Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Светът на другите


Recommended Posts

Ако сега наистина Газпром медия купи българската и румънската би-ти-ви заедно с радиата им,

ще ми е интересно как ще поднасят новините...и дали ще спре инвазията на турските сериали

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ако сега наистина Газпром медия купи българската и румънската би-ти-ви заедно с радиата им,

ще ми е интересно как ще поднасят новините...и дали ще спре инвазията на турските сериали

Не знам, ако искаш отвори специална тема за новини и за чудото турски сериал, където основната драма е в това някакви параноясали, странно стоящи и гледащи лошо хора да търсят да трепат други параноясали, странно стоящи и гледащи лошо хора и чат-пат ревящи, докато не се изтрепват за една филия хляб или за това, че някой погледнал на криво някой друг, и това всичкото на фона на монотонна и сълзлива музика. Но все пак не по-малко зле скалъпени и заснети от българските ни сегашни сериали. А беше време когато бях малък и си мислех, че по-голямо изпитание от това да изгледам латиноамерикански сериал няма.

Линк към коментар
Share on other sites

През последните дни изчетох доста статии и мнения и коментари в руските сайтове,

особено в социалните им мрежи: вконтакте и однокласники

Четох и статии, писани от участници в  събитията на майдана и в момента.

Смея да твърдя, че тук у нас информацията се поднася доста изкривено, и непълно, и не съвсем реалистично.

Поне от повечето ни медии

Много е интересно! Моля, сподели накратко впечатленията си и ако е възможно дай линкове към нещо, което би ни дало сравнително обективна картина. 

Линк към коментар
Share on other sites

Ами тя е написала откъде е почерпила информация... 

вконтакте и однокласники

 

:)

 

Темата пак се разводнява. Ако се обсъжда гледна точка по въпроса – временна или не, нека поне бъде обоснована. Естествено това, което се излъчва в медиите, а в конкретния случай нашите, не може да бъде считано за напълно обективно. Въпрос на поднасяне на информация е, съобразено с политиката на медията. Затова може да се рови в интернет, ето ти алтернатива. 

 

Ashtoningда определяш медиите като causa perduta и подставени "агенти" на нечия конспирация (което се подразбира от контекста), е меко казано смешно. Точно защото сме в XXI век можем да стигнем до противоположното на твоето становище. Как може да критикуваш нещо, за което не си добил обективна (за себе си) представа? Нека чуем твоите доводи, защо медиите се анатемосват по този начин.

Опитвам се да съм обективна.

 

А по темата, Русия отново е настанила свои военни части в друг украински град на полуострова. Очакванията на всички, мисля, са за отделяне на Крим в полза на Русия. Силно се надявам, че това няма да се случи, защото не вярвам, че оправданията за русофилско настроеното население там са достатъчен аргумент за тази "кауза". Да си ги привлекат обратно в Русия. От друга страна, единственото за момента, което може да сплаши Русия от евентуална намеса, са предложените санкции от ЕС и САЩ. Везните наистина са на косъм. 

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Така или иначе е факт, че правителството на Украйна не е легитимно, защото не е избрано с избори. Да, разбира се, имаше преврат, но не е ли единствената работа на настоящото управление на Украйна това да организира избори, вместо да предприемат спорни действия? Ама, не - нито то, нито ЕС виждат нещата по този начин. Никой не може да ме убеди при това положение, че ЕС иска демократично разрешаване на проблема. Русия си има база в Украйна и я използва по предназначение. Преди седмица беше обвинена, че е стоварила 15 хиляди войници, но всъщност се оказа, че тя има право на 25 хиляди, съгласно съществуващи към момента спогодби. Сега искат да ни убедят, че руските войски са 30 хиляди. А дали действително са толкова? Аз се съмнявам - 25 хил. са напълно достатъчни. Освен това се съмнявам по улиците на градовете да са разположени руски войски. Има достатъчно местни армейски подразделения.

Линк към коментар
Share on other sites

Ashtoningда определяш медиите като causa perduta и подставени "агенти" на нечия конспирация (което се подразбира от контекста), е меко казано смешно. Точно защото сме в XXI век можем да стигнем до противоположното на твоето становище. Как може да критикуваш нещо, за което не си добил обективна (за себе си) представа? Нека чуем твоите доводи, защо медиите се анатемосват по този начин.

Опитвам се да съм обективна.

 

Какво? Агенти, конспирация, анатемосване? Има леко объркване тука и сме на крачка да влезнем в странен сериал. Аз съм фен на медиите. Просто съм недоволен от спадналото качество в последните години. А и не може ли все пак елемента на WS Teleshopa да се намали, всмисъл, мъничко поне? По-някой път почвам да се обърквам дали гледам телевизия или реклами.По-някой път даже не знам изобщо какво гледам вече.

Относно за Русия и струпването на войски, САЩ, ЕС, извънземните и не знам кой още, смятам да си пусна филма Dr. Strangelove or: How I learned To Stop Worrying and Love The Bomb и приятна вечер.

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление кризата в Руся е много далеч от нашата компетенция. С чуто тук там от новини наистина трудно може да се изгради  някаква реална картина. Мой приятел е в Киев, беше на барикадите, а тъщата на друг мой приятел следи и присъства онлайн на барикадите през нета т.е. жени на по 50 - 60 години са с лаптопите там и предават на свои приятелки тук на живо. Това не от медиите, а от лични контакти. Та голяма част от информацията в медиите ни наистина е прехвърляне на вниманието. Руснаците тук не гледат нашите новини. А от какво прехвърлят вниманието??? :) от нещо което нямат право да изнасят като информация, например,  какво се случва по нашата граница с Турция. Вече 3 месеца там е пренаселено с охрана от всякакъв тип. тъй като в България , за разлика от Русия и бившите руските републики , армия няма, няма и полиция достатъчно и гранична също, към момента в районите по границата се прави трампа на охрана от всякакъв тип - от летища, поделения и от където може да се редуват да пазят границата ни разградена.

Най - смешното е, че нямат къде да ги настанят да спят, защото и бази вече нямаме и едни ей такива тривиални неща :) за които медиите дори не споменават.

За мен някак си е по - важно какво се случва тук.

За кризата в Русия компетентността е на правителствени нива. Т.е. интереса може да е чисто информативен от любопитство, никой нищо не може да направи. Та ние за собствената си държава нищо не можем да направим.

Що се отнася до идеите за световни войни, някак вече го спрягат за всяка криза , първо беше за кризата в Ирак, после в Сирия, сега в Украйна. Звучи ми малко като интервюто с един английски бизнесмен, който е наел само българи за работници и е изключително доволен, на въпроса - Защо англичаните се страхуват от българите?

Той отговори ( в ефир) - Ами защото така са чули по телевизията, средностатистическият англичанин, няма никакъв контакт с българи, няма как да се страхува от тях. Ако ги няма българите в Англия няма да има земеделия, ресторантьорство и хотелиерство. Те работят работа, която англичаните не желаят да работят.

Та и с третата световна война така, каже някой нещо по телевизията и всички започват да вярват. Страшното е, че не казаното , а повярваното прави поразии.

Това , разбира се е изцяло мое лично становище, базирано само на личните ми впечатления.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Санкциите, които предлагат САЩ и ЕС са смехотворни, и те го знаят, защото само ги предлагат на думи, но не на дела

Русия не се страхува от санкциите на САЩ, защото тя не е в първите 10 страни, с които търгува Русия

ЕС пък само  заплашва със санкции, но също не бърза да ги приложи, понеже е много по-икономически зависим от Русия, отколкото тя от него.

Да не говорим, че Русия и Китай държат трилиони долари  в държавни съкровищни бонове на САЩ, а Китай подкрепя Русия. Само да решат, САЩ ще фалира, ама наистина ...за една нощ.

Така че кой кого заплашва със санкции. ?

Руският външен министър мисля беше, скоро каза, че ако към Русия се приложат санкции, тя ще отвърне със същото, като размерът няма да е равностоен.

 

 

Между другото в България постоянно живеят вече повече от 200 000 руснаци.

Линк към коментар
Share on other sites

България , Русия , Украйна , на политическата карта на Европа .Къде са народите ?

 

Криза

Шум се дига, шум до Бога,

шум и крясък, шум и бяс,

цяла София в тревога -

ето кризата у нас.

 

Шефове дебели, мазни

край палата се въртят,

с новини разнообразни

вестникарите крещят.

 

Тоз погалил, тоз зарязал,

тез ще дойдат! Не! Онез.

Входът някому показал,

другите поканил днес.

 

Всички ощ неуморими

три нощи веч как не спят.

Мигат ли и пред очите им

все се кокали въртят.

 

Ходят, питат като в съне,

не усещат глад, ни мраз.

Всички днес са кат на тръне -

ето кризата у нас.

 

Само ние хич нехаем

със оръфаний балтон,

само ний не щем да знаем,

че в червения салон

 

разни планове се сплитат

зарад нов за нас ярем...

Хатовете там се ритат,

ний "магаретата" мрем!.

(Димчо Дебелянов)

Линк към коментар
Share on other sites

Крим си е на Русия. Там живеят 70-80% руснаци, а и винаги си е бил техен.

Освен това Крим е автономна държава в Уркайна.

 

Аз по-скоро се чудя как това ще се отрази на разните малцинства у нас. 

 

П.С.

 

Маги сега прочетох първия ти пост. В такива неща човещина и мъдрост няма. Има го само повика на племето. 

 

Е, един двама може да са човечни....

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Аз по-скоро се чудя как това ще се отрази на разните малцинства у нас. 

 

Ами не знам, и аз се чудя как това ще се отрази на българите. Всмисъл имам предвид единственото малцинство у нас - българите.

Линк към коментар
Share on other sites

За Украйна:

Основният конфликт в Украйна е между тези, които искат модернизация на държавата и тези, които пазят руското статукво. След падането на Бастилията, а по-късно и след разпада на социалистическия блок се извърши модернизация на всички държави в Европа, само в СССР се запази старото мислене, въпреки, че и там имат искания за независими модерни държави.

Владимир Путин не се е циментирал политически. Неговата сила се крепи на кота 110 долара за барел петрол,  но ако тази цена падне с 20- 30 долара какво се случва с империята на Путин. Сегашната ситуация в Русия е провал на руския политически елит да създаде модерна държава или федерация. 

Русия няма ресурс и възможност да гради империи. Може да постигнат нещо като притискане на източните държави от Европа. Украйна е важна за проектиране на бъдещето на Русия. Случващото се в Украйна може да има лоши последици за България. „Придърпването“ на Киев до Москва по-близо ще се отрази лошо на цяла Източна Европа и на Балканите. Крим не е руска територия, бил е преди такава.

Хайде сега по тая логика, да си върнем обратно Македония и Добруджа или да се върнем още по-назад: България на 3 морета. Не звучи лошо, а? Отделно от това, да нападнем и ние Украйна и Молдова - там е пълно с българи, значи и територията е наша. Ето на това аз му казвам перфектна логика.

Да си пропомним и как преди време, Русия нападна и Грузия!

 

За имперските амбиции на Русия и в България, малко история:

През 1912-1913 година Русия активно пречи на българските национални интереси, първо чрез своя агент (на руска заплата и изпълняващ руски заповеди) ген. Радко Димитриев, командващ нашата армия при Чаталджа, който вместо да подаде сигнал за офанзива – щурм на Цариград, държи в окопите 3 (три) месеца нашите войници, които междувременно дават много жертви от холерата и грипа, и щурмът към Цариград се проваля, както е замисълът на Русия, искаща тази плячка само за себе си.

Втори път Русия ще отсъди в полза на Сърбия т.нар.”спорна зона” в северна Македония – Скопско, Призренско и Кумановско, че и безспорната зона – от Охрид до Струмица и от Тетово до Солунско. Трети път ще подтикне Румъния да ни удари в гръб през 1913 г. и Добруджа да заграби.

Впрочем Русия хариза изконната българска земя Добруджа на Румъния през 1878 г., та да гепи Бесарабия от Румъния. Пак Русия подари изконна българска земя – Моравско, Нишко и Пиротско на сърбите заради направо символичното им участие със 76 убити във войната срещу Турция от 1878 г. No comment.
А това, че Турция се включва в Първата Световна Война, е резултат пак от руската политика на ламтеж към Проливите. Логично Турция в самозащита иска да възпре руския напън към Цариград.
Изобщо просветеният български патриот няма как да обича Русия, защото няма как да обичаш едновременно България и най-големия враг на България – имперска Русия!

 

Колкото до това дали българите сме малцинство в нашата собствена родина - да, така е, ама сме малцинство само работещите, които се осигуряват и дават пари на републиканския бюджет.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

По принцип си права. Затова смятам за един от най-добрите български държавници Стамболов - той се опълчи на Русия. И бе убит от руски агенти.

 

Но Крим вече е заминал според мен. Там не е Украйна. 

 

П.С. Според мен Бойко Борисов не бе обвързан с Русия. Какво мислиш за това?

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

По принцип си права. Затова смятам за един от най-добрите български държавници Стамболов - той се опълчи на Русия. И бе убит от руски агенти.

 

Но Крим вече е заминал според мен. Там не е Украйна. 

 

П.С. Според мен Бойко Борисов не бе обвързан с Русия. Какво мислиш за това?

 

Да.

За съжаление, да.

Стамболов бе единственият държавник от такава величина, който прекрасно знаеше на какво е способна Русия.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, значи дотук да разбирам, че Русия е целият извор на зло по света, в голяма част и за България и че трябва да сме изключително внимателни към руските имперски интереси и че трябва да се справим с Русия и да можем спокойно да дадем път на едно модернизиране и възможноста за един приличен жизнен стандарт за хората. Горе-долу това ли трябва да разбирам от всичко дотук? Ако пропускам нещо, ме допълнете.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами не знам откъде идва цялото зло, но си спомням, че преди няколко години САЩ и ЕС реагираха по абсолютно противоположен начин когато разделяха Югославия. Такова двуличие е недопустимо и идва да покаже единствено това, че не за Украйна е тяхната загриженост, нито за човешките права, а за собствените им икономически и политически интереси. Как така едно правителство в момента, което по-голямата част от украинците не подкрепят, включително и много хора, които принципно са срещу Русия, е легитимно?

 

Колкото до България, ние отново ще претърпим жестоки загуби благодарение на политиците - забележете не благодарение на Европа или на Русия, а благодарение на некадърните ни политици. Визирам конкретно президента и външния министър.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами не знам откъде идва цялото зло, но си спомням, че преди няколко години САЩ и ЕС реагираха по абсолютно противоположен начин когато разделяха Югославия. Такова двуличие е недопустимо и идва да покаже единствено това, че не за Украйна е тяхната загриженост, нито за човешките права, а за собствените им икономически и политически интереси. Как така едно правителство в момента, което по-голямата част от украинците не подкрепят, включително и много хора, които принципно са срещу Русия, е легитимно?

 

Колкото до България, ние отново ще претърпим жестоки загуби благодарение на политиците - забележете не благодарение на Европа или на Русия, а благодарение на некадърните ни политици. Визирам конкретно президента и външния министър.

 

И аз мисля така. От няколко години се опитвам да свикна със загубата на Кърджали.

Линк към коментар
Share on other sites

Ситуацията в бивша Югославия е различна, първо като генезис и второ като намеса на външни политически субекти и в частност НАТО. Само да припомня как в Черна Гора се проведе референдум за отделянето му от Сърбия. Той не стана така, хей така просто и изведнъж, а им бе даден срок от 5 години, през който формално да бъдат очертани параметрите и изискванията. Пиша това във връзка с референдума, който ще се проведе в Крим на 16-ти този месец и днешното обявяване на независимост, като стъпка към институционализиране на същия този референдум.

 

Мога да пиша много и в големи детайли за ситуацията в бивша Югославия и особено какво се случи с Милошевич, впоследствие на цялата криза, но се съмнявам, че ще бъда разбрана правилно.

 

Колкото до президента и външният министър - имат много правилна политика, каквато е и официалната политика на ЕС сега. Ние сме член и на ЕС и на НАТО, като такива спазваме правила - не днес с вас сме, утре не сме с вас.

 

Освен това, понеже има спекулации относно това кой е дал мандат на Вигенин да ходи "на своя глава" в Киев и да заявява подкрепата на България за сегашното легитимно правителство и най-вече за териториалната цялост на Крим, то такъв по Конституция, не се изисква.

 

Според сериозни източници, другаря Путин няма да се задоволи само с Крим :) Следват Приднестровието, Курилските острови, и защо не и Северният полюс. Пиша това за онези, които са наясно с териториалните претенции на Русия към тези области.

 

Видео от 15 август 2008, Руска окупация в Грузия, Южна Осетия:

 

 

П.С. Още нещо, което се сещам, че точно на 16-ти март, има годишнина от повторната окупация на Русия на Латвия.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Никой не е изисквал от нас да вземаме страна в конфликта. А пък и да са изисквали, не сме длъжни да го правим. Но не, някои хора го направиха и то не заради националните ни интереси. Да, в ЕС, но това не означава да поставяме интересите на ЕС над националните. Достатъчно беше да поставим въпроса за българските граждани в Украйна и няколко общи приказки за правата на човека, с които да запазим неутралитета си. Но никой не е изисквал от нас да признаваме независимостта на Крим, за да излизаме с официална позиция, че няма да го признаем. Просто е тъпо, защото губим, която и страна на конфликта да подкрепим. На управляващите естествено им е все едно. За тях е по-важно Европа да ни потупа по рамото. Засега всички статистически изследвания на които съм попадал показват, че две трети от българите на подкрепят позицията на правителството по отношение на конфликта в Украйна. Доста добре познато от историята разминаване между управляващите и управляваните. 

Линк към коментар
Share on other sites

Достатъчно беше да поставим въпроса за българските граждани в Украйна и няколко общи приказки за правата на човека, с които да запазим неутралитета си.

 

Това наистина е изумителна позиция, която предлагаш.

Въпросът за българските граждани бе поставен вече.

 

Общи приказки за правата на човека, е най-лицемерното нещо, което изобщо някога съм чувала.

Липсата на позиция, реално е най-яростната съпротива срещу демокрацията изобщо.

Поста ти ми идва too much.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, чакайте малко ся, не сме ли в ЕС? Или само една част от нас са в ЕС и другите не знаят за това? Аз почвам да се обърквам вече.

 

Изпуснах ли седенката?

Нещо не разбрах какво точно питаш. Едва ли е много лесно да се объркаш къде сме и къде не сме. По-скоро отново имаме липса на позиция и празнословие. Като на седенка.

Линк към коментар
Share on other sites

В Крим е разположен около 70% от Руския военен флот, в три бази, (най-голямата е в Севастопол), като за ползването на кримските пристанища Русия заплаща наем на Украйна в размер на около 97,75 млн. долара годишно. По-точно не го заплаща, а с толкова намалява годишно дълга на Украйна към Русия. Договорът е до 2017,

На 21 април 2010 Украйна и Русия подписват договор за продължаване на срока на арендата на кримските пристанища за 25 години след 2017, т.е до 2042, с възможност за продължаване на всеки пет години след това. Освен това Украйна получава допълнителна отстъпка от 30% за руския газ.

Не мисля, че Русия ще позволи Крим да остане в Украйна, по-късно да се присъедини към ЕС и НАТО при това положение.

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...