Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любимите Ви животни?


Аделаида

Recommended Posts

кучета имах немска овчарка но почина от старости смятам че кучето е най добрият приятел на човека него никак не го интересува дали си красив дебел или стар то дава безпределно своята обич чудя се що и хората по този начин да не се обичаме а сеа имам ето тази красавица Рая 290518_fr.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласен с теб - всяко животно те обича по унникален и несравним начин.

През годините съм имал много любимци. Условията на живот при мен са такива, че мога да си позволя подходящите грижи.

Когато съм в страната - прекарвам времето си в Евксиноград, където истински релаксирам с любимците си. Тук отглеждам семейство догове, семейство коне хафлингери /сега чакам и конче през ноември/ и няколко котки, чийто брой никога не знам :D

Но, неотлъчно до мен, където и да съм - е моето хъски Рей.

Не съм много от стопаните, които държат на дресура, възпитание и подобни. Считам, че след като си приел едно животинче - трябва да го оставиш да живее максимално близо до естествените му потребности. Поради тази причина, май любимците ми са доста разглезени, своенравни и пакостливи... Е, не изпадам в истерия, ако ми съдерат мебелите или ми изядат чехлите - обичта ми към тях е по-силна от вещоманията и личните ми удобства.

Май, и аз не съм много добре "дресиран" така като гледам.. :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Току що едно момиче ме поздрави с тази песен и... аз искам да я споделя с вас:

Тя е за вълците. Да, за тези така интелигентни и незаслужено оклеветени през вековете същества, които мъдрите народи тачат и уважават. Който отглежда вълци като мен - знае какво имам предвид. Надявам се, че не само аз и Чебурашка ги обичаме.

Благодаря ти Ани! :3d_045:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Току що едно момиче ме поздрави с тази песен и... аз искам да я споделя с вас:

Тя е за вълците. Да, за тези така интелигентни и незаслужено оклеветени през вековете същества, които мъдрите народи тачат и уважават. Който отглежда вълци като мен - знае какво имам предвид. Надявам се, че не само аз и Чебурашка ги обичаме.

Благодаря ти Ани! :3d_045:

:) Поздрави за желанието за "обграждане" с домашни любимци при наличие на съответни условия...и особено за хъскито, въпреки че личните ми аспирации са по-скоро към вълците...Но, хъскито като че ли на изглед и нрав, струва ми се, че най-много прилича на дивия си прародител вълка. Та, позволяавам си и аз един поздрав с нещичко:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря :thumbsup2: Под отглеждане на вълци и аз нямах предвид хъскито.. ;) и тукашните условия.

Ама, да не ставам досаден с хвалбите и пристрастията си. :3d_060:

Редактирано от LUCIUS
Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че темата не е Музикални поздрави ще ви поздравя с една любима песен. Искам да се извиня ако с нещо съм допринесла, за разочарованието ви и за провала на темата Предсказателство, прорицателство, пророчество т.е. знам, че имам вина въпреки, че не такова е било желанието и намерението ми. Моля да ме извините и всичко хубаво. Чао

Любе - Луна И Волк

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Софийският зоопарк с нови обитатели

Е те тез бръмбъзъци може да видите вече на живо :D :

"Джуджевидната мармозетка е с размерите на палец и е особено ценен вид южноамерикански маймуна."

188x126.jpg

Ето още малко инфо:

"Джуджевидната мармозетка тежи едва 30-40 грама при раждането си, а възрастният екземпляр достига тегло между 400 и 860 грама. Средната им дължина е 136 мм без опашката, която обикновено е един път и половина по-дълга от самото тяло. Въпреки миниатюрния си вид с един скок мармозетките могат да се придвижват по 4 метра, при това без да губят височина. Обикновено живеят по дърветата на височина 5 метра. В момента в столичния зоопарк има 41 маймуни от 12 вида, сред които павиани, лемури и макаци. Най-внушителната група са 14-те мантиести павиани, дошли от Унгария през януари 2007 г.

Догодина посетителите на софийския зоопарк ще могат и да погалят и нахранят животните без решетки и мрежи, ако се осъществи проектът на екоцентъра му. Идеята е да се създаде т.нар. контактна зона, където посетителите могат да общуват с питомни и безопасни животни. Там децата, а и възрастните, ще могат да пипнат и нахранят козички, понита, зайци, патици и гъски.

Във всеки съвременен зоопарк в света има такива зони и това е особено полезно и образователно за децата в градовете. Създаването и у нас е част от образователната програма на Екологичния център за ученици и деца с физически увреждания и психически проблеми. Проектът е на студентка в Художествената академия."

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога ми става тъжно за животинките, с които живеем в един общ свят, а всъщност сякаш обитаваме различни вселени и не можем да се помирим взаимно... Какво са виновни животните, че живеят своя собствен живот и че и ние живеем нашия и тези светове се засичат, и понякога стават сблъсъци между нас? Какво са виновни комарът, хлебарката, мухата, кърлежа, бълхата, че си живеят в съседство с нас? Хлебарчицата си върви, подтичва си, търси си нещичко за хапване, лута се и изведнъж - бух! - право в леглото ми. И сега? Аз какво да правя, тя какво да прави? Разтичваме се в противоположни посоки. :D Какво е виновно животинчето, че е попаднало в постелята ми, а може би и аз съм попаднал в неговата? Хаха. Тук утешение и пример винаги ми дават Св. Франциск Асизки и старите аскети. А законът е следния: каквото е нашето отношение към Бог, такова е и отношението на животните към нас... А понякога просто ни изпитват...

Линк към коментар
Share on other sites

А законът е следния: каквото е нашето отношение към Бог, такова е и отношението на животните към нас... А понякога просто ни изпитват...

...каквото е нашето отношение към животните, такова и на Бог към нас? ... Слава Богу - не е съвсем вярно, или може би все пак да? :sorcerer::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

хе не се знае в следващото ни прераждане с кой роднина мож да бъдем290518_fr.jpg

мойта хубавица красива и умна

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Любимите ми животни са африканските.Обичам ги всичките.Обичам и Бенгалският тигър и пинчерчето и птиците.Пингвините също.Абе с малки изключения обичам всички животни.Баща ми още от малка ме научи да обичам животните и природата. :D

Линк към коментар
Share on other sites

"Днес всички се оплакват от мъчнотиите си. — Коя е причината за мъчнотиите ? — Нежеланието на човека да опитва нещата. Той има особено чувство, чрез което може да ги опитва. Дават ти нещо за ядене — опитай го. да видиш, какъв е вкусът му. Всички опитват, опитай и ти. — Заблудих се нещо. — Вкусът ти те заблуди. Ако запазите естествения си вкус, той всякога ще ви помага да определите, дали известна храна е здравословна, или не. Аз съм правил много опити с храната. Вместо аз да опитвам вкуса й, давал съм част от нея на едно котенце, което често иде при мене. Ако котенцето яде от тая храна, и аз мога да ям. За мене то е мярка. То никога не яде недоброкачествена храна. Разбиране има това котенце. Ще кажете, че котката е невежа. Не е така. Даже аз се уча от нея. — Как ? — Давам й малко храна да я опита, като казвам : Анализирай тази храна. Котката не се хвърля изведнъж върху храната, но първо я опитва, а после яде. Според мене, котката е лаборатория, в която за един момент може да се анализира храната. Като й дам хубава храна, тя се приближи до нея, вкуси я, погледне натук-натам. отдалечи се малко и казва: Хубава е тая храна. Ако й дам само хляб, тя ме погледне, помирише хляба, пак ме погледне и казва: Това не е за мене. — Защо ? — Не е важно. Тя казва : Ако искаш, ти яж, но аз се отказвам. — Защо? — Тя се подчинява на едно вътрешно чувство, което никога не я лъже. То се среща у всички животни. Това е техният непокварен вкус. Благодарение на това чувство, те разбират, коя храна е здравословна, и коя - не е."

Из "Степени на любовта" ( http://www.beinsadouno.com/lectures.php?id=2295 )

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Още при слизането на съществата от духовния свят животните избързали, казва езотеричното християнство. Те са се материализирали преди хората и са поели в себе си всички негативни качества, които познаваме днес, но в най-засилената им форма. За това се твърди, че четириногите са преждевременно сгъстени човешки страсти.

Например се знае, че лисицата е хитра, вълкът – кръвожаден, и т.н. Ние, хората, носим тези черти в относителна степен и те не са крайно опасни за нас, ако съумяваме да ги контролираме чрез Аз-а си. Ако животните не бяха направили това, днес неразбирателството и саморазправата между човеците щяха да са достигнали размери, при които физическото съществуване на земята да е невъзможно. По странен начин се отблагодаряваме днес на своите събратя, чудят се духовните учители – колим ги, стреляме ги и ги изяждаме. Както когато един човек да е направил на друг голяма услуга, а вторият го ограби и убие."

източник:http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=32270#ixzz0VF1HLX1u

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

"Още при слизането на съществата от духовния свят животните избързали, казва езотеричното християнство. Те са се материализирали преди хората и са поели в себе си всички негативни качества, които познаваме днес, но в най-засилената им форма. За това се твърди, че четириногите са преждевременно сгъстени човешки страсти.

Например се знае, че лисицата е хитра, вълкът – кръвожаден, и т.н. Ние, хората, носим тези черти в относителна степен и те не са крайно опасни за нас, ако съумяваме да ги контролираме чрез Аз-а си. Ако животните не бяха направили това, днес неразбирателството и саморазправата между човеците щяха да са достигнали размери, при които физическото съществуване на земята да е невъзможно. По странен начин се отблагодаряваме днес на своите събратя, чудят се духовните учители – колим ги, стреляме ги и ги изяждаме. Както когато един човек да е направил на друг голяма услуга, а вторият го ограби и убие."

източник:http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=32270#ixzz0VF1HLX1u

Късметче,

Това е чудесен стимул за стимулиране на човека да надрасне "животинското" в себе си...но само за непосветените :)

Мисля, че трябва да правим разлика между животното като животно, животното като символ и животинския стадий в развитието на човека.

Животното като животно (за да видите такова, може просто да се разходите до зоопарка и гледайте вътре в клетките, а не около тях :) ) , та животното като животно си е животно и то човешки качества като хитрост, къвожадност няма. Защото за животното няма дилема дали хитростта в случая е добра или лоша или дали да си кръвожаден е лошо. Напротив, за животните кръвожадността е жизнено необходима за оцеляването. Те са създадени да са кръвожадни. Затова да говорим ,че са поели лоши човешки страсти е смешно. Това просто са човешки проекции върху животните. С една дума си трием дупетата с тях и техните качества, които като качества съществуват само в нашите глави.

За животното като символ може да се усети всеки, който е прочел поне една вълшебна приказка :) Животните като символ представляват архетипи, които засягат предимно хората, а не животните. Например слона е символ на мъдроста. Буда преди да се прероди като Буда бил син слон. Буквално ли :) Символиката говори, че е бил мъдрец. Искате да идете в Индия да общувате със слонове или да общувате с мъдреци? :)

Животинския стадий в развитието на човека. Казват, че духовното развитие на всеки човек може да мине през следните стадии: минерал, растителен, животински, човешки. Минерал - абсолютно неосъзната личност, растение - само вегетира без никакви чувства и разбирания, животно - роб на емоциите.

Това са стадии в развитие на човека в конкретния му живот и това важи за отделния човек.

Но от друга страна цялото човечество минава през тези стадии. Когато всички души са готови и се минава към следващия. Това означава, че човечеството преди да се въплати като човеци е било въплатено в животински свят. Това трае страшно много милиони години и е било на друга планета.

Как да разбираме тогава горепосочения цитат:

"При еволюцията на нашите души, които в момента сме въплатени в т.н. човечество, ние сме минали през животинско въплащение на друга планета. При това въплащение ние сме отработили като кармична задача животинския период в нашето развитие. Разбрали сме както е страха за оцеляване и как качества като кръвожадност са ни помагали да оцелеем. Сега когато сме на т.н. човешко ниво на нашата група души вече много по-добре можем да контролираме и да се издигнем над страха за оцеляване и борбата за оцеляване, за да можем да завършим сегашнте си кармични задачи. Забележете, че тук става въпрос не за проециране на човешки качества (хитрост) върху животните и не става въпрос за това, че животните имат човешки страсти, а за това, че вече сме се издигнали над обсебващата борба за оцеляване и решаваме качествено нови кармични задачи. Авторът казва, че носим тези черти в относителна степен, защото ме ги отработили, когато сме били животни и вече можем да приложим свободната си воля да ги обуздаем. А животното тези неща не може да ги обуздае. И тука се прави преплитане между предишния ни етап на развитие и символиката, която носят животните.

И ако не бяхме минали този животински етап на развитие на личността, то инстинктът за оцеляване, щеше да доведе до гибел за човечеството сега, поради наличието на новите инструменти, които ползваме и които могат да бъдат крайно разрушителни.

А защо трябва да се отнасяме добре със животните, които са на нашата планета. Та те са просто друга група същества, които отработват животинския си стадий на нашата планета и просто по случайност сме събрани заедно. В следващия си стадиий те ще бъдат в човешки етап. Не се знае дали ще изглеждат като нас или като пухкави сини облачета, но те ще станат като нас. Ще имат същото ниво на осъзнатост. Затова просто търябва да се отнасяме добре с тях, защото и ние сме били на тяхното ниво"

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим,

аз не съм автор на статията, нито пък го познавам. Затова не мога да ти отговоря, защо авторът е формулирал тази или онази теза. Той явно е счел за достатъчно обяснението, което е дал.

Мога да ти отговоря само, защо аз съм подбрала този цитат и съм счела за интересно да го влюча в темата.

Първо,

защото е цитат и може да заинтересува четящите към цялата статия.

Второ, счела съм статията за важна, защото

- дава друга гледна точка към действителността

- изразните й средства и стил да подбрани за широка аудитория. В този смисъл те са малко опростени ( предполагам) и точно това затруднява процеса на разбиране при тебе.

Трето,

статията е полезна тъкмо с езотеричната основа на разглеждане на ролята на животните, също и като персонажи в приказки.

Крайно време е да се спре с ограничено литературния разбор на приказките и да се започне разглеждането им като многопластово-истинни източници на информация, както е с библейските текстове.

Кратка съм поради липса на време.

Светлина и Топлина за всички нас по Пътя към истината! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Късметче,

аз не съм искал да коригирам никого. Просто се опитах да опиша едно от по-дълбоките според мен значения на цитата имайки предвид, че това все пак е езотерично християнство и би трябвало да има такова. Посто се опитах да те допълня, не друго :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Защо в Индия почитат кравите?

Неотдавна в Намибия антрополозите са открили челюстна кост от получовек-полумаймуна, която те смятат за липсващата връзка в теорията на Дарвин. Проф. Сатя Ведант от Мултиверситета на Ошо в Пуна, Индия, е заявил: "Не говорим за еволюция на физическото тяло, а на духовното съзнание на пътуващата душа, която чрез хиляди прераждания в животински и човешки тела се развива, докато достигне пълното си просветление. Антрополозите трябва да се откажат да се ровят в калта, а да започнат да ровят в пластовете на своето подсъзнание.

Всички мистици, изследвали предишните си прераждания, са открили, че когато съзнанието пресича границата на колективното несъзнателно, последното прераждане на душата в животинска форма, преди тя да влезе в човешкото тяло, е в крава. И това не е хипотеза, а резултат от хилядогодишни обективни изследвания в еволюцията на човешкото съзнание. Затова индусите вярват, че човешкото съзнание се е развило от съзнанието на кравите и символично ги почитат като майки. Още повече, че ако имаше такова животно, което да е връзката между човека и маймуната, то би трябвало да съществува."

източник:

http://yogamagazine.hit.bg/Statii/Br-1_91_...t%20kravite.htm

Линк към коментар
Share on other sites

На мен пък миналата седмица ми се роди конче-бебе на двойката ми хафлингери (прекрасната ми Заира и калпазанинът на Чебурашка – Зуга) :)

Бебето се казва Занзи.

Не издържах и викам – я, чакай аз да се похваля и да почерпя.

chocolate.gif

Хайде чао за сега, аз отивам да си гушна мъничето пак.

Хубав ден и слънчев уикенд на всички вас:

Крис

Линк към коментар
Share on other sites

На мен пък миналата седмица ми се роди конче-бебе на двойката ми хафлингери (прекрасната ми Заира и калпазанинът на Чебурашка – Зуга) :)

Бебето се казва Занзи.

Не издържах и викам – я, чакай аз да се похваля и да почерпя.

chocolate.gif

Хайде чао за сега, аз отивам да си гушна мъничето пак.

Хубав ден и слънчев уикенд на всички вас:

Крис

Честито :thumbsup: идваме и ние за почерпката де..... :3d_050: Редактирано от sieeina
Линк към коментар
Share on other sites

Защо в Индия почитат кравите?

И още един коментар

Един йога ми обясни следното:

Животът в Индия винаги е бил тежък и беден, понякога реколтата е била много слаба, имало е често глад. А кравите винаги са имали мляко (извара) - храна и за бременните, и за децата, останали сирачета, и а старците без зъби.

От суха слама + кравешки акита се правят "питки", които се сушат и се ползавт за горене при готвене, което за полу-пустинните райони, както и за високите плата на Тибет (с малко храсти и без дървета) е супер важно.

Така също се налага едно миролюбиво отношение към животните, както и се попритиска егото на хората, че да не се мислят, че като имат ножове са много велики и трябва да избиват всеки и всичко, което считат за по-нисше.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...