Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (09.12.13 - 15.12.13)


Recommended Posts

09.12.13

 

Поэтому говорю: берегитесь больших обещаний. Там, где даются большие обещания, всегда находится зло. Там, где совсем небольшое обещание, добро. Добро говорит: предпочти бедность, смерть, только для того, чтобы иметь благоволение Бога. Зло говорит: предпочти славу, величие, всё в мире – оно для тебя.

 

Самовоспитание

 

 

Та казвам, там, дето са големите обещания, пазете се от тях. Всякога, дето има големи обещания, там е злото. Там, дето има най-малкото обещание, там е доброто. Доброто казва: предпочети сиромашията, смъртта, само да имаш благоволението на Бога. Злото казва: предпочети славата, величието, всичко в света, то е за тебе.

 

Самовъзпитание

 

Линк към коментар
Share on other sites

10.12.13

 

Воздержание – это разумность в человеке. Человек, воздерживаясь, рассуждает разумно – не спешит, но и не медлит, действует так, как дано в Природе. Воздержание [означает] – ограничивать в себе зло и поощрять в себе добро. При воздержании человек пассивен [по отношению] ко злу и активен [по отношению] к добру. У человека, который активен [по отношению] ко злу, отсутствует воздержание.

 

Когда каждый придёт на своё место

 

 

Въздържанието е разумното в човека. Човек, който се въздържа, разсъждава разумно – не бърза, но и не забавя, извършва нещата така, както са в Природата. Да ограничаваш злото в себе си и да поощряваш доброто в себе си – това е въздържание. При въздържанието човек е пасивен към злото и активен към доброто. Човек, който може да бъде активен към злото, у него няма въздържание.

 

Когато всеки дойде на мястото си

Линк към коментар
Share on other sites

11.12.13

 

Не думай о том, хороши ли люди, или плохи. Люди – такие, какими они являются. Вы не можете сделать их ни лучше, ни хуже. Можно оказать услугу, дать очень маленький толчок.

 

Умные, добрые и справедливые

 

 

Да не мислиш дали хората са добри или лоши. Хората са такива каквито са. Вие не може да ги направите нито по-добри нито по-лоши. Може да направите една услуга, едно микроскопическо подтикване.

 

 Умни, добри и справедливи

Линк към коментар
Share on other sites

12.12.13

 

Что такое зло? – Зло рождает бедность. Что такое добро? – Добро рождает изобилие. Во всех отношениях добро помогает и умственно, и духовно, и физически. Зло постепенно останавливает и умственное, и духовное, и телесное развитие человека. Зло – то, что останавливает. Не путайте человеческий гнев со злом. Гнев не зло, это состояние человека. Зло – это принцип, который работает. У него совершенно другая мотивация.

 

Обыкновенный, талантливый и гениальный

 

 

Що е зло? – Злото ражда немотия. Що е добро? – Доброто ражда изобилие. Във всяко отношение доброто спомага и умствено, и духовно, и физически. Злото постепенно спъва и умственото, и духовното, и телесното развитие на човека. Зло е туй, което спъва. Сега не смесвайте гнева на човека със злото. Гневът не е едно зло, то е едно състояние на човека. Злото е един принцип, който работи. То има съвсем други съображения.

 

Обикновен, талантлив и гениален

 

Линк към коментар
Share on other sites

13.12.13

 

Когда плохой человек совершает зло по отношению к тебе – ты полюби его, это его зажжёт и он тоже тебя полюбит, и перестанет совершать зло. Ты будешь зажигалкой. Люби злого, но не делай зла. Люби доброго и делай добро. ...Как Бог любит нас при всех наших грехах? Он нас любит, но не одобряет наши грехи. ...Что значит запретный плод? Запретный плод – это каждая неправильная мысль, неправильное чувство и неправильное желание. Если веришь в Бога – для тебя всё возможно: никакого греха не останется, всё может исправиться.

 

Обыкновенное – это условие для необыкновенного

 

 

Лошият човек, като ти прави зло, ти го обикни – това ще го запали и той също ще те обикне и ще престане да ти прави зло. Ти ще бъдеш запалката. Обичай злия, без да правиш зло. Обичай добрия и прави добро. ...Бог как ни обича при всичките ни грехове? Той ни обича, но не одобрява нашите грехове. ...Какво е забраненият плод? Забраненият плод е всяка неправа мисъл, неправо чувство и неправо желание. Щом вярваш в Бога, всичко е възможно за теб: никакъв грях няма да остане, всичко може да се поправи.

 

Обикновеното е условие за необикновеното

Линк към коментар
Share on other sites

14.12.13

 

Мы, современные люди, думаем, что на Земле плохих людей больше, чем добрых. Это не верно. В окружающем мире существуют только один плохой человек и три добрых – это математическая пропорция: на одного плохого человека приходится три добрых. В окружающем мире существуют только один, ненавидящий, но трое – любящих. И поэтому зло всегда остаётся бесплодным. Зло осуждено на вечное бесплодие. И когда Писание говорит, что грешные люди будут стёрты с лица Земли, это подразумевает, что всё, что не приносит плода, исчезнет с Земли. Почему? Потому что всё, не приносящее плод, стирается.

 

Избавленная душа

 

 

Ние, съвременните хора, мислим, че лошите хора на Земята са повече, отколкото добрите. Не е вярно. В света има само един лош човек и трима добри - това е математическа пропорция: един лош човек се пада на трима добри. В света има само един, който мрази, а трима, които любят. И затова злото в себе си остава всякога безплодно. Злото е осъдено на вечно безплодие. И когато Писанието казва, че грешните хора ще се изтрият от лицето на Земята, това подразбира, че всички безплодни неща ще изчезнат от Земята. Защо? Защото те се изтриват.

 

Избавената душа

Линк към коментар
Share on other sites

15.12.13

 

Кожа доброго человека имеет больше пор, больше клеток, чем кожа преступника. Нервная система доброго человека имеет больше разветвлений, больше образований, и состоит из более тонкой материи. У плохого человека нервная система примитивна и с небольшими разветвлениями. Также и с артериальной и венозной системами. Также и с бороздами его мозговой системы. В мозге доброго человека имеется больше клеток, чем у плохого. Пальцы плохого человека совсем затуплены. Плохой человек не так чувствителен, как добрый. В клетках его языка, его носа также происходит определённое отупение. Он не видит перспективы. Видит только текущие дела. Его ум – притуплен. Он не видит перспективы. Вот почему под словом добрый человек или человек истины, или человек мудрости, или человек любви – понимаю людей со совершенно различным строением по сравнению с обыкновенным человеком.

 

Избавленная душа

 

 

Кожата на добрия човек има повече пори, повече клетки отколкото кожата на престъпника. Нервната система на добрия човек има повече разклонения, повече образувания и е от по-фина материя. В лошия човек нервната система е първообразна и с по-малко разклонения. Същото е с артериалната и с венозната система. Същото е и с гънките на неговата мозъчна система. В мозъка на добрия човек има повече клетки, отколкото у лошия. Пръстите на лошия човек са съвсем изтъпени. Той не е тъй чувствителен, както добрия. В клетките на неговия език, на неговия нос също става известно отъпяване. Той не вижда нещата надалеч. Вижда само близките работи. Неговият ум е затъпен. Той не вижда далечните неща. Ето защо под думата добър човек или човек на истината, или човек на мъдростта, или човек на любовта разбирам хора със съвсем друг строеж от този на обикновения човек.

 

Избавената душа

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...