Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Инволюция и Еволюция


Васил

Recommended Posts

Само че: това ми е малко съмнително. Буда беше определен за арийската също, сам Хермес, още преди 5 хиляди години - също, както Заратустра, Мани, Лао Цзъ и колко още...

Венци, моля те, дай още подробности за това и източниците на информацията!

:smarty::yinyang::smarty:

Създателите на Ведите се опитват да разкрият тайната на Вселената посредством три различни метода — теологически, метафизически и психологически. Посредством първия и най-разпространен — теологическия, чрез постоянно и дълбоко съприкосновение с един персонален бог те стигат интуитивно до убеждението, че именно този бог е трансцендентният, неперсонален Принцип, който стои зад цялата Вселена и е неин създател и крепител. В пълното възприемане на този върховен Принцип те стигат до убеждението, че той е космическото Същество (Парама-Пуруша) и че цялата Вселена е негово тяло, без да го покрива напълно.

„В това време (преди сътворението) нямаше видимо нито невидимо. Нямаше нито земя, нито това въздушно пространство над нея. Имаше ли изобщо нещо (мъгла или мая)? Живееше ли нещо някъде? Имаше ли я тази бездънна водна пропаст?

Тогава нямаше нито смърт, нито безсмъртие, нямаше нощ нито ден, нито нещо между тях. Тогава съществуваше онова единствено Едно (върховното Аз) без движение и дъх (действие и промяна). Нямаше нищо освен Това.

Тогава тъмнината бе обвита в тъмнина. Всичко беше неразличимо, погълнато от вода (първата причина). Което съществуваше, беше обвито в нереалност (мая). Неговото величие бе скрито в суровост (знание, воля).

Най-напред се появи желание в (космическия) разум и от това първо произлезе семето (на сътворението). Посветените мъдреци разбраха в сърцата си раждането на реалното (видимия свят) от нереалното (невидимото или мая).“Ведическата цивилизация и култура

Източници -

Ведите и Упанишадите

Периоди и развитие на индийската религия

КОСМОГОНИЧНИ И ЕТИЧНО-НРАВСТВЕНИ ПРЕДСТАВИ В РИГВЕДА

Упанишадите

Упанишадите, йога и тантра /включва космология/

Доста е за четене и е на руски език, но е ценно!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Ники! При наличие на по-голям отрязък свободно време ще се възползвам от тези връзки, които даваш тук. С руския съм ОК :smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:(

Имам скромната молба към хората, които са по-информирани и разбиращи въпроса за инволюцията и еволюцията да се опитат да обяснят въпроса на малко по-съвременен и разбираем за нас - духовно изостаналите - български език. (ако това е възможно, разбира се) :(

Имам интерес към темата, защото вътрешното ми усещане е че това разбиране може да се окаже важно за ежедневието ни... Но засега не успявам да ги свържа тези текстове с моя живот днес и тук.... :(

Линк към коментар
Share on other sites

Но засега не успявам да ги свържа тези текстове с моя живот днес и тук....  :(

А аз не мога да свържа текстовете в Библията, с моя живот тук и сега, днес :hmmmmm: Тези от Синева по-ги свързвам. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

" Чрез своята природа аз пресъздавам отново и отново множеството същества, изцяло подчинени на природата."

" Каквато същност помни този, който тялото напуска,...той непременно там отива. "

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Донке, тази тема е много обширна и необятна. Трудно се разбира, а още по-трудно се обяснява. Ще се опитам накратко.

В темата разискваме еволюцията и инволюцията на Всичкото, което представлява Бог като проява - промените в Битието през вечността. Опитваме се да съпоставим всички “различни” гледни точки на учения и религии.

Каква е промяната? Как, кога и защо настъпва тя? Как ни засяга нас хората това? Защо е всичко? Какъв е смисълът на смисъла?

Еволюцията и инволюцията на човечеството?

Много въпроси, нали! :D

Бъдете здрави!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:) в кой мооомент всъщност е станала "врътката" от инволюция към еволюция...има ли някакви достоВерни данни :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Инволюцията е изкристализиране на духа в материята, въплъщаването му в по-плътни нива на съществуване, проявяване на физически качества на това което не би трябвало да ги притежава т.е. духа. Инволюцията е следствие от желанието за еволюция. Инволюцията и еволюцията присъстват в диалектичния свят, светът на дуалността и противостоенето. Диалектичният свят е със седмична структура, седем природи (пракрити). Земя, въздух, огън, вода, ефир, душа и дух.

Еволюцията е материална изява на желанието на духа да се развива. Желанието е плод на егото, импулс за самосъхранение и себеутвърждаване. Еволюцията е егоцентризъм на седмичното проявление.

Първият човек Адам Кадмон е човекът на творчеството част от Твореца. Падналият човек е човекът на инволюцията и еволюцията. Инволюцията и еволюцията са двете половини от кръговрата на прераждането. Този кръговрата е кръговрат в низшия седмичен (материален) свят.

Христовата Йерархия е отвъд еволюцията и инволюцията. Влизането в тази Йерархия е излизане от кръговрата на прераждането, нещо като завръщане у Дома, възстановяване или трансфигурация.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен всяка една Божа проява в материя, било тя по-фина или по-груба, е част от този вечен кръговрат. Според мен няма нещо, което да не влиза в постоянно обновление, та дори и Светият Дух Божи.

Бог обновява и преоткрива Себе Си, чрез всичките си проявления.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Виктор, много ми е интересно което пишеш. Изключително. :thumbsup: Затова, би могъл да споделиш и някои източници (най-вече за седмичността на диалектичният, материален свят и това което е "извън" него - Йерархията..). От Ведите ли е; от Кабала ли е (понеже споменаваш Адам Кадмон); от розенкройцерите ли; или от други ? Или някоя "компилация" ?

Много питам, ама нали е форум... :wub:

:feel happy: Бъдете благословени. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Инволюцията е изкристализиране на духа в материята, въплъщаването му в по-плътни нива на съществуване, проявяване на физически качества на това което не би трябвало да ги притежава т.е. духа.

Христовата Йерархия е отвъд еволюцията и инволюцията. Влизането в тази Йерархия е излизане от кръговрата на прераждането, нещо като завръщане у Дома, възстановяване или трансфигурация.

На мен също ми е супер интересно . А какво точно Виктор имаш предвид под възстановяване и трансфигурация ? :o

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

:(

Имам скромната молба към хората, които са по-информирани и разбиращи въпроса за инволюцията и еволюцията да се опитат да обяснят въпроса на малко по-съвременен и разбираем за нас - духовно изостаналите - български език. (ако това е възможно, разбира се)  :(

Имам интерес към темата, защото вътрешното ми усещане е че това разбиране може да се окаже важно за ежедневието ни... Но засега не успявам да ги свържа тези текстове с моя живот днес и тук....  :(

Здравей Донка,

Понятие за фазите на развитие на човешкия дух инволюция и еволюция не може да се изгради на базата на мненията на участниците в тази тема. Преди всичко, прочети мненията от самото начало, като започнеш с това. Ще ти направи впечатление, че очевидно участниците в диалога имат различно разбиране за обекта, за който иде реч. Моето мнение ще намериш в дадения постинг, също и литература по въпроса.

Съвета ми е: чети книги. Смисъла на този форум е наистина точно такъв - да се изкажат важните истини просто и разбираемо. Само че за тях не съществува единно разбиране в аудиторията в момента. Така че текущо ползата от форума е че все пак възбужда интерес, макар че дава доста обърклваща представа за понятията които разглежда. Какво пък, всеки е свободен да допринесе за темата според разбирането си...

На всеки който изстински желае да се образова в областта, предлагам да прочете дадените литературни източници. И друга литература е добре да се търси. И в никакъв случай да не разчита на надеждна информация по темата от текущата компилация на мнения.

Линк към коментар
Share on other sites

По моему, когато Духът се е затворил в материята, вече е престанал да бъде такъв. Такъв е останал само Свободния, който е съвършен, няма как да се ограничи по друг начин. Иначе пак от Любов падна, но не разбра, че вижда собственото отражение в "пластелина".

Който за горното търси източници да проверява из гностичните трактатчета от Наг Хамади, все ще намери нещо...

Така Духът обаче не е свързан с диалектиката, а е проява - освобождаваща.

Ако се замислим върху произхода на думите, инволюцията може първоначално да е означавала и навлизане, затваряне, индивидуализиране. За еволюцията остава обратния полюс. Така погледнато, можем и да говорим за по-висши порядъци на процесите на развитие от сорта, но само факта, че това са два полюса на една проява си ни затвря в диалектиката. Просто нямаме простор за изкустване издигане на понятията, пък и какво са самите понятия.

Святия Дух Божи не се развива по начин, възможен за разбиране от хората. Та той съдържа всичко в себе си и чисто философски, всеки потенциал може да възникне само от него, как тогава да преоткрива, той е Абсолют.

Линк към коментар
Share on other sites

...Духът обаче не е свързан с диалектиката, а е проява - освобождаваща.

Ако се замислим върху произхода на думите, инволюцията може първоначално да е означавала и навлизане, затваряне, индивидуализиране. За еволюцията остава обратния полюс.

Еволюцията е път нагоре към Висшето съзнание.

Инволюцията е деградация или застой.

отнасят се за "проявеното" съ-ще-ство[л]

проявеното може да се Просветли - и както във фотографията - да се

Прояви като дух

За да стане фотографският процес успешен, нужни са много фактори, филмът да е съхраняван добре, камерата да е на фокус и т.н.

Проявяването и прожекцията на филма изискват майсторство в диалектиката.

"просвет" ~ процеп към висшия свят и светлината да грее в живота

Цитирам по памет

"Ако за годината нямате нито едно Божествено състояние, годината мина напразно. Ако през месеца нямате нито едно Божествено състояние, месецът мина напразно, ... ако за един час нямате Божествено състояние, часът е изгубен." Учителят Беинса Дъно

Като цяло еволюцията на видовете при живите организми протича в посока на усложняване на системите на тялото, по съвършена и по-функционална нервна система.

Еволюцията и също, дегенерацията са доста ясно видими и при анализ на общества, цивилизации и пр.

Също толкова явни са когато се наблюдават при хората.

Бхагавад гита, 16 разговор, различаване между Божествено и демонично, дава точни ориентири.

http://sss.vn.ua/bh_gita.htm#%C3%CB%C0%C2%C0%2016

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Ето и на български:

ШРИМАД БХАГАВАДГИТА УПАНИШАДА

Ето и всичките, които аз открих:

УПАНИШАДИ

:smarty::yinyang::smarty:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Виктор, много ми е интересно което пишеш. Изключително. :thumbsup: Затова, би могъл да споделиш и някои източници (най-вече за седмичността на диалектичният, материален свят и това което е "извън" него - Йерархията..). От Ведите ли е; от Кабала ли е (понеже споменаваш Адам Кадмон); от розенкройцерите ли; или от други ? Или някоя "компилация" ?

Много питам, ама нали е форум... :wub:

:feel happy: Бъдете благословени. :feel happy:

Любо, здравей! :)

Седмичността на низшия свят е описана много добре в "Тайната доктрина" на Елена Блаватска том I. За мен е интересен фактта, че тази седмичност (сътвореното от Седемте Първи Логоса, Архангели или Дхиан-Когани) е илюзия за по-висшите светове - Декадата.

За нашето пребиваване в тази седмичност Учението на Златен Розенкройц има много трезво отношение и лично ме спасява от много илюзии. Знам, че съм диалектичен човек (човек подвластен на дуалността и заблудите).

За Инатари ще кажа, че трансфигурацията като процес на възвръщане на подходящата структура на човешкото същество, чрез коята мажем да станем граждани на Царството Небесно е описано в Учението на Златен Розенкройц.

Не бива мненията ми да се припокриват и да се съди по тях за споменатите източници понеже има и мои разсъждения.

Нека споменатото по-горе да не се счита за прокламиране на тези Учения. Просто изяснявам източници. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:):v::thumbsup2:

Еволюцията е път нагоре към Висшето съзнание. Инволюцията е деградация или застой.

отнасят се за "проявеното" същество[л]проявеното може да се Просветли - и както във фотографията - да се Прояви като дух

Проявяването и прожекцията на филма изискват майсторство в диалектиката.

"просвет" ~ процеп към висшия свят и светлината да грее в живота

:smarty: Еволюция = процес ...индивидуален/ колективен , бавен/бърз ... постоянен /непрекъснат/ прекъснат на развитие :sleeping: еднопосочен.Еволюцията е всъщност процеса / пътя ни на възРастване, пътя ни към Единението/ сливането ...съгласна съм че няма еволюция - инволюция от един определен момент.

:) дааа... Божествените състояния и Божествените блага...Учителя Беинса Дуно го казва както винаги чудесно:

Естественото Растене се заключава в това - всеки ден да получаваш по едно Божествено състояние / едно Божествено благо...всеки ден поне по едно...огромен капитал...365 за година ( беседата ни я помня :D )

:D работила съм интензивно с вибрацията на идеята/мисълта в най - различни варианти ...всеки ден / седмица / месец / година .... придобивам/печеля/изпитвам/ преживявам / улавям / усещам...по едно Божествено състояние/ едно Божествено благо. Получава се....разпознаването и получаването. Благодаря за което на Небето.

И сега при всяко преживяване будничко "гледам" да разпознавам/имам поне едно Божствено състояние/благо...изпитваш спокойна, светла и дълбока яснинка / светлинка + топлинка (да не се бърка с илюзорни/ фантазийни/ еуфирични състояния).При човешките състояния - не е така...щото има външен израз...

:) Желая на всички всички светли душички да реализират своя еволюционен скок в тоз живот :angel: Амин

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Любо, здравей!  :)

Седмичността на низшия свят е описана много добре в "Тайната доктрина" на Елена Блаватска том I. За мен е интересен фактта, че тази седмичност (сътвореното от Седемте Първи Логоса, Архангели или Дхиан-Когани) е илюзия за по-висшите светове - Декадата.

Виктор, благодаря ти за вниманието, друже. :)

И аз компилирам, та компилирам... :) пробвам компилираното... после наслагвам...

Като му дойде времето и мястото - споделям. :unsure:

:1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

...Инволюцията е деградация или застой...

Наистина, възможно е понятиетието "инволюция" да се схваща като деградация и застой. Какъв би бил смисъла в слизането на Духа в тяло и в материална обвивка, ако после трябва да се качва и да се връща отново на мястото, от което е поел, без ни най-малко да се промени? В този случай очевидно инволюцията би била застой, а еволюцията - напредък. И цялото упражнение - накратко - би било една грешка.

Знаем, че инволюцията и еволюцията представляват глобални процеси на развитие. Всички глобални процеси, разбира се, са управляеми - поради тяхната важност. Известна е аксиомата, според която проявеният свят се развива по възможно най-добрият начин - според глобалните критерии. С други думи, светът и ставащото в него - като Божие творение - винаги имат дълбоко значение и смисъл (промисъл). Като отчетем факта, че Духът се облича в материя, диференцира се, индивидуализира се, развива съзнание и самосъзнание и т.н. процеси на инволюцията - за да придобие опитност, недостъпна му във високите сфери, от които е произлязъл - ние се уверяваме за пореден път в това.

И в инволюционния процес едни се качват, други слизат. Ако качването се преустанови, и слизането ще спре. В такъв случай и качването, и слизането са еднакво необходими. Кое е за предпочитане: да се прояви Божията Любов в света, или да не се прояви?

Великата задача на човека (ООК, 16.02.1927, София)

...

Първо, инволоцията не е "лоша" и еволюцията не е "добра". Това са обективно обусловени глобални полярни процеси, в които човечеството като цяло и в частност всеки от нас е включен.

...

Инволюцията - образно казано - е процес на материализиране, въплъщаване на духа. Духът си изработва тяло и посредством него получава питности, недостъпни за него в по-фините светове, от които е слязъл. Това има велик смисъл за него. За да се изкачи, духът първо трябва да слезе. И после се изкачва, но много помъдрял, самостоятелен  и активен вече. И всички жертви които той е направил му се изплащат многократно...

...Еволюцията предполага инволюция преди това. Инволюцията е ограничаване на Бога, докато Еволюцията - разширяване.

...

От направеното изложение е видно, че всички сме преминали през етапа на инволюция и че всички ще преминем през етапа на еволюция.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И защото нашата еволюция и напредък е в инволюцията, която е ни дава необходимоте условия

:feel happy: Любов +Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Ето и на какво попаднах докато си разсъждавах по въпросчето, което си мисля аз ми сигнализира че съм на вярната линия - що се отнася до мен, разбира се, това е само едно работно предположение по пътя за да достигнем до истинското положение

В живота няма грешки, а само уроци. Не съществува такова нещо като негативно преживяване, а само възможности да растеш, да учиш и напредваш по пътя на себевладението. В борбата се ражда сила. Дори болката може да бъде прекрасен учител. Но за да превъзмогнеш болката, трябва първо да я изпиташ. Или, казано по друг начин, как можеш действително да познаеш радостта да бъдеш на върха на планината, ако преди това не си бил в най-ниската долина.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: L'Amour + Luminre + Paix + Joie :feel happy: Love + Light + Peace + Joy :feel happy:

И защото нашата еволюция и напредък е в инволюцията, която е ни дава необходимоте условия
:sleeping: особено мнение , но ще поoомисля...може пък и да има някаква невидима ми засега дълбочина :1eye:

:) Пътя на СЕБЕВЛАДЕЕНЕто/себевладането като че ли е с по - добро трептение/звучене за мен от думата Себевладението :P:D и е много различна от самообладанието, което си е дресирано/възпитано.Знайно е отлично, че уроците биват разни и разнообразни : нужни, по - нужни, много - нужни/важни и...излишни :P:smarty: важното е, че растем + учим + напредваме :angel: с Постоянство и Виделина! Аум

И нещо от Борис Медведев "Още за Норбеков или с какво маймуната е по-добра от глупака", което ми допада :

С какво Маймуната е по-добра от негово Величество Глупакът, същият този, който от наивност или глупост все препречва Пътя на собствената си еволюция? Глупостта, в лицето на Космоса, се нарича деволюция. Флир-туването с това качество в този момент на преход на планета-та, когато човекът трябва да положи максимални усилия за своята промяна, е опасен и фалшиф пътеводител. Когато няма еволюция, човечеството губи своето право да съществува като единица, еволюираща във Вселенското семейство.Глупостта, наивността, овчедушието, това не са качества по Пътя към Бога. Това са недостатъци. По-добре е наистина като пример маймуната в еволюционния план, отколкото човекът-глупак, защото маймуната и тя също еволюира по Закона на Създателя. А глупакът се противопоставя на този Закон с глу-постта на своя ум.Между маймуната и човекът на бъдещето, може да се пусне Мост или емоционален вектор. Но между глупака и бъдещето, такъв вектор или мост е невъзможен! Т.е. между сегашния роботизиран или зомбиран човек-машина и бъдещето, не може да се прокара такъв Мост или вектор. Човекът, който се оставя да го водят като овца непризвани водачи, човекът, който е зомбиран от тях, не върви към бъдещето, него го тикат уж напред, обаче това „друго напред“ всъщност не е към бъдещето.

Казват често, че всички пътища водят към едно място, и това е Еволюционния план.

Разгледано много глобално – да! Всъщност обаче, в протичането на еволюционния план, са заложени временни периоди на деволюция, за които важи правилото, че единият път е нагоре, а другият – надолу. И когато настъпят тези локални периоди на временна деволюция, тогава следва изчистване и преход. Но – много важно, преди тях пред човека се поставя Изборът, кой от двата пътя да поеме – пътя на прехода – напред и нагоре или пътя на оставащия за повторение.

Приятелите“, които в момента се считат за „майстори на Пътя“, ученици на някои „действащи“ самозвани наставници, знаят добре това, но те самите очевидно имат личен интерес от тези повторения, с които очевидно еволюцията не може да бъде спряна, но просто се забавя. Те самите гледат на човечеството като на кукли, с които осъществяват своята поредна партия шах. Кой е тогава Наставникът, който е истинският за сегашния човек! Едва ли този, който се изявява и прави чудеса и говори по подиумите. (Приказката за „Вълците в овчи кожи“ и „По делата им ще ги познаете“ са в сила тук.)

Въпросът е не в чудесата и притежаваните способности показвани пред непридвижващите се напред хора.

Въпросът е в това, как да се преподадат на това човечество Новите методи за неговото възпитание, които могат да го научат, то да се поеме в собствените си ръце.

:v: Будност + Себевладане( позабравена чиста + силна българска дума) +

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост + Кураж :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm:

В който момент осъзнаеш, че всичко в света е създадено и сътворено от Бога, а ти си проява на неговия творчески Ум, в тебе се ражда доброто...

Според мен това е "навлизане" в еволюцията. :feel happy: Сега започваме да се връщаме към Него. Заедно, все повече. Събудени и щастливи. И май наистина инволюцията ни е дала средствата за обратният път :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси Благост,

Самовладане :v: - много хубаво звучи, чистия българси език.

Но то си е дълга редица на преминаване и изпитание :P като се тръгне от самоизследване и самоопознаване, пък се премине към самопознание и самоследване, та се дойде до самовладането :yinyang: . Дълго и трудно, но кой се плаши мако е търсещ куражът и упоритостта не липсват. :thumbsup2:

А разкажчето за маймуната и глупакът е на място и на време :v: особенно що се отнася до будността, ще се поразмисля, :hmmmmm:

но един въпрос ми идва - дали пък глупакът не изпуска еволюцията много мислейки, вместо следвайки инстинктите си като маймуната, :hmmmmm:

та дали пък който много мисли, мисли, мисли ще измисли? :hypocrite:

+ това за еволюцията беше че трябва да слезеш за да се издигнеш, иначе защо ни е да слизаме в материята, ако не да еволюираме в духа? :1eye:

Това си единствено собствено мнение, пък може и аз да сам от тези дето много мислили, мислили пък................ :sleeping:

:feel happy: Любов + Мир +Радост + Светлина :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Ами според мен, проблемите в целия този раздел произлизат от двойно, а на места и троезначно тълкуване на едни и същи термини. Като начало, някои източни автори под "еволюция" разбират еволюция на материята с едновременна инволюция на душата, а "инволюция" е съответно обратното. Но ако се сравнят по смисъл текстовете, ще се види, че инволюцията, която те преследват, е едно и също с нашето понятие за еволюция. След това, Васил например казва, че за космоса и еволюцията и инволюцията са необходими и не може едното да се отрича за сметка на другото. Ами така е, ако това са две форми на проявление на Единния. А Вальо пък казва, че за индивида е добре да еволюира и зле - да инволюира. И това е така, но тук "еволюция" значи прогрес, а "инволюция" - регрес в индивидуално отношение. Аз пък мога да ви кажа, че ако индивидът е в инволюционен стадий за него е добре (един вид "еволюционно") да продължава да "инволюира" до необходимата точка на въдворяване в материята, а после, когато навлезе в еволюционната вълна, откъсването от материята да му е предимно позитивно и т.н. Но забележете - предимно!!! Няма абсолютни стойности в тоя свят. И в инволюционната вълна може на моменти да е важно да се пооткъсне човек, както и в еволюционната (ако си е давал много зор и се е дисбалансирал) - да се поприземи. Но - и тук идва ред на най-важния според мен аспект в тълкуването на тези термини - във всички случаи освен посоката, от основно значение са и средствата. Както го е казал и Достоевски - порочни ли са средствата, порочна е и целта. Не да се действа догматично и осъждащо, а после да се оправдаваме, че го правим в името на някакво си там "еволюционно учение". Защото:

"Какво означава инволюционно разрешаване на въпросите? Чрез насилие и безлюбие."... Еволюционният метод за разрешаване на въпросите е чрез Любов и Свобода." - Беинса Дуно, "Учителят", стр. 152.

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...