Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Страх от смърта, депресия.


Recommended Posts

Здравейте!След употреба на марихуана, и някакви други друсани треви, не знаех къде се намирам и няма да описвам всичко, просто не знаех кой съм, какво съм и въобще какво става.Та озовах се в пирогов. Изписаха ме на следващият ден.Бях си добре, до след 1 месец.След това в училище, ме навя една мисъл за смърта, всичко ми стана нереално(не знам дали ще ме разберете), веднага си тръгнах към вкъщи.И от тогава се почна, мисли за смърта, представям си как падам от балконът, и просто за един миг, всичко свършва, и ми става едно такова лошо.И не мога да ходя на училище или друго , освен да седя вкъщи и да мисля. Разсейвах се с някакви сериали, свалих си двама мъже и половина.Хубаво разсеях се, докато гледам сериали и чета книги, но после изведнъж се сещам, че съм се оправил и веднага ми става лошо, пак мислите за смърта, страх че ще умра и всичко ще свърши, страх ме е че ще заспя и няма да се събудя повече.Ходих на кръвна картина, всичко ми е в норма, на урината също, нямам никакви болести, правих си ЕЕГ, и там всичко е наред, ходих на психиатър, предписа ми "золофт" - 50 мг.

 

Като съм вкъщи, ми е горе долу добре, но като излезна на училище и ми става едно нереално, страх, почвам да си задавам въпроси, защо съществувам, защо всичко ще свърши за един миг, че света не е реален, че само аз съм на него във видео игра и всички знаят, че аз съществувам и се правятд (не знам дали ме разбрахте).

Ще се радвам някой да ми помогне, и да ми каже някакво положително мислене, за живота или нещо, което да ми помогне, не мога да живея в такъв филм, цял живот.

 

П.П. Седя си в трамвая до един негър, и се филмирам, "охх този сега ще се взриви, всичко ще свърши" и ми става една параноя.

 

Линк към коментар
Share on other sites

На колко си години?

 

Желателно е, ако си непълнолетен, първо да споделиш за преживяванията си с родителите си и заедно търсите решение.

Линк към коментар
Share on other sites

На колко си години?

 

Желателно е, ако си непълнолетен, първо да споделиш за преживяванията си с родителите си и заедно търсите решение.

 

Да, непълнолетен съм, казал съм на родителите ми, но исках да питам тук, понеже само лекарства ми изписаха, но нищо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е само един страх, нищо повече.Но, във всяко училище има педагогически съветник, който е и психолог.Предполагам, ако се обърнеш към него, той ще ти помогне да го преодолееш.

 

Започни веднага и да спортуваш!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей danielbonev

Вероятно ти е известно, че друсаните треви съдържат хероин, кетамин, паркизан или ацетони.

От това което описваш, вероятно си взел друсана трева с хероин, от другите нямаше да влезеш в Пирогов, но това разбира се по - точно можеш да го определиш по цената която си платил.

 Митовете, че и марихуаната е напълно безвредна вече са разбити.

Ето някои от страничните и реакции:

 

В някои случаи употребата на марихуана води до състояние на параноя, проявяваща се като налудност за преследване. При неопитните потребители могат да се наблюдава тревожност, евентуално прерастваща в пристъп на паническо разстройство, съпроводено от психосоматични явления - сърцебиене, задушаване, гадене, повръщане и колапс. Предполага се, че тези явления до голяма степен са резултат по-скоро на страха от наказание,

 

Тук имаше няколко теми от тийнейджъри получили тези симптоми след употреба на марихуана. Там е писано за връзката на марихуаната със симптомите на тревожното разстройство, както и на връзката амфетамини - симптоми на шизофрения.

Изненадах се много, когато след писането в подобни теми ми писаха доста тийнейджъри с един и същ проблем, сходен на твоя. Оказва се, че това е скрит проблем, който не се коментира. Комуникирах и с няколко майки, които също бяха стигнали с децата си до психиатър, разбира се напълно безуспешно, защото в този случай медикаментите са почти с нулев ефект.

В повечето случаи тийнеджърите НЕ спират тревата. Пушат тайно от родителите и удължават и задълбочават симптоматиката.

 

Въпросът ми е, след изписването ти от Пирогов продължи ли да пушиш? Без значение какво, пушиш ли?

 

Ако искаш не отговаряй, но ако го правиш, симптомите ти ще се задълбочават.

Ако си спрял всичко и въпреки това симптомите ти продължават , добре е да споделиш с родителите и съвсем сериозно да започнеш психотерапия при психотерапевт, който е желателно да работи със зависими. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей danielbonev

Вероятно ти е известно, че друсаните треви съдържат хероин, кетамин, паркизан или ацетони.

От това което описваш, вероятно си взел друсана трева с хероин, от другите нямаше да влезеш в Пирогов, но това разбира се по - точно можеш да го определиш по цената която си платил.

 Митовете, че и марихуаната е напълно безвредна вече са разбити.

Ето някои от страничните и реакции:

 

В някои случаи употребата на марихуана води до състояние на параноя, проявяваща се като налудност за преследване. При неопитните потребители могат да се наблюдава тревожност, евентуално прерастваща в пристъп на паническо разстройство, съпроводено от психосоматични явления - сърцебиене, задушаване, гадене, повръщане и колапс. Предполага се, че тези явления до голяма степен са резултат по-скоро на страха от наказание,

 

Тук имаше няколко теми от тийнейджъри получили тези симптоми след употреба на марихуана. Там е писано за връзката на марихуаната със симптомите на тревожното разстройство, както и на връзката амфетамини - симптоми на шизофрения.

Изненадах се много, когато след писането в подобни теми ми писаха доста тийнейджъри с един и същ проблем, сходен на твоя. Оказва се, че това е скрит проблем, който не се коментира. Комуникирах и с няколко майки, които също бяха стигнали с децата си до психиатър, разбира се напълно безуспешно, защото в този случай медикаментите са почти с нулев ефект.

В повечето случаи тийнеджърите НЕ спират тревата. Пушат тайно от родителите и удължават и задълбочават симптоматиката.

 

Въпросът ми е, след изписването ти от Пирогов продължи ли да пушиш? Без значение какво, пушиш ли?

 

Ако искаш не отговаряй, но ако го правиш, симптомите ти ще се задълбочават.

Ако си спрял всичко и въпреки това симптомите ти продължават , добре е да споделиш с родителите и съвсем сериозно да започнеш психотерапия при психотерапевт, който е желателно да работи със зависими. 

 

 

Да, след изписването ми от пирогов, не съм пушил никакви такива вещества (само малко тютюневи цигари, но и тях спрях).Казал съм на родителите ми всичко.

Проблемът е, че не знам дори какво вещество съм пушил, знам, че е "билка" от кв. Орландовци (там се култивира).Цената беше 20 лева, доста като количество.

Изпушихме 1/3 от веществото, понеже му казах на тоя да запази за после.5 човека се направихме на нищо.Аз лично пресякох светофара, другите тръгнаха нагоре към бензиностанцията, аз чувах повтарящ се смях в ушите, и не можех да издържам в седнало положение, и легнах на сянка под-едно дърво.Свестявам, се чак когато линейката дойде.2 часа съм във филм.(като се сетя какво ми беше и сега ми става лошо).Мисълта ми е, че ако бяхме изпушили всичкото, щях да съм мъртъв, и това ме плаши адски много.

В училището ми няма психолог, за това ще се наложи да отида при частен.

Линк към коментар
Share on other sites

,,Мисълта ми е, че ако бяхме изпушили всичкото, щях да съм мъртъв, и това ме плаши адски много.,,

 

Всичките ти оплаквания идват от тази мисъл.Спираш да си я въртиш в главата и ще се успокоиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре че нямат психолог в училището, защото ако беше някоя като психоложката в учлището на сина ми

пази боже от нея и нейните знания

Между другото наистина живеем в нещо като видео-игра, огромна, на много нива и с много варианти за развитие

кои ли са програмистите?

понякога си мисля, че тези усещания за нереалност,

са неосъзнати опити на човека да се измъкне от тази холограма и да погледне отвъд нея...засега неуспешни

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...