Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Воинът на свободата


Freedomm

Recommended Posts

Великолепие, чистота, осъзнаване, мъдрост, яснота, чистота, простота, красота, радост, дисциплина, щедрост, любов, любяща доброта, състрадание, медитация, свобода, красота, свободен от негативност и емоции. Това е войнът на свободата.

Ние сме животът и сме едно с живота, адът е съществуването.

Сексуалната енергия е съзидателна и може да се използва за духовната еволюция, но това не означава да не правим секс. Сексът е нещо прекрасно, все пак така се създават децата. В това има творчество и живот. icon_e_smile.gif)))

Всички творят на нивото на мисълта, аз творя на нивото на духа, за всички, които искат да преминат отвъд мисълта и да станат творци на нивото на духа могат да се свържат с мен. icon_e_smile.gif))))))))))

Абсолютното здраве е абсолютна свобода. Свободата е здраве!


Няма нищо по-важно от това да се чустваш добре. icon_e_smile.gif)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Просветлението е просто да станеш психически ЗДРАВ човек! Психически здрав човек ставаш, когато се освободиш от потиснатата енергия. Освобождаваш се от потиснатата енергия, когато ОСЪЗНАЕШ, че МОРАЛ няма!

Свободата е просто да станеш психически здрав ЧОВЕК!!!!!!!

Най-добре е да преодолеем човешката природа!!!!

Свободата е да се освободиш от потиснатата енергия в подсъзнанието си!!!
Няма бог всички ние сме богове и богини! icon_e_smile.gif))))))

В тишината чуй
музиката на душата!!!

Сексуалната енергия е съзидателна и може да се използва за духовната еволюция, но това не означава да не правим секс. Сексът е нещо прекрасно, все пак така се създават децата. В това има творчество и живот. icon_e_smile.gif)))

Богът на свободата!!!

Наблюдавай мислещия и познай магията и източника, който сме самите ние!

Времето е чудно,
нещо ми е будно,
сутринта ми беше мудно
този стих не мина трудно. icon_e_smile.gif))))

Огънят на свободата!!

Свободата е освобождение от ума.

Чуй този стих
и с учителя бъди тих!

Линк към коментар
Share on other sites

Freedomm, това твои мисли ли са? Има ли някаква връзка между темата ти и книгата на П. Куелю Войнът на Светлината? Имам чувството, че стилово се опитваш да го наподобиш. Питам за да знам какво да очаквам от темата и какъв е смисъла от нея. Иначе има някои хубави твърдения в мнението ти. По други може да се поспори доста, но това не е проблем за мен.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не знам. Още одеве случайно или не ми се наби на очи тази тема, докато разглеждах неща из форума. След като прочетох темата ми се прииска да се появи отнякъде войнът на несвободата и да ме освободи от войнът на свободата. Някак си така се чувствам.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата, доколкото отваря пътища за дискусии, неизвестно за какво, е безкрайно бездарна. Но не това ме мъчи.

Мъчи ме лингвистиката - воин се пише, й краткото е за други вселени на свободата :)

 

Линк към коментар
Share on other sites

Мъчи ме лингвистиката - воин се пише, й краткото е за други вселени на свободата :)

Да, съгласен съм. Добре ще е да освободим и воинът на свободата от войнът на свободата.

Линк към коментар
Share on other sites

За да няма толкова мъка в сърцата ни, промених заглавието на темата. Вече дишам по-леко.

 

И за да не бъде мнението ми изцяло спам, мога да попитам: ще ни освободи ли замяната на "й" с "и" в заглавието от зависимостите или няма да ни освободи? Ако едно "й" ме дразни, то замяната му наистина ли ще ме направи свободен или тази свобода ще е само илюзорна и недействителна? Ето, някога в бъдеще, при други обстоятелства, от някъде отново ще се появи едно "й" и ще започне да ме мъчи. Къде ми е свободата тогава?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Не зная, тази безсмислена софистика може би да се е харесала на учениците на Сократ, но някак си, на мен не ми харесва.

А иначе свободата е проста - да избираш теми, където й значи нещо, и също и - значи - друго.

Мисля, просто е.

 

Воините на свободата, реално са воини на затворите си, все едно дали лингвистични, или битийни.

Отделно от това, съдбата на горепосочения, поне лингвистично, не е за препоръчване, макар че остракизмът е наложителен понякога.

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная, тази безсмислена софистика може би да се е харесала на учениците на Сократ, но някак си, на мен не ми харесва.

А иначе свободата е проста - да избираш теми, където й значи нещо, и също и - значи - друго.

Мисля, просто е.

 

Воините на свободата, реално са воини на затворите си, все едно дали лингвистични, или битийни.

Отделно от това, съдбата на горепосочения, поне лингвистично, не е за препоръчване, макар че остракизмът е наложителен понякога.

От написаното разбрах основно, че пишейки желаеш да останеш неразбрана.

 

"Й" само по себе си нищо не означава извън важността, която всеки един от нас му придава. Да, добре е всяко нещо да си е на мястото, но външната подреденост или неподреденост не бива да влияят на равновесието ни. Свободата е независимост от външните условия, каквито и да са те, а не в подреждането им в желания от нас начин. С това не отхвърлям външната подреденост, а само визирам невъзможността тя да ни донесе свобода и равновесие, както и това, че не може да бъде постигната трайна външна хармония без наличието на вътрешна в хората.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Не зная, тази безсмислена софистика може би да се е харесала на учениците на Сократ, но някак си, на мен не ми харесва.

А иначе свободата е проста - да избираш теми, където й значи нещо, и също и - значи - друго.

Мисля, просто е.

 

Воините на свободата, реално са воини на затворите си, все едно дали лингвистични, или битийни.

Отделно от това, съдбата на горепосочения, поне лингвистично, не е за препоръчване, макар че остракизмът е наложителен понякога.

От написаното разбрах основно, че пишейки желаеш да останеш неразбрана.

 

 

Всичко е въпрос на лична перцепция и интерпретация. И без това вече сме изгубени в превода.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Не зная, тази безсмислена софистика може би да се е харесала на учениците на Сократ, но някак си, на мен не ми харесва.

А иначе свободата е проста - да избираш теми, където й значи нещо, и също и - значи - друго.

Мисля, просто е.

 

Воините на свободата, реално са воини на затворите си, все едно дали лингвистични, или битийни.

Отделно от това, съдбата на горепосочения, поне лингвистично, не е за препоръчване, макар че остракизмът е наложителен понякога.

От написаното разбрах основно, че пишейки желаеш да останеш неразбрана.

 

"Й" само по себе си нищо не означава извън важността, която всеки един от нас му придава. Да, добре е всяко нещо да си е на мястото, но външната подреденост или неподреденост не бива да влияят на равновесието ни. Свободата е независимост от външните условия, каквито и да са те, а не в подреждането им в желания от нас начин. С това не отхвърлям външната подреденост, а само визирам невъзможността тя да ни донесе свобода и равновесие, както и това, че не може да бъде постигната трайна външна хармония без наличието на вътрешна в хората.

Всъщност, Станимир, аз разбирам Лиула прекрасно. Нямам проблем с това, а също и със сигурност поне още няколко човека в този форум. 

Разбирам и теб. :)

Но нека се придържаме към темата, а ако няма какво да кажем по нея, най-добре да замълчим и да й поставим точка.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

 Освобождаваш се от потиснатата енергия, когато ОСЪЗНАЕШ, че МОРАЛ няма!

 

Морал има.

 

Пример: На улицата видях паднала старица. Почувствах се длъжен да й помогна. 

 

В този случай човек не е свободен. Той се ръководи от детерминирана морална мотивация. Ти представяш ли какъв щеше да е светът, ако бяхме свободни? Който иска да е освободен от морал, иска нещо зло и мръсно. 

Линк към коментар
Share on other sites

"Почувствах се длъжен да й помогна" наистина не е свобода. "Поисках да й помогна" е свобода. Моралът във втория случай не е по-малко от морала в първия случай. Човек не е длъжен да помага.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато извършваме добра постъпка, ние не знаем защо сме я извършили, а казваме, че сме я сторили по съвест. Безпричинно сме се почувствали длъжни да защитим по-слабия. Как да го кажа. Ние не стоим до бабата пет минути, не мислим длъжни ли сме да й помогнем или не сме. Оказваме й помощта си първосигнално и бързо. В такъв смисъл нещо ни задължава да й помогнем. Просто в такъв момент моралът подчинява волята. 

Линк към коментар
Share on other sites

Никой не говори за ненужно обмисляне и анализиране на ситуацията. Има все пак разлика дали ще почустваш вътрешно желание да помогнеш или ще се почустваш задължен да помогнеш. Твърдя също така, че ако днес не проявиш волята си и се оставиш на чувството за задължение да те води, пък дори и то да е морално обосновано, волята ти ще отстъпи и в редица случаи, когато тази морална обосновка ще липсва.

Линк към коментар
Share on other sites

Това че няма морал не означава да крадем, лъжем и убиваме, ако човек го разбира така това говори доста красноречиво какво е той. Става въпрос, че с тази измислена самоналожена концепция ние не следваме "pathless path" пътя без път, пътя на сърцето си, налагаме си много догми и измислени самоограничения, което е обратното на просветлението и потискаме истинската си природа, а това е наи-гадното нещо, както е казал Шекспир " Няма нищо добро или зло, коеото да не е направено от мисълта ни, ама съм  абсолютно сигурен, че нищо няма да разберете от това, което ви казах, поне от пишещите, имате повече от ЕЛЕМЕНТАРНО ниво на разбиране.

Редактирано от Freedomm
Линк към коментар
Share on other sites

......

Просветлението е просто да станеш психически ЗДРАВ човек! Психически здрав човек ставаш, когато се освободиш от потиснатата енергия. Освобождаваш се от потиснатата енергия, когато ОСЪЗНАЕШ, че МОРАЛ няма!

.....

 

Мани, мани, мани, добре, че се разхождах по снега.

 

Има нЕкои хора, които са "призвани" да компрометират дълбоките идеи. Мисля, че и тука е така. 

 

Единственото смислено в темата ми се струва това:

 

"Почувствах се длъжен да й помогна" наистина не е свобода. "Поисках да й помогна" е свобода. Моралът във втория случай не е по-малко от морала в първия случай. Човек не е длъжен да помага.

Ще ми се да ми попадне един воин на свободата в затворена клетка, за да си поговорим за нея, за свободата....

Линк към коментар
Share on other sites

До Станимир, 

 

Опитвам се да обясня, че да си добър в критичен момент не винаги е в резултат от добра (свободна) воля. Аз не съм много сигурен, че в критичен момент действаме с наша воля. Тук ми се ще да попитам. Какво чувстваме, когато помагаме? Въобще чувстваме ли нещо? Например, скачаме да спасим давещо се дете. Нещата се развиват толкова бързо, че сякаш нещо ни тласка да скочим. Дълженствуваме на нещо. 

 

Отделно от това по-горе. Съгласен съм с теб, че човек трябва да възпитава една добра воля, извън рамките на морала. Но се съмнявам доколко може да я възпита, ако е лишен морални императиви. 

Линк към коментар
Share on other sites

...

 

Отделно от това по-горе. Съгласен съм с теб, че човек трябва да възпитава една добра воля, извън рамките на морала. Но се съмнявам доколко може да я възпита, ако е лишен морални императиви. 

 

Не е до Вива Цаселии, щото не ме чете, но е до другите,

 

Именно моралните императиви ограничават истинската воля......

Линк към коментар
Share on other sites

Просветлението е много неща, просветлението е просто да познаеш истинската си природа и да започнеш да виждаш нещата такива каквито са!

Линк към коментар
Share on other sites

Това всички го знаем, но въпреки това никой от нас не е просветлен.

 

В повечето случаи виждаме нещата такива, каквито искаме да са и това не е истинската ни природа.

Линк към коментар
Share on other sites

Истинската ни природа се проявява, когато се освободим от ума и потиснатата енергия в подсъзнанието ни!!!

 

"Това всички го знаем, но никой не е просветлен"

 

Кажи как практически стават нещата???

Линк към коментар
Share on other sites

Наблюдавай мислещия, осъзнавай какво става в теб, обърни се навътре!! Ние не сме мислещия, той е конгломерат от разбъркани мисли и емоции!

Редактирано от Freedomm
Линк към коментар
Share on other sites

Наблюдавай мислещия, осъзнавай какво става в теб, обърни се навътре!! Ние не сме мислещия, той е конгломерат от разбъркани мисли и емоции!

 

Глупости на търкалета......

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...