Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как отговаряте на предизвикателството ,че учението на Учителя е секта?


Nasi

Recommended Posts

  • Отговори 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това не е пречка, а най-добрият урок и изпитание. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

А , ако това е член на семейството ти ?

Каква пречка е това?

 

 

това е само уточнение . Отнася се за чувствата  свързващи ни с другите . "Вярвай в каквото си искаш. Това е твое право и аз го уважавам -----  може да е безразличие (студенина) . Може и да е преклонение пред божественото (живота) , в другия .---- любов

----------

Имах пред вид следната картина :Малко момченце се прибира в къщи разплакано. На вратата , майка му го пресреща разтревожена . То със сълзи на очи : вярно ли е че не си ми майка ?Вярно ли е че имам друга майка ?

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

 

 

А , ако това е член на семейството ти ?

Каква пречка е това?

 

 

това е само уточнение . Отнася се за чувствата  свързващи ни с другите . "Вярвай в каквото си искаш. Това е твое право и аз го уважавам -----  може да е безразличие (студенина) . Може и да е преклонение пред божественото (живота) , в другия .---- любов

 

Уважението не е безразличие и студенина. Поне за мен.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Емоционалните обвързаности променят значението на думите .За  уважение  към началника  е достатъчно да работиш добре и да не играеш мръсно зад гърба му .До като за обичан човек не е достатъчно да заявиш свободата му ,. Трябва и лично ангажиране за нейното постигане .Напр.---давам свобода на децата си . Но ако не им обясня моята гледна точка . Нищо не съм направил .

Линк към коментар
Share on other sites

Ако изобщо си заслужава да се влезе в такъв спор,....Питам какво е прочел от Учителя,какво знае за него,за учението му...Повечето такива спорещи само повтарят мнения на църквата като папагали.Ако пита със здрав  интерес,то му давам да чете книга от Учителя и като се запознае,да говорим.При този тип хора нещата се преобръщат.Най-често им давам ИЗВОРА НА ДОБРОТО,малка книга,с велико съдържание.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз досега не съм попадал на хора да твърдят, че учението е секта. А и не може да се каже, че едно учение е секта. Секта са група хора. 

 

Всъщност никога не говоря директно за него. Давам винаги свързани с контекста примери. Досега никой не е възразил срещу тях. Никога не бих тръгнал да пропагандирам. Търся баланса между човека и това, което може да му свърши работа. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...