Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Donatelaa

Деперсонализация и Дереализация ?

Recommended Posts

Написаното от  Георги ми напомня, за постовете на един друг колега,  в постовете на който, всяка втора дума беше БАП. / това не е към теб, адресирано е към Георги/.

А, сега за теб - това  което трябва да се направи, според мен е, сесиите да се продължат.Не знам дали терапевта ти го е предложил.Ако не го е направил........не говори добре за него.

Ако го е направил, продължавайте . Според представата, която добих за теб и за метода, поне 10 - 15 такива сесии ще са ти нужни.

ПП. това пак няма да е края, но правейки  го с него- с терапевта до себе си, ще добиеш смелост да си го прилагаш в къщи сама и продължиш терапията си.

Редактирано от д-р Тодор Първанов

Сподели това мнение

Да сесийте пръдължават така се разбрахме ,даже ще ми изкара диск за да мога да слушам и сама.Опитвам се и в ежедневието да вкарам това наблюдаване на емоцийте много ми помага.Съсредоточавам се без да подтискам  и наблюдавам докато не съм готова да пусна емоцията и след това идва облекчение. Това ми помага за натрапливите мисли ,защото в метода се казва да оставим всички мисли а да се доверим само на чувството , същност си мисля ,че уж е една причината да не ми е ок (защото така расъждавам) но като погледна без ума и се вижда ,че съвсем не е така.

Редактирано от Donatelaa

Сподели това мнение

От описанието ти мисля, че сте на прав път.Още повече и вие самата го усещате.Въпроса сега опира до постоянство и търпение. Ще повторя пак- ПОСТОЯНСТВО И ТЪРПЕНИЕ.

Сподели това мнение

Искам да споделя с вас какво правя когато ме налегнат много мисли и тревоги и ума ми не е спокоен и не спира да ги прожектира.

Така , взимам лист хартия,съсредоточавам се и наблюдавам мислите си внимателно.ЗАПИСВАМ тия където ги мисля най-често , тука ми е много важно да определя ТОЧНО какво ме тревожи ,точно кой мисли и темата им.Така като запиша всички ТЕМИ , ги разглеждам една по една.. Давам пример с мой мисли:

-"Нещо лошо ще се случи" ( така съм го обобщила а същност е страх от неизвестното,страх от бъдещето . т.н)

След това гледам ги отстрани не през призмата на моя страх.Само поглеждам и ми става ясно колко смешни мисли ме плашат.Или давам адекватен отговор ,пример "И да се случи нещо , то ще се случи ако ми е писано.Преувеличавам си прекалено много"

Повечето ми мисли ми започват с ТРЯБВа... Трябва да си позволявам да бъда слаба,Трябва мисля позитивно, Трябва да спра да мисля какво мислят хората за мен,Трябва да се храня зравословно,Трябва да спортувам повече,Трябва да медитирам по-често . Трябва да променя отношението си към родителите,Трябва трябва и мнного още трябва.,,, Така до безкрай.И с тия трябва си слагам примка и опитвам да контролирам всиччко.

За тези с ТРЯБВА си направих 4 графи, тук от форума го видях това.

Важно и спешно,важно ,но не спешно,маловажно  и спешно и маловажно и не спешно.

Така разделям всичките ТРЯБВА в графите внимателно и Трябвата намаляват и тревожноста също.Също и си давам сметка като ги погледна отстрани ,че просто не ми е по силите да правя всичко това.И да искам няма да мога.Тревожноста ми пада а мислите утихват.Даже още докато пиша се успокоявам усещам как излизат мислите а иначе се мотат в главата ми и незнам как да ги изкарам .. 

Опитайте ,дано ви помогне :)

Сподели това мнение

Описваш класически метод от когнитивната терапия - работа с автоматизираните мисли и изкривяванията в тях. Принципите на Седона, които споменаваш, присъстват практически във всеки психотерапевтичен метод, който познавам. Добри насоки са! 

Редактирано от Орлин Баев

Сподели това мнение

е терапията е по-добър вариянт ,аам повечето искат дасе справят сами което си е много трудно.АЗ със терапия ми е трудно камоли без... Добре ,че се научих да съм търпелива и да се наслаждавам по пътя не да чакам да деня в който ще се оправя. Много е важно това.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега