Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Шум в главата,помогнете!


Recommended Posts

Здравей  те  АЗ също имам проблем със шум   ,който   отначало    беше    в лявото ухо   и почна да се мсети.Като вдигна кръвно     се   увеличава     .Имам гадене ,главоболие  и кръвното варира   .От начало казаха слухов нерв с лекарствата      се появи силна мигрена.Искам да вляза в болница да ме изследват      но казват   ,че за това не се лежи.имало е ден  в който   всичко изчезна за 5 часа но не знам каква е причината Когато   трудно преглъщам   и   кашлям   и съм малко хремева     вдигам кръвно и не мога да спя В момента   шумът е колкото един работеш лаптоп.Ако може някой да ми помогне ще съм благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

след като проблемът се появява и имате и високо кръвно, Ви препоръчвам да намерите начин, чрез който да редуцирате стреса. Спорт, разходки, йога, филми, музика, декупаж, четене - каквото и да е, нека когато започнете да го правите, мозъкът да се изчиства от всякакви мисли. Просто се отпуснете и насладете на заниманието. Като се концентрирате върху този шум и отделяте внимание, Вие го засилвате още повече. Затова е много важно да приемете и продължите напред. Да не го забелязвате, а това може да се постигне като насочите вниманието си  към някаква дейност. Но да не мислите "има ли шум, няма ли, ще се махне ли, махнал ли се е". Отдаване, присъствие тук и сега, в момента.

Прочетете и коментарите по темата. Те също ще Ви помогнат. Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

шумът не е в ушите, буквално. Шумът се появява като интерпретация,  сетивно усещане в слуховия център, но и в още няколко дяла на главния мозък. Което не прави шумът нереален за теб, но дава една възможност - и тя е да го манипулираш съзнателно.

Може би се сещаш за хора, които много добре могат да се концентрират в шумна среда, могат дори да учат насред мола или метрото, докато други не успяват да се съсредоточат дори при наличието на слаб шум - нещо като "шума" от съседа през пет етажа, който си чисти зъбите с клечка за зъби :)

За да се научиш и манипулираш шума ще ти е нужна помощ - работа с вещ терапевт в НЛП и хипнотерапията. Прочети, проучи, спри се на някого и дерзай.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте. Изпитах същото. Паник атака, високо кръвно в следствие непоносим шум ушите. След посещение на 7 различни доктора, отговора за мен се оказа прост. Промивка на ушите, седмица отпуск на пълно спокойствие и игнориране на всички проблеми. В моя случай бученето стигна до степен, обяснима най просто, като ударен с мокър парцал. 

Моя съвет, отидете на доктор. Ако не се оправите потърсете следващ.

П.С. Дами и Господа, не обръщайте внимание на коментари съдържащи решение "Избори". Изборът е да се доверите на УНГ, ако там се изчерпят, към невролог. Няма спор че всички болести идват от ядове, а ядовете идват от гадове.

 

Брадата горе и отивайте да си оправите главата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...