Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (10.02.14 - 16.02.14)


Рассвет

Recommended Posts

10.02.14

 

Когда в нас присутствует принцип любви – мы будем привлекать к себе всех людей. Этот принцип везде один и тот же. Он одинаково действует и в ангелах, и в человеке. Не путайте любовь с тем, что люди называют страстями. Кто-то говорит: сгорает моё сердце! То, что твоё сердце сгорает, это не любовь. Кто-то говорит: от большой любви голова моя пошла кругом, потерял себя. Что голова твоя пошла кругом – это не любовь. Какой-то молодой человек увидел на улице девушку, он растерялся и она растерялась. Нет, когда любовь войдёт в твоё сердце, она научит тебя очень хорошо говорить. Твой ум расширится и ты не будешь теряться. Когда хочешь поприветствовать того, кого любишь, не будешь опускать голову до земли, но устремишь на него нежный взгляд, чтобы узнал, что ты несёшь для него самые хорошие мысли, самые хорошие чувства и пожелания.

 

Даёт плод

 

 

Когато ние имаме в себе си принципа на любовта, ще привлечем всички хора към нас. Този принцип е един и същ навсякъде. Той действа еднакво в и ангелите, и в човека. Не смесвайте любовта с това, което хората наричат страсти. Някой казва: гори ми сърцето! Че сърцето ти гори, това не е любов. Някой казва: от много любов главата ми се замая, шашардисах се. Че главата ти се замаяла, това не е любов. Някой момък видял на улицата една мома, той се шашардисал и тя се шашардисала. Не, когато любовта влезе в сърцето ти, тя ще те научи да говориш много хубаво. Умът ти ще се отвори и ти няма да се шашардисваш. Когато искаш да поздравиш онзи, когото обичаш, няма да си наведеш главата до земята, но ще му отправиш един нежен поглед, за да познае, че ти носиш за него най-хубавите мисли, най-хубавите чувства и пожелания.

 

Дава плод

Линк към коментар
Share on other sites

11.02.14

 

Когда люди взаимно любят друг друга, то узнают друг друга и помогают – такие отношения приятны для них. Что такое Любовь? (любовь-даяние) – внесённый капитал. Что есть обич? (любовь-получение) – произведённый капитал. Когда капитал не вносится – нет предмета для работы, а когда капитал вносится и не обрабатывается – тогда нет получения любви. Тому, кто хочет отдавать любовь, необходимо вносить капитал. А тому, кто хочет получать любовь, необходимо капитал обрабатывать. Кто-то приходит и говорит: «Я тебя люблю», но ничего не вносит. Какая это тогда любовь? А другой говорит: «Я тебя люблю», но ничего не обрабатывает. Тогда какая это обич?

 

Пробный камень

 

 

Хората, като се любят и обичат, тогава се познават и си помагат – така работата им е приятна. Що е Любов? – Внесеният капитал. Що е обич? – Изработеният капитал. Като не се внася капитал, няма какво да се работи, а като се внесе капиталът и не се обработва, тогава няма обич. Който иска да люби, трябва да внася капитал. А който иска да обича, трябва да обработи капитала. Някой дойде и казва: „Аз те любя“, а нищо не внася. Тогава каква е тази любов? А друг казва: „Аз те обичам“, а нищо не обработва. Тогава каква е тази обич?

 

Пробен камък

Линк към коментар
Share on other sites

12.02.14

 

Часто создаются любовные песни, не являющимися правильными по своему содержанию. Древо Жизни – это Любовь. Закон – сначала надо приложить Любовь-даяние, а потом любовь-получение. Проявлять любовь-получение намного сложнее, чем проявлять любовь-даяние. Знать, как накормить ребёнка, приспособиться к его характеру, это любовь-получение.

 

Пробный камень

 

 

Често се създават любовни песни, които не са прави в съдържанието си. Дървото на живота е Любовта. Закон е, че по-рано трябва да се приложи Любовта и после – обичта. Да обичаш е много по-сложно, отколкото да любиш. Да знаеш как да нахраниш едно дете, да се приспособиш към характера му, това е обич.

 

Пробен камък

Линк към коментар
Share on other sites


13.02.14

 

Необходимо найти способ приведения мира в порядок. Этот способ существует. Этот способ существует в науке Белого Братства и состоит в следующем.

Никогда не надо иметь какие-либо связи, отношения или сделки двум существам, не имеющим любовь. Это первое правило. Отношения между ними образовываются только тогда, когда любовь содействует осуществлению сближения по закону любви.

Каждому человеку, нарушающему этот принцип, тем, кто вступит в такие связи, не следует вступать в такие отношения в вечернее время, в темноте. Они должны осуществляться при свете дня, необходимо видеть лица. Болгары говорят о тех, кто женится: пришла «слепая суббота» – то есть пришло время, когда человек так влюблен, что ничего не видит – значит пришла тьма. Эта тьма даёт отрицательные черты, но этот принцип гласит, что тем, кто любит друг друга, необходимо встретиться днём.

 

Было два сына

 

 

Трябва да намерим един начин за оправяне на света. Този начин съществува. В науката на Бялото братство този начин съществува и той е следният.

Никога две същества, които нямат любов, не трябва да имат каквито и да е сношения, отношения или сделки. Това е първото правило. Между тях да се образуват отношения само тогава, когато любовта съдейства да стане едно сближение чрез закона на любовта.

Всеки, който престъпва този принцип, тия, които ще влязат в такива връзки, тези връзки не трябва да ги правят вечерно време, в тъмнината, а на светлина, трябва да знаят лицата си. Българите казват за онези, които се женят – дошла е сляпата събота, значи тъмнината. Тази тъмнина дава отрицателни черти, но този принцип гласи, че онези, които се обичат, трябва да се срещнат денем.  

 

Имаше двама синове

 

Линк към коментар
Share on other sites

14.02.14

 

Самое лучшее в жизни – любить. Когда кого-то любишь и тот также тебя возлюбил, если ты болен – выздоровеешь, если глуп – поумнеешь, если плох – станешь хорошим. Любовь-даяние всегда изменяет человеческую жизнь. И любовь-получение тоже изменяет. Если тебя кто-то возлюбит, ты становишься щедрым, готов давать от себя. При Любви нет лжи – тогда присутствует мир в уме, в сердце и в душе. Любовь-получение – это отражение Любви-даяния, она представляет обработанный материал. Любовь обладает мощью, силой, и тот, кто тебя любит, ничего от тебя не хочет, а радуется, что даёт тебе свою Любовь. При Любви-даянии и любви-получении ничто не требуется. Это Божественные процессы и ты тогда радуешься, что любишь или тебя любят.

 

Пробный камень

 

 

Най-хубавото нещо е да обичаш. Като обикнеш някого, а и той също те е възлюбил, ако си болен, ще оздравееш, или ако си глупав, ще поумнееш, или ако си лош, ще станеш добър. Любовта всякога изменя човешкия живот. И обичта – също. Щом някой те възлюби, ти ставаш щедър, готов си да даваш. При Любовта няма лъжа – тогава имаш мир в ума, в сърцето и в душата си. Обичта е едно отражение на Любовта, тя е обработеният материал. Любовта е мощна, силна и онзи, който те люби, нищо не иска от теб, а се радва, че ти дава от Любовта си. При Любовта и обичта нищо не се иска. Те са Божествени процеси и тогава се радваш, че любиш или обичаш.

 

Пробен камък

Линк към коментар
Share on other sites

15.02.14

 

Любовь-даяние всегда спускается, а любовь-получение всегда поднимается. Две души не могут влюбиться одновременно. Когда кто-то тебя любит и даёт тебе нечто – ты оцениваешь его Любовь (даяние) и любишь его (любовь-получение). Тот, кого ты не любишь, одинаков с тобой.

 

Ангел-хранитель

 

 

Любовта винаги слиза, а обичта винаги се качва. Не могат двама души да се влюбят едновременно. Когато някой те люби и ти дава нещо, ти оценяваш Любовта му и го обичаш. Този, когото не обичаш, той е еднакъв с теб.

 

Ангел хранител

Линк към коментар
Share on other sites

16.02.14

 

При физической, при человеческой любви человек всегда проходит через тревоги, беспокойства и печали, так как спрашивает себя любят ли его. Тогда как при Божественной Любви человек живёт в музыкальном состоянии. ...При человеческой любви слабости, плохие стороны и отрицательные состояния передаются дающему любовь от того, кто получает любовь. А при Божественной Любви человек связывается с Божественной природой того, кого любит.

 

Свяжись с божественной природой своего ближнего

 

 

При физическата, при човешката любов човек винаги минава през тревоги, безпокойства и скърби, понеже се пита дали е обичан. Докато при Божествената Любов човек живее в едно музикално състояние. ...При човешката любов се предават слабостите, лошите страни и отрицателните състояния от този, който е обичан, на онзи, който обича. А при Божествената Любов човек се свързва с Божествената природа на този, когото обича.

 

Свържи се с божествената природа на своя ближен

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...