Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Nasi

Как отговаряте на предизвикателството ,че учението на Учителя е секта?

Recommended Posts

Това не е пречка, а най-добрият урок и изпитание. 

Сподели това мнение

А , ако това е член на семейството ти ?

Каква пречка е това?

това е само уточнение . Отнася се за чувствата  свързващи ни с другите . "Вярвай в каквото си искаш. Това е твое право и аз го уважавам -----  може да е безразличие (студенина) . Може и да е преклонение пред божественото (живота) , в другия .---- любов

----------

Имах пред вид следната картина :Малко момченце се прибира в къщи разплакано. На вратата , майка му го пресреща разтревожена . То със сълзи на очи : вярно ли е че не си ми майка ?Вярно ли е че имам друга майка ?

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

А , ако това е член на семейството ти ?

Каква пречка е това?

това е само уточнение . Отнася се за чувствата  свързващи ни с другите . "Вярвай в каквото си искаш. Това е твое право и аз го уважавам -----  може да е безразличие (студенина) . Може и да е преклонение пред божественото (живота) , в другия .---- любов

Уважението не е безразличие и студенина. Поне за мен.

Редактирано от _Маги_

Сподели това мнение

Емоционалните обвързаности променят значението на думите .За  уважение  към началника  е достатъчно да работиш добре и да не играеш мръсно зад гърба му .До като за обичан човек не е достатъчно да заявиш свободата му ,. Трябва и лично ангажиране за нейното постигане .Напр.---давам свобода на децата си . Но ако не им обясня моята гледна точка . Нищо не съм направил .

Сподели това мнение

Ако изобщо си заслужава да се влезе в такъв спор,....Питам какво е прочел от Учителя,какво знае за него,за учението му...Повечето такива спорещи само повтарят мнения на църквата като папагали.Ако пита със здрав  интерес,то му давам да чете книга от Учителя и като се запознае,да говорим.При този тип хора нещата се преобръщат.Най-често им давам ИЗВОРА НА ДОБРОТО,малка книга,с велико съдържание.

Сподели това мнение

Аз досега не съм попадал на хора да твърдят, че учението е секта. А и не може да се каже, че едно учение е секта. Секта са група хора. 

Всъщност никога не говоря директно за него. Давам винаги свързани с контекста примери. Досега никой не е възразил срещу тях. Никога не бих тръгнал да пропагандирам. Търся баланса между човека и това, което може да му свърши работа. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега