Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (04.11.13 - 10.11.13)


Recommended Posts

04.11.13

 

Первое положение, которое необходимо иметь в виду, – человек не приобретает сам своего знания на Земле. Согласны ли вы с этим утверждением или нет – это другой вопрос. Я вам объясню, что означает слово «приобретать». Человек несёт знание в самом себе в потенциальном или зародышевом состоянии (на так называемом научном языке), а на Земле даются только условия для проверки этого знания. Земля – это место, где применяется или проверяется наше знание, чтобы мы могли его усвоить. Это один из внутренних законов бытия.

 

Зажжённая свеча

 

 

Първото положение, което трябва да имате пред вид, е че човек не добива сам своето знание на Земята. Дали вие сте съгласни с това твърдение или не, то е друг въпрос. Аз ще ви обясня какво значи думата “придобиване”. Човек носи знанието със себе си, в тъй нареченото на научен език потенциално или зародишно състояние, а на Земята се дават само условия да се провери това знание. Земята е място, където се прилага или проверява нашето знание, за да можем да го усвоим. Това е един от вътрешните закони на битието.

 

Запалената свещ

Линк към коментар
Share on other sites

05.11.13

 

Два вида духов – светлые и тёмные, борются за человеческую душу: одни борются за её спасение, а другие – чтобы её похитить. И с Иовом случилось такое. Те, кто его искушал через его друзей, были из тёмных.

 

Давать разумно

 

 

Два вида духове – светли и тъмни, се борят за човешката душа: едните се борят за спасението ѝ, а другите – да я грабнат. И с Йов се е случило същото. Тези, които са го изкушавали чрез приятелите му, са били тъмните.

 

Да давате разумно

Линк към коментар
Share on other sites

06.11.13

 

Под словом «ангелы» я не понимаю «служители» в обычном смысле слова, но понимаю существа, сознание которых так расширено, что они светят как солнце. У них особое понимание жизни. У них особый общественный строй. Если бы вы посетили общество ангелов, найдёте у них другой порядок, отличный от того, который существует на Земле.

Современные люди или современная культура имеют об ангелах такое же понятие, какое муравьи имеют о нас. Как мы себе и не представляем ангелов, мы их представляем подобными нам, с той разницей, что у них какие-то крылышки. Крылышки, однако, не представляют собой что-то особенное, они – человеческое изобретение.

 

И земля наполнится знанием

 

 

Под думата "ангели" не разбирам "служители" в обикновения смисъл на думата, но разбирам същества, у които, съзнанието се е тъй разширило, че те светят като слънце. Тяхното разбиране за живота е особено. Техният обществен строй е особен. Ако бихте посетили едно ангелско общество, ще намерите при тях друг ред и порядък, различен от този, който съществува на Земята.

Съвременните хора, или съвременната култура, имат за ангелите такова понятие, каквото имат мравките за нас. Както и да си представяме ангелите, ние си ги представяме подобни на нас, с тази разлика само, че имат някакви крилца. Крилцата, обаче, не са нещо особено, те са човешко изобретение.

 

И земята ще се изпълни със знание

Линк към коментар
Share on other sites

07.11.13

 

В невидимом мире, где царствует Бог, все люди живут в Любви. Бог является через ангелов. Ангелы – очень услужливы. Ангел не ждёт приказа. Когда у Бога зародится желание помочь кому-то, ангел сходит на землю исполнить Его желание. Существует соревнование в исполнении воли Божией. Передаётся Божия мысль. Он понимает какова воля Божия. Это новое в мире.

 

Новое в жизни

 

В невидимия свят, дето царува Бог, всичките хора живеят в любов. Бог се явява чрез ангелите. Ангелите са крайно услужливи. Един ангел не чака да му се заповяда. Като се зароди желание в Бога да се помогне някому, той слиза на земята да изпълни Божието желание. Има надпреварване да се изпълни волята Божия. Придава се Божията мисъл. Той схваща каква е волята Божия. Това е новото в света.

 

Новото в живота

Линк към коментар
Share on other sites

08.11.13

 

Когда ангел любит какого-то человека, вы увидите, что от этого ангела что-то вытекает. То, что вытекает от него – жидкость, а ваша любовь – густая. Когда вы кого-то любите и от вас тоже что-то вытекает. И если в этот момент вас увидит какой-нибудь ангел, возвращающийся из долгого путешествия, он скажет: давай отдохну немного при этом источнике. Он зачерпнёт своей чашей немного вашей воды и правильно оценит, хорош ли ваш источник или нет. Так что, когда люди любят друг друга в физическом мире, между ними существуют чисто физические проявления, но в невидимом мире это не так. Там любовь – источник.

 

Во Славу Божию

 

 

Когато един ангел люби някой човек, ще видите, че от този ангел извира нещо. Това, което извира от него е течност, а вашата любов е гъста. Когато вие обичате някого и от вас извира нещо. И ако ви види в този момент някой ангел, който се връща от дълго пътешествие, ще каже: хайде ще си почина малко при този извор. Той ще гребне от чашката си малко от вашата вода и ще оцени правилно, дали вашият извор е хубав или не. Тъй щото, когато хората се любят във физическия свят, между тях съществуват чисто физически прояви, но в невидимия свят не е така. Там любовта е един извор.

 

За Слава Божия

Линк към коментар
Share on other sites

09.11.13

 

Чёрная ложа поставила себе целью умалить значение Любви и извратить её; сделать так, чтобы люди думали, что Любовь это то, что называют упадком и развратом. Но некоторые [из представителей] Чёрного братства очищаются и приходят в Белое Братство – они становятся учениками, отрываются от того полюса, в котором числятся, и присоединяются к другому. Никакая сила не в состоянии противодействовать течению Белого Братства.

 

Послушай мою волю и будешь счастлив

 

 

Черната ложа си е поставила за цел да омаловажи и да изопачи Любовта и да мислят хората, че тя е това, което наричат упадък и разврат. Но някои от Черното братство се очистват и минават в Бялото Братство, те стават ученици – откъсват се от този полюс, който съставляват, и се присъединяват към другия. Никаква сила не е в състояние да противодейства на течението на Бялото Братство.

 

 Послушай моята воля и ще бъдеш щастлив

 

Линк към коментар
Share on other sites

10.11.13

 

В Любви всё красиво. В Любви нет никаких противоречий. Однажды, когда люди разовьются, они обуздают все инстинкты, существующие в разных животных, и поймут в чём состоит Любовь. Любовь – когда помогаешь. Если не помогаешь – это не Любовь. Высшие Существа думают, как избавить человеческую душу – это Любовь. А человеческие души ценят эту Любовь Существ – это любовь [любовь-принятие].

 

Ангел-хранитель

 

 

В Любовта всичко е красиво. В Любовта няма никакви противоречия. Един ден, когато се развият хората, те ще обуздаят всички инстинкти, които съществуват в разните животни, и ще разберат в какво стои Любовта. Любов е, когато помагаш. Щом не помагаш, това не е Любов. Съществата горе мислят как да избавят човешката душа – това е Любов. А човешките души ценят тази Любов на Съществата – това е обич.

 

Ангел хранител

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...