Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Доста проблеми


avg431

Recommended Posts

Здравейте! Имам няколко проблема, на които не мога да намеря отговор и ми се иска да поговоря за това с някого.

1. Всеки път когато някой ме попита с какво искам да се занимавам винаги казвам, че не знам. Проблемът е, че наистина не знам и не мога да разбера кога това ще ми стане ясно, като имате предвид, че съм над 20 годишен не съм някое момче..

2. Макар да съм си изградил доста сносна социална маска съм силно антисоциален човек. Отношенията ми с хората са повърхностни, рядко хората да ме харесват при първо запознанство. Не разбирам хорските отношения. Трудно ми е да говоря с хората, не мога да участвам в продължителни и интересни разговори. Като цяло не съм забавна и интересна личност, според мен това е голям проблем.

Има и още, но да не ви засипвам моите проблеми :Д. Не ме разбирайте погрешно не искам да си режа вените само искам да намеря нещото, което ще ме накара да ми се живее повече и да ме кара да се чувствам потребен.

Благодаря предварително! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Имам няколко проблема, на които не мога да намеря отговор и ми се иска да поговоря за това с някого.

1. Всеки път когато някой ме попита с какво искам да се занимавам винаги казвам, че не знам. Проблемът е, че наистина не знам и не мога да разбера кога това ще ми стане ясно, като имате предвид, че съм над 20 годишен не съм някое момче..

2. Макар да съм си изградил доста сносна социална маска съм силно антисоциален човек. Отношенията ми с хората са повърхностни, рядко хората да ме харесват при първо запознанство. Не разбирам хорските отношения. Трудно ми е да говоря с хората, не мога да участвам в продължителни и интересни разговори. Като цяло не съм забавна и интересна личност, според мен това е голям проблем.

Има и още, но да не ви засипвам моите проблеми :Д. Не ме разбирайте погрешно не искам да си режа вените само искам да намеря нещото, което ще ме накара да ми се живее повече и да ме кара да се чувствам потребен.

Благодаря предварително! :)

Ами първия проблем ... не е проблем :) Ако седнеш и спокойно обмислиш в какви дейности и занимания си най-добър (имам предвид такива, които биха могли да донесат добро/услуга/полза на другите хора), това най-често дори не е само едно нещо, също и като се замислиш кое от всички тях ти доставя най-голямо удоволствие - ето ти и нещото, с което е добре да се занимаваш през живота си.

Вторият проблем - не, предполагам, че е тъкмо обратно - ти си интересен и забавен; знаеш ли, познавам такива хора, много умни и интелигентни, с широка обща култура и задълбочени познания по най-различни въпроси, симпатични, с чувство за хумор и т.н., които просто ... не се вписват сред съвременните по-лековато настроени и повърхностни хора; те не могат като тях да водят с часове непринудени разговори за това, какво са си купили от мола или за поредния тъп американски филм, който са гледали. На тях това просто не им е интересно, чувстват го като нещо нелепо и наистина не им се получава. Обаче има и друго - твоето, както сам казваш, антисоциално отношение към хората неизбежно се усеща от околните, въпреки добрата маска и те подсъзнателно реагират на това, като те отхвърлят. Нужно е да промениш твоето отношение към хората въобще. Но това ще ти бъде трудно. По-лесно ще стане, ако първо си намериш хора, подобни на теб и с които се постарай да изградиш по-близки и сърдечни отношения, допусни ги до себе си.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мога леко да ,,отместя" гледната точка на Диана и ето какво получавам :1----Мисля че младия човек има мноого възможни бъдещи реализации .И не може да се определи ,до като нещо външно не го побутне в някаква посока .

2---Трудно ми е да говоря с хората, не мога да участвам в продължителни и интересни разговори. Като цяло не съм забавна и интересна личност, според мен това е голям проблем.

това е твое предположение базирано на грешна оценка ...Хората ?Не реагираш спрямо очакванията им и се държат резервирано  .

3---Не разбирам хорските отношения. Трудно ми е да говоря с хората- Това съм го виждал само при хора израсли с компютър.Липсва им играта с другите деца.    

За да се промени човек,трябва да изостави досегашните умствени нагласи  и погледне навътре в себе си .Да потърси причината ,на реакциите си спрямо действителността ...Може да разбере че са му интересни различни неща .Жените ,мъжете ,цветята ,хората...космоса .Мен ми бе интересно да правя нещо .Просто да пипам материята ( да режа ,лепя  , занитвам ,заварявам ) и да се получават - неща ...Владеенето на език разширява полето за проучване...

С други думи любопитството е единствената  причина след инстинктите ,държаща ни  живи и мърдащи...Ето ти имаш въпроси ...Време е да разбереш че можем да обособим нашия живот на 3 части:1-време през което получаваме готови отговори ,на въпроса как да живеем; 2-Преход.Когато разберем че това са чужди отговори.;3-търсене на истинските , за нас отговори ...Това е така защото всеки от нас е единица ,със свой път на реализация .И сравняването ни е неуместно .То е условно .

Линк към коментар
Share on other sites

на 20+ години все още да не знаеш с какво ще се занимаваш занапред, наистина си е голям проблем

особено за мъж..и колко още години смяташ да не знаеш с какво ще се занимаваш?

А ти всъщност какво правиш по цял ден, явно не работиш, не учиш, не ти ли са скучни дните и нощите?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...