Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любимите Ви животни?


Аделаида

Recommended Posts

Миличка, и аз си гушкам котето. Но има моменти и моменти.

Ако знаеш, че котката се е търкаляла по двора, едва ли би си я сложила на току-що измитата мокра коса. Тогава миенето се обезсмисля. Така разбирам Учителя. ( И малко по-дълбоко, но ... като се видим, Живот и Здраве.)

Ех, да беше единственото прегрешение на хората към животните това, че не ги галим достатъчно ...

хехее.. Моята котка обикновно не я интересува дали съм си мила косата или нещо друго, каквото е решила това прави като цяло:rolleyes: Даже съм забелязала, че понякога с удоволсвие прави неща, които не са редни, и то когато най-малко я наблюдавам. А и чисти и нови дрехи, покривки, одеала са "най-апетитни" - веднага биват нападнати и използвани за удобно и меко легло..:ph34r:

Не зная за по-фините енергийни сливания между стопани и животни..Да, в някои моменти привързаността им може да дърпа назад , но мисля, че те точно по този начин изразяват любовта си... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:)Котките много обичат да им мирише на чисто - щом прибера прането,котарака ми веднага ляга върху него!

Не понася миризма на цитруси и ако много ми досажда му пъхам под носа кора(ако имам!) и той моментално изчезва,правейки една много смешна физиономия.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, явно това е най-страшното, досадно и неприятно НЕЩО, което може да съществува...и ухае :3d_027:;)

Но винаги има и изключения :king:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Обичам животните, а направо обожавам котките, а след тях и кучетата. Живея в къща и имам три котки и две кучета:)

Израснала съм сред котки:) и със котки. Любовта ни е взаимна. Гушкам ги, прегръщам ги, целувам ги. Дори когато правят бели не мога да им се сърдя.

Котките са мои добри приятели:)

Когато съм тъжна те се стремят да ме развеселят, като правят смешни муцунки.

Когато съм изнервена - те успокояващо ми мъркат (предат).

Когато съм умислена - стоят до мен - и те мислят:)

Когато съм нещастна - те гальовно се търкат в мен.

Когато съм болна - те застават на болното място и лекуват.

Когато плача - търкат носле в лицето ми и ме ближат.

Когато се чувствам самотна - те са плътно до мен и ме подканят за игра.

Когато сутрин се успивам, те ме закачат с лапички за да се събудя.

Те ме научиха да бъда търпелива - да не се ядосвам за дребни неща.

Те ме научиха да не падам по гръб, да пазя равновесие и да бъда гъвкава и адаптивна.

Те ме научиха на много неща и продължават да ме учат:)

Линк към коментар
Share on other sites

Имам котарак и куче. Котаракът е стар, бяла турска ангора и с него имаме много силна връзка, която се засили преди няколко години, когато беше опрериран с риск за живота и после 2 месеца го хранех аз, защото той сам не можеше. Има си капризи, но общо взето ме разбира, като му говоря и ме слуша. Имаме и куче-мелез на двора. Той се държи като бодигард. Когато върша нещо по двора, той винаги ходи пред мене и се оглежда на всички страни с характерното хладно и бдително изражение. Или пък лежи наблизо, винаги бдителен.

Най-впечатляващо преживяване имах с едно коте. Дъщеря ми го беше взела на 3 месеца. Котето веднага реши, че аз съм майка му , започна да ме следва навсякъде, отблизо наблюдаваше какво правя се опитваше да прави същото, хранеше сес мене, спеше на рамото ми. Когато си миех ръцете, качваше се на мивката и протягаше лапа към струята вода. Като пишех на компютъра, се опитваше да ходи по клавиатурата, навирайки опашка в носа ми, сякаш искаше да каже "ехо, тук съм, зарежи го това бръмчащото, не е интересно". Като ядях нещо, на всяка цена трябваше да опита и то. Така се научи да яде плодове. Просто смяташе, че сме от едно семейство и това което ям аз, значи е добро и за него. Веднъж бях седнала на дивана и гризях една круша. Котето дойде и започна да завира муцунка към крушата. В един момент и двамата се намерихме "муцуна до муцуна" да гризем заедно крушата в сладко съпричастие. Почувствувах всеизпълващото животинско доволство на котето от вкусната храна, споделена със "себеподобни". Точно в този момент бях котка. Беше невероятно преживяване.

Линк към коментар
Share on other sites

Котката е най- интересното малко живо същество.Например по мои наблюдения обича да си крие рожбите, когато ги роди.Любопитни стопани може да я уплашат и да ги изнесе или да спре да ги храни.Лятото нашата любимка бе си скрила две котета в чувал.После скришом от нас си ги премести на ново място.Като поотраснаха бяха най- прекрасната играчка в детските ръце.Сега с удоволствие се катерят на 2- метровия чимшир.Големи симпатяги са, имаме си акробатчета.Един по голям котарак при игра с кучето правеше голямо шоу, това че котка и куче са врагове изобщо не е вярно.Двете приятелчета правеха кълба из градината,въртяха се в прегръдка, мачкаха цветя.Котаракът ужасен избягваше на два- три подскока на стобора, ужасяваше го радостта на кучето.А то оставайки без жива играчка почваще да ни хапе крачоли, обувки, правеше гонки из двора.Наистина е забавен животинския свят:3d_146::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Обичам всички животни без влечугите,това не означава,че мога да ги убия.От 10г.не съм останала без животоно в къщи,даже се чудим у дома как сме живели преди това без тях.Първо си взех канарчето Тото,той живя около 7г,ветеринаря се шегуваше,че това сигурно е най-старото канарче в света.Междулременно трябваше да спася от кварталните гаменчета един гълъб-дъщеря ми разплакана го донесе и каза,че съм длъжна да го спася.Добре,и той живя около 2г.на терасата,кръстихме го Лъки,беше много красив качулат гълъб.Но трябваше да го отнеса при мои познати в провинцията,които имат гълъбарници,да се грижат там за него,защото в къщи дъщеря ми донесе двумесечно коте,подарено й от продавачката в кварталния зоомагазин.Онтачало всички малко бяхме стреснати,защото не бяхме планували да гледаме коте,но скоро стана любимец на всички.Името му е Максимилиан,викаме му Макси или Императора,то и поведението му е императорско.Вече не си представям живота без животно около мене,просто си е огромна липса.А иначе Макси е вече на 2г. и половина.

Линк към коментар
Share on other sites

:)Палави мечета от Варненския зоопарк пречат на майка си да заспи зимен сън!

ВИДЕО

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Всички животни ..

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Играчка плачка. :lol: Който се бъзика с животните, животните се бъзикат с него. :lol:

Моята връзка

Между другото, тази сутрин прочетох, че през средновековието, котките са били нарочени са дяволски изчадия и са страдали наравно с вещиците. :31:

-----------------------------------

П.п.Ние хората се питаме помежду си, кои са ни любимите животни? Ангелите дали се питат един друг, кои са им любимите хора ? :angel:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Освен за котките и другите приходящи животинки (които отглеждам и за които съм писала в темата) - днес попаднах на едно мое мнение, отпреди доста време, което съм публикувала в групата на Христо във Vbox7 - Светлик

Бях забравила, че съм писала там за една своя мечта - в темата Имам си една мечта...

преди 7 мес. 2 седм. horus каза:

Ей-тъй, съвсем по човешки, аз си мечтая да имам домашен вълк biggrin.gif и който ме познава, знае, че говоря сериозно!

Засега се задоволявам само с гушкането на доволно количество котки, коне, кучета и хъски.. ама, друго си е вълк - нали така wink.gif

Причините да не съм предприела сериозни постъпателни движения за притежанието му - е, че то няма как един вълк да го храниш с консерви и гранули.. (пък аз съм веге и някакси нещо ми е против допустимия предел да го гледам как нагъва сурово месо huh.gif

Както и не ми се ще да лишавам това волно животно от естествената му среда и да го принуждавам да ме търпи 60.gif

Явно мечтата ми е невъзможна.. засега. Ама, то като се замисля - те мечтите, всъщност затова са мечти - за да са лелеяни невъзможности. Иначе, нямаше да са мечти - а намерения.

Споделям това, защото, явно изразявайки тази мечта тогава - съм й дала светлина и енергия да се въплъти.. и сега си давам сметка, че малко след това моят вълк се появи на пътя ми.

За жалост, за кой ли път мечтите ми се сбъдват съвсем буквално, а аз отново съм пропуснала да си пожелая съпътстващи уточнения biggrin.gif

Навремето така си пожелах хафлингер и го получих "изневиделица".. Ама, то няма как да си отглеждаш кон на балкона..

С две думи - вълкът дойде и той, ама го дадох при един приятел, където е и коня, защото то вкъщи няма как..

Следващият път не трябва да забравям да си поръчам и къща с голя-я-я-я-м двор biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ирина,честито!:)Вълците са изключително интелигентни и мили животни

Пожелавам ти да се сдобиеш с голямо ранчо сред красива природа,като това:

Helmsleyestate.jpg

Знам,че ще го използваш за добри цели!:)Животните които толкова много обичаш ще живеят като в добрите приказки.

http://vbox7.com/play:3e97a6d8

А аз засега си пожелавам кучето и котето ми да са живи и здрави!

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Пламъче, за милите думи и поздравите.

Със сигурност любимците ти са в сигурни ръце и знам колко е голямо сърцето ти към животните. Чак ми се приисква и аз да съм твоя котка biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ирина, когато вселената ти връчи имението от снимката на пламъче :) , ще въплътиш образа на бягащата с вълци ... в двора си! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Като малка мечтаех да имам кон...:sorcerer:

В момента са 10 броя.......60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък мечатех да съм космонавт. Сега летя в космоса на душите...

Животните! Животните приятели - верни и всеотдайни! Животните спътници. Животните носещи живота. Животните в нас като чувствата ни. Животните около нас като изява на чувствата ни. Когато плоският двумерен интелект обсеби сърцето, човечеството си позволява да унищожава животните в природата. Защото тези във вътрешната му природа са мъртви или оковани.

Животните могат да носят радост. Животните и общуването с тях може да бъде част от духовния път, част от сублимацията, облагородяването на вътрешните ни нагонни и емоционални животни!

Мария-София, погали конете си по главичките и от мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,

каня те да дойдеш да ги видиш на живо и да яздиш,ако имаш желание.:thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Е-е само Орлин ли?Шегувам се.Ето как се появяват отрицателните чувства,как човек да не и завиди на Мария-София,че има възможност да да бъде с толкова любими животни накуп и винаги.

Линк към коментар
Share on other sites

Е-е само Орлин ли?Шегувам се.Ето как се появяват отрицателните чувства,как човек да не и завиди на Мария-София,че има възможност да да бъде с толкова любими животни накуп и винаги.

Каня и теб,но на лс ще дам координати на базата,ако има интерес.:rolleyes:

За съжаление само уикендите съм там с тях,но се надявам в бъдеще време

да е постоянно:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Мария-София,за съжаление надали ще мога да се възползвам от поканата,колкото и да ми се иска.На този етап съм вързана с много отговорности с близки хора и времето ми е дефицит.Наслаждавай се на това живо богатство,което имаш,радвам се за тебе.А аз ще си гушкам котарака Макс и ще си храня врабчетата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...