Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (03.02.14 - 09.02.14)


Recommended Posts

03.02.14

 

На двух руках отражается как коллективно работало всё человечество. Люди очень мало работали для Добра. Обезьяны работали намного больше для Добра; их пальцы на ногах более длинные. Обезьяны лучше человека, лучше по природе. Они – вегетарианцы, ты не можешь заставить обезьяну есть мясо. Большая часть обезьян вегетарианцы, они питаются чистой пищей. У человека пальцы ног небольшие, им необходимо удлиниться. То, что препятствует делать добро, связано с пальцами ног.

 

Умные, добрые и справедливые

 

 

Като е работило колективно цялото човечество, отразява се върху двете ръце. За Доброто хората много малко са рабо­тили. Маймуните са работили много по­вече за Доброто; техните пръсти на кра­ката са по-дълги. Маймуните са по-добри от човека, по естество са по-добри. Те са вегетарианци, не може да накараш една маймуна да яде месо. Повечето маймуни са вегетарианци, хранят се с чиста храна. В човека пръстите на краката са малки, трябва да се удължат. Всичката спънка в доброто е в пръстите на краката.

 

Умни, добри и справедливи

Линк към коментар
Share on other sites

04.02.14

 

Человек потерял свою доброту, поскольку вступил в жизнь. На земле нет существа, которое бы столько воевало, как человек. Только войны, войны. В течение тысяч веков человек воевал и вследствие этого утратил свою свободу, потерял свою доброту. Он хочет приобрести доброту неестественным образом. Вследствие этого он заплатил достаточно дорого.

 

Умные, добрые и справедливые

 

 

Човек е изгубил своята доброта, понеже е влязъл в живота. Няма същество на земята, което да е воювало толкова, колкото човека. Само войни, войни. През хилядите векове той е воювал и вследствие на това е загубил своята свобода, загубил своята доброта. Той иска да добие своята доброта по един неестествен начин. Вследствие на това е платил доста скъпо.

 

Умни, добри и справедливи

Линк към коментар
Share on other sites

05.02.14

 

Если ваша мысль была до такой степени сильна в своём движении – мысль не всегда сильна – вы можете сильными вибрациями мысли ослепить зверя, когда пошлёте ему такой свет. Если ваша мысль сильна, зверь на вас напасть не может. Он уже не может видеть. Поэтому рассчитывайте на вашу мысль. Когда я говорю, что добро обладает силой, подразумеваю, что оно проявляет силу в своём движении.

 

Инертность и движение

 

 

Ако вашата мисъл беше толкова силна в своето движение – мисълта не всякога е силна – вие можете със силните трептения на мисълта на един звяр като му изпратите такава светлина, да го ослепите. Един звяр не може да ви нападне, ако вашата мисъл е силна. Той вече не може да вижда. Затуй разчитайте на вашата мисъл. Когато казвам, че доброто е мощно, разбирам, че то е мощно в своето движение.

 

Инертност и движение

Линк към коментар
Share on other sites

06.02.14

 

Человек может спуститься на парашюте. Но имей такую сильную мысль, что, когда тебя спустят свыше, как только подумаешь, освободиться от [действия] закона притяжения. Если падаешь сверху – ты не свободен от действия этого закона. Освободиться от всякого желания на земле и если останется только одна мысль на земле -- ты будешь спускаться медленно. Если у вас много желаний – вы упадете на землю. При падении у вас не должно быть никаких желаний, пусть останется одна только ваша мысль. Вы не только это можете сделать, но можете сделать и другой опыт. Если вы в комнате концентрируете вашу мысль – сможете подняться на 4 пальца. Когда освободитесь от всех земных желаний и останется только одно желание Любви, ты на 4 пальца отдалишься от земли. Это большое достижение – иметь силу [мысли] подняться на 4 пальца от земли. Если можешь отделиться от земли на один палец это говорит о том, что твой ум очень силён.

 

Центр и периферия

 

 

Човек може да слезе с парашут. Но да имаш такава силна мисъл, че като те пуснат отгоре, като помислиш само, да се освободиш от закона на теготението. Ако падаш отгоре не си свободен от този закон. Да се освободиш от всяко желание на земята и ако остане само една мисъл на земята ти ще слезеш полекичка. Ако вие имате много желания, вие ще паднете на земята. Като падате да няма никакво ваше желание, да остане само една мисъл. Не само това може да направите, но може да направите и друг опит. Ако концентрирате вашата мисъл в стаята може да се дигнете 4 пръста. Като се освободите от всичките желания на земята и остане само едно желание на Любовта, 4 пръста ще се отдалечиш от земята. Това е голямо постижение да може да се дигнеш на 4 пръста от земята. Ако с един пръст може да се отделиш от земята показва, че твоят ум е много силен.

 

Център и периферия

Линк към коментар
Share on other sites

07.02.14

 

Что понималось под словом «обич» (любовь-принятие, любовь-получение) первоначально, когда было создано это слово? Первоначальное значение этого слова – иметь груз; ты носишь груз на своей спине и снимаешь этот груз – это обич. А слово же «любовь» означает взять этот груз и положить его на свою спину – нагрузиться. Поднимаешь груз на спину – это любовь, снимаешь груз – это обич. Курица, несущая яйцо, это обич. Когда его высиживает – это любовь.

 

Махар Бену Аба

 

 

Първоначално, когато е създадена думата, какво се е разбирало под думата „обич“? Първоначалното значение да обичаш нещо, значи да имаш един товар, носиш го на гърба си и да снемеш този товар това е обич. А пък под думата „любов“ значи да вземеш този товар и да го туриш на гърба си, натоварваш се. Дигаш товара на гърба си – това е любов, снемаш товара – това е обич. Една кокошка когато снася едно яйце – това е обич. Когато го измъти – това е любов.

 

Махар Бену Аба

Линк към коментар
Share on other sites

08.02.14

 

Я употребляю слово «любовь» как даяние, а слово «обич» как получение. ...Значит любовь-даяние – это разливание, а любовь-получение – вливание. Простая идея. Что есть любовь-даяние? Разливание во вне. Что есть любовь-получение? – Вливание.

...Сейчас закон таков: любовь-даяние – это плюс, любовь-получение – это минус.

...Вы говорите о любви. Если говоришь о любви-даянии – необходимо давать, а если говорите об любви-получении – значит хотите взять.

...Любовь-даяние всегда сильнее любви-получения, она творит. И любовь-получение хороша, она тебя разгрузит. Плохим в любви-даянии является то, что она тебя нагружает.

 

Ничего и нечто

 

 

Аз употребявам думата „любов“ в даване, а думата „обич“ – във вземане. ... Значи любовта е разливане, а обичта – вливане. Проста идея. Що е любовта? Разливаш навън. Що е обич? – Вливане.

...Сега законът е такъв – любовта е плюс, обичта е минус.

… Вие говорите за любовта. Щом говориш за любовта трябва да дадеш, а пък щом говорите за обичта, значи искате да вземете.

…Любовта е винаги по-силна от обичта, тя твори. И обичта е хубава, тя ще те разтовари. Лошото в любовта е, че тя те натоварва.

 

Нищо и нещо

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

09.02.14

 

Истинная любовь – любовь, которая не оставляет людей. Та, которая уходит – это не любовь. То, что остаётся с человеком при всех условиях и в страданиях, и в радости, и в неволе – это любовь. Единственное, что не оставляет человека – это любовь. Если вы её приобретёте – будете иметь силу в окружающем мире. Любовь – это магическая палочка. Некоторые люди хотят, чтобы я им сказал в чём состоит магия. Любовь – это магическая палочка, с помощью которой что скажешь, то и будет. Необходимо эту Любовь привлечь к себе. Никто её тебе не даст, сам взять не сможешь, только можешь привлечь к себе. Любовь можешь только привлечь к себе. Для привлечения Любви необходимо совсем немного.

 

Ничего и нечто

 

 

Любовта, която не напуща хората е истинска любов. Тази, която ги напуща не е любов. Туй, което остава при човека, при всичките условия и в страдания, и в радости, и в неволи то е любов. Единственото нещо, което не напуща човека то е любовта. Ако вие я придобиете ще имате мощното в света. Тя е магическата тояга. Някои искат да им кажа в какво седи магията. Любовта е магическата тояжка, с която каквото кажеш, става. Трябва да я привлечете. Тя не се дава, не се взема, привлича се. Любовта може само да се привлече. Много малко се изисква за да се привлече любовта.

 

Нищо и нещо

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...