Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Търсене на Дарба - Осмисляне на живота


StarScream

Recommended Posts

Добре, ето и нещо действително за прилагане :)

Ако искаш да опознаеш по-добре себе си и какво е най-добре да правиш, то отдели няколко часа, когато си в добра кондиция и се погрижи да не те безпокоят; вземаш листи и нещо за писане (хм, а що пък не и на компютъра, по-добре дори, просто съм по-предно поколение, какво да се прави) и започваш. Първо си оформи две колонки - качества, които имаш и качества, които нямаш или са слабо проявени. След това други две колонки - неща, които обичаш да правиш и неща, които не обичаш да правиш, както и една трета - такива, каквито не си опитвал. Забележка - имам предвид неща, които засягат други хора, а не само теб.

Тази систематизация ще ти помогне да се ориентираш.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Знаете ли хора,размишлявах понякога върху живота ми,филма е че наистина съм в някой филм.Смисъл мисля си че човека е някой човек с безгранични способности,и съм имал наистина лоши мисли,като цяло мисля че съм лош човек.Но понякога не си давам сметка къде съм,какво мога наистина,и какво съм преживял.Аз съм човек с мания за велики неща,но не разбирам че съм слаб човек,който в училище бях един клоун който беше обект на подигравки,гаври и слуга който изпълняваше прищевките на другите и който още не е покрил основните стъпки в човешкия живот и има проблем с социализацията.

Знаете ли,мислех си върху преживяванията в живота ми,и какво е оставило най трайно впечатление и върху това което още си мисля като цел.Като цяло най трайна следа е оставило един софтуер с звуци(не искам да правя реклама като дам сайта)който въздейства върху психиката върху човека.Тествал съм го върху приятели и съм купувал дозите с мои пари(халюциногените)само и само да видя реакцията на приятелите ми,да видя в какви светове ще се потопят,какво ще видят.Някак си разбрах че ми е интересна човешката психика на другите и като цяло да се ровя и да видя човешката психика на другите хора.Какво се крие ? Какво има ? Как мисли ? Като цяло на мене не ми стиска да се подложа на такива неща и заради това го пусках на приятелите ми.Имах един приятел който наистина имаше интересни преживявания,и честно казано като чаках понякога по 50 минути,да свършат дозите,не ме бъркаше да чакам,защото ме обземаше едно вълнение от това че вмомента пича изпитва някакви други състояние на съзнанието.Нямах търпение просто да свърши и да ми разправи за преживяванията си.Някак си разказаното от тях неща ме изпълваше с енергия.Даже и сега ми е мечта някой ден като спечеля пари да купя 2 дози за по 200$ всяка  и качествени слушалки само и само да ги пускам на приятели и да им слушам преживяванията им.Просто ме кефи да показвам на хората други състояния на ума и светове.

Но мозъка ми понякога не мисли така и си мисли за величията на идолите на които се кефя и си мисли че и аз мога така.Понякога мисля за много пари и от там много грехове.Някак си мисля че парите оправят всичко и купуват всичко и ако имаш тях и здраве не ти трябва друго.Но филма е че аз още не знам основните стъпки в живота,някак си не съм смирен,не съм търпелив,нямам добро в мене.Не разбирам къде съм и кой съм.Пилея си времето и робувам на някои от греховете от които не мога да се откажа и съм пристрастен към тях.Пилея си времето всеки ден докато си мисля че съм нещо,а в действителност съм нищо.
Някак си мисля,пфф само това ? Пич земи живота и го изстискай от всичко което може да се изстиска от него докато си жив! Това си мисля,но в действителност тялото и живота ми казват друго.Някак си в мене воюват манията за сладост от всички блага от живота и страха от живота и последствията.

Всичко е доста объркано,доста съм объркан.Като мисля така смятам че човек ако не си помогне сам,няма кой да му помогне.Смятам че човек сам трябва да открие изхода от положението си.Доста грешни неща ми се въртят в главата и съм опитвал да ги приложа.

Та си мисля че тия таланти и дарби дето търся,преди да ги достигна,може би трябва да усвоя основните неща в живота и чак тогава да кача нивото което е нужно за да стигна до тях.Някак си искам всичко наготово.Искам всичко,но не знам че още първите стъпки в живота ме зорят.Претендирам за велики неща а съм още на дъното.

Предполагам че е хубаво когато човек бъде откровен с себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

.....Някак си искам всичко наготово......

 

Че е така, така е.

 

Но не е съвсем така. 

 

Толкова си недоволен от себе си, толкова не харесваш това, което имаш, че не виждаш заложбите, които са ти налични още тук и сега. 

 

Една от тези заложби е да увличаш хората, например, да дискутирате колко тъжно ти е положението :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, а аз пък се замислих какво набива в главите на хората масовата култура - известният човек е успял, силен, умен, добър и ... изобщо... А в същото време никой не се сеща за категорията "печално известни хора" и за онези, на които известността е донесла страдания и дори е отнесла живота им... 

Линк към коментар
Share on other sites

Опознаването на света е цел на съществуването .Добре развития балансиран разум ни води по оптималния за нас път .Претичвайки , през бавни утъпкани пътеки , покрай непосилни върхове  и  прекрасни изкушения , .Като основа за безопасно и постоянно напредване е , себепознанието .Без познаване на собствените възможности  никаква стратегия не е възможна . Тогава за съжаление предпазния щит остава  страха   и случайността  .

Всяко нещо внесено в тялото оставя свои отпечатък  . Неразложими  отпадъци , постоянно натрупващи се  . За това сме различни в старостта .

Ако не си бъбривец , не трябваше ли да опиташ нещо до сега ?Да пробваш с развитие  на  своя ум , сетива  ,тяло .Те са превоза със които обикаляш световете .Моят опит е че е по приятно да го правиш със собствени сили , не с външни двигатели .Използването на външни  ,,катализатори " може да ни постави в ролята на  плъх с вграден мозъчен електрод ,които натиска готиния педал ,доставяйки си порция чудесни преживявания .

Знаеш ли като чета горния пост  27  ,си мисля  , това като че се отнася за мене . Поне половината .Само че вече се уморих да си правя оценки   и се приемам , без забележки в минало време .Опитвам се да се справя с момента по начин ,определящ желано бъдеще .

 
Линк към коментар
Share on other sites

Никой не говори по темата. Къде е дарбата ви?

 

Много е просто - дарбата, тя е пожелавана, ала неприемана.

Зловеща е. Неприемлива - сиреч, няма я. Участва само в сънищата на низвергнатите.

Няма я, ала я и има :) Иди, че разбери какво иска някой, който търси себе си и чрез дарбата не се намира, да се намери, чрез труда.

Невъзможно е.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Никой не говори по темата. Къде е дарбата ви?

Направи го ти. Кой ти пречи? Иначе така претенциите ти са доста неоснователни.
Линк към коментар
Share on other sites

Напротив, зададох въпрос и е по темата. Единственият, които не говори по темата си ти с твоите забележки.

Явно наистина не умеете да говорите по зададената тема. Спокойно, това също е талант. 

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Да, въпросът ти е по темата, но изискваш отговор, който самата ти не си готова да дадеш. Хайде отговори ти на въпроса: "Къде е дарбата ви?"

Линк към коментар
Share on other sites

Мен лично не ме затруднява. Но темата е открита от участник с конкретна цел, отнасяща се до неговите собствени търсения на талант. Аз няма да демонстрирам излишна скромност и ще посоча, че имам известен талант свързан с музиката. Понеже в темата като талант се споменаха някои качества, които според мен не са точно талант, а именно качества, като добра памет, интелигентност, проницателност, съобразителност, то мога да се похваля и с тях. За да не стане твърде нескромно мнението ми ще се огранича с вече написаното.

 

Така, вече имаш един отговор на въпроса си. Много вероятно е той да се окаже единствения. Освен това не беше пълен, но самият въпрос не предполага съвсем открит и изчерпателен отговор.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Никой не говори по темата. Къде е дарбата ви?

Общоприето е схващането , че дарба е подарено качество , способност .Но който е прочел  2-3 книжки , или по точно се е докоснал до наследството , на  духовен наставник .Знае, че  живота е дар , а всичко останало е труд .Това че някой се е родил гений не е лотария .То е заслуга .Дори и да се даде някому нещо ,то е временно , колкото да го подтикне към по усилна работа в дадена посока .Така че е добре човек да се изучава в действие ,да прави това което може и му е по сърце .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Нито една дарба не може да осмисли живота, ако си бездарен, в смисъл на лишен от сетива за други неща, освен за себе си.

 

Творецът в теб е една устойчива, дори параноична фраза, която реално не създава нищо - нито светове, нито герои, нито нищо. Творецът е сублимация на един осъществен архетип, който е осмислил битието си.

Но и нищо повече. Ако всички бяха творци, в този смисъл на темата, то Леонардо щеше да е треторазряден занаятчия.

Слава богу, че не е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Александре, докато стана на 65 няма да има кой да работи в България. Няма да има кой да работи в България.

 

Това е дарбата то - да намираш дарба и да бягаш. Но първо обилно да се наядеш, после да мислиш за духовното черво, че иначе, знае ли се кое е първо ...

Евала.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако добре търси дарбите си ,ще намери себе си . После няма значение , тука ли в Албания ли , ...Добре помня майка си   :3d_064:   как да я забравя .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...