Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Бъдещето на България - идеи!


otvoreno_pismo_bg

Recommended Posts

Свързвам Петър Клисаров с "висок човек - пришълец" , който ще бъде "добър шивач и крояч", а Пепа Сомлева": "руса жена, която ще помогне на България", от пророчествата на Ванга.

Може просто да искам да е така, но може би времето дойде.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Благодаря за мнението . Твърде неангажиран съм с политиката за да имам конкретно мнение . Вярна е поговорката ,,Една птичка пролет не прави" . Нужни са повечко хора за разлика от разрухата .

Ето виж в ООН какво става ? Само един против спира опита за мирна хуманитарна стъпка .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Днес имаше пресконференция за къщата на "Опълченска" 66. Изоставена безстопанствена сграда, където Учителя е изнесъл около 3000 беседи. Според мен, тази къща символизира България, и нейния ремонт ще се отрази на всички физически нива. Можем сами да си оправим и държавата.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

В бюджета липсват около 3  млрд  . Това определя и поведението на управляващите .

Плаче ми се от безсилие .Защото и да ,,прегриза" нечие гърло , полза никаква .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За да се превземе един град е нужно да се наруши достъпа до вода и храна .Така със съвременни технологии един човек влияе на няколко милиона . А да влияеш на другите е толкова по лесно , колкото те , не разбират какво става .

Думата ,,екология " става мръсна дума когато ни отдалечава от Бога . Помня информацията през 20 век . Как в Китай се провежда кампания против вредителите по селата , като избиват масово врабчетата . Следва свръх популация на скакалци и след големите загуби на зърно , измират милиони китайци .

Така , че невъзможноста да се живее  , по досегашния начин . Може да се смекчи с възможноста , чрез духовно израстване , към нови социални отношения .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Цитат

Методи Пейчев
1 дни  · 
Veselka Beshirova
Този пост ще е дълъг, ще e към всички, които се изказват, не на място и съвсем не професионално, много щастливи от случващото се! 
Ще e от мен, човек на изкуството и дъщеря на на скулптора Илия Беширов!
Изобщо няма да коментирам, маха ли се ПАМЕТНИКА или не!
НЕ e това причината за моят пост!!!!
Тук става дума, за кощунство със ИЗКУСТВО създаден в едни времена, които са били за времето си в такова положение, че да си творец в соц държава, трябва да правиш и това което ти искат!
Но авторите са едни от най-великите ни скулптури, учители и творци в България за всички времена!!! 
И те за да създадат, този монумент, са знаели и как да го монтират, ЦЯЛ! 
А сега с едни флексове се нарязва творба преди всичко, на която мястото е в музей на социалистическото изкуство, навсякъде по света, правителствата ги запазват в автентичният им вид за поколения! 
Това поведение на днешните демонтажисти, е недопустимо!!!!
Това е унижение за едно цяло съсловие наречено художници с една от най-добрите художествени Академии, от която са раждани и се раждат таланти от световен мащаб! 
Обидена, наранена и унизена се чувствам от това, което се случва в България! 
Все едно, сте нарязали, всички тези автори, на парчета, които не са създали само този паметник, а и много, много други творби, които се знаят по-света! 
Жалко Българийо жалко! 
Ако се интересувате и не знаете кои са, просто ги потърсете! 
Големи са, много ГОЛЕМИ!!!
 Авторски колектив: Ръководител на проекта уникалният 
ИВАН ФУНЕВ
Архитекти: Данко Митов,Иван Васильов, Любен Нейков и Борис Капитанов
Автори- скулптори 
Иван Фунев, Любомир Делчев, Мара Георгиева, Васка Емануилова, Васил Зидаров и Петър Дойчинов.
И графикът
Борис Ангелушев
Аз ги зная всичките, ДАНО, се намери някой да се извини пред паметта им! 
Е тук, аз казвам  
Бог да пази България, която е потънала под дъното!

И като чели не по темата , но само , като чели   

Цитат

Стефка Цветанова
4 дни  · 
Как, мили писатели, утре ще скрием
на нашето време позора,
щом тези ни снимки от снощния прием
достигнат до бъдните хора?
Вървя и ги гледам: тук хилят се двама,
там трети възторжено слуша,
тук някоя много заслужила дама
кокетничи, къдрейки гуша.
А тази по-млада, но дребна, горката,
зад другите с мъка наднича.
А онзи глупак ще си счупи краката
към главната група да тича.
Ужасна картина, която ме кара
да свивам клепачи във сълзи...
О, боже, и ти ли сред тази поквара,
приятелю мой, отишъл си!
А помня, мнозина не бяха такива,
по-хубави бяха тогава -
какво ли не правиш ти - смесица дива
от страх и ламтене за слава!
И аз не съм чист, и аз също живея
с компромиси в общата яма,
но тази витринка... добре, че във нея
на никоя снимка ме няма!
Валери Петров

 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 14 часа, АлександърТ.А. каза:

И аз не съм чист, и аз също живея
с компромиси в общата яма,
но тази витринка... добре, че във нея
на никоя снимка ме няма!
Валери Петров

""Само чистият може да говори истината. Ако нечистият се опита да говори истината, тя ще го умъртви. Също така, само чистият може да разбере истината."Бог е съчетал

Валери Петров нищо не разбира от истината и това никак не е добре, понеже има доста хора в България, които му вярват. И как да му не вярват щом Сам Бог му е приятел.

преди 14 часа, АлександърТ.А. каза:

О, боже, и ти ли сред тази поквара,
приятелю мой, отишъл си!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Валери Петров нищо не разбира от истината и това никак не е добре, понеже има доста хора в България, които му вярват. И как да му не вярват щом Сам Бог му е приятел.

???     Не разбирам . Каква истина не знае ?Нима го пишеш само да противопоставиш думичката бог .

Той , човека си е поет със собствен стил . Ако това имаш в пред вид ? Да правиш поезия си е от Бога .

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Един човек може да се мисли, че не е чист и да го изкаже, и същевременно да бъде чист. Или пък да се мисли за недостоен.

И една нощ, в едно съновидение, ми се яви Учителя. Беше в сив костюм, средносив костюм на цвят, усмихнат. И аз много се смутих от тази среща, не се уплаших, но се смутих. И Му казвам: „Учителю, аз много искам да бъда Твой ученик, но се смятам за недостоен!” А той Се усмихна и каза: „Бориславе, ти отдавна си мой ученик.”
https://beinsa.bg/izgrev_s.php?s_type=phrase&id=12219&status=1&high=отдавна си мой#result_1212675

Ето какво е необходимо за да се пречистиш:

Както не е възможно един трън да го обърнем на лоза, така не е възможно да обърнем едно наше лошо желание в добро. Ето защо далеч по-добре ще сторим, ако се обърнем да образуваме първоначалната чистота в нас, а това ще направим само при нозете на Христа, гдето има жизнен елемент, в които има всичките качества, за да изхвърлим вредните елементи на нашето естество и да ги заменим с полезни.

https://beinsa.bg/izgrev_s.php?s_type=phrase&id=4617&status=1&high=нозете на Христа&fbclid=IwAR2HczvMuvPaUhp7h12m5zxA7lcNtjO-mB4qnIZvw2X2F2QYuos4t5GwvwA#result_516622

royalrife, ти бил ли си  при  нозете на Христа?

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Господи ! Ние приемаме волята ти . За нас тя е всичко важно . Тя е посока на движение . И когато можеш ,  отърви ни от празно говорящи управленци .От лъжата ! Да останат само тези , изпълняващите , Твоята Воля .За да се настани твоето царство тук на Земята , както е горе в небесата .  АМИН !

Линк към коментар
Share on other sites

В 15.12.2023 г. at 12:18, royalrife каза:

Валери Петров нищо не разбира от истината и това никак не е добре, понеже има доста хора в България, които му вярват. И как да му не вярват щом Сам Бог му е приятел.

 

 

В 15.12.2023 г. at 13:14, АлександърТ.А. каза:

???     Не разбирам . Каква истина не знае ?Нима го пишеш само да противопоставиш думичката бог .

Той , човека си е поет със собствен стил . Ако това имаш в пред вид ? Да правиш поезия си е от Бога .

 

Карлос Кастанеда казва нещо такова :  Поетите имат някаво виждане и напипват истината , но нямат знание и не могат да я разберат.  Май  това искаше да кажеш ?

Мен ми харесва стихотворението , пък и рисува реална светска картина .Не зная кога е писано но като цяло , изявените . Всички във т.н. творчески професии подведоха обществото , като заподскачаха първи след 10 ноември .Като на децата радоста им бе голяма и речите грандиозни .Тези 30 г. бяха едно порастване ,за да може днес човек да поеме отговорност за живота си .Не е достатъчно да си умен и красив . Да се издокараш на предна линия . Трябва нещо като вътрешна зрялост , каквато би имал всеки стар и опитен човек .От чието име говори поета ...Разбира се могат да се кажат и различни неща , но така ми харесва и го казвам .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

В 17.12.2023 г. at 9:29, АлександърТ.А. каза:

И когато можеш ,  отърви ни от празно говорящи управленци .От лъжата ! Да останат само тези , изпълняващите , Твоята Воля 

Изпълняващите Неговата Воля  и на ум не им минава да стават улравленци. Даже Господ не може да ги застави да участват в така наречените политически процеси и да се кандидатират за някакви постове в държавата. Така мисля. Що се отнася до лъжата, всеки човек е длъжен сам да се освободи от тази проказа, а не да разчита на Господа да го освобождава иначе ще има да чака дълго време и накрая пак ще си остане излъган.

Линк към коментар
Share on other sites

Човек трябва да е искрен пред Бога, който и без това знае всичко. Това е акт на смирение.

Да се свива пред хората в израз на "смирение" е грешка, защото смирението е за пред Бога и висшите същества. Пред хората това в израз на малоценност. Те и без това обикновено се мислят за нещо повече от него.

Изобщо когато споделя, дори да е акт на намерение да помогне, тогава хората приемат, че се хвали. И вътрешната им малоценност негодува. Затова го даряват с неблагодарност.

Хората обикновено са ненаясно със себе си и чувството им за собствена значимост им играе лоши шеги. Веднъж са нещо повече, веднъж са малоценни и често критикуват и поради двете причини.

Когато някой заяви силата и способностите си, често хората са обидени за това.

Дори в "братските среди" има една духовна надпревара "кой е по-близо до Бога". И така се дават "съвети", "че видите ли някой трябва да се промени", защото им липсва безусловна любов и приемане.

Учението на Учителя често се измества към бъдещето, бъдещата шеста раса, когато всичко "ще бъде райско". Това е акт на нетърпение, а търпението е добродетел, още повече дълготърпението.

Бъдещето свързано със страх, неяснота е капан.

Да пребиваваш "тук и сега" е единственото спасение. Бъдещето е илюзия, никой не ти е дава сигурността, че в следващия момент дори ще си жив на физическо ниво.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Историята не може да се премахне . Може с диктатура да се определи какво да се вижда и какво е позволенао да се говори , нищо повече .То е управление на лицето сега . То е да си сложиш ботокс в устните . Има една поговорка ,, По дрехите посрещат , по ума изпращат " А душата остава във веноста .

 

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 20.12.2023 г. at 11:17, royalrife каза:

Изпълняващите Неговата Воля  и на ум не им минава да стават улравленци. Даже Господ не може да ги застави да участват в така наречените политически процеси и да се кандидатират за някакви постове в държавата. Така мисля. Що се отнася до лъжата, всеки човек е длъжен сам да се освободи от тази проказа, а не да разчита на Господа да го освобождава иначе ще има да чака дълго време и накрая пак ще си остане излъган.

Явно не желаеш да обясняваш много и за това ще импровизирам върху последното изречение :

,,не да разчита на Господа да го освобождава иначе ще има да чака дълго време и накрая пак ще си остане излъган."  

Да , ние сме зависими от времето , не Бог . Той ни го е дал за да  се развиваме . Това развитие  означава да осъществим връзка с Бога , с Божествената искра присъстваща у всеки . Точно тази връзка е допира ни до Истината , макар и да ни се представя в съвсем обиковен ,,невзрачен" вид . Посоката на развитието е да достигнем постоянна връзка .Тогава днешните ни неудачи ще ни  изглеждат детски залъгалки .

Паркирах колата в охраняем паркинг .Поговорих с един , с друг и тръгнах до кафето отсреща . Сетих се че не съм заключил колата , но нали има охрана и отдавна не е имало кражби . Това си го мисля крачейки бодро :)  , но ... А ключа на таблото? ... Бъркам по джобовете и да , няма  ключ . Връщам се и го взимам от ключалката .

За нас , можем да си го кажем така :  Молитвата е връзка с Един който винаги помага , който винаги ще ни покаже реалното . Само от нас зависи да осъществим връзката .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

преди 20 часа, АлександърТ.А. каза:

Явно не желаеш да обясняваш много

Явно няма  да ми се размине без обяснения. Слоред Учителят хората на земята могат да се разделят на четири категории - старозаветни, новозаветни, праведни и ученици. И старозаветните имат любов, но нямат светлина. Новозаветните имат и любов и светлина, но нямат мир. Праведните имат и любов и светлина и мир, но нямат радост. Само в любовта на учениците има пълнота, защото любовта им е придружена и със светлина и с мир и с радост, а пък на другите три категории хора все нещо им липсва, затова и ходят по митинги, манифестации, вдигат революции, водят войни, качват и свалят правителства все с надеждата, че по този начин ще придобият това, което им липсва. Ако се имат за разумни, ето как трябва да постъпят - старозаветните да станат новозаветни, новозаветните да станат праведни, праведните да станат ученици, щом искат да не им липсва нищо. Волята Божия е хората да имат любов, но не без светлина, да имат светлина, но не без мир, да имат мир, но не без радост. Имат ли любов, светлина, мир и радост те са вече ученици, изпълняващи Волята Божия. Сега нека си представим един ученик в ролята на управляващ. Ще може ли той да запази своята радост, щом тълпата иска от него не само хляб, но и достатъчно количество месо и колбаси, пък и зрелища ? Очевидно това е въпрос с неповишена трудност, на който вярвам всеки може лесно да си отговори.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето от моята мъничка кула какво виждам ,

Цитат

Ще може ли той да запази своята радост, щом тълпата иска от него не само хляб, но и достатъчно количество месо и колбаси, пък и зрелища 

Ще може . При условие , че запази баланса в последователноста . Първо е Бога , второ са хората , трето е аз .Да се разграничи илюзията , мъглата между двете области на служене , към хората и към Бога е много трудно .

Да , срещал съм в беседите , че по добре да не се занимаваш с политика , защото неминуемо ще се окаляш . Но има личности в историята ,които правят нещо променящо света , към по добро . Това  също е политика . И мисля че 21 век е нещо съвсем ново в историята . Също , човечеството не би могло да се възроди без обединение около Божествените закони или принципи , както и да ги наречем , за да  изпълняваме Божията воля . Това също е политика .

Безкраино дълъг път ни чака до като започнем , всеки да работи за общественото благо  безкорисно и да взима само най необходимото за лично ползване .Тази идея която приписват на комунизма дойде , но не я разбраха както трябва ... Едва ли единоначалието сред хората ще се разпадне само , без разбиране ролята на отделния човек . Не като безгласна бурмичка , а полезна индивидуалност . 

Смятам че за в бъдеще в политиката ще навлизат по специални хора , които първо , да не позволят човечеството да се самоунищожи и второ  да дадат нужното внимание за хармоничното израстване на децата .

Цитат

Ще може ли той да запази своята радост,

Мисля Радоста която имаш изпълнявайки волята Божия се дава не за лично облагодетелстване . Тя е само  потупване по рамото от Духовния свят и е за всяко добро дело , отделно .За да я запази човек , не трябва да излиза от Божията воля .Това е работа , работа , работа . Значи , Бог може да постави някой , дори и в политиката . Това ще е много по различно от колкото в древноста , царя като светски и духовен водач .Сега при новите условия човека трябва да върши същото , но по собствена воля . Съзнателно ,. Разбирайки , негативите , позитивите и вписването на личния , както на семейството , му живот в обществения . Разбирайки влиянието на миналото , нужните днешни жертви  в стремежа да изпълни Волята Божия .

А окалването си е част от битието . Живи сме , каляме се . За това сме тук . Да се учим как да излизаме от калта , как да бъдем чисти . Същноста на познанието е да минаваш през калта без да се окалваш .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Всеки гражданин е длъжен да работи за добруването на своята държава . Всеки е свободен да харесва или не управляващите . Но никой не може да предава държавата и народа си  като работи срещу нея . Може да гласува , да изявява свободно мнение или някакви протести срещу конкретна несправедливост . Но действията срещу държавните и народни интереси в полза на чужди , са противодържавна дейност . В писанието е казано да поставим на първо място Бога , на второ братята си и на последно себе си . Истината и правилното , се проверяват чрез любовта . Погледнато с любов , тази заръка показва  компактноста/единството на , Бог,човечество и отделен ,,Аз" . Значи обичайки Бога обичаш хората , обичаш себе си .

Това означава ако работиш за други хора в ущърб на своя народ е работа против Бога . Има хора мислещи че работят за Бога но мачкащи други хора . А всяко мачкане , осъждане Бог е оставил за себе си . По точно , временно го е поверил на този голям Учител-действащия с разрушаване . А крайното осъждане е само Негово .

ОТКРОВЕНИЕ (с български субтитри)

 

Разделението в света е наше учебно задание .Когато масово започнем да разбираме , то ще изгуби смисъл и ще отпадне .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Правителството нарушава закона . Нарушава решение на народното събрание от 2018 г , по отношение на мигрантите . От наша гледна точка е сключило невалидна сделка с ,,европарламента" . Ами сега ?Както обичайно ,вече колко пъти , постъпват ще си траят като че ли нищо не е станало . До кога нашите управляващи в желанието да направят добро ,вършат глупости 

Найстина ли си въобразяват че ще ни пуснат в ,,шенгена"  :)   , или са готови и гащите да свалят ? Чии гащи ?

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

 
Цитат

 

"Ние очакваме за в бъдеще да дойде някой да ни спаси. Казваме: все трябва някой да спаси света. Преди 2,000 години дойде Христос да спаси света, но от там насетне дойдоха и нещастията. Кои не дохождаха да спасят света, но спасиха ли го? В Индия дохождаха и Кришна и Буда но спасиха ли го? – Не го спасиха. Между мохамеданите дойде Мохамед. Спаси ли света? – Не го спаси. Ние казваме, че еди-кой си дошъл да спаси света. Не, спасението на света още не е дошло; за сега се приготовляват само условията за това спасение. Когато всички хора приемат великия Дух в себе си, тогава ще дойде спасението. И сега нас ни заблуждават, като казват, че тези, които са на земята, още не са спасени, а онези, които са в онзи свят, са спасени. Запитала овцата де са моите деца, де са моите агънца? Казали ѝ: те са на онзи свят, много добре са там. Излъгали я. Какъв ти онзи свят са видели? Те са в червата на някого натъпкани. Ние не вярваме на такива философи. Ние не искаме да ни направят на жамбон и да ни пратят в онзи свят. Онзи свят е тук. Аз бих искал да видя спасението на хората в онзи свят. Ако спасението можеше да стане на онзи свят, великите учители нямаше да слизат на земята. Понеже те идват на земята, тук трябва да бъдем спасени. Ние искаме, дето живеем, там да бъдем спасени."
"С Дух и огън" - НБ, 12.04.1925г.

 

 
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...