Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Гадене. Честото гадене, сутрeшно гадене.


Recommended Posts

"Гадене. Честото гадене, сутрeшно гадене."

претоварване, често претоварване, сутрешно начало на предусещането за претоварване....

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей, maiamii!

Даваш твърде малко информация, затова не може да се отговори.

От април до днес едно е сигурно - не си бременна (ако предположим, че си жена).

Има ли промяна в начина ти на живот, в храненето, преместване в друг град / къща/ на друга работа?

На психоемоционално ниво гаденето е свързано със страх и неприемане на нещо в живота ти. Помисли кога е започнало и какво може да е то.

На физическо ниво е добре да си направиш изследвания, към които ще те насочи личният лекар.

Изследвания съм правила, всичко излиза в норма, поне последните от февруари това сочиха. Относно начина ми на живот, да има промяна на мястото, но аз това гадене го имам 3-4 години вече откакто получих за пръв път нещо като криза с прилошаване, тогава толкова лошо ми беше....че някак си това гадене и до днес си ми остана, имам установен рефлукс...и др. диагноза която са ми поставяли е вегетативна дистония!

Линк към коментар
Share on other sites

В основата на вегетативната дистония стоят пониженото самочувствие, неправилно степенуване на амбициите, скуката. Различните страхове, от старост, от бедност, от болести, от природни бедствия, от неясното и несигурно бъдеще, създават психическа нестабилност.

Стресът и вегетативната дистония се предизвикват още от внезапно възникнали трагедии – смърт на близък човек, развод, нежелана смяна на работата, изпити, уплаха.

Лечение. Човек не може да излезе от стреса с хапчета. Хапчетата само потискат напрежението, но отвътре неспокойното съзнание търси отдушник. Необходимо е човек съзнателно да работи над себе си, дълго време, без прекъсване.

На първо място стои правилното разбиране на живота.

http://www.dar-center.com/article/?article=418

Какво се е случило преди 3 - 4 години? Разкажи повече за себе си - възраст, професионален и личен живот, от какво си / не си доволна в живота си ...

Линк към коментар
Share on other sites

Преди 3-4 години нищо специфично не се е случило, освен че работих работа, на която имаше доста напрежение и стрес, но същевременно много ми харесваше тази работа. Иначе съм щастливо омъжена с малко детенце на 3год., на което напоследък не мога да се радвам пълноценно, защото съм пълна със симптоми всекидневно, със страхове за болести / т.е. симптомите свързвам с тежки и неизлечими болести/ ...нямам желание да излизам, но го правя насила, заради детето...нямам желание да си играя с него понякога дори, защото само си мисля разни гадости и всеки ден имам по нещо симптоматично, което да ме мъчи. В момента не работя, пролетта като работих...се страхувах да го правя, защото на работното място получих 2-3 кризи и се уплаших, след това не съм работила, но зашото нямаше работа, а не заради това....но в интерес на истината аз всичко което ми предстои го претеглям през призмата на моите кризи и симптоми, дали ще ми стане зле, кога......и се страхува и да работя сега....т.е. не съм амбицирана да го правя, като съм така.Имам някаква топлина намоменти в главата и нещо като изтръпване и се плаша, но то всички симптоми ме плашат...

Линк към коментар
Share on other sites

Мила,

точно преди 3 - 4 години си разбрала, че си бременна и ще трябва да се разделиш с работата, която харесваш.

Това е голяма промяна, наистина плашеща, но ето че си се справила много добре с майчинството.

Ще се справиш с всичко - само полека. Ще дойде време пак да работиш нещо интересно, като същевременно се радваш на порастващото си дете.

Моето поле на действие е енергийната медицина и по-точно - Лечението с прана на Мастър Чоа Кок Сюи.

От тази гледна точка ( която дава причините за симптомите в най-голяма дълбочина) също е ясно, че имаш натрупани страхове. Те се преодоляват - може да бъдеш лекувана от друг човек, а може да се научиш на практики, с които да си помагаш сама - сходни на йога-упражненията. Ако си в София и се интересуваш от тази възможност, ще ти дам уточнения на Лични Съобщения.

Също така ти препоръчвам горещо темата "Емоционално състояние и болести'": http://www.beinsadou...?showtopic=2001

Има и отзиви за полезни книги.

http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=%D5 - Луиз Хей

http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=120&LangID=0&Letter=%C1 - Лиз Бурбо

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Мила,

точно преди 3 - 4 години си разбрала, че си бременна и ще трябва да се разделиш с работата, която харесваш.

Това е голяма промяна, наистина плашеща, но ето че си се справила много добре с майчинството.

Не мила, не е така...аз получих първата си криза още докато работих в тази фирма, когато бях в обедна почивка един ден....и понеже ползвах болнични, защото не се чувствам добре ме освободиха от тази работа, направо си ме уволниха....ако мога така да кажа. Иначе бременността настъпи 3-4 месеца след тази криза....в този момент не работих!

Иначе за всякакви техники, които биха могли да ми помогната се интересувам.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам може ли по време да цикъл да ми е лошо и то цял ден....ама интересува ме заради цикъла дали е възможно да е??? Че това е такова лошо...на корема да ти е лошо, то и другите дни ми е подобно....ама като че ли малко по друго!

Линк към коментар
Share on other sites

Мила,

точно преди 3 - 4 години си разбрала, че си бременна и ще трябва да се разделиш с работата, която харесваш.

Това е голяма промяна, наистина плашеща, но ето че си се справила много добре с майчинството.

... не е така...аз получих първата си криза още докато работих в тази фирма, когато бях в обедна почивка един ден....и понеже ползвах болнични, защото не се чувствам добре ме освободиха от тази работа

Превръщането на проблема от психологически И във физиологичен изисква време. При различните хора - различно. От минути до години.

Тук във форума няма човек, който да те познава така добре, че да каже , какви чувства и мисли си имала по онова време. Но явно дискомфортът е свързан с темата "работа". Или съчетаването на работата с още нещо, може би семейството.

Прочети някоя от препоръчаните по-горе книжки.

За конкретни практики ще пиша на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...