Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любимите Ви животни?


Аделаида

Recommended Posts

Пък за семейство Чароне ... ами ще ставаме кръстници, то се видяло biggrin.gif, тъй че нека бащата да е Вито Чароне, а за останлите - Ернесто, Джовани ... хм, а колко са все пак?smile.gif

какво да ти кажа... поне двайсетина са - затова, всяко име е добре дошло biggrin.gif Сигурно има и женски, но не ги различавам. Всъщност, различавам само едно мъничко.. и съм го кръстила Евстатий 3d_139.gif

Линк към коментар
Share on other sites

:) Аз пък харесвам Мармозетки.Много са елегантни и свенливи!Не обичат да се афишират и могат да се гледат в домашни условия.Отгоре на всичко ядат малко!:D

Ама не знам умни ли са...:(

Хей, стига с този ум:3d_146: От много ум ... Да оставим животните на природата им и да не им приписваме измислените си понятия, достатъчно е да ги обичаме.

Права си!:)

Ама...добре все пак да са умни:3d_104:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, имам едно въпросче. От как се помня, си имаме котки в нас. Вероятно повечето хора, които си гледат котки, знаят, че когато животното усеща, че умира, се усамотява или отдалечава максимално от дома. Така се случи и с 14-годишната ми котка тази зима. Никога не беше прекрачвала двора(женска беше и не миткаше като мъжкарите). Сестра ми я намерила мъртва надолу по една улица на място, прекалено далеч от къщата ни. Практика е при тези животни да бягат от мястото, където са живели цял живот.

Някой знае ли защо го правят? Теорията ми е, че когато консумират негативната енергия на дома, се стремят да я изкарат далеч от него, в знак на благодарност, че са били приети там. Поздрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Танц :)

Поздрав за всички с пожелание за празнично настроение!

Когато човек обича, не може да му е скучно. Дори в компанията на животно може да е по-добре , отколкото с някои хора. :)

Линк към коментар
Share on other sites

много са ми любимите животни ,но като че ли изпъкват кучетата ,конете ,малките котенца и делфините :)

Линк към коментар
Share on other sites

Замислям се дали трябва да имам любимо животно?Май всичките са живи души, те са част от една планета, природа, Бог е вложил разум във всяка еко система.Не мога да имам любимо и не любимо същество.Радвам се на всяка живинка,щом Господ я е създал той е по- мъдър от мен.Тревожи ме изчезването на някои видове, пак по вина на човека.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:)До днес не знаех,че кучетата също като хората могат да бъдат песимисти или оптимисти!

Какво е вашето куче?

Ха,ха,благодаря Пламъче.Оказва се ,че моето куче е голям оптимист.И гледа на живота през розови очила.:3d_002:

Линк към коментар
Share on other sites

А мойта пинчерка е голяма песимистка - щом ме види че излизам започва да вие.Котарака ми обаче е оптимист!:)

Линк към коментар
Share on other sites

r27-3.jpg

1-German_sheperd.jpg

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Преди години един човек от бялото братство – Димитър Шуманов ми каза ,че човек не трябва да спи в една стая с животни (кучета,котки и др.) .Отнемали му енергията, но не биоенергията, а някаква по-висша. Пречели на духовното му развитие. Така и не разбрах за какво става дума. Някой да знае нещо по този въпрос? :huh:

Илиана,за кучетата съм чела,че биват обичани от хора,които търсят да получат любов,а котките – от хора които искат да дадат любов. :D

А аз токова обичах да спя с котката ми (преди да умре :( ).Някак си ми отнемаше от отрицателните емоции натрупани през деня (особено като почнеше да мърка :rolleyes:). Мисля, че вече стана ясно, кои са любимите ми животни!

Но аз съм чувала (тук вече не знам дали Учителя го е казвал), че след паневритмия или някакво друго окултно упражнение, ако примерно дойде някое куче да ти се радва не бива да му отвръщаш и да го галиш, защото ти отнемя по някакъв начин част от благословението. Аз лично не го възприемам много това. По тази логика дай да станем отшелници за да не могат и останалите хора да ни отнемат от благословението. Някак си просто ми се вижда егоистично.:whistling:

В този ред на мисли не мога да си представя, че едно животно би ми попречило на духовното развитие (по-скоро ми звучи като оправдание)!!! Но знам ли - има толкова неща, които ни се струват маловажни/неверни просто, защото не ги разбираме!?

Линк към коментар
Share on other sites

Учителят знае какво говори.

Става смесване на енергиите.

Да, животните безпогрешно усещат енергията. Вероятно е казал, че не бива да се гушкат много животните и да ги вземаме в себе си. Да благословиш - можеш винаги.

Ние сме отговорни за животните, както други, по-висши , са отговорни за нас.

И аз наскоро се сдобих с още един обитател -

5 см. прилепче

на балкона межди саксията и стената. :) През деня спи и е много сладко. Децата му пазят тишина, като излизат на балкона. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Е как да не го гушкам като вечно е залепен за мен skype-23.gif!? Вечното присъствие и в момента се е гушнал до мен на дивана от който пиша на чорчик на компютъра. Няма човек с по- странна поза седнал на комп от мен. Възможно най- далече от него защото ме боли главата когато съм по- близо на ъгъл седнала на един диван и кучето неизменно гушнато в мене и така си седим с часове. Само ме чака да седна и с един скок си е намерил мястото и е заспал блажено skype-14.gif. Хм, пък после иди не прави правописни грешки :)))

Линк към коментар
Share on other sites

Животните изпитват голямо блаженство когато бъдат галкани, гушкани, милвани, Обичани...:feel happy: чудя се ако Бог и Ангелите реагираха към нас като че им пием и смесваме енергиите..всичко е Едно, който има нужда да обича и гушка животни нека го прави, така се зареждат двустранно с Любов, който не обича, стои настрана...всичко е :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Леле Креми, браво бе! На мен прилепите не са ми от любимите, но пак ги обичам нали са животинки! Наскоро гледах колко им вредим ние хората, когато нахлуваме в пещерите и правим какви ли не поразии там....

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:Прилепите носят щастие!

Благодаря!

Във всеки случай или им харесват медитациите на 3 метра от тях, или усещат къде е най-слабото облъчване на антените. Дъщеря ми се чуди как е оцелял такъв малък, като и врабчетата избягаха. Да ни е жив и здрав, има много сладка пухкава муцунка и кръгли ушета. Опитвах да го заснема, засега без резултат.

Сега е отишъл на лов.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Животните изпитват голямо блаженство когато бъдат галкани, гушкани, милвани, Обичани...:feel happy: чудя се ако Бог и Ангелите реагираха към нас като че им пием и смесваме енергиите..всичко е Едно, който има нужда да обича и гушка животни нека го прави, така се зареждат двустранно с Любов, който не обича, стои настрана...всичко е :yinyang:

Миличка, и аз си гушкам котето. Но има моменти и моменти.

Ако знаеш, че котката се е търкаляла по двора, едва ли би си я сложила на току-що измитата мокра коса. Тогава миенето се обезсмисля. Така разбирам Учителя. ( И малко по-дълбоко, но ... като се видим, Живот и Здраве.)

Ех, да беше единственото прегрешение на хората към животните това, че не ги галим достатъчно ...

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...