Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (10.03.14 - 16.03.14)


Recommended Posts

10.03.14

 

Душа человека ещё не [вошла] в тело. Она находится вне тела и иногда посылает какую-нибудь возвышенную, светлую идею в обыкновенное человеческое сознание. А когда человек будет готов – душа проявится через тело, проявится в физическом мире – приближается именно это время.

Для того, чтобы братья и сестры могли подготовиться к этим событиям, чтобы выстоять, чтобы выдержать испытания, необходимо иметь в виду: главное – это связь с Богом! Полностью ликвидируйте отрицательное отношение к людям, простите всех. Прощение каждого! Пусть каждый прощает своего брата и полностью раскается в своих сделанных делах. Бог ждёт этого! И тогда человек будет защищен и сохранён.

 

Идёт буря, но Бог не в буре

 

 

Душата на човека не е все още в тялото. Тя е извън тялото и сегиз-тогиз изпраща някоя възвишена, светла идея в обикновеното човешко съзнание. А когато човек стане готов, душата ще се прояви чрез тялото, ще се изяви във физическия свят – именно това време наближава.

Братята и сестрите, за да могат да се подготвят за тези събития, за да устоят, за да издържат изпитанията, трябва да имат следното предвид: главното е връзката с Бога! Ликвидирайте с всички отрицателни отношения към хората, простете на всички. Прошка с всекиго! Всеки да прощава на брата си и да има пълно разкаяние за своите сторени дела. Бог чака това! И тогава човек ще бъде ограден и запазен.

 

Бурята иде, но Бог не е в бурята

 

Линк към коментар
Share on other sites

11.03.14

 

У человека двойственная природа. В человеке находится скрытое существо – животное. Не то, что оно плохое, но оно училось как животное. Животная душа жила, спала, ела как животное, [которое] только обмахивало себя хвостом. Наестся – опять спит. Сейчас животное вошло в человека и снова заснуло. Это животное ты воспитаешь, скажешь: «Нельзя так [существовать] только махая хвостом, будешь думать». Во всех вас присутствует животная душа, которую необходимо воспитать. Иногда она имеет недоуздок. Вы достаёте недоуздок, а она не возвращается. Недоуздок – это закон. Надень, пусть [животная душа] находится в недоуздке. Когда эту душу воспитаете, [когда] будете уверены, что она вас понимает, что образовалась связь любви, тогда можно её развязать. Когда осуществится любовь между животной и разумной душами – наденьте недоуздок. Пока любовь между животной и разумной душами не образовалась – не доставайте недоуздок. Наши ошибки обусловлены этой животной душой.

 

Малые опыты

 

 

Човекът е двоен. Има едно същество в човека потенциално, то е животно. Не че е лошо, но се е учило като животно. Една животинска душа като животно седяло, спало, яло, само си мърдало опашка. Наяде се, пак спи. Сега влязло в човека и пак заспало. Туй животно ти ще го възпиташ, ще кажеш: „Не може тъй само с мърдане на опашката, ще мислиш.“ Всички вие имате по една животинска душа, която трябва да възпитате. Понякой път тя има юлар. Вие извадите юлара, че тя не се връща. Юларът е законът. Тури, нека седи юларът. Като я възпитате, че имате доверие, че ви разбрала, да се образува връзка на любов, тогава може да я развържете. Щом се образува любов между животинската душа и разумната душа, извадете юлара. Когато не се е образувала любовта, не вадете юлара. ... Нашите погрешки се дължат на тази животинска душа.

 

Малки опити

Линк към коментар
Share on other sites

12.03.14

 

У человека две души. Одна душа плотская, она содержит в себе всё плохое: ненависть, злобу, эгоизм; она черна, как уголь. А другая душа – светла как Солнце. Между этими двумя душами существует связь и они всегда находятся в борьбе. Как говорится: борьба между Духом и плотью. Та, которая побеждает, проявляет свои качества. Когда мы говорим плохо [о людях] – проявляется чёрная душа; когда говорим [о людях] хорошо – проявляется белая душа. Необходимо иметь внутреннюю связь между всеми пробуждёнными душами.

 

Поменяй свою судьбу

 

 

Човек има две души. Едната душа е плътска, тя държи всичко лошо в себе си: омраза, злоба, егоизъм; черна е като въглен. А другата душа е светла като Слънцето. Тези две души имат връзка помежду си и са винаги в борба. Както се казва: борба между Духа и плътта. Тази, която надвива, проявява своите качества. Като говорим лошо, проявява се черната душа; като говорим добро, дава се ход на бялата душа. Трябва да има една вътрешна връзка между всички души, които са събудени.

 

Смени съдбата си

Линк към коментар
Share on other sites

13.03.14

 

Итак, Слово стало плотью. Относительно этого стиха и до настоящего времени в христианском мире существует спор. В Писании говорится: плоть и кровь не могут наследовать Царствия Божия. Значит, Дух и плоть человека находятся в борьбе. Слово «плоть» имеет несколько значений, но из-за отсутствия другого слова употреблено именно оно. Спрашиваю, почему разумное слово стало плотью, если дух в постоянной борьбе с плотью. Зачем оно избрало именно форму плоти? Под словом «плоть» мы понимаем постоянно растущие и развивающиеся живые существа, которые непрерывно растут и развиваются, потому что существует и другая плоть, которая постоянно разлагается. Следовательно, когда говорится, что дух находится в борьбе со плотью, подразумевается та плоть, которая разлагается.

 

Стало плотью

 

 

И тъй, словото стана плът. Върху този стих и досега още има спор в християнския свят. Казва се в Писанието: плътта и кръвта няма да наследят Царството божие. Значи, Духът и плътта у човека са в борба. Думата плът има няколко значения, но по нямане на друга дума е употребена тази именно. Ако духът е в постоянна борба с плътта, питам защо разумното слово е станало плът. Защо е избрало именно формата на плътта. Под думата плът ние разбираме живи същества, които постоянно растат и се развиват, защото има и друга плът, която постоянно се разлага. Следователно, когато се говори, че духът е в борба с плътта се разбира онази плът, която се разлага.

 

Стана плът

 

Линк към коментар
Share on other sites

14.03.14

 

Кто-то говорит, что потерял свою любовь. Нет, не лгите себе. Тот, кто говорит, что потерял любовь, никакой любви не имел. И тот, кто говорит, что приобрёл любовь, никакой любви не имел. То, что можно приобрести – это не любовь. Говорить, что мы приобретаем и теряем свою любовь – это святотатство. Это значит приобретать и терять Бога, не являющегося собственностью.

 

Знаю, что Иисуса распятого ищете

 

 

Някой казва, че изгубил любовта си. Не, не се лъжете. Онзи, който казва, че е изгубил любовта си, никаква любов не е имал. И онзи, който казва, че е придобил любовта си, никаква любов не е имал. Не е любовта, която може да се придобие. Светотатство е да казваме, че придобиваме и изгубваме любовта си. То значи да придобиете и изгубите Бога, който не е собственост.

 

Зная, че Исуса разпятаго търсите

Линк към коментар
Share on other sites

15.03.14

 

...пока человек имеет идеал, пока имеет возвышенное стремление, он может всё постигнуть. Если человек скажет, что всё – на Земле, что нет необходимости в идеале и его поисках, такой человек мёртв. ...Кто-то говорит: весь окружающий мир – материя. Под «материей» мы подразумеваем результаты [работы] человеческого духа. Материя – это плод духа. Она представляет видимое, осязаемое, выработанное духом в бесчисленных прошлых веках. И когда говорится, что дух находится в борьбе с материей, подразумевается стремление духа привести все силы в равновесие.

 

В малом

 

 

...докато човек има идеал, докато има един възвишен стремеж, той може да постигне всичко. Каже ли, че всичко е на Земята, че никакъв идеал няма и не трябва да се търси, този човек е мъртъв. ...Някой казва: всичко в света е материя. Под материя ние разбираме резултатите на човешкия дух. Материята е плод на духа. Тя представлява видимото, осезаемото, което духът е изработил през безбройните векове на миналото. И когато се казва, че духът е в борба с материята, това подразбира стремежа на духа да тури всички сили в равновесие.

 

В малкото

Линк към коментар
Share on other sites

16.03.14

 

Божественному человеку необходимо управлять, а плотскому человеку необходимо подчиняться Божественному человеку. Ты скажешь себе: ты будешь жить и поступать по законам Бога, так, как Он установил! Если слушаешь Его – сможешь всё сделать. С Богом всё можно совершить. Когда говорю, что с Богом мы можем совершить всё, подразумеваю человек, находящийся в единстве с Богом, может исправить свою жизнь. При теперешнем состоянии, в котором мы находимся, нет ничего лучшего от того, чтобы исправить свою жизнь и приобрести внутренний мир и знание.

 

Сам приготовил точило

 

 

Божественият човек трябва да управлява, а човекът на плътта трябва да се подчинява на Божествения човек. Ще си кажеш: слушай, ти ще живееш и ще ходиш по законите на Бога, тъй както той е наредил! Ако го слушаш, ти ще можеш да направиш всичко. С Бога всичко можем да направим. Като казвам, че с Бога можем да направим всичко, подразбирам: човекът, който е съединен с Бога, може да изправи живота си. При сегашното състояние, в което се намираме, няма по-хубаво нещо от това, да изправим живота си и да придобием вътрешен мир и знание.

 

Сам изтъпках жлеба

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...