Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (30.12.13 - 05.01.14)


Рассвет

Recommended Posts

30.12.13

 

Также и каждая религия несёт в себе нечто хорошее. В православной церкви присутствует что-то хорошее, но она не включает в себя только хорошее. Однако православные говорят: только мы несём в себе божественное. Это не так. И мусульмане, и буддисты, и все религиозные люди несут в себе нечто хорошее. Однако между ними существует различие. Некоторые из них несут нечто более хорошее по сравнению с другими, но всё-таки никто ещё не несёт в себе исключительно божественное. Однако когда Христос придёт на Землю или когда Бог придёт жить на Земле, тогда все люди соберутся в одном месте и увидят благо, которым обладает каждый и от этого блага создадут великолепный храм, в котором смогут поклонятся Богу в Духе и Истине. И Слово будет в нас живым, воплощённым Словом.

 

Стало плотью

 

 

Също тъй и всяка религия носи нещо хубаво в себе си. В православната църква, например има нещо хубаво, но тя не включва в себе си само хубавото. Обаче православните казват: само ние носим божественото в себе си. Не е така. И мохамеданите, и будистите и всички религиозни хора все носят по нещо хубаво в себе си. Обаче има разлика между тях. Някои носят нещо по-хубаво от другите, но все-таки никой още не носи в себе си изключително божественото. Когато обаче, Христос дойде на Земята или когато Бог дойде да живее на Земята, тогава всички хора ще се съберат на едно място и ще видят благото, което се съдържа у всеки едного и от това благо ще направят един великолепен храм, в който ще могат да се покланят на Бога в Дух и истина. И словото ще бъде у нас живо, въплътено слово.

 

Стана плът

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

31.12.13

 

Кто-то говорит: «У меня на сердце грех». Если сердце с грехом – выброси грех наружу. И на это освободившееся место внеси любовь.

 

Я вам прочитаю стихи 2:13-20 из Второго [Соборного] Послания Петра. Они относятся к жителям ада. Апостол Пётр описывает влияние жителей ада на людей. Они входят в человеческие умы и постоянно людям говорят и развращают их. Некоторые люди легко им поддаются и пропадают. Часто человек приходит к столкновению с ними.

 

Я вам прочитаю и Второе Послание Иоанна. Он пишет о жителях неба – какие они, как живут и т.д. Они сильные и побеждают.

В этом году научитесь распознавать эти состояния, которые постоянно вас провоцируют, и [научитесь распознавать] мысли, проходящие через вас.

 

Путь героев

 

 

Някой казва: „Сърцето ми е грешно.“ Щом е грешно, изхвърли греха навън. И на това празно място постави любовта.

Ще ви прочета 2. послание Петрово, 2:13–20 стих. То се отнася до жителите на ада. Апостол Петър описва влиянието на жителите на ада. Те влизат в умовете на хората и постоянно им говорят и развращават. Някои лесно се поддават и пропадат. Често пъти човек дохожда в стълкновение с тях.

Ще ви прочета и 2. послание на Йоана. Той пише за жителите на небето какви са, как живеят и т.н. Те са силни и побеждават.

През тази година гледайте да разпознавате тия състояния, които постоянно ви провокират, както и мислите, които проникват през вас.

 

Пътят на героите

Линк към коментар
Share on other sites

01.01.14

 

Первый важный для вас вопрос – найти короткий путь на небо. Путь на небо выведет вас на правильный путь. Многие спрашивают зачем они пришли на землю. Отвечаю: ты уже пришёл, не спрашивай, зачем пришёл на землю. Но если необходимо разрешить некий вопрос, то он следующий: каким образом сможешь прожить свою жизнь на земле, независимо от того в каком положении ты находишься, как справишься с добром и злом. Сможешь ли прожить свою жизнь так, как обязывает Бог? Это – главная мысль, которая должна вас занимать и которую вы должны в этом году приложить в своей жизни. Если вы разрешите этот вопрос правильно – вы сможете стать сильными.

 

Путь героев

 

 

Първият важен въпрос за вас е да намерите краткия път към небето. Пътят към небето ще ви изведе на правия път. Мнозина питат защо са дошли на земята. Рекох, ти си дошъл вече, не питай защо си дошъл на земята, но ако трябва да разрешиш някой въпрос, той е следният. По кой начин можеш да прекараш живота си на земята, в каквото и положение да се намираш, как да се справиш с доброто и злото. Можеш ли да прекараш живота си, тъй както Бог го изисква? Тази е главната мисъл, която трябва да ви занимава и която трябва да приложите тази година в живота си. Разрешите ли този въпрос правилно, вие ще може да уякнете.

 

Пътят на героите

Линк към коментар
Share on other sites

02.01.14

 

Сама по себе смерть это процесс, показывающий нарушение закона веры, или законов разумной жизни, или законов Божественной жизни.

 

Поэтому говорю: недостаточно только верить, что существует Бог. Некоторые люди говорят: я верю, что в мире существует Господь. Это – обыкновенная вера. Истинная вера всегда образует внутреннюю связь между двумя разумными существами.

 

Буду жив

 

 

Смъртта сама по себе си е процес, който показва нарушение на закона на вярата, или законите на разумния живот, или законите на Божествения живот.

 

Та казвам: не е достатъчно само да вярваш, че има Бог. Някои казват: аз вярвам, че има един Господ в света. Тази е обикновената вяра. Истинската вяра всякога образува една вътрешна връзка между две разумни същества.

 

Ще бъде жив

Линк към коментар
Share on other sites

03.01.14

 

Внесите любовь повсюду! Ещё сейчас, при теперешних условиях, необходимо вносить любовь. Каждый из вас может связаться с невидимым миром и стать фактором (движущей силой) внесения любви в мир и улучшения человечества. Каждый сможет произвести опыт и увидеть, что возможно улучшить свою жизнь. Если можете так проповедовать – это самое лучшее. Мы желаем изучать методы перевоспитания каждого человека в отдельности и таким образом улучшить положение и всего народа.

 

И земля наполнится знанием

 

 

Внесете любовта навсякъде! Още сега при сегашните условя трябва да се внесе любовта. Всеки от вас може да се свърже с невидимия свят и да стане един фактор, да внесе любовта в света, да внесе подобрения в човечеството. Все може да направи един опит и да види, че може да подобри живота си. Ако можете да проповядвате така, това е най-доброто. Ние искаме да се проучат методите за превъзпитание на всеки човек поотделно и по този начин, да се подобри положението и на народа.

 

И земята ще се изпълни със знание 

Линк към коментар
Share on other sites

04.01.14

 

Не вводите человека в заблуждение думать, что Бог вне его. Не ставьте Бога вне человека. Это значит, что ты ставишь Бога справа или слева. Если Его ставишь справа или слева – у тебя уже неправильное понимание Бога. Неужели те, кто находится в аду, не имеют Бога? Имеют, как не имеют! Те, кто находятся слева, имеют точно такого же Бога как и те, кто находятся справа. Когда у нас есть желание воспитывать людей, когда мы желаем вдохнуть в них истинное воспитание, истинное понятие о Боге и религии, подразумеваем, что нам необходимо пробудить в них то, что с испокон веков живёт глубоко скрытым в их душах. Бог вложил нечто хорошее в каждую душу. В каждой душе существуют силы, которым необходимо развиваться.

 

Рассвет

 

 

Не поставяйте човека в заблуждение да мисли, че Бог е извън него. Не поставяйте Бога вън от човека. Значи, ти поставяш Бога вдясно или вляво. Щом го поставиш вдясно или вляво, ти имаш вече криво схващане за Бога. Нима онези, които са в ада, нямат Бог? Имат, как не! Онези, които са вляво, имат Бог също тъй, както и онези, които са вдясно. Когато искаме да възпитаваме хората, когато искаме да вдъхнем в тях онова истинско възпитание, онова истинско понятие за Бога и за религията, подразбираме, че трябва да събудим в тях онова, което от памтивека живее дълбоко скрито в душите им. Бог е вложил нещо хубаво във всяка душа. Във всяка душа има сили, които трябва да се развият. 

 

Зазоряване

Линк към коментар
Share on other sites

05.01.14

 

У нас лживые представления о действительности, думаем, что свет находится вне нас. Нет, внутренний свет более, чем внешний свет. Христос говорит: «Вы есть свет». Этот свет, идущий от Солнца, является жизнью тех светящихся существ. Они – светящиеся существа. От этих разумных существ проистекает свет в мире. Там, где присутствует свет, присутствуют жизнь и разумность. Там, где нет света – нет жизни, нет и разумности. Об этом говорится в словах Христа: «Этот свет скрыт под сосудом».

 

Зажжённая свеча

 

 

Ние имаме лъжливи обективни схващания, мислим, че светлината е извън нас. Не, вътрешната светлина е повече, отколкото външната светлина. Казва Христос: “Вие сте светлина.” Тази светлина, която иде от Слънцето е животът на онези същества, които светят. Те са светещи същества. От тия разумни същества произтича светлината в света. Там, където има светлина, има живот и разумност. Там, където няма светлина няма живот няма и разумност. За последното положение е казано в думите Христови: “Тази светлина е турена под шиник.”

 

Запалената свещ

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...