Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (13.01.14 - 19.01.14)


Recommended Posts

13.01.14

 

У меня затруднение. Когда произношу имя Божие – затруднение исчезает. Ты голодал три дня, и, когда произнесёшь имя Божие, приходит пища. Когда произнесёшь имя Божие как  следует – тебя охватит дремота и ты заснёшь. Когда встанешь – увидишь у себя тёплый каравай. Скажешь: «Откуда он появился?» Этого тебе знать нельзя. Каравай – есть, но кто его принёс не сообщается. Ты засыпаешь, так что того, кто принёс каравай, не видишь. Ты находишься в лесу, голоден, нет хлеба, засыпаешь – и хлеб приходит. Нет того, кто тебе принёс тебе хлеб. Такое происходит только в лесу, в городах не происходит. Вы скажете: «Он у нас внимание отвлекает, как у малых детей». Разве вы, покупая лотерейный билет, не обманываетесь?

 

Любовь, знание и сила

 

 

Имам някаква мъчнотия. Като произнеса името Божие, мъчнотията се маха. Ти си гладувал три деня и като произнесеш името Божие, храната иде. Като произнесеш името Божие както трябва, ще те хване една дремка и ще заспиш. Като станеш, ще видиш топлия самун при тебе. Ще кажеш: „Откъде е дошъл?“ Виж, това не се казва. Самунът е там, но кой го донесъл, не се казва. Ти заспиваш, че онзи, който донася самуна, да го не видиш. Ти си в гората, гладен си, няма хляб, заспиваш – и хлябът дойде. Кой ти донесе самунът – няма го. Туй само в гората става, в градовете не става. Вие ще кажете: „С какво нещо ни залъгва, като малките деца“. Вие, като вземете един билет от лотарията, не се ли залъгвате?

 

Любов, знание и сила

Линк към коментар
Share on other sites

14.01.14

 

Сейчас сделайте за неделю опыт: [вспоминайте Имя Божие]. Как вспомните Имя Божие – сразу же ваше состояние улучшится. Плохо себя чувствуешь, [но] когда подумаешь о Боге Любви, всё создавшем, сразу же ваше состояние изменится. Для Него ты готов принести все жертвы. Любить Бога в данном случае означает принести все жертвы. Ты рассердился. Принеси жертву – не сердись. Рассердился на себя, скажи: «Весь этот груз дарю кому-то».

 

Основная идея

 

 

Сега направете за една седмица опит: Като си спомните за Името Божие, веднага да се смени състоянието. Неразположен, като помислиш за Бога на Любовта, Който създал всичко, веднага да се смени вашето състояние. Заради Него да си готов да направиш всичките жертви. Да обичаш Бога в дадения случай значи да направиш всичките жертви. Разгневил си се. Направи една жертва – да се не гневиш. Разсърдил си се, казваш: „Този, всичкият багаж го подарявам.“

 

Основна идея

Линк към коментар
Share on other sites

15.01.14

 

Приложите закон правильного мышления. Будьте справедливы к себе. Не терзайте свои ноги. Вечером снимите свою обувь, нежно погладьте ноги; обмойте тёплой водой руки и ноги. Проявите внимание к ним. Погладьте все места. Обмойте их хорошо, нежно погладьте и скажите: «Извините меня, что не знал этот закон». «Столько времени нас только использовал для себя, это отсутствие благодарности». Они – живые души, делающие тебе добро. Они тебя встретят, скажут: «Мы были долгое время в вашем доме». Утром, когда встанете, не спешите. Обмойте своё лицо, уши, все морщины и оботрите их мягким хорошим полотенцем. Проведите шёлковым платком в своих ушах (почистите уши с помощью шёлкового платка). Так научитесь хорошо слышать.

 

Предназначение человека

 

 

Вложете закона да мислите право. Да бъдете справедливи спрямо себе си. Не измъчвайте краката си. Вечерно време събуйте обущата си, помилвайте ги, измийте ги с топла вода – ръцете и краката си. Направете една услуга. Всяко място погладете. Измийте ги хубаво, помилвайте ги, кажете: „Ще извините, че не съм знаел този закон.“ „Толкоз време само си ни сторил, то е неблагодарно.“ То са живи души, които ти правят добро. Ще те срещнат, ще кажат: „Ние бяхме дълго време във вашия дом.“ Като станете сутрин, няма да бързате. Измийте лицето си, измийте ушите си, всичките гънки и с една мека хубава кърпа изтрийте ги. Една копринена кърпа прекарай в ушите си. Така ще се научите да чувате хубаво.

 

Предназначението на човека

 

Линк към коментар
Share on other sites

16.01.14

 

Существуют люди, верящие, что они будут жить и сегодня так, как жили 2000 лет назад. Они говорят: истина не меняется. Да, истина не меняется, но она ещё не [предназначена] для людей. Тогда спрашиваю вас: каково отношение между истиной и человеческой жизнью? Эта истина – только цель человека. Она как далёкая звезда, настолько далёкая, что её свет едва достигает умы некоторых людей, с усилием различающих, что правильно и что ложно.

 

Стало плотью

 

 

Има хора, които вярват, че както са живели преди 2000 години, тъй ще живеят и днес. Те казват: истината е неизменяема. Да, истината е неизменяема, но тя не е още за хората. Питам ви тогава: какво отношение между истината и човешкия живот? Тази истина е само цел за човека. Тя е като една далечна звезда, при това толкова далечна, че нейната светлина едва достига в умовете на някои хора, които мъчно могат да различат, кое е право и кое е криво.

 

Стана плът

Линк към коментар
Share on other sites

17.01.14

 

Необходимо знать, какие мысли в нас Божественные и какие такими не являются. Необходимо знать источник мыслей – идут ли они из горнего мира, или из нижних миров. Божественные мысли вносят мягкость, радость, мир и свет. Радость и веселье идут от присутствия Бога в человеке. Сейчас вы будете помогать другим [людям] тем, что получили, будете раздавать.

 

Божественная наука вмещает всё в самой себе

 

 

Трябва да познаваме кои мисли в нас са Божествени и кои не, трябва да знаем техния източник: дали идат отгоре, или отдолу. Божествените мисли внасят мекота, радост, мир и светлина. Радостта и веселието идат от присъствието на Бога в човека. Сега с това, което сте получили, ще помагате на другите, ще раздавате.

 

Божествената наука обема всичко в себе си

Линк към коментар
Share on other sites

18.01.14

 

Восточная философия говорит: «Убей всякое желание!» Это не является хорошим переводом, истинный перевод этих слов: «Поставь всякое желание на своё место». Нет необходимости бороться со своими желаниями, важно – подняться над ними и они урегулируются сами по себе. Развитые души интуитивно понимают вещи. Будьте спокойны, обладайте вдохновением и внутренним руководством.

 

Когда каждый придёт на своё место

 

 

Източната философия казва: „Убий всяко желание!“ Това не е добър превод, истинският превод на тези думи е: „Тури всяко желание на мястото му.“ Няма какво да се бориш със своите желания, важното е да се издигнеш над тях и те сами по себе си ще се урегулират. Напредналите души интуитивно схващат нещата. Бъдете спокойни, имайте вдъхновение и вътрешно ръководство.

 

Когато всеки дойде на мястото си

Линк към коментар
Share on other sites

19.01.13

 

Если ты имеешь в себе плохое желание – не нужно его искоренять, но [надо] противопоставить ему какое-то доброе желание. Если у вас присутствует беспокоящая вас мысль, какой бы она ни была, не стремитесь освободиться от неё механическим путём, так как она вам создаст какой-то вред, т. е. вы сами себе причините вред. Если в вашем уме поселилась какая-то беспокоящая вас мысль, вам необходимо найти диаметрально противоположную ей идею, на которую её заменить. Таким способом будете излечиваться. Чтобы излечиться необходимо соединить центр Земли с центром Солнца.

 

Рассвет

 

 

Ако ти имаш в себе си едно лошо желание, не трябва да го изкореняваш, но ще му противопоставиш някое добро желание. Ако имате една мисъл, каквато и да е, която ви безпокои, не се стремете да я изхвърлите от себе си по механически начин, защото тя ще ви създаде някаква пакост, т.е сами на себе си вие ще си причините пакост. Загнезди ли се във вашия ум някоя мисъл, която ви безпокои, вие трябва да намерите точно противоположна на нея, която да я замести. По този начин ще се излекувате. За да се излекуваш, трябва да съединиш центъра на Земята с центъра на Слънцето.

 

Зазоряване

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...