Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любимите Ви животни?


Аделаида

Recommended Posts

Кратко включване и от мен -

кучето има известна деформация на ниво съзнание, ниво дух, поради въздействието на човек при опитомяване и селекция.

То ест като говорим за котка-куче, може би трябва да говорим за вълк-котка.

Котката няма такава деформация, поне не нормалната котка. Тя си е самостоятелно живо същество. Кучето е зависимо от човека. Затова е и приятел на човека.

В никакъв случай това не значи, че котката не обича човека. Обича го, но го оставя свободен, без да го привървза към себе си. Привързаността е придадено чувство на опитомяването.

мдааа.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ми е било много интересно, защо когато да си пея нещо, котката ми веднага дотичва при мен и започва да се гали, върти и мяука сякаш е разтревожена. Може да възприема звука като енергия и така да се опитва да го "абсорбира"?:rolleyes:

мисля, че не пея фалшиво:whistling:

3d_146.gif

Странни създания са котките.. sorcerer.gif Моят Нунинтрол вече е на 8 години и така и не разбра, че когато кихам, това е просто кихане. Той все си мисли, че и аз съм котка и го съскам wacko.gif и се втурва да ме гони. Добре, че кихам рядко biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Кратко включване и от мен -

кучето има известна деформация на ниво съзнание, ниво дух, поради въздействието на човек при опитомяване и селекция.

То ест като говорим за котка-куче, може би трябва да говорим за вълк-котка.

Котката няма такава деформация, поне не нормалната котка. Тя си е самостоятелно живо същество. Кучето е зависимо от човека. Затова е и приятел на човека.

В никакъв случай това не значи, че котката не обича човека. Обича го, но го оставя свободен, без да го привървза към себе си. Привързаността е придадено чувство на опитомяването.

мдааа.

Да. Котката може да живее без човека, но кучето не може. Защото кучето е създадено от човека - но, не като резултат на естествен подбор, а чрез селекцията от вълци и чакали. То е и първото одомашено животно - още преди около 10 -15 хиляди години. И именно при това одомашаване - чрез това съвместно съжителство, ние сме пренесли в него и част от душата си. Например, индианците вярват, че когато един човек умира - кучето му знае и усеща, защото в този момент в него се къса нишката, която свързва душите им и част от него също умира.

Линк към коментар
Share on other sites

Котките са своенравни същества,поне моя котарак е такъв,никакви дресировки не го ловят,прави си каквото иска и винаги ние се съобразяваме с неговите желания,не той с нашите.Ама е голям сладур и всички го обичаме,пък е и малко мързелив,така,че не прави много бели.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Има и такива любимци! :)

Пазачът на бариерата в Морската градина на Варна от години е приятел с катеричките в парка. Всички любимци на чичо Коста се казват Кати и тичат при него, за да си взимат орехи.

ВИДЕО

Линк към коментар
Share on other sites

Видеото е страхотно,радвам се, като срещна такива хора с широка душа, като чичо Костя - да е жив и здрав и още дълго да храни катеричките.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Овчарка спаси семейство от взрив

Хера изтикала стопаните с лай секунди преди бусът им да гръмне

Немска овчарка предотврати нова великденска трагедия. Кучето Хера измъкна стопаните си секунди преди микробусът им да избухне и така ги спаси от сигурна смърт.

Драмата се разиграла малко преди тунела край Дупница на главен път Е-79. Венелин и Красимира Борисови се връщали от Рупите с двете си деца Иван и Моника. За великденската ваканция там взели и 60-годишната баба Славка Тошева. Столичаните си тръгнали в понеделник сутрин. На връщане минали покрай местната борса да напазаруват зарзават за магазина си в София. Към 11 часа стигнали Дупница и усетили лек дим. Венелин, който шофирал семейния "Форд Транзит", обаче не обърнал внимание. Първа Хера надушила миризмата на газ. Кучето започнало бясно да лае и да изтиква стопаните си към вратите на буса. Семейството се видяло в чудо като не успяло да укроти домашния си любимец, и спрели край шосето. Когато излезли навън видели, че предницата дими. Секунди след това се чул силен гръм.

Взривът е станал заради неизправност в газовата уредба на возилото. От буса останали само обгорели ламарини. Всичко вътре изгоряло от силния огън.

"Дължим живота си на Хера, тя е невероятно куче", похвали любимката си Венелин. Той е убеден, че Господ им изпратил домашния любимец преди време именно заради този инцидент. Като по чудо оцелели от горящия микробус се оказали и няколкото неизядени великденски яйца, които се разсипали на асфалта преди взрива.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

gallery_11723_46_35203.jpg

Бели сърни, имате ли щастието да ги срещнете- последвайте ги, защото те винаги ще ви посочат вярната посока.

Редактирано от KirilChurulingov
Линк към коментар
Share on other sites

Уличен котарак във Варна живее в къщичка за птици. Таксиметровите шофьори от централна пиаца в града се грижат за него и му направили необичайния дом, за да го защитят от кучетата.

Мацата на таксиджиите

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Хехехе...колко е гальовен Жоро. Само дано не развие раздвоение на личността с тази къщичка :)

Между другото във Варна има няколко организации, които се грижат за бездомни или можете да си осиновите от тях животинче. Те са най-активни във фейсбук, ако ги потърсите ще ви излязат на първо място - Animal Help Varna, Animal Hope Bulgaria - Varna, BAU - Varna, Animal Hope Bulgaria - Varna. Има много спасени животинчета, така че има полза от тях, могат да се включват и доброволци, които искат да помогнат.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моето любимо животно е котката на 100%! Най-милото създание е моят домашен любимец и бих направила всичко за него!:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Привет!

Много сладко е последното видео! Как ли биха могли да еволюират животните?

Сега пиша по молба на моя позната от София, която подарява коте. Ето нейната обява:

Здравейте!

Имаме едно хубаво черно коте, но ни се налага да се разделим с него.

Котето носи звучното име Дарт Вейдър и е само на годинка. Вейди е кастриран, има добри хигиенни навици, много е умен и обича да си играе. Когато му се говори, често мяука в отговор, което го прави забавен и общителен. Обича да го галят. Има всички ваксини и актуален международен паспорт.

Надяваме се да го подарим на отговорни хора, които ще бъдат неговото семейство ще го обичат и закрилят.

Много ще се радваме да ни пишете.

Пишете ми на лични или в темата, ако вие или друг някой се нуждае от коте като Вейди.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес, нашият домашен любимец -мъжко куче,порода мини шпиц померан ,ни изненада доста.

От сутринта е взел една стара плюшена играчка - малко розово зайче с размер 8-на 4 см(височина и ширина) и непрекъснато го носи в уста .Понеже зайчето е с батерийка и може да издава звуци при натискане ,когато случайно успее да го включи ,веднага се усамотява в някой ъгъл и го гледа с почуда ,а после отново го понася. Не иска да го даде и прави опит да го скрие от нас .Толкова се е увлякъл в тази игра ,че въобще не ни обръща внимание .Дори не е ял.Мисля ,че страда за компания Все пак кучетата са стадни животни и ако няма с кого да си играят те страдат . Имате ли подобен опит

П. С. Веселин не бях видяла клипчето, което си ни пуснал в тази тема .Направо невероятно е това куче -спасител .

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Розалина, такова поведение при женско куче говори за фалшива бременност, но твоето е мъжко... :hmmmmm:

Мисля че си права - животинчето иска компания. :)

Защо не му вземете едно котенце или кученце?

Линк към коментар
Share on other sites

А на каква възраст е кучето?

Нашата Сара е поне към 20 килца в момента и въпреки това любимата играчка е смешно малка - мъничко плюшено кучнце, 10 на 5см, което ако поиска може да лапне на една хапка, но е изключително нежна и внимателна към него, няма и следа от прокъсано (за разлика от разни други предмети - за няколко месеца е унищожила 3 метли, които сме имали неблагоразумието да оставим в нейния периметър на действие :) и дори с кеф и лекота прегриза един гъвкав щранг за вода с метална оплетка), това кученце много често си го носи насам-натам, никога не ни го дава ... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...