Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (11.11.13 - 17.11.13)


Recommended Posts

11.11.13

 

Невидимый мир закрыт для нашего ума, для нашего понимания, но для ума, который организован лучше, который видит немного дальше, ничто не скрыто от его взгляда. На Земле присутствуют существа, тела которых более эфирны, более светящиеся по сравнению с другими. Замечали ли вы, как иной раз вы намного более легки, чем в обычное время, и неожиданно падаете на землю. Думаете: потерял равновесие. Нет, это произошло по причине того, что какое-то из этих более эфирных существ нахлынуло в тебя и в тебе создалось это состояние.

 

Даёт плод

 

 

Невидимият свят е затворен за нашия ум, за нашите схващания, но за един ум, който е организиран по-добре, който вижда малко по-далеч, нищо не е скрито от неговия поглед. На Земята има същества, телата на които са по-ефирни, по-светещи от другите. Забелязвали ли сте, как някой път сте много по-леки отколкото в обикновено време и току се търколите на Земята. Казва си: изгубих равновесие. Не, това е, защото някое от тия по-ефирни същества е нахълтало в тебе и ти създава това състояние.

 

Дава плод

Линк към коментар
Share on other sites

12.11.13

 

Если в один день прозреете – вы увидите, что в мире ведётся война – около каждого человека катаются 10-15-20 шаров – чёрных и светлых, и, в конце концов, светлый шар поглощает тёмный. Правая сторона человека всегда светла, а левая - более темна. Тёмные силы – мастера причинять страданий. Какая борьба была в Христе, чтобы выступила кровь из Его пор! В человечестве осуществляется полный внутренний переворот. И в Англии, и в Германии, и везде у людей происходит осознание: молчат, но происходит эта перемена. Приближается идущая хорошая эпоха. Сейчас людям необходимо поднять новое знамя Любви.

 

Если подумаешь и ты в реальности

 

 

Ако един ден прогледате, ще видите, че в света се води една война – около всеки човек се търкалят 10-15-20 топки – черни и светли, и най-после светлата топка поглъща черната. Дясната страна на човека е всякога светла, а лявата е по-тъмна. Тъмните сили са майстори да причиняват страдания. Каква борба е имало в Христа, за да излезе кръв от порите Му! В човечеството става цял вътрешен преврат. И в Англия, и в Германия, и навсякъде у хората става осъзнаване: мълчат си, но става тази промяна. Не е далеч хубавата епоха, която иде. Сега хората трябва да дигнат новото знаме на Любовта.

 

Щом помислиш, и си в реалността

 

Линк към коментар
Share on other sites

13.11.13

 

Никто в мире не может действовать самостоятельно. Кто бы и ни был из нас, если решил совершить какое-нибудь действие в мире, то это действие отражается в сознании всех разумных существ. Поэтому каждому разумному человеку, желающему воспринять какую-то мысль, выразить какое-то чувство или выполнить какое-то действие, необходимо остановиться и подумать: существует ли какая-то связь в данный момент между его сознанием и сознанием других разумных существ? В сознании человека не должно быть отрывочных мыслей. Например, когда в сознании отрывочные мысли, говорим, что все люди волки. Это заключение не верно.

 

Саваат-Амон-Ра

 

 

Никой в света не може да действа самостоятелно. Който и да е от нас, ако рече да извърши едно произволно действие в света, това действие се отразява върху съзнанието на всички разумни същества. Затова всеки разумен човек когато иска да възприеме някоя мисъл или когато иска да изрази някое чувство или когато иска да изпълни някое действие, той трябва да се спре и да помисли, има ли някаква връзка в дадения момент между неговото съзнание и съзнанието на другите разумни същества? В съзнанието на човека не трябва да има разпокъсаност. Например, разпокъсано е съзнанието, когато казваме, че всички хора са вълци. Това заключение не е вярно.

 

Саваат-Амон-Ра

 

Линк към коментар
Share on other sites

14.11.13

 

Если не придут из Невидимого мира тебе помогать, что ты сам сделаешь? Я удивляюсь, как люди думают, что сделают что-то сами – то, что они посеют, растит Невидимый мир.

 

Божественная наука всё включает в себя

 

 

Ако не дойдат от Невидимия свят да ти помагат, какво ще свършиш сам? Аз се чудя на хората как мислят, че ще свършат нещо сами – каквото посеят, Невидимият свят го възраства.

 

Божествената наука обема всичко в себе си

 

Линк към коментар
Share on other sites

15.11.13

 

Существует закон – когда я вас люблю, волна Любви передаётся через меня в окружающий мир и миллионы людей начинают любить. Любовь – это одно большое течение. В сию минуту, когда решишься любить, Небо и все окружающие проявляют Любовь. Спрашиваешь, поймёт ли тебя находящийся напротив. Вместо того, чтобы ожидать этого, лучше дай Любовь.

 

Пробный камень

 

 

Има закон – като ви обичам, вълната на Любовта през мен се предава наоколо в света и милиони хора почват да обичат. Любовта е едно голямо течение. В момента, когато се решиш да обичаш, Небето и всички окръжаващи проявяват Любов. Питаш се дали ще те разбере отсрещният. Вместо да очакваш това, по-добре дай Любов.

 

Пробен камък

Линк към коментар
Share on other sites

16.11.13

 

Если твоя любовь человеческая, ты влюбишься в женщину и будешь её любить без году неделя. После этого твоя любовь изменится. Почему? Ты будешь её любить только пока она молода и красива, но если она потеряет свою молодость и красоту – ты не будешь её больше любить. Кто-то говорит: я буду любить тебя до гроба. Спрашиваю: дайте мне статистику, чтобы видеть, сколько из этих обещаний были сдержаны! Как сдержишь эти обещания? Я уподобляю человеческую любовь малому ручейку, исчезающему и от самого слабого солнца.

 

Даёт плод

 

 

Ако любовта ти е човешка, ти ще се влюбиш в една жена и ще я обичаш ден до пладне. След това твоята любов ще се измени. Защо? Ти ще я любиш само докато е млада и красива, но щом изгуби младостта и красотата си, няма да я любиш повече. Някой казва: аз ще те любя до гроба. Питам: дайте ми една статистика, да видя колко от тия обещания са запазени! Как ще ги опазиш? Аз уподобявам човешката любов на една малка вадичка, която и от най-слабото слънце изчезва.

 

Дава плод

Линк към коментар
Share on other sites

17.11.13

 

У Любви есть степени. Любовь на Земле – одна, а в горнем мире, в Невидимом мире, она другая. Любовь Старого Завета отличается от Любви Нового завета. Существуют люди, ещё живущие в Любви Старого Завета. Исполнение Воли Божией – это проявление Любви. Работать для Царства Божия и Его правды – это также проявление Любви. А работать для прославления Имени Божия – это наивысшее проявление Любви.

 

Ангел-хранитель

 

 

Любовта е на степени. Любовта на Земята е една, а горе, в Невидимия свят, е друга. Любовта на Стария Завет се отличава от Любовта на Новия Завет. Има хора, които живеят още в Любовта на Стария Завет. Да изпълним Волята Божия – това е проява на Любовта. Да работим за Царството Божие и Неговата правда – това също е проява на Любовта. А да работим за прослава на Името Божие – това е най-висшата проява на Любовта.

 

Ангел хранител

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...