Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (21.04.14 - 27.04.14)


Recommended Posts

21.04.14

 

В этом мире нам необходимо нечто приобрести. Приобретение всегда несёт благо. Это приобретение – Истина. И, действительно, в этом году нам необходимо приобрести Истину в её новой форме. И когда все люди говорят, что мы воскреснем, что мы понимаем под воскресением? Что мы обретём Истину.

 

Христос говорит: слышащие голос этой Истины оживут и воскреснут.

 

Избавленная душа

 

 

Ние трябва да придобием нещо в този свят. Придобивката всякога носи едно благо. Тази придобивка е истината. И наистина през тази година, ние трябва да придобием истината в нейната нова форма. И когато всички хора казват, че ще възкръснем, какво разбираме под възкресението? Че ще придобием истината.

 

Казва Христос: които чуят гласа на тази истина, ще оживеят и ще възкръснат.

 

Избавената душа

Линк към коментар
Share on other sites

22.04.14

 

Помните, что Земля – это место испытаний. Здесь люди проходят проверку. Земля – это место проверки. Когда великие люди желают, чтобы их испытали, то их посылают сюда. Будет проверяться ваше терпение, будет проверяться ваш ум, будет проверяться ваша добродетель, ваша учёность, ваше знание, ваше искусство. Вас испытают в музыке. Всему необходимо пройти проверку. Только то, что прошло проверку, остаётся в человеческом сознании. Когда уйдёшь в другой мир – можешь работать. То, что не прошло проверки, теряется. То, как сейчас учат в гимназии, что это? Заканчивают гимназию и забывают все формулы. Забывают много исторических дат. Что это за знание, если оно забывается? Что это за искусство, если оно забывается? Что это за музыка, если она забывается? Что это за знание?

 

Будь верна

 

 

Помнете, че земята е място на изпит. Тук хората идват на проба. Земята е пробно място. Най-великите хора на небето, когато искат да ги опитат, ги пращат тук. Ще се пробва вашето търпение, ще се пробва вашият ум, ще се пробва вашата добродетел, вашата ученост, вашето знание, вашето изкуство. В музиката ще ви изпробват. Всичко трябва да мине през проба в света. Само онова, което е пробвано, то остава в човешкото съзнание. Като отидеш в оня свят, може да работиш. Онова, което не е пробвано, се изгубва. Тъй както сега учат в гимназията, то какво е? Свършват гимназия и всичките формули ги забравят. По история забравят много дати. Знание, което се забравя, изкуство, което се забравя, музика, която се забравя, що за знание е.

 

Бъди верна

Линк към коментар
Share on other sites

23.04.14

 

Подсознанию человека необходимо предвидеть влияние Земли, Солнца и Луны и быть связанным с центром Солнца. Я считаю, что центр Солнца это интеллигентность Солнца. Оно разумно, Земля разумна и между этими разумными Существами существует связь. Видимая Земля – это тело Земли. И Земля имеет душу, и Солнце имеет душу.

 

Будь верна

 

 

В подсъзнанието си човек трябва да има предвид влиянието на Земята, на Слънцето и на Луната и да е свързан с центъра на Слънцето. Аз считам, че центърът на Слънцето е интелигентността на Слънцето. То е разумно, Земята е разумна и между тия две разумности има отношение. Видимата Земя е тялото на Земята. И Земята има душа, и Слънцето има душа.
("Мисли за всеки ден  2013-2014", стр. 150)

 

Бъди верна

Линк към коментар
Share on other sites

24.04.14

 

Кто-то говорит: я знаю Бога. Нет, познавать Бога – означает знать, как изрекать Его Священное Имя. И когда произнесёшь это Имя ты уже не будешь смертным человеком. Смертный человек никогда не может произносить Божие Имя! Только человек, облачённый в бессмертие, может произносить Божие Имя. И когда Его произносит – в его душе произойдёт такое расширение, родится такое изобилие, что он войдёт в связь со всеми живыми разумными существами. Этот человек будет способен во всём: он будет и поэтом, и художником, и музыкантом, и первоклассным героем.

 

Ты укажешь мне [путь жизни]

 

 

Някой казва: аз познавам Бога. Не, да познаваш Бога, ще рече да знаеш неговото свещено име. И когато произнесеш това име, ти няма да бъдеш вече смъртен човек. Никога един смъртен човек не може да произнесе божието име! Само човекът, облечен в безсмъртието, може да произнесе божието име. И когато го произнесе, в неговата душа ще стане такова разширение, ще се роди такова изобилие, че той ще влезе във връзка с всички живи разумни същества. Този човек ще бъде способен за всичко: той ще бъде и поет, и художник, и музикант, и първокласен юнак.

 

Ще ми изявиш

Линк към коментар
Share on other sites

25.04.14

 

Смерть вошла через безлюбие. И сейчас необходимо вернуться в закон Любви, чтобы стать бессмертными. Тогда мы сможем уплотняться и становиться менее плотными, сможем переноситься туда, куда желаем, и, в каких бы условиях не находимся, приспособимся к ним.

 

Пробный камень

 

 

Чрез безлюбието е влязла смьртта. И сега трябва да се върнем в закона на Любовта, за да станем безсмъртни. Тогава ще можем да се сгъстяваме и да се разредяваме, ще можем да се пренасяме, където искаме и при каквито и условия да се намираме, ще се приспособим към тях.

 

Пробен камък

Линк към коментар
Share on other sites

26.04.14

 

Воскресение – это закон преобразования энергий. И когда более низкая энергия преобразовывается в более высокую – человек спасается. Сейчас и учёные люди занимаются этим законом.

 

Сам приготовил точило

 

 

Възкресението е закон за превръщане на енергиите. И когато една по-нисша енергия се превърне в по-висша, човек се спасява. И учените хора сега се занимават с този закон.

 

Сам изтъпках жлеба

Линк към коментар
Share on other sites

27.04.14

 

Итак, праведный с верой своей будет жив. Вера – это опыт прошлого, мысль, связанная с живой материей. Следовательно, всегда, когда человек поверил, возникает возможность того, что к нему начнут течь живые силы природы. Неверующий человек изолирован самой природой. Отсутствие веры говорит о человеке, не имеющем никакой связи с Божественным миром; а человек живой веры – тот, кто имеет общение с Божественной жизнью.

 

Будет жив

 

 

И тъй, праведният чрез вярата ще бъде жив. Вярата е една опитност набрана от миналото, една мисъл, която е свързана със живата материя. Следователно, всякога, когато човек повярва, се образува една обща възможност, чрез която живите сили на природата протичат към него. Безверният човек е изолиран от самата природа. Безверието говори за един човек, който няма никакво съобщение с Божествения свят; човекът на живата вяра пък е този, който има общение с Божествения живот.

 

Ще бъде жив

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...