Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (21.10.13 - 27.10.13)


Рассвет

Recommended Posts

21.10.13

 

...соблюдайте это правило: да участвует душа в вашей мысли. Перед душой человек как ребёнок. Душа, увидев тебя, оставляет тебя дойти до спокойного состояния, почувствовать, что у тебя есть необходимость в её помощи. Иной раз хочешь заставить её: это сделать, то сделать. Оставь, не вмешивайся. Если оставишь её свободной, она не только придёт, но и примет участие в твоей жизни. Необходимо начать хорошо жить, чтобы душа соблаговолила проявиться вместе с нами. Чтобы она не оставила нас делать, что мы хотим, потому что тогда мы будем платить дань.

 

Существенное

 

 

...пазете това правило: Да участвува душата във вашата мисъл. Вие човекът, сте като дете при душата. Душата като те види те оставя да дойдеш в спокойствие, да усетиш, че имаш нужда да ти помогне. Някой път искаш да се наложиш: туй да направя, онова да направя. Остави, ти не се меси. Щом се отнесеш до нея остави я свободна, тя не само да дойде, но да вземе участие в живота ти. Трябва да започнем да живеем добре за да благоволи душата да се прояви заедно с нас. Да не ни оставя да правим, каквото ние искаме, защото тогава ние ще плащаме данък.

 

Същественото

Линк към коментар
Share on other sites

22.10.13

 

Как невозможно жить физической жизнью без тела, так же невозможно жить духовной жизнью без физической. Те, кто не понимают эту идею, говорят, что важным является только духовное. Это непонимание основной идеи.

 

Ты укажешь мне [путь жизни]

 

 

Както е невъзможно да живееш физически живот без тяло, така също е невъзможно да живееш духовен живот без физически. Тия, които не разбират тази идея, казват, че само духовното е важно. Това е неразбиране на основната идея.

 

Ще ми изявиш

Линк към коментар
Share on other sites

23.10.13

 

...жизнь – это первое проявление человеческого духа. Вы не можете проявиться, если не имеете жизни. В этом смысле, жизнь это материал, через который дух может проявить своё знание, т. е. создать основы своего знания. Кто-то спрашивает: Зачем необходимо жить? Тебе необходимо жить, чтобы воплотить своё знание в жизнь. Только знание будет условием для проявлением свободы. Без знания свобода прийти не может.

 

Пришёл к своим

 

 

...животът е първото проявление на човешкия дух. Вие не можете да се проявите, ако нямате живот. В този смисъл, животът е материалът, чрез който духът ще може да изяви своето знание, т.е. да съгради основите на своето знание. Някой запитва: защо трябва да живея? Ти трябва да живееш, за да въплътиш своето знание в живота. Самото знание ще стане условие за проявление на свободата. Без знание свободата не може да дойде.

 

В своите си

Линк към коментар
Share on other sites

24.10.13

 

Новая философия состоит в том, что человек может изменить свою судьбу, свою жизнь. И если убедится в этом – сделает это, но, до тех пор пока сомневается, будет рабом. До тех пор пока человек следует Божественному плану – он свободен; если не следует и создаёт свой план – он раб.

 

Смени свою судьбу

 

 

Новата философия е, че човек може да измени своята съдба, своя живот, и убеди ли се в това, той ще го направи, но докато се съмнява, ще бъде роб. Докато човек върви по Божествения план, той е свободен; щом го напусне и създава свой план, той е роб.

 

Смени съдбата си

Линк към коментар
Share on other sites

25.10.13

 

Сейчас вы говорите: будем любить друг друга. Не можешь любить человека, у которого душа не трепещет так, как твоя. Не можешь любить человека, ум которого не на одном пути с твоим, или он не думает как ты. Не говорю, что этому человеку необходимо думать точно как ты, но его уму, его мыслям необходимо быть на том же месте, что и твои, но вопреки этому в мыслях может быть большое разнообразие. Существуют тысячи способов проявления человека. Следовательно, человеку, которого ты любишь, необходимо мыслить так, как ты мыслишь, он должен чувствовать так, как ты чувствуешь и действовать так, как ты действуешь. Это не значит, что ему необходимо думать, чувствовать и действовать точно как ты, но необходимо иметь согласие, гармонию между вашими мыслями, чувствами и действиями. Ты можешь любить только такого человека.

 

Рассвет

 

 

Сега, вие казвате: да се любим! Не може да любиш човек, на когото душата не трепти като твоята. Или не можеш да любиш човек, умът на когото не е в същия път като твоя, или който не мисли като тебе. Не казвам, че този човек трябва да мисли точно като тебе, но неговият ум, неговата мисъл трябва да бъде на същия терен, на същата площ като твоята, а въпреки това в мислите може да има голямо разнообразие. Има хиляди начини, по които човек може да се прояви. Следователно, човекът, когото обичаш, трябва да мисли тъй, както ти мислиш, той трябва да чувства тъй, както ти чувстваш и да действа тъй, както ти действаш. Това не значи, че той трябва да мисли, чувства и действа точно като тебе, но трябва да има едно съгласие, една хармония между твоите и неговите мисли, чувства и действия. Ти можеш да обичаш само такъв човек.

 

Зазоряване

Линк към коментар
Share on other sites

26.10.13

 

Вся философия жизни состоит в следующем: когда к вам придёт какое-то несчастье, каждый из вас может контролировать свой ум, проникнуться своей глубокой верой к Богу, обрадоваться и знать, что это несчастье к добру. Придёт ли к тебе сыпной тиф или какая-нибудь другая болезнь, при которой температура повышается до 40 или 41 градуса, сказать: нет, я знаю, что и при 41 градусе не умру!

 

[Слово] стало плотью

 

 

Всичката философия на живота седи в следното: като ви дойде някое нещастие, всеки от вас да може да контролира ума си, да се проникне от онази дълбока вяра към Бога, да се зарадва и да знае, че това нещо е за добро. Дойде ти петнис тиф или друга някаква болест, при която температурата ти се повишава до 40 или до 41 градуса, да кажеш: не, аз зная че и при 41 градуса няма да умра!

 

Стана плът

Линк към коментар
Share on other sites

27.10.13

 

Если тебя уволят как чиновника, наказание ли это для тебя? Нет, это не наказание. Поскольку ты дошёл до высшего состояния, до более высокого сознания, невидимый мир говорит: в интересах этого человека уволиться со службы, остаться без службы на Земле. Пусть другие поднимутся на его место. Если ты сознаёшь, что к этому причастно великое, что это его акт, ты найдешь намного более высокую службу от той.

 

Саваат – Амон-ра

 

 

Ако те уволнят като чиновник, това наказание ли е за тебе? Не, това не е наказание. Понеже ти си дошъл до едно висше положение, до едно по-високо съзнание, невидимия свят казва: в интереса на този човек е да се уволни от служба, да остане без служба на Земята. Нека се качат други на неговото място. Ако ти съзнаваш, че великото има ръка в тази работа, че това е негов акт, ти ще намериш една много по-голяма служба от тази.

 

Саваат – Амон-Ра

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...