Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любимите Ви животни?


Аделаида

Recommended Posts

Любимите ми животни са делфините /аз съм зодия Риби / и кучетата.

Съгласен съм ,че кучетата се мъчат ,когато живеят в апартаменти.Те трябва да имат място ,където да се движат,когато пожелаят.Любими ми породи са тези ,които помагат на хора с увреждания.Много са умни.

Харесвам и конете, сърните и лястовичките.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Един специален новогодишен поздрав: http://www.youtube.com/watch?v=kKdngIhCMZE&feature=fvsr

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ама че е сладичко! И се кокори :thumbsup2:

Бебе кенгуру вече си имат във Варненския зоопарк. Малкото всъщност още не се е родило, но муцунката, стърчаща от торбата на майка му, е новата атракция на парка.

ВИДЕО

Линк към коментар
Share on other sites

Сови си харесаха бургаско училище за дом

Неочаквани гости се появиха в бургаското СОУ „Константин Преславски”. От две седмици две сови използват за свой дом едно от дърветата в училището.

Птиците,които са забелязани първоначално от учениците, са се превърнали в ежедневна атракция за ученици, учители и гости. Всички виждат в това събитие щастливо предзнаменование.

ВИДЕО

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Куче с рога – козичка на каишка

Козичка е домашният любимец на варненско семейство.

Всъщност тя съжителства с още нетипични любимци в апартамента им в града, както и в селската им къща.

Там пък има импровизиран приют за животни, претърпели насилие.

ВИДЕО

Линк към коментар
Share on other sites

Това ми хареса с козичката :).Но пък толкова животни си е доста отговорно ,дори и едно животно да имаш си е като малко дете което непораства ,иска си внимание и грижи <_< .

Линк към коментар
Share on other sites

Ето още едно доказателство,че кучето е най-добрия и предан приятел.

Вярно японско куче спаси свой приятел, след като заведе телевизионен екип до мястото, където той лежеше омаломощен.

Животното се лутало безцелно, но когато видяло журналистите, ги повело към купчина развалини. Там без да мърда лежало друго куче. Хората първо решили, че то е мъртво, но след малко кучето повдигнало главата си.

Журналистите спасили и двете кучета, отвеждайки ги във ветеринарна клиника в съседен град. Раненото е под медицинско наблюдение, а другото получава храна и вода.

изт.

ВИДЕО

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Животните са толерантни към другите видове,когато се касае за оцеляване.

Има какво да научим от тях...

Куче дойка храни пантера и вълче

Линк към коментар
Share on other sites

Привет и от мен, по темата мога да кажа, че ми е трудно да определя дадени животни като любими, примерно котките някои котки много ги харесвам, но примерно тези със сплесканите муцуни нигак не са ми по вкуса. Винаги от всеки вид някое животно ще ми хареса, а друго не. И все пак като цяло мога да кажа, че жирафи, пингвини, делфини, патици определено са ми любими. Забелязал съм, че някои животни ми стават любими временно, по едно бреме бях ''хлътнал'' по гарвани, сега съм на тема гълъби. Като дете на село си спомням, че хасесвах биволите, козичките. Като малък ми се е налагало да паса овце, нещо много трудно когато не знаеш как, по цял ден тичах след тях с една тояга и викане, кряскане. Пък глегам някои колеги никак не тичат, подпират се на тояжките си, и като тръгнат овцете вървят след тях. Та след малка обмяна на опит се преквалифицирах от "тичащ, гонещ" на "водещ", какъв бил номера, ами в една торбичка дето си я нося с мене само че вече носех и малко царевица за овцете, като им дадеш и то все има една овца дето ще доиде да си вземе от ръката ти, а останалите я следват, после само като я погледнеш и тя тръгва, а останалите след нея. Така няколко пъти, и ако започне да се колебае пак даваш царевичка и после ходиш където си искаш, и овцете сами вървят след тебе. Та тази овца дето тръгваше и повеждаше останалите ми беше станала любима, макар и да не беше първа ''красавица''.

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Oфожавам животните,като цяло и ако трябва да съм откровена обичам и влечугите.Имам 3 кучета, прибрани от улицата,изхвърлени още малки.Още три и две котки сме прибрали в двора,където работи съпругът ми.Синът ми израстна сред животни- кучета, червенобузи костенурки и хамстери.Щегувала съм се,че само слон не сме имали в къщи-)) Така се възпитава любов на децата към различните от тах и към природата.Обяснението за любовта към котките и кучетата не е свързано с даването и получаването на любов,защото по тази логика трябва никога да не съм я получавала-))))...Свързано е с енергетиката на хората и животните. КОтката,освен че се е използвала в една от най-тежките магии-египетската,е животно,което отнема енергията от човека. И за това,хора,които я имат в повечко се привързват към котките. Кучетата дават енергия. Забелязала съм,че когато съпругът ми е много уморен и трите кучета се струпват около него на леглото, като лягат около главата и от дете страна до кръста.

Линк към коментар
Share on other sites

bHQ9MTI2MjAyNjY5NzE3MSZwdD*xMjYyMDI2NzAyNTkzJnA9NzUyODEmZD*mbj1mYWNlYm9vayZnPTEmbz*4ZGVlMjFlY2RmZjI*ODk4ODkwYmMxNWMzYzMwMjVlOSZvZj*w.gif<embed src="http://www.ratemydrawings.com/rmdEmbed.swf" bgcolor="#FFFFFF" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" flashvars="id=611257&u=churulingov&t=Oceanbreeze&d=/2009/12/28/6112/&bgh=&bg=1&tv=104" scale="showall" name="rmddraw" width="530" height="400">
Линк към коментар
Share on other sites

Първанов опитомил вълчицата Зорница

Събрах я с каракачанска овчарка, хвали се президентът

par1.jpg

Президентът Георги Първанов обяви, че е обучил вълчицата Зорница, за която се твърди, че е без задължителната регистрация в софийската РИОСВ, да живее съвместно с каракачанска овчарка.

"В своята хилядолетна история човечеството не е успяло да опитоми вълк. Аз съм събрал вълк и каракачанска овчарка на едно място. Това е новината. Това е уникалното в този случай", похвали се Първанов в интервю за bTV.

Той покани публично представителите на РИОКОЗ за обсъждане на проблема.

Бъдете уверени, че аз отглеждам това животно много по-добре, отколкото в зоопарк. Ако законът го налага нещата да се променят, аз ще изпълня необходимото, но ще го направя със съжаление, обясни Първанов.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

А застреляните от Първанов животни никак не са малко, и то от защитени видове. Що се отнася за котките,не знаех,че отнемат енергия,мислех точно обратното.Даже нали и Учителя пишеше някъде,че ако в къщата има котка,то болестите ще избягат оттам.Може би някой знае повече?

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ми е било много интересно, защо когато да си пея нещо, котката ми веднага дотичва при мен и започва да се гали, върти и мяука сякаш е разтревожена. Може да възприема звука като енергия и така да се опитва да го "абсорбира"?:rolleyes:

мисля, че не пея фалшиво:whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ми е било много интересно, защо когато да си пея нещо, котката ми веднага дотичва при мен и започва да се гали, върти и мяука сякаш е разтревожена. Може да възприема звука като енергия и така да се опитва да го "абсорбира"?:rolleyes:

мисля, че не пея фалшиво:whistling:

Явно е,че не пееш фалшиво - котките не харесват нехармонични звуци.:)

Твоята котка сигурно се опитва да пее заедно с теб?:hmmmmm:

Ако се случи аз да запея,котарака ми се скрива вдън гори Тилилейски.:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...