Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (28.10.13 - 03.11.13)


Рассвет

Recommended Posts

28.10.13

 

Для умного человека всё умно, для глупого – всё глупо. Умный человек, когда ему скажете, и самые глупые работы переставит их, приведёт в порядок. Он похож на тех даровитых художников, которые занимаются концертным рисованием (импровизацией по заказам присутствующих). Ты даёшь художнику самые кривые линии и он из этих кривых линий добывает шапку, платьице, яблоко, грушу и др. Ты ему даёшь колёсико – он добудет нечто красивое, сделает глаз, рот. Дашь ему какие-то прямые линии – он добудет нос, он – художник-мастер.

…Именно это [делает] Божественное внутри нас. Какое безобразие и ни делает дьявол, как ни искривляет, когда придёт Божественный дух – он всё [безобразное и искривлённое] преображает и говорит: «А, в этом есть смысл». Это великое искусство.

 

Знаю, что вы ищете Иисуса распятого

 

 

За умния човек всичко е умно, за глупавия човек всичко е глупаво. Умният човек, като му кажете и най-глупавите работи, веднага ще ги размести. Той мяза на онези – има такива даровити художници, които рисуват концертно рисуване. Ти му дадеш най-кривите линии и от тия кривите линии той ще изкара една шапка, едно фустанче, една ябълка, круша и др. Ти му дадеш едно колелце, той изкара нещо хубаво, направи око, уста. Дадеш му някои прави линии, той изкара нос, той е майстор художник.

...Такова нещо е Божественото вътре в нас. Каквото безобразно да направи дяволът, каквото да криви, като дойде Божественият дух, той всичко туй го преобразява и казва: „А, смисъл има в тия неща.“ Туй е великото изкуство.

 

Зная, че Исуса разпятаго търсите

 

Линк към коментар
Share on other sites

29.10.13

 

Следовательно, внешняя обстановка ни добавляет и ни отнимает чего-то от человека. Чем условия хуже, т.е. чем материя менее организованна, тем больше человеческому духу необходимо проявить свои знания. В этом смысле в мире нет плохих условий, но когда человек не знает, как использовать жизнь, тогда рождаются плохие условия.

 

[Пришёл] к своим

 

 

Следователно, външната обстановка нито придава, нито отнима нещо от човека. Колкото условията са по-лоши, т.е. колкото материята е по-неорганизирана, толкова повече човешкият дух трябва да прояви своите знания. В този смисъл лоши условия в света няма, но когато човек не знае как да използва живота, тогава се раждат лошите условия.

 

В своите си

Линк към коментар
Share on other sites

30.10.13

 

Некоторые люди говорят: для нас нет необходимости быть очень учёными. Нет, верно обратное, нам необходимо быть очень учёными. Необходимо быть не только учёными, но и совершенными в своём учении. Нет необходимости всё знать, я этого не утверждаю, но нам необходимо быть совершенными в своём учении, а это значит – то, что мы знаем, надо применять.

 

Саваат – Амон-Ра

 

 

Някои хора казват: ние не трябва да бъдем много учени. Не, обратното е вярно, много учени трябва да бъдем. Не трябва само учени да бъдем, но съвършени трябва да бъдем в учението си. Не трябва да знаем всичко, аз това не твърдя, но съвършени трябва да бъдем в учението си, а това значи, онова, което знаем трябва да го прилагаме.

 

Саваат – Амон-Ра

Линк към коментар
Share on other sites

31.10.13

 

Каждый человек рождён с определённой склонностью к чему-либо. Я хвалю учёных людей в одном отношении, а именно: они проводят всю жизнь в работе без оплаты. Каждый учёный человек, проводящий 20 или 30 лет в науке без оплаты – идеалист. Музыкант, посвящающий всю свою жизнь музыке, скульптор или художник, посвящающие всю свою жизнь искусству – это люди, двигающие современное человечество вперёд. Следовательно, всем необходимо работать даром, подчиниться Божиему закону. И когда эта свеча зажжётся в уме кого-либо, этот человек будет знать, как применять силы и законы природы.

 

Зажжённая свеча

 

 

Всеки човек е роден с известна склонност към нещо. Аз похвалявам учените хора в едно отношение, а именно: те иждивяват целия си живот в работа, без да им се плаща. Всеки учен човек, който иждивява 20 или 30 години за науката без да му плащат, той е идеалист. Един музикант, който посвещава целия си живот за музиката, или един скулптор или един художник, които посвещават целия си живот за изкуството, това са хората, които подтикват съвременното човечество напред. Следователно, всички трябва да работим даром, да се подчиним на божия закон. И когато тази свещ се запали в ума на когото и да е, този човек ще знае как да си служи със силите и със законите на природата.

 

Запалената свещ

Линк към коментар
Share on other sites

01.11.13

 

Кто-то думает, что Христос не был учёным. Нет, он был очень учёным человеком. Если бы Христос был сегодня профессором, то он был бы самым видным профессором во всей современной науке. Не думайте, что эти великие Учителя, эти великие адепты не разбираются в науке. Они разбираются в ней очень хорошо, у них свои лаборатории, в которых они производят ряд опытов. Величайшие Учителя обладают методами, позволяющими им поехать к Солнцу и возвратиться назад. Адепт обладает положительными знаниями, он всё знает, но молчит, ничего не говорит. Теперешняя культура, которую я называю «культурой малых детей», сейчас занимается вопросом – что есть на Солнце. Люди только сегодня начали изучать, сколько там имеется элементов и каковы эти элементы. ...Не хочу критиковать науку, но говорю, что истинно учёные люди, на плечах которых держится наука, молчат. Истинные адепты знают точное расстояние между Землёй и Солнцем.

 

Зажжённая свеча

 

 

Някои мислят, че Христос не е бил учен. Не, той е бил много учен човек. Ако Христос беше професор днес, той щеше да бъде най-видният професор в цялата съвременна култура. Не мислете, че онези велики Учители, онези велики адепти не разбират науката. Те я разбират много добре, те имат свои лаборатории, в които правят ред опити. Най-великите Учители имат методи, чрез които могат да отидат до Слънцето и да се върнат назад. Един адепт има положителни знания, той знае всичко, но мълчи, не говори нищо. Сегашната култура, която аз наричам “култура на малките деца” сега се занимава с въпроса, какво има на Слънцето. Те едва сега учат, колко елемента има там и какви са тия елементи. ...Не искам да критикувам науката, но казвам, че истинските учени хора, върху плещите на които се крепи науката, мълчат. Истинските адепти знаят точно разстоянието между Земята и Слънцето.

 

Запалената свещ

Линк към коментар
Share on other sites

02.11.13

 

В Писании говорится, что земля будет наполнена знанием о Господе. Значит, наша современная жизнь затронута другой культурой, более высшей чем наша, с которой мы вошли в соприкосновение. И эта высшая культура уже действует в нашем сознании. Первое, что доказывает, что мы находимся под влиянием этой высшей культуры, это то, что увеличиваются страдания. В определённой зоне белой расы страдания увеличены на 100%. Во времена Христа страдания составляли 50%, а в наше время 100% . Тогда люди не были так чувствительны, а сейчас страдают больше. Истинное страдание – это моральное страдание, когда душа страдает со священным трепетом, а не тогда, когда страдая, ожесточаешься. Ожесточение не несёт жизнь. Мучение также не несёт жизнь.

 

И земля наполнится знанием

 

 

Казва се в Писанието, че земята ще бъде изпълнена със знание за Господа. Значи, нашият съвременен живот е засегнат от друга култура, по-висша от нашата, с която ние сме дошли в съприкосновение. И тази висша култура действа вече в нашето съзнание. Първото нещо, което доказва, че ние сме под влиянието на тази висша култура е това, че има увеличение в страданията. В известна зона на бялата раса страданията са увеличени 100%. По времето на Христа страданията са били 50%, а в наше време са 100%. Тогава хората не са били тъй чувствителни, а сега страдат повече. Истинското страдание е моралното страдание, когато душата страда с един свещен трепет, а не, като страдаш, да се ожесточаваш. Ожесточението не носи живот. Мъчението също не носи живот.

 

И земята ще се изпълни със знание

Линк към коментар
Share on other sites

03.11.13

 

То, что говорится в стихе, что «земля будет наполнена видением Господа» (Исайя, 11:9), эта Земля – это мы. Под словом «земля», в первоначальном языке подразумевалось – каждый человек, рождённый на Земле, и кому дана земля. Каждый человек – это родившаяся, проявленная земля и в его сознании необходимо проявиться знанию о Господе. Все человеческие мысли, все человеческие чувства должны быть проникнуты Божиими законами.

 

И земля наполнится знанием

 

 

Това, което се казва в стиха, че "земята ще бъде пълна със знания за Господа", тази Земя сме ние. Под думата "земя", в първоначалния език, се разбирало - всеки човек, който е роден на Земята, и на когото е дадена земя. Всеки човек е родена, проявена земя и в неговото съзнание трябва да се прояви знанието за Господа. Във всички негови мисли, във всички негови чувствания, трябва да проникват Божиите закони.

 

И земята ще се изпълни със знание

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...