Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да продължа да се боря за семейството си!


emiliyka

Recommended Posts

Здравейте,

на 33 г. и съм заедно с мъжът ми от 10 години. Имаме син на 7 години. През всичките тези години сме се разбирали, имали сме доверие едни в друг , но сега си давам сметка че сме направили една голяма грешка - забравихме да си обръщаме внимание един на друг погълнати от ежедневието.

Усещам , че нещата ескалират от средата на миналата година - той мълчи, аз трупам напрежение от липсата на комуникация помежду ни и виждам как се отдалечаваме. Преди седмица от един обикновен разговор за евентуалната поява на нов член в нашето семейство , той открито ми заяви , че отдавна трупа в себе си (неща от типа на къщата не е почистена, аз не съм достатъчно поддържана, не си стоя в къщи много а ходя при майка ми, не готвя .. понеже живеем при тяхните , но на друг етаж и ако на него не му хареса отива долу да яде; няма достатъчно ласка и внимание от моя страна ) и не иска второ дете , понеже нямало тръпка в нашите отношения.

Говорихме много, дори плакахме заедно, но той е категоричен че от него нищо не мога да очаквам и не знае дали въобще ще потръгнат нещата.

А аз съм твърдо решена да запазя семейството си , защото много го обичам, въпреки че ми е много тежко и трудно да гледам как се дистанцира от мен.  Не иска да ме вижда разплакана и постоянно повтаря, че аз не заслужавам това. Дори ми съобщи, че какво и да стане иска да запазим добрите отношения, които имаме в момента? Е това възможно ли е? Аз съм много  емоционална, но и много затворена в себе си. И аз трупах и си мълчах от липсата на дори една прегръдка, от постоянно сравнение с майка му, от критиката на облеклото ми, от начина на възпитание на детето. Обещах си да не плача или поне не пред него, но натоварих с проблемите си семейството си.

Опитвам се да продължаваме да говорим. Той иска топлина, която в момента аз не мога да му дам. Бил мислил за раздяла, но когато му предложа да се разделим той казва че всички зависи от мен. Какво зависи от мен?!! Нали затова го питам дали да продължа да влагам усилия? 

Дайте ми съвет как да продължа

Линк към коментар
Share on other sites

 

Опитвам се да продължаваме да говорим. Той иска топлина, която в момента аз не мога да му дам. Бил мислил за раздяла, но когато му предложа да се разделим той казва че всички зависи от мен. Какво зависи от мен?!! Нали затова го питам дали да продължа да влагам усилия? 

Дайте ми съвет как да продължа

Какво си готова да направиш, за да не се разделите? 

 

 Той иска топлина, която в момента аз не мога да му дам. Бил мислил за раздяла, но когато му предложа да се разделим той казва че всички зависи от мен. Какво зависи от мен?!!  - От тези твои думи сякаш не се усеща готовност.

 

Може да си направите едно малко упражнение, всеки от вас да напише приоритетите си на един лист и след това да ги сравните и да поговорите за тях, до колкото е възможно това да стане обективно. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

10 години той те сравнява с майка си, критикува те за разни неща

и ти не си успяла да му запушиш устата и да се защитиш?????????

ами.....поизтървала си влака, но не е късно да пробваш да му се опериш на тоя мухльо

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...