в дадена област, но не искат да го правят в България и не защото няма условия.

Разбира се, тук не мога да развивам ядрена физика или генно инженерство, все пак всеки район си има специфика. Но има хиляди други възможности.

Психозата е толкова силна, че сигурно сме единствената страна, която е обявила за "елитни" училища - езиковите си гимназии, в които директно се подготвят децата за екстрадиране в чужбина. На тях дори не им се дава алтернатива. Защото всички възрастни "реват" - Чужбина, а после "Защо децата ни заминаха?" 

Самосъботираме се, това е факт. 

Линк към коментар
Share on other sites

Не се опитвай да ги разбереш, просто приеми решението им такова, каквото е, нищо че не ти харесва.

Разбрали са от някъде, че навън отношението към тях ще е като към бели хора, защото там респектът между хората е голям. В България отношението по всички институции към клиентите е лошо! Гледат те мрачно и те карат да се чувстваш едва ли не виновен, а когато отидеш на интервю за работа те гледат от високо, високомерно и трябва да се чувстваш нищожество само защото си имал нещастието в даден период от живота си да се окажеш без работа. Това е патоголия у тоя народ. В Германия на колкото интервюта съм ходил-отношението към мен винаги е било много уважително, а хората са имали едно чисто невинно излъчване.

И моля ви не ми казвайте, че това е изкуствено, че така са приучени, но че не го мислят вътрешно. Напротив. Парите не са порок, там си възнаграден по достойнство.

Българите са незрели, нямат завършено правилно решение. Скачаха, протестираха свалиха правителството на Бойко Борисов, после пак си го избраха. Като ги питаш за какво точно протестираха, не можаха да дадат ясно конструктивно мнение. Като да е сваляне да е заради свалянето. После някаква алтернатива? Нула. Пак него си го избраха. Това ако не е върхът на абсурдите не знам какво друго е.

Не става дума да сме черногледи, когато критикуваме България, а да бъдем реалисти. Аз съм реалист и обичам да виждам нещата такива, каквито са, а не каквито ми се иска да бъдат.

Линк към коментар
Share on other sites

Така че хората и при нас ИМАТ  реализация, ако поискат или дават от себе си повече, отколкото очакват да получат. 

Това нека не звучи като обвинение, както се опитват да ми го вменят.

написах го и повече няма да пиша - В БЪЛГАРИЯ СЕГА ЖИВЕЯТ И РАБОТЯТ ПРЕКРАСНИ ХОРА. Който не ги вижда, няма очи за красивото и доброто. 

Но очевидно дъщеря ти не е сред тези прекрасни хора, които живеят в България... Би ли отговорила, защо дъщеря ти е изпратена да учи и живее в ГЕРМАНИЯ след като в България всичко е толкова прекрасно?... :hmmmmm:

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Дъщеря ми е прекрасен човек, точно толкова колкото и синът и снаха ми, които избраха да останат тук и се реализират до момента наистина ПЪРВОКЛАСНО  и двамата. Никой не я е пращал никъде, нито съм ги спирала - те сами свободно си избраха пътя и го направиха осъзнато. И двамата са доволни от избора и не се опитват да си доказват един на друг кой е взел по-правилното решение. Разумни са и добри. Аз само повтарях и повтарям - вие си избирате, вие си носите, аз приемам с любов и подкрепа всеки ваш избор - дори и после да го отчитате като грешка, вие е трябвало да минете през това. 

 

Когато човек ПОРАСНЕ, той се издига над дуализма - ако другия върши нещо различно (противоположно) на мен, единият от нас е правилен, другият е грешен. Дори графиките не са черно-бели и имат стотици нюанси! Нима можем да кажем, че борът е сбъркал като е останал на бедна почва и студ високо в планината, или пък крушата не е достатъчно силна, умна и амбициозна да го направи? 

Приемаме че вашето място е там, а нашето тук и го приемаме с любов. Любопитното е защо вие не успявате да се справите в частта с приемането и любовта към различните от вас? 

 

Но от друга страна разбирам, че на някои хора им трябва повече време, за да пораснат и разберат това - понякога няколко живота не стигат.....

Линк към коментар
Share on other sites

Не може всички държави да имат висок стандарт. Теоретически е невъзможно при съществуващия икономически и политически модел. Не може и прекалено много хора да живеят с висок стандарт. Нека не се заблуждаваме - високият стандарт в някои държави е за сметка на всички останали, както и високият стандарт с който живеят някои хора е за сматка на всички останали. България няма да има висок стандарт, без значение кой какво прави по въпроса. Поне не скоро. Хайде да не обвиняваме този или онзи народ или пък да ги превъзнасяме. Всички империи досега са се градяли върху кръв, грабежи и експлоатация на по-слабите. Сега нещата са прикрити, но са си същите. А хората и тук и там са си същите, само че стадото там е по-задоволено от стадото тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Не може всички държави да имат висок стандарт. Теоретически е невъзможно при съществуващия икономически и политически модел. Не може и прекалено много хора да живеят с висок стандарт. Нека не се заблуждаваме - високият стандарт в някои държави е за сметка на всички останали, както и високият стандарт с който живеят някои хора е за сматка на всички останали. България няма да има висок стандарт, без значение кой какво прави по въпроса. Поне не скоро. Хайде да не обвиняваме този или онзи народ или пък да ги превъзнасяме. Всички империи досега са се градяли върху кръв, грабежи и експлоатация на по-слабите. Сега нещата са прикрити, но са си същите. А хората и тук и там са си същите, само че стадото там е по-задоволено от стадото тук.

 

Не може, защото опровергава модела за равенството между хората.

Не богатите са богати, защото другите са бедни, ама че йезуитско изказване.

Бедните са бедни, защото толкова могат. И защото живеят в архетипни модели, отдавна отречени от модерните общества. 

 

Факт, където има комунистически правителства, има бедност и моля не ми давайте пример Китай, където северните провинции, дори нямат електричество. 

Европа е цивилизация.

 

Колкото до САЩ, се надявам да изберем президент като Буш Старши или като Бил Клинтън. 

 

И няма да разбера по-горните апологетики към едно умиращо завиждащо, мразещо общество, което по цял ден се занимава с перипетиите на опрростачена тийнеджърка, нещо нормално за една възраст, без да се намесят парадигмите на някой турски сериал за честта ...

Моля ви. 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

И да оформя, твърде много приказки за нищо.

Българският народ е умиращ.

 

Най-вече простотията му ще го убие, нежеланието му да работи, желанието му да се сравнява и най-вече уникалната дарба да се оревава света. И да се оплаква.

 

Ми всеки нормален човек, каквоато и работа да има, просто ще си иде.

Маским е прав, а най-прав е Алеко Константинов - за 100 и толкова години, не виждам промяна.

 

Тук не говорим за кусурите на другите, а за нашите. Народ, който много се е загирижил за горите и бла бла, е нехаен кък турските сериали? Нехаен е към това, че не плаща данъци, но иска всичко от живота. Нехаен е, че е мързелив и пак иска всичко?

А и вече всички са психолози, както преди 10 години всички бяха прависти.

Яко.  

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Подписвам се под всяка една дума, написана от Лиула.

Изумен съм от пороя от типично български бай ганьовски постинги в групата "Българи в Германия" в интернет. Постоянните опити на все нови и нови хора да заобиколят правилата или да измъкнат далавера от нещо. Много често се повтарят подобни включвания. Само няколко ще изброя.

-Ние с мъжа ми си търсим работа в Германия, и жилище, все още сме в България, не знаем немски.

-През април смятаме да доведем детето си, което е 3 клас в Германия, ще може ли да завърши там трети клас.

-Получих съобщение за дължима такса за държавната телевизия и радио на Германия от ARD/ZDF, как мога да не плащам тази такса?

-Живеем в обща къща с хазяина, само че на втория етаж, ако той плаща такса ние освободени ли сме?

-Разбрах, че свалянето от сайтове в Германия подлежи на глоба, но ако свалям от български торент, например от Арената имам право нали и няма да бъда глобен?

 

Мой коментар по първия случай:

Не знаят език, не си направили труда поне да го научат на курс от България, не търсили по интернет работа от България, искат да дойдат на готово в Германия без да са положили никакви, ама никакви усилия и чакат някой да им намери работа.

втори случай:

Детето не знае немски, остават 2 месеца до края на учебната година е как ще го "вземат" това дете да "дозавърши" трети клас??? Естествено, че ще повтаря класа на есен!

трети случай:

Таксата за радио и телевизия в Германия е задължителна за всяко домакинство.

четвърти случай:

Върхът на простотията и наглостта няма край. Плаща се таксата на домакинство, а не на сграда! Може да живееш с блок и някой да плаща, не означава, че плаща и заради теб, всеки си плаща тази такса.

пети случай:

Потвърждение на върха на простотията и нахалството. От всички торенти по света тегленето е наказуемо и подлежи на жестоки глоби. Ай-пи-то ти се намира в Германия и това е решаващото, без значение от кой торент си теглил очаквай съвсем скоро поздравителна картичка по пощата с глоба в размер на много хиляди за всеки свален филм или песен, който ще превърне бъдещето ти в ад само защото си дръзнал да хитруваш и да не си платиш десетина евро за легален филм...

Някои пък се радват, че са на социални помощи там, добрали се до "заветните" 400 евро и вече имат оправдание "ама аз уча, ходя на курс по немски, а после ще ми търсят работа и през това време ще си получавам помощи..."

Нямам думи, чипът на този народ и от сбъркан по-сбъркан. Процентът на получаващите социални помощи българи в Германия е един от най-високите сред всички имигранти! Само ливанци и мароканци съставляват по-висок процент. Докато процентът на румънците, лежащи като паразити върху социалната система на Германия е чувствително по-малък от този на българите! Факт.

В Германия и въбоще на запад се работи много и ефективно, затова са добре, с труд са си го заслужили, Германия не е имала колонии за разлика от някои други западни държави, които са смукали и доили природните богатства и евтината работна сила на поробените от тях африкански народи, и пак с кървав труд си е изградила високия жизнен стандарт.

Гърците и испанците са зле, те правят сиеста, следобед никой не работи, всичко затворено, работят по малко е не може до безкрайност да се лежи и да се живее охолно, и накрая се озоваха в тревожната реалност. Но все пак в сравнение с България там е много повече Европа.

Когато минавам през Румъния, по полетата МАСОВО се работи, хиляди хора клечат на слънцето, садят, орат, прибират реколта. В България мъртвило, как ще се мине някой да излезе на полето за полска работа, не е като да седи с часове по кафетата и да се оплаква или да мъдри каква далавера да уреди, за да паднат някакви лесни пари... Затова Румъния е на светлинни години по-добре от България и има бъдеще и хората са по-оптимистични, защото са научени да работят, друг манталитет. А корумпираните им политици и не само те лежат в затвора. Например бившият президент на футболния Стяуа Джиджи Бекали, както и бившият футболист Георге Попеску лежат от години в затвора заради далавери! Кога плешивият Йордан Лечков или мошеникът Гриша Ганчев ще бъдат вкарани в затвора??? Никога...Цялата държава е една мафия.

Линк към коментар
Share on other sites

Максим, знаеш ли какво ти предлагам, да прекратиш този дискурс, защото е нон сенс за този сайт.

Няма да бъдеш разбран. 

 

Всеки да бъде оставен с личните си илюзии и парадигми на поносимостта. 

Ти гледай да си добре и ще си добре, оттам насетне, който иска - вери много, както и свърхкомпенсации - дало несъзнаваното. 

Линк към коментар
Share on other sites

Да - това е прекрасна идея и е истина. Ние виждаме живота и хората в него по различен начин, в друга светлина - или както се изразяват някои хора - с другия цвят очила. 

 

Твърде е рисковано да се съди за една страна по нейните медии - те са по-скоро мътната пяна - и не си въобразявайте, че милионите истински хора се занимаваме с това - имаме си сериозни и ценни неща, с които се занимаваме. 

 

Твърде е повърхностно да се съди за един народ по случайните хора, които  НЕ  желаят да бъдат част от него, но да вземат социалните осигуровки на един друг народ.

 

Твърде удобно е да не забелязваме и да не коментираме конкретни примери, които обаче са ни неудобни за тезата. И в същото време като от популярна диагноза от съвременния свят  (изкривяване, генерализация и изтриване) - да живеем в една своя лично удобна "карта, която не е територията". Може би не е темата, но психотерапевтите тук добре разбират за какво иде реч. 

 

Може би, обаче, наистина е добра идея да има все пак една тема - нещо като яма за душевни боклуци, в която да влизат само тези, които имат какво и кого да плюят. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо не се изненадвам от заформилата се дискусия. :)))

--Не разбирам какъв е този мазохизъм на много емигрирали, хора,

--Българинът просто си е такъв-несретник

Значи за мен става дума ? Само че винаги съм се мислел за щастлив човек .

 

--Не знам кой може да си мисли за нарастващата глобализация като нещо различно от мнението на Станимир .

--Този мазохизъм си съществува от край време , още преди да можем да работим там ,във подредения живот .....

 

--Тук не обсъждаме кой като какъв се самоопределя   Май точно това е гвоздеят  . Ако съм лекар , ще приказвам точно както го прави Максим  . И ще приличам на преждевременно отбито сукалче   .И аз ще съм прав и дойката ще е права ...Е поне ще имам избор,зад граница , да се почувствам част от глобалното човечество .

 

--Също мисля , не бих упреквал баща си че едва проходил ме праща да паса чужди гъски :) . ..

 

--Това е мъката , невъзможността да се откъсна от бляновете  с които съм израсъл и да видя  реалното ,То зависи само от мен ,От моите усилия да се стиковам с другите .Болезнената неудовлетвореност , показва само , че трябва да търся още , Че не съм на правилното място .  

            

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...