Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (06.01.14 - 12.01.14)


Recommended Posts

06.01.14

 

Сейчас, в современном обществе, у всех учёных людей, у всех общественников, у всех религиозных людей существует желание улучшить мир. Все люди желают этого и тысячи лет производят опыты – один, два, три и более, и все эти опыты что-то принесли культуре. Это – приготовление! И до Христа, до Его прихода, были такие приготовления, но когда Христос пришёл, люди не были готовы воспринять эту изобильную жизнь. Когда пришёл Христос, люди еле-еле смогли выдержать три года такой жизни и сказали: с нас достаточно!

 

Спрашиваю: сейчас, после стольких тысяч лет ожидания Христа, сколько времени люди будут терпеть Его, если Он придёт?

 

И земля наполнится знанием

 

 

Сега, в съвременното общество, във всички учени хора, във всички общественици, във всички религиозни хора, има желание да се подобри света. Всички хора желаят това и от хиляди години те правят опити - един, два, три и повече, и всички тия опити са допринесли нещо за културата. Приготовление е това! И преди Христа, до идването Му, имало такива приготовления, но когато Христос дойде, хората не бяха готови да възприемат този изобилен живот. Когато Христос дойде, хората можаха да издържат  едва три години, такъв живот и казаха: доста е вече!

 

Питам: сега, след толкова хиляди години очакване на Христа, ако дойде Той, колко време ще го търпят хората?

 

И земята ще се изпълни със знание

Линк към коментар
Share on other sites

07.01.14

 

Одновременно я провожу свои исследования и вижу, что мир создан не так, как говорят учёные люди. Внутренняя часть солнца твёрдая, существуют существа живущие извне, и, поскольку и там происходит нашествие другого солнца, сооружают извне крепость, [создают] высокую температуру – это предохранительные средства, меры, чтобы на них не нападали. И солнца воюют иной раз. Поскольку воюют, Господь это предвидел и разместил их на больших расстояниях. [Солнце,] самое близкое к нашему солнцу, находится на таком расстоянии, что потребуется три световых года, чтобы дойти до него. Господь создал это пространство, чтобы не было столкновений между этими двумя солнцами. Возможность начала войны между солнцами исключена.

 

Любовь, знание и сила

 

 

Едновременно аз правя своите изследвания и виждам, че светът не е създаден, както учените хора говорят. Вътрешността на слънцето е твърда, има същества, които живеят отвън, и понеже и там става нашествие от някое друго слънце, турят отвън крепост, голяма топлина – то са предпазителни средства, мерки, да ги не нападат. И слънцата воюват някой път. Понеже воюват, за туй Господ предвидил, турил ги на големи разстояния. Най-близкото до нашето слънце е на такова разстояние, че се изисква 3 години светлината да пътува, за да дойде до него.  Господ турил туй пространство, да няма стълкновения между тия двете слънца. Изключена е възможността една война да се отвори между едно и друго слънце.

 

Любов, знание и сила

Линк към коментар
Share on other sites

08.01.14

 

Быть разумным – это профессия. Разумность показывает огромное количество света, воспринятого тобой. Под словом «разумный человек» понимаем огромное количество света, воспринятого в Божественном мире. Справедливость подразумевает обработку, распределение света, законченную работу. Доброта подразумевает произведённый материал, который приобретён. И тогда вы имеете доброго человека – земледельца. В справедливости – промышленника, а в разумности – торговца. Эта самая хорошая торговля, или разумность, является вложенным капиталом, справедливость – обработанным капиталом, а добро – размещённым капиталом.

 

Умные, добрые и справедливые

 

 

Да бъдеш разумен то е занаят. Разумността показва грамадно количество светлина, която си възприел. Под думата „разумен човек“ разбираме грамадно количество светлина, която е възприета в Божествения свят. Справедливостта подразбира обработване, разпределяне на светлината, работата, която е свършена. Добротата подразбира произведеният материал, който е придобит. И тогава имате добрият човек е земеделец. В справедливостта е индустриалец, а в разумността е търговец. Това е най-хубавата търговия или разумността е вложеният капитал, справедливостта е обработения капитал, а доброто е капиталът, който е пласиран.

 

Умни, добри и справедливи

Линк към коментар
Share on other sites

09.01.14

 

[Важен] Не только свет, принимаемый извне, но важно как падает свет, который мозг воспринимает изнутри. Этот обрабатываемый свет – внутренний свет, остающийся у вас. Этот обрабатываемый вами свет внутри [вас] приносит вам пользу. Этот внутренний свет обрабатывается человеческим разумом. Человеческая разумность, человеческая справедливость и человеческая доброта отражаются на [форме] носа.

 

Умные, добрые и справедливые

 

 

Не само светлината, която приемаме отвън, но и онази светлина, която възприема мозъка отвътре и тя е важна как пада. Тази светлина, която се обработва, вътрешната светлина, която задържате. Тази светлина, която вие обработвате отвътре, тя ви ползува. Тази вътрешна светлина се обработва с човешкия разум. Човешката разумност, човешката справедливост и човешката доброта се отразяват на носа.

 

Умни, добри и справедливи

Линк към коментар
Share on other sites

10.01.14

 

Свет, посылаемый нам Солнцем, является результатом чего-то. Кто-то говорит: как образуется свет? Свет образуется разумными существами Солнечной системы. Насколько их свет сильнее, настолько эти существа и более разумны. Свет, образующийся Марсом, немного красный. Это означает более низкую культуру. Культура Венеры более высокая по сравнению с Землёй. В целом, интенсивность света определяет степень культуры человеческой души. Всем нам необходимо быть светящимися!

 

Скрытое богатство

 

 

Светлината, която Слънцето ни изпраща, е резултат на нещо. Някой казва: как се образува светлината? Светлината се образува от разумните същества на Слънчевата система. Колкото светлината им е по-голяма, толкова и тия същества са по-разумни. Светлината, която се образува на Марс, е малко червеникава. Тя означава по-ниска култура. Културата на Венера е малко по-висока от тази на Земята. Изобщо, интензивността на светлината определя степента на културата на човешката душа. Всички ние трябва да бъдем светли!

 

Скрито имане

Линк към коментар
Share on other sites

11.01.14

 

Сейчас мы не будем говорить о ваших трудностях. Они являются для вас благом. Вы будете их переносить. Знайте это. Мы не освободим вас от трудностей. Освободить вас от трудностей – это значит принести вам самое большое зло. Мы даём вам знания, возможности для использования этих трудностей для добра. Именно в этих трудностях скрывается всё ваше богатство. Кто-то говорит: Пусть Господь отнимет от меня это затруднение. Не говорите так, но скажи: Господи, дай мне знания, чтобы справиться со всеми трудностями в жизни! У вас особые трудности, которые вы не можете никому высказать.

 

Во славу Божию

 

 

Сега ние няма да говорим за вашите мъчнотии. Те са едно благо за вас. Вие ще си ги носите. Туй да знаете. От мъчнотиите ви няма да ви освободим. Да ви освободим от мъчнотиите, това значи да ви направим най-голямото зло. Ние ви даваме знания, възможности за използване тия мъчнотии за добро. В тия мъчнотии именно се крие всичкото ви богатство. Някой казва: да ще Господ да ми отнеме тази мъчнотия. Не казвайте така, но кажи: Господи, дай ми знания да се справя в живота си с всички мъчнотии! Вие имате специални мъчнотии в живота си, които никому не можете да изкажете.

 

За слава Божия

Линк към коментар
Share on other sites

12.01.14

 

Восточные методы были подходящими для другой эпохи. Европейцам необходимо найти новые способы. Старое не может быть приложено. Сейчас существует тупик и необходимо найти новый путь. Путь существует, но люди хотят внести в новую жизнь старые методы, а они несовместимы.

 

Когда каждый придёт на своё место

 

 

Източните методи са били подходящи за друга епоха. Европейците трябва да намерят нови начини. Старото не може да се приложи. Сега има една безпътица и трябва да се намери нов път. Пътят си съществува, но хората искат да внесат в новия живот старите методи, а те са несъвместими.

 

Когато всеки дойде на мястото си

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...