Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пробуждането - дали е действие извън морала?!


B__

Recommended Posts

Пробуждането? Никой не знае какво е това.... Пробуждането е личен избор и върви с желанието за промяна. Но кво знае нещастника които се мисли за безгрешен, българина празнуващ днес?

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Понякога седя и си мисля. Ако не зная какво е ден, мога ли да зная какво е нощ? Ако не зная какво е пробуждане, мога ли  да зная какво е не пробуждане ? А при мисълта, че е възможен личен избор между две неща - пробуждане и не пробуждане - за които нищо не зная, значи няма как предварително да обмисля и почуствам, направо ми идва да заспя. Обаче как да заспя като не зная какво е да си заспал и какво е да си буден ? Седя, мисля си и се чувствам объркан. После се сещам , че в  нашият форум за съзнателен живот, макар че никой нищо не знае, всъщност  всички всичко знаем  и нещата се подредиха. Сега само си седя.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не зная какво е пробуждане, мога ли  да зная какво е не пробуждане ? А при мисълта, че е възможен личен избор между две неща - пробуждане и не пробуждане - за които нищо не зная, значи няма как предварително да обмисля и почуствам, направо ми идва да заспя.

Това не е съвсем вярно. Знаеш нещо. Сутрин се събуждаш и явно осъзнаваш разликата между състоянието на сън и будното си съзнание. И с малко въображение можеш да си представиш, че можеш да се събудиш в още по-голяма степен; да станеш още по-осъзнат за живота, отколкото когато си буден. Да, представата ти ще е ограничена от моментната будност на съзнанието, но какво от това? Първото условие за успеха е вярата в неговата достижимост. Пробуждането съществува и е достижимо. Не е някаква отвлечена теория. Ние самите може да не го разбираме и представите ни за него да са ограничени, но то е достигнато от други хора и то не в резултат на случайност, а на целенасочен стремеж от тяхна страна.

Линк към коментар
Share on other sites

Чета и все още не мога да схвана ъгъла, от който в темата се разглежда понятието пробуждане/ пробуден. Езотеричния смисъл не се следва, а той е основен, според мен. Иначе можем да си говорим само за събуждането сутрин от сън. Несериозно е. 

Да осъзнаеш някои истини за себе си, далеч не значи да се пробудиш. Ще е голямо улеснение, ако дефинирате контекста на използване на този термин. Благодаря. 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Има един закон, според който за да бъде окончателно преодолян единият полюс, той трябва да се прояви с пълната си сила. Ако това не стане, то непроявеното ще остане спящо за да се прояви отново някога в бъдещето. В настоящето, когато много отрицателни прояви са в пика си, съществува реална опасност голяма част от хората трайно да се понесат по тяхното течение. И тук идват по-висшите същества от човека, които създават център на привличане свързан със светлите сили, към който хората при желание да могат да се хванат. Но хората все пак са свободни и ако унищожаването на злото на земята се отлага, то е заради самите хора.

Харесва ми .Само за злото някак ? ,,Унищожаването" му се отлага  докато самите хора не го преодолеят .То е от тях и за тях(злото) .Помощта е в информацията . Което си е част от пробуждането .

за Маги.- всеки си казва своите истини :) . Напр . аз  всеки ден се пробуждам и все по различен .  Преди бях дете ,обичах картинките и пеперудите .Вчера бях юноша ,всеки ден тичах , вдигах гири ,закачах момичетата .Днес съм различен и много ангажиран ,кариера , семейство ,( за друго не остава време). Утре ще търся и откривам причините на нещата . Може да е постепенно , ала аз го усещам като стъпала . Нима мислите , че пробуждането ще ме прати  в оня свят ?Мисля че то се случва сега .И ние го преживяваме постоянно . И ще се случва докато се върнем там от където сме дошли .  :)  Така ми изглежда приемливо 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Чета и все още не мога да схвана ъгъла, от който в темата се разглежда понятието пробуждане/ пробуден. Езотеричния смисъл не се следва, а той е основен, според мен. Иначе можем да си говорим само за събуждането сутрин от сън. Несериозно е. 

Да осъзнаеш някои истини за себе си, далеч не значи да се пробудиш. Ще е голямо улеснение, ако дефинирате контекста на използване на този термин. Благодаря. 

Всичко написано си е напълно сериозно. Използваната аналогия може и да е елементарна, но това не я прави погрешна. Принципите са едни и същи и в малкото, и в голямото; и горе, и долу. Мога да кажа, че пробуждането е запазване на непрекъснатостта на съзнанието по време на сън, както и след смъртта на физическото, астралното и ментално тяло в човека. Това означава, човек през цялото време да осъзнава реалността в духовния свят, наред с осъзнаването и воденето на живот в споменатите по-материални светове. На едно по-високо ниво може да търсим запазване на съзнанието по време на пралайя и дори на махапралайя.

Линк към коментар
Share on other sites

Маги, искаш да знаеш какво е пробуждане. За всеки то има много доълбок смисъл. И може би Станимир е прав, че става на етапи.

 

Едно пробуждане за теб би било.......ще ти го допиша на лично съобщение.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...