Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Светът на другите


Recommended Posts

Преди години ходеха да работят в Русия, Сега е много трудно, поради визови ограничения, необходимост от вид на жителство , квоти, и други бюрократични спънки. Китайците са наводнили южна Русия, защото за тях има облекчен режим, както и има данъчни облекчения за фирми, наемащи на работа китайци. За българите няма такива споразумения, както има с китайците. Ако имаше, българите, поне 2/3 от емигрантите, биха предпочели Русия.

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Преди години ходеха да работят в Русия, Сега е много трудно, поради визови ограничения, необходимост от вид на жителство , квоти, и други бюрократични спънки. Китайците са наводнили южна Русия, защото за тях има облекчен режим, както и има данъчни облекчения за фирми, наемащи на работа китайци. За българите няма такива споразумения, както има с китайците. Ако имаше, българите, поне 2/3 от емигрантите, биха предпочели Русия.

 

Говорим за други неща.

Не биха предпочели Русия. Това е минало.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Говорим за едно и също, защо предпочитат Запада, пред Русия, обясних защо..защото е много трудно човек да отиде да работи в Русия, откакто влязохме в ЕС, ето затова.

Разрови се и прочети как се емигрира в Русия от ЕС? Че то за турците е по-лесно да работят в Русия, отколкото за ЕС. , а ние сме ЕС.

Линк към коментар
Share on other sites

Освен това за самите руски работодатели не е изгодно да наемат работници от ЕС, защото трябва да плащат много големи държавни такси, и затова те предпочитат да наемат или местни хора, или китайци, или хора от бившите републики, с които Русия има някакви споразумения, но за хора от ЕС са жестоки условията.

Линк към коментар
Share on other sites

САЩ  - тази изкуствено създадена и управлявана от евреите  държава никога не ме е интересувала

 

Тогава не я коментирай :)

Надявам се чрез теб да говори нещо друго, а не здравия разум, защото иначе отиваме в друга плоскост на дискурс.

Както и да е.

Бъди жива и здрава.

Линк към коментар
Share on other sites

Лицемерието на САЩ, има две статии на този линк, за който има търпение да ги изчете докрай

 

САЩ не ме е интересувала, чак пък да се опитвам да емигрирам там, нито пък Европата

Линк към коментар
Share on other sites

Днес Обама открито предложи първо страните от НАТО да отделят повече средства за въоръжение и модернизиране на армиите си (естествено не с руски оръжия). Правеха се намеци, че Русия едва ли не ще започне да напада всички съседни държави, но САЩ е готов да се противопостави. Това е често срещана манипулация да се създава несъществуващ проблем, чието решаване да изисква удобни за САЩ действия. САЩ и ЕС заплашиха Русия със санкции, ако нападне Украйна. Това няма нищо друго за цел освен да покаже на света колко коварни и гадни са руснаците, а че американците са добрите, които естествено ще ги защитят. И глупаците разбира се им се вързват. Разбира се след като Русия не нападне Украйна, добрите американци ще кажат, че това е резултат от техните смешни заплахи и ще се изкарат победители в конфликта. 

 

Обама предложи на Европа и американски шистов газ, който естествено ще е прекалено скъп заради разходите по транспортирането, но пък американските компании вече са готови да разработват залежи и в Европа. Сега остава някои правителства да покажат в достатъчно голяма степен идиотизъм и да позволят подобни проекти на своя територия. Най-вероятно такива ще са Украйна и Полша.

 

Случайно ли е активизирането на Обама? Не, идването му в Европа е част от една добре планирана война с Русия от която обаче Русия няма полза. Ползите от тази война е за САЩ и някои американски компании, което трябва да подскаже на мислещите хора, кой стои зад разпалването на конфликта.

Линк към коментар
Share on other sites

Същевременно във Върховната рада е внесен за гласуване проектозакона от временния президент Александър Турчинов, на територията на Украйна да влязат чуждестранни войски за седем учения. В тях трабва да вземат участие военнослужещи от армиите на САЩ, Полша, Румъния и Молдова, предаде Франс прес. - от тук

 

 

Военна американска компания ще потушава протестите в източна Украйна

Линк към коментар
Share on other sites

Станимире, ти водиш политика на убеждаване, описана по моята схема в темата за врага. Но тя не минава при хората с IQ над 130.

 

Темата за шистовия газ е една абсолютна митология, нека всички се замислят защо никой не иска тук подобен бизнес - съвсем не е заради природозащитниците, които обикновено не знаят какво искат, а просто защото да бъдем зависими е висша цел на всички номенклатурчици. Те иначе няма какво да ядат. И ще останат едните безхлебни, а другите - безидейни.

Аз съм изцяло за шистов газ, това е част от бъдещето, когато газовите кладенци ще пресъхнат, а и всички те имат живот и нищо не е вечно, освен човешката алчност. И, ако бяхме по-умни, нямаше сега да има мораториум, а ефективен бизнес и енергийна независимост. Останалото е митология и страх.

 

Комунистическата демагогия я познавам изцяло в детайли.

Линк към коментар
Share on other sites

След като шистовият газ на Америка е толкова изгодна алтернатива за Европа,

защо Великобритания се кани да купува руски газ директно от Русия, м?

въпреки предложенията за санкции

 

тук и на много места

 

Камерън е голям лицемер, предлага шистов газ за Европа като алтернатива на руския

тук ,

но самата Англия ще започне да купува руски газ от октомври т.г. -

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

След като шистовият газ на Америка е толкова изгодна алтернатива за Европа,

защо Великобритания се кани да купува руски газ директно от Русия, м?

въпреки предложенията за санкции

 

тук и на много места

 

Не знам mvm, ти вече трябва да си милионер и не само ти, знаеш всичко. Кой да знае. Сама си отговаряш на въпросите, ти други не виждаш и искаш опозиция, каквато реално нямаш, нямате.

 

Аз пък, от своя страна питам, какво стана с убийството на Политковская. Някак си това ми е по-интересно от завоите на газта и на шистовия газ. В тая връзка и убийството на Георги Марков., преди много години. И не само неговото.

И защо бе прокуден човек като Петър Увалиев? Нещо непростимо.

 

Зная, че в Русия е спорт да се назовават хората евреи и това е омразно, който е живял там, знае. Но, явно вие не сте :)

Линк към коментар
Share on other sites

един от лидерите на "Десен сектор" в Украйна - с псевдоним Саша Белия е бил убит.....

 

не искам опозиция, и не ми пука кой ме чете и кой не.

Питай доктора от "психотерапия онлайн"

колко пъти е чел мои мнения, които не са видяли бял свят.....аз пиша по теми, които ме интересуват, и пиша това,

което мисля, независимо ще бъде ли публикувано или не, ще бъде ли прочетено или не

 

Ти не можеш да знаеш какво мисля, запомни го, не можеш да ме анализираш,

Ти си поредната в този форум, който ми приписва разни неща,

имате проблем явно.....с анализирането на поведението ми...ами откажете се, не става

 

 

ПП. Що така шистовият газ ти стана толкова бързо безинтересен, нали подкрепяше производството му?

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

mvm,  правя нещо рядко, но, все тая, твоята личност не ме интересува, нито другите които споменават за шистов газ, вие търсите с кого да се надвиквате, аз пък нямам такова намерение.

После, никъде не споменавам какво мислиш ти и по-спокойно с проекциите, проекциите на никого не ме вълнуват в този сайт.

Трето, кой е пореден не знам, но ти си поредната, която поредно се споменава задължително в поредни класации за поредност в този безкраен цикъл от хора, които искат да споменат себе си навсякъде :)

 

Аз предпочитам да взимам предвид украинските си приятели, живеещи в Киев. Източните да лелеят мечти за Русия, а на запад, идват към ЕС. Това е.

Линк към коментар
Share on other sites

Киев по-скоро попада сред източните. Те половината украинци знаят украински единствено поради задължение в училище. Те си говорят на руски.

 

То нали имаше един виц бъзик, че единствено думата "задник" е различна на руски и украински :) хе хе хе .

Линк към коментар
Share on other sites

За това  Дънов  е препоръчал на учениците си , да не се занимават с политика . Няма смисъл .Има една детска игра с чудна песничка ,, две петлета се скарали " :)  . Никак не е забавно да наблюдаваш кой е ,,правия" , виждайки и кървавите резултати . В такива случаи лозунга ,,назад към природата " , изглежда най приемливия . Дори и с най крайните си тълкувания , отричащи всякакви технологии .

Линк към коментар
Share on other sites

За това  Дънов  е препоръчал на учениците си , да не се занимават с политика . Няма смисъл .Има една детска игра с чудна песничка ,, две петлета се скарали " :)  . Никак не е забавно да наблюдаваш кой е ,,правия" , виждайки и кървавите резултати . В такива случаи лозунга ,,назад към природата " , изглежда най приемливия . Дори и с най крайните си тълкувания , отричащи всякакви технологии .

Технологиите не пречат, да обвиняваме технологиите няма смисъл. То и ако не си готов за технология и да ти дадат технология ти какво да направиш с нея? Нищо няма да можеш да направиш. То например ей сега какво? Цялата страна например е залята с техника, с нови технологии и половината от хората не знаят даже как се включват още, другата половина ще се утрепат докато я включат. Технологията си е добре, въпросът е че повечето хич не са за технологии.

Линк към коментар
Share on other sites

Да , добре е докато не започнат разправиите за ,,играчките". Разбира се че трябва да минем през това и поумнеем ...Това всичко е играчка .Разбира се че има значение чии ботуш те мачка , на някой от ,,семейството"--( Станишев) ,на ,,братовчед ти"--(Путин) ,или по далечен ,,роднина " зад океана .Но на края ще разбереш ,че винаги си се борил не за себе си , а да позволиш избрания да те мачка . :)  .

Разбира се че технологиите не пречат , глупостта пречи .Глупостта да твърдим че нещо определено е най истина и го защитаваме с цената на живота си . Глупост е да убеждавам когото и да било в каквото и да е .

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък забелязвам по много БГ форуми, коментари, анкети, петиции, за излизане на БГ от ЕС и НАТО

Народът като че ли "преяде" от хомо-евро-демокрация, от европейски еничари, пардон - комисари

от МВФ с неговите безумни требования, за да отпусне малко пари

(както между впрочем постъпва в момента с Украйна, за да я закопае още повече, вместо да й помогне с парите си)

 

та народът ни вече иска малко глътка свеж въздух

Линк към коментар
Share on other sites

ами защото са лицемери, не го ли разбрахте - по-големи курви от ЕС няма. Докато ние търсим алтернатива на руския газ и се залъгваме с глупости от сорта на "енергийна независимост" и "диверсификация", то германците получават газ директно от руснаците по Северен поток, директен газопровод, който на всичкото отгоре беше приоритетен проект на ЕС и подпомаган от европейски фондове! Дръпнаха си и втора линия, а редица крупни германски компании станаха и солидни акционери в Газпром! Силните държави в ЕС нямат файда такива "членки" като БГ да бъдат силни и да се развиват - ами защо им е? Вместо това ни казват кво да правим, четат ни доклади, размахват ни пръст, изискват, санкционират, казват ни какво да закриваме, какво да не строим и т.н. За какво са им силни и самостоятелни страни като могат вместо това да имат като нас слаби и без суверенитет, които да командват и ползват за пазар на боклукчавата си продукция?

 

 

 

 

коментарът е от тук

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък забелязвам по много БГ форуми, коментари, анкети, петиции, за излизане на БГ от ЕС и НАТО

Народът като че ли "преяде" от хомо-евро-демокрация, от европейски еничари, пардон - комисари

от МВФ с неговите безумни требования, за да отпусне малко пари

(както между впрочем постъпва в момента с Украйна, за да я закопае още повече, вместо да й помогне с парите си)

 

та народът ни вече иска малко глътка свеж въздух

 

Разбирам, че имаш проблем с хомо-ориентацията по принцип, но моля те, въздържай се от нападателния и язвителен тон!

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност това за гейевропата не е мое. Взаимствах го от  коментарите на десетки, стотици българи по форумите.

Ако ти е по-удобно да казвам "третия пол", много разпространено също напоследък

 

Сърбия във фейсбук "Путине, анексирай ни"

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност се заби яко в друга посока, а който иска - пътят към Русия е отворен.

 

Както и да е. Добре, че е ЕС, че иначе съвсем ще окапем с това комунистическо наследство (проверете процентите на инвестиции и пари по европейски програми).

И добре, че са европейците да ни осиновяват болните деца, както и болните животни.

Щото ние сме велики и не ги искаме, имаме уникален красив и здрав ген и не желаем различните. Типично за тоталитарните общества - всичко там е покрито. В авангарда са само арийците - високи сме високи, руси и красиви.

Най-вече особено красиви.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...