Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Задайте своя въпрос към специалист по хранене


Guest Кермит

Recommended Posts

Приветствие за хубавата тема и възможността да зададем въпросите си към специалист! :)
Ето ги и моите въпроси:

1) Напоследък доста нашумяха хранителните добавки, които пречистват организма от Кандида Албиканс. Според тях, основният виновник за непрекъснатото ни желание за сладко и тестено, е именно въпросната Кандида. За нейни заслуги сочат и метеоризма, недоброто усвояване на хранителните вещества и натрупването в червата на лепкава маса, която може да достигне до 2 кг. Според потребителите, използващи въпросните хранителни добавки за пречистване, желанието им за сладко и тестено силно е намаляло след употребата на продукта. До каква степен можем да се доверим на тези съждения? 

2) Може ли дете, подложено на строг веган режим и суровоядство, да претърпи забавяне в развитието си (умствено и физическо)?

3) Какво е мнението ви за тридневните детоксикации по пълнолуние, в които се пие по 4 литра фреш на ден и не се консумира никаква храна? Този вид детоксикации по-скоро стресират организма или по-скоро наистина го пречистват?

Линк към коментар
Share on other sites

2) Може ли дете, подложено на строг веган режим и суровоядство, да претърпи забавяне в развитието си (умствено и физическо)?

 

 

Не съм специалист по храненето, но родителите чак такива специалисти по веган режимите ли са, за да са сигурни, че няма да навредят на детето?!?!

Линк към коментар
Share on other sites

 

2) Може ли дете, подложено на строг веган режим и суровоядство, да претърпи забавяне в развитието си (умствено и физическо)?

 

 

Не съм специалист по храненето, но родителите чак такива специалисти по веган режимите ли са, за да са сигурни, че няма да навредят на детето?!?!

 

Не напразно задавам този въпрос, защото се заговори за няколко потресаващи случая от Америка, където са станали свидетели точно на това, но родителите са твърдо убедени, че хранителният им режим е повече от перфектен...

Линк към коментар
Share on other sites

Децата имат достатъчно рационален организъм да се усетят сами какво е здравословно за тях. Разбира се, ако им бъде предложено. 

За случаите в Америка няма какво да направим :) Дано в България родителите са по-обичащи. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

поставяш интересни и дискусионни въпроси.

 

По въпроса за кандидата и добавките... отговора е в добавките. И по-точно удобната пазарна ниша за печалба от нещо, за което няма клинични основания. Какво имам предвид - кандидата е гъбен организъм, подобен на дрождите, който присъства съвсем нормално и естествено в телата на повече от три четвърти от човешката популация. Това означава, че само 1 от приблизително 5-ма е напълно свободен от нея. Гъбата е обичаен обитател на червата и е част от чревната микрофлора или т.нар. микробиом на храносмилателната система. При мнозинството от хората през целият им живот кандидата не може да прояви патогенните си свойства, защото, образно казано - другите представители на микрофлората (лактобацилуси и прочее) ни "пазят".

 

Кандидата става проблем, когато се наруши равновесието между "добрите" и "лошите" микроорганизми, което може да е по много причини - от лоши хранителни навици, прием на антибиотици до обикновен ежедневен стрес.

В международния класификатор на болестите има над 10 диференциални диагнози за кандида, които изискват специално лечение с т.нар. антимикотици. Заболяванията са упорити, трудно лечими, понякога за съжаление с летален изход.

В тази връзка, да се твърди, че кандидата ни причинява желание за сладко, което може да се излекува с една добавка е най-малкото несериозно, да не кажа абсурдно. Когато има вече кандидоза е желателно да се ограничат въглехидратните храни - това е част от лечението.

Но обичайния здрав, позалежал се човек пред телевизора, хапвайки поредния джънк да вярва, че някаква гъба го кара да прави това е...

Желанието за сладко и тестено идва от друго място, но ще стане дълго в този пост.

 

По втория въпрос с веганството при деца - категоричният отговор е да! И мнението ми за такова отношение към децата е, че това е престъпление. Ще спра дотук.

 

ЗА детоксикациите и лунните фази - не е проблем да се прави, ако на човек му харесва, изпитва ползи и се чувства добре.

Иначе като закономерност не бих казал, че съществува такава. В някои случай пък откровено може да е опасно (не са изключение случаите на кризи от панкреатити, язви и колити, при подобни начинания).

 

Чисто метаболитно, нека разгледаме какво се случва при прием на 4-те литра фреш. Дали са детокс или стрес - според мен е стрес и то най-вече за черния дроб и бъбреците.

При средно съдържание на захари 10-12 грама на 100 мл излиза, че 4-те литра ще доставят на тялото около 400 грама захар. Това е огромно количество захар! Повечето от половината ще са фруктоза, която се преработва единствено в черния дроб и това дали ще бъде преработена в гликоген или мазнина е доста индивидуално и зависи от много фактори (не трябва да се пропуска факта, че в състояние на глад тялото започва да черпи гликоген и триглицериди от мастната тъкан, като темповете на тези процеси се регулират по много фин начин).

 

Междувременно, част от захарите от фреша се превръщат в (или са) глюкоза и инициират опосредстваната и с инсулин утилизация. Тъй като във фреша няма фибри, кръвната захар и съответно инсулина ще се покачват твърде бързо, което естествено ще води и до твърде бързото спадане на кръвната захар, което може да доведе до замайване, изтръпване на крайниците и още неблагоприятни симптоми. В същото време наличният инсулин в кръвта поради прекомерното му отделяне ще прави така, че хем да се изпитва глад, хем ще затрудни разграждането на запасните мазнини в тялото, които ще са нужни, за да се попълни енергийния дефицит. Ще започне разграждане на мускулна маса, което е съпроводено с отделяне на амоняк и пикочна киселина, което от своя страна ще натовари прекомерно бъбреците. На втория, третия ден в тялото буквално ще настъпи хаос - от една страна хормонален, от друга чисто метаболитен, което може да се изживее като "треска на пречистването". Нищо подобно - тялото просто се опитва да оцелее в този кратковременен драматичен обрат в храненето.

 

Наистина, опованието в този момент остава в Луната. Дали помага... нямам идея :)

Лично мое мнение е, че ако желанието да се направи някакво пречистване е твърде силно, то следва да се направи задължителна консултация със специалист в тази област.

Редактирано от Кермит
Линк към коментар
Share on other sites

Изключително благодаря за изчерпателния отговор! Моето мнение се припокрива с вашето. Иска ми се да продължа с темата за детокса.
Винаги, когато стане въпрос за детокс, това е свързано в известна степен с глад. Кому е нужно да стресира организма си по този начин? За мен например гладуването е убийствено, дори 1 ядене да пропусна, започва да ме боли главата, а какво остава да гладувам по 3-5 дни (5 дни е например джусинг детокса на Джейсън Вейл). Изобщо не вярвам в така наречените "лечебни кризи", за мен това е крещящ сигнал на тялото, че го изтезавам. Има ли начин да се "детоксикираме" без да гладуваме?  :3d_017:

Линк към коментар
Share on other sites

Човек се подготвя с години, за да може без проблем да гладува. 

Детокса пак може да стане със сокове, но е много важно да се пият билки, които водят процеса. Беза билките се чудя дали би станало наистина нещо трайно

Линк към коментар
Share on other sites

Детокса е мода, нищо повече.

 

Телата ни са съвършени системи и имат чудесни начини да се почистват и детоксикират, стига да не прекаляваме с вноса на "боклук".

Да се храни човек с храна, приготвена в заведения за бързо хранене, а след това да си прави детокс с фреш - по-безмислено нещо не може да съществува. И разбира се, това е неимоверен стрес.

 

Не съществува перфектна система, която да може да се приложи от всекиго за пречистване, просто защото всеки организъм и метаболизъм е уникален. Достатъчно е, човек да спазва основни правила за здравословно хранене и организмът сам ще му подскаже кога може да се пропусне хранене, дори ден, и кога трябва да се храни. Но това е висш пилотаж. Повечето хора сме задръстили тялото си в течение на времето с индустриални храни-боклуци (съжалявам за грозната дума) и на практика много трудно можем да чуем истинския му глас.

 

Ако трябва да бъда обективен - има случаи, в които гладуването е полезно. Доказано е, че някои варианти на така нареченото периодично гладуване имат благотворен ефект върху метаболизма. Съществуват обаче толкова много системи, че действително би било голямо предизвикателство човек да намери своята на принципа на опита.

 

Безнадеждна, при теб щом като има такива оплаквания при пропускане на хранене следва да се храниш редовно, на равни интервали от време, с качествена храна. Сигурен съм, че ако понатренираш метаболизма си ще можеш да пропускаш хранене и това би било полезно по-скоро като предимство в извънредни ситуации, отколкото някакво преимущество по само себе си.

 

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, виждам, че е станало дума и за хранителните добавки. Имам следния въпрос, без да правя реклама на конкретните брандове, които ги предлагат в мрежата.

 

Имам предвид хранителните добавки с цинк - колко дълго могат да се пият?

Доста дълго съм била вегетарианка и някак естествено се насочих към цинка, никой не ми го е казал, някак тялото ми го "намери" и бих казала, че се пристрастих към цинка :) Звучи малко откачено, но е факт.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

 

наистина е разумно при вегетариански начин на живот да се приема добавка с цинк.

Въпросът колко и до кога е твърде индивидуален и е трудно да бъде даден без изследвания, обективна оценка и познаване на особеностите на приемащият добавката (възраст, пол, физическа активност, тип на хранене и прочее).

 

Въпреки това, основно правило при добавките е да се приемат в период от 3 месеца, след което следва месец или два преустановяване на приема, последван от нов 3 месечн период на прием.

 

На пазара има десетки добавки, съдържащи цинк, който се намира под различна форма. Всяко цинково съединение има свои плюсове и минуси, като диапазонът на усвояемост е твърде широк - от минимален до такива, при които има риск от предозиране.

Дългосрочният прием на цинк повлиява усвояемостта и на други два микроелемента - мед и желязо. Ето защо е добре да се помисли за изследвания както на техните нива, така и за паралелно добавяне и на тях към дневния прием витамини и минерали.

 

Специалистите, които имат знания и опит в тази сфера се наричат суплементаристи и е добре при по-сериозно планиране (като комплекс минерали и добавки и дългосрочност на приема) да се направи професионална консултация.

 

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Не би трябвало детето да получи мозъчни увреждания в резултат от веганска диета /тоест невъзможно е/, въпросът е в родителите, те могат да го увредят с глупостите, които правят. За съжаление познавам вегани, чиято кожа изглежда ужасно, с изгнили зъби и проблемна коса. Като цяло - изглеждащи с около 10 години повече от реалната им възраст. 

Така че човек трябва да бъде внимателен.

По отношение на детокст програмите с фрешове - има доста застъпници, един от които е д-р Атанас Михайлов, а на него му имам доверие като специалист, доказал е, че намира лекове най-различни за болежки. Естествено, говоря за неговата програма. На мен ми е много да пия толкова течности, даже ми е по-лесно да не пия почти никаква вода, щом не ям храна, не усещам глад и се чувствам много добре.

Фрешовете се пият на малки порции по много често, за да не се наблюдава това играене в огладняване и описаните съпътстващи събития от нашия модератор. 4 литра сок, но разреден с вода 1+1, тоест говорим си за 2 литра фреш. 

За кафето бих коментирала - ами ако ти става лошо от кафе, измисли нещо подобно, което да ти доставя удоволствие - подобна напитка, може и да не е чай. Има ги най-различни. Инка със соево мляко с ванилия? Какао?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Гост unpinned this topic
  • 2 months later...

Цикорията е чудесен заместител на кафето.Препоръчвам я, само да се знае че понижава кръвната захар.

А шуслеровите соли са много ценни. От години се лекуваме  почти само с тях, даже не почти ами съвсем - поне от 5-6 години вече.

И да изкажа задоволство от специалиста в тази тема, че не е краен маниак особено за така наречения детокс, с който много народ си окепази организма. Около мен доста такива има и всеки път се чудя как прочитат нещо в интернет и без никаква мисъл сляпо започват да го изпълняват. А даже житния режим не е за всеки, какво остава за разни съмнителнипроцедури стресиращи организма.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Как се сваля шкембе? От две години спортувам, но шкембето не мърда. Досещам се, че една от причините е, че ям вечер след работа и спорт, около 22ч. По цял ден почти не ям - нямам време, а и забравям. В сравнение с преди години, ям с пъти и пъти по-малко, но шкембето заплашително виси... :) Друга причина е, че съм труден с дисциплината при диетите. Обичам да ми харесва каквото ям и да усетя насищане и задоволство - харесва ми яденето и когато ям, не е за да си набавям вещества, а е заради кефа от това. Не е много, но въпреки това... Опитвам предимно салатки и протеини - вкусно, чудесно. Но, шкембето си стои. Тичам, тренирам, внимавам какво ям, но все същото. Обожавам бисквитите, сладкото, но от много време само по изключение и рядко ям сладко. Хляба - също, ограничих го до минимум, не ми и липсват тези неща вече толкова много. и все пак, шкембето си стои - като го отпусна, стига до средата на стаята, ще взема да изпочупя мебелите... :) Искам да сваля, ама не се получава. Чувал съм за мръсен ден, за разделно хранене (не го обичам, мега неестествено ми е)... Как се сваля шкембето?

Май като цяло е от егн-то и забавеният метаболизъм. Това, което чувствам е, че тялото ми вече има нужда от наистина много малко храна в сравнение с преди. Но,обичам да си хапвам. Не е много, но явно и това е много... 

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

:) Усещам как мислите ти са насочени към идеята ,,100 гр. жито на ден са достатъчни" . ....Бях втален когато не само забравях часа за обяда , но и с цел ,  слагах нещо дребно в устата , С пълен стомах не можех да работя . А вечерята не зависеше от мен , а от семейството  Нали знаеш какво е зет . :)

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Понякога преди залата вземам л карнитин - казват, че добре действало. не виждам резултат обаче, а и го вземам рядко. Не съм фен много на добавките. Купих си разни билки - имуностимулатори - котешка стъпка, мравчено дърво, разни там готини работи. И тях ги пия от дъжд, та на вятър... Май е поради факта, че съм си заложил от десетилетия програма в подсъзнанието, че тялото е добре само да се справя и не понасям нещо във формата на хапче - а тези добавки са такива и ме отблъскват... Някои си бият хормон на растежа - хем качваш камара мускули и озверяваш, хем, сваляш кила и ядеш трийсет пъти повече без проблем... :) Е, шегувам се, няма да го направя посмъртно, не съм това. Но пък, илюстрира факта, че с годините в тялото стават изменения. Преди ядях 10 пъти повече, без никакво пазене: бисквити, вафли, мазно, всичко, а бях 20 кила надолу. Сега една чинийка вечер ям и съм 103 кила... Зле, зле.... Какво да правя, не знам... 

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, Орлине, постави въпроса на въпросите :)

Шкембето, приятелю, много лесно се оказа, че се сваля. Сам знаеш, че аз съм го правил няколко пъти - и сега като се видим ще забележиш разликата от последната ни среща.

Има едно единствено правило - тялото само прави всичко. Само не трябва да му се пречи. И под непречене разбирам да не се слага в устата нищо, което е минало някаква технологична преработка. Не, не става въпрос за суровоядство - то до някаква степен е вредно за човек, който в зряла възраст го започва от раз. Става въпрос за това, че храненето следва да е базирано на цялостни храни - така както растат в природата. Позволено е само тяхното комбиниране и различна термична обработка. И тук идва смущаващата новина - без животински продукти... Хапването на месо, дори да е филе и абсолютно сухо, прави малко по-интересни метаболитни завои, водещи до стабилна талия. Това на теория. На практика резултата е поразителен. Не съм много убеден все още във веганството, но май натам отиват нещата... :) (за възрастни обаче, за деца всякаква подобна мисъл ще е престъпление).

В суматохата с храненето съм от близо 20 години - изчел съм сигурно 10 кашона литература. Едно нещо ми е убягвало от вниманието винаги, но то е защото слушах разни гурута... Идеята е да не се ядат никакви извлечени, екстрахирани мазнини - зехтин, олио, масло, мас, кокосови и всякакви други моди. Единствената мазнина, която може да се поема, при това умерено в период на вталяване е тази, която се намира в естествените продукти - ядки, маслини, авокадо. Има принцип, който гласи - мазнината, която консумираш е мазнината, която носиш по себе си. Е, ние мъжете обикновено я носим като шкембаци.

преди 19 часа, Орлин Баев каза:

От две години спортувам, но шкембето не мърда.

Джелезно правило: 90 % дисциплина в кухнята, 10 % в залата - тогава има резултати. Иначе, пот и мъка...

преди 19 часа, Орлин Баев каза:

ям вечер след работа и спорт, около 22ч

И ако има поне 20 грама мазнина, а такава влиза от раз с обичайното хранене, дори в три-четири пъти по-голямо количество, забрави окончателно :)

преди 19 часа, Орлин Баев каза:

Обичам да ми харесва каквото ям и да усетя насищане и задоволство - харесва ми яденето и когато ям, не е за да си набавям вещества, а е заради кефа от това.

Познато ми е... Затова и никога не се отървах окончателно от моето коремче. Но нали знаеш - адептите казват, че храненето също е вид духовен път. Груб, през материята, тежък, но е път.

преди 19 часа, Орлин Баев каза:

Опитвам предимно салатки и протеини - вкусно, чудесно.

Това е сигурен гарант, че метаболизма ще се забави като костенурка. Има едно златно правило в биохимията и то гласи, че "мазнините горят в огъня на въглехидратите". Ако не се консумират достатъчно въглехидрати, тялото си мисли, че е глад и трупа запаси. А ние, в еволюционен план, сме предимно въглехидратно хранещи се животни.

преди 19 часа, Орлин Баев каза:

Обожавам бисквитите, сладкото, но от много време само по изключение и рядко ям сладко.

Дрога. Но и аз съм зависим. Ако спрат шоколада в света, нямам идея какво ще се прави... :)

преди 19 часа, Орлин Баев каза:

Искам да сваля, ама не се получава.

Знаеш, че такава заявка подсъзнанието по никакъв повод няма да възприеме и ще се хвърли в яростна защита на статуквото, че и по-зле може да става. Нищо, което искаме да махаме от нас не може да се махне - парадокса на абсолюта. Няма какво да го пиша - знаеш за какво става въпрос.

преди 19 часа, Орлин Баев каза:

Това, което чувствам е, че тялото ми вече има нужда от наистина много малко храна в сравнение с преди.

Това е откритие, което направих преди време. Дори идея си нямаш с колко малко можем.

преди 2 часа, Орлин Баев каза:

Понякога преди залата вземам л карнитин - казват, че добре действало. не виждам резултат обаче, а и го вземам рядко.

Л-карнитина трябва да се пие умно. Има схеми - ако не се спази такава, го изпикаваш без грам ефект. Ще ти разкажа подробно какво да правиш.

преди 2 часа, Орлин Баев каза:

Някои си бият хормон на растежа - хем качваш камара мускули и озверяваш, хем, сваляш кила и ядеш трийсет пъти повече без проблем... :) Е, шегувам се, няма да го направя посмъртно, не съм това.

Никога, в никакъв случай! Колко хора отпътуваха от тоя свят в опитите си да се правят на метаболитни регулатори с помощта на зобене...

преди 2 часа, Орлин Баев каза:

Преди ядях 10 пъти повече, без никакво пазене: бисквити, вафли, мазно, всичко, а бях 20 кила надолу.

Ако имаш време прочети "Стоп на остаряването" на Обри де Грей - там хубаво е описано това явление. Но тук има и друг аспект - очакваме всичко това да се случи, програмирани сме.

преди 2 часа, Орлин Баев каза:

Зле, зле.... Какво да правя, не знам... 

Яж, моли се и обичай :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) вегетарианство,, за възрастни обаче, за деца всякаква подобна мисъл ще е престъпление " :(  Престъплението на възрастния седи в идеята че знае какво е потребно на детето , по-добре от ,,инстинктите" на самото дете .

,,зле.... Какво да правя, не знам..." :) краставичка за краставичаря :) . Тялото ти има нужда от по-различно внимание ? Имаш нужда от жизнен опит с понятието  за удоволствие ?Нали когато казваме , намалих удоволствието от .......На практика сме го преместили в нови граници .

пп , за мен е непосилно да меря храната си , Мярката е усещането за ситост .Стремя се при първото такова усещане да спирам , дори и на недовършения ,,залък" . За да добиете представа за количеството ще добавя че безпроблемно мога да хапна още толкоз , ако се разсея и продължа ... А за разлика от преди 10г , ако продължа и след това за удоволствие , може да се появят последствия . Не големи но неприятни .  Значи се получава че хапвам понякога до 3 пъти по-малко от преди години .  Е :)  ако не го правя става зле .

Линк към коментар
Share on other sites

" Имаш нужда от жизнен опит с понятието  за удоволствие "

Прав си - в ядрото, зад диетите, проблемът ми е, че съм слабоволев лигльо, неумеещ да си постави здрави граници, а чревоугодничи. Иначе за манджите ми е ясно, ама това, че робувам и се прекланям пред удоволствието, това ми е главното. И не е само за храната...Трудно ми е да жертвам кефа в името на любовта, куца ми дисциплината яко... Ето, днес е петък и съм на вода - чувствам колко благотворно е това здраво волево усилие по поставяне на емоционална граница пред въжделението пред храната. Това, което чувствам е, че за да се получи при мен, е нужно да тренирам волята си редовно с такива ежеседмични постове. Ако не и двуразово, два дни в седмицата - веднъж на вода, веднъж на плодчета. Тогава ще се пренесе в ежедневието. Иначе, когато става дума за активни усилия и мотивация, съм куче - мога да следвам цел с десетилетия, с постъпателни усилия и още и още, търпеливо и фокусирано. Обаче, по отношение на ограничаването съм зле - съзнавам си го и имам да си тренирам здравоволието. Мотивация умея да поддържам, ама дисциплина труууудноооо... Тоест, когато нещо ме кефи, равен нямам в гоненето му. Ама когато е до тази казармената дисциплина, до твърдото НЕ, имам да уча много. Еми, да се уча, няма кво да мрънкам повече. 

Мерси ви за отговорите!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Мерси и аз , за възможноста да се оплача .Ти нямаш нужда от напомняне как се сменя мотивацията . :) и как всяко действие малко по малко гради бъдещето . Или как тялото реагира на света моделирайки се , принуждавайки ни да промяме поведението .

Какъв е смисъла на живота не е нужно да питаш младежа . Но възрастния има нужда .Защото е по лесно 20 годишен да се качи на Черни връх , от колкото възрастен да стане  един час преди обичайното време .

Гъбички под ноктите , добре . Как си с черния дроб и бъбреците . Без проблем ? Ще пиеш това  6 месеца , после ще видим .... Но мина време пак се появиха .Сега не ям определени неща , щадя тялото си , а нова порция лекарства ?Най добре е алтернативна медицина , а и винаги мога да се стопя от глад :) . Но , нищо не правя . Поглеждам от време на време ръцете и си обещавам , да се заема . Но , нищо не правя ...Когато погледнах , 4 нокътя изцяло .Ами сега ? :( Направих лично примера с жабата , Водата кипна без да разбера  кога .

Струва ми се , че въпроса  защо става точно това , а не нещо друго , е основен , възлов .Обясняват че с възраста свободната енергия намалява ,тъй като всичко отива в потдръжката на вече познатото .И когато се появят случайни явления . Малки и не-застрашителни , нищо не правя . Другото обяснение е , непознаване нуждите на душата . Тя незнайно как случва нещата по нейн си план , независим от мисленето ... :(  Да , нямам отговори . А докато ги търся може да потренирам .Чели сте обясненията на Дънов за волята .Нещо като единно мисловно ,емоционално и физическо действие на всички удове в човека .Това , като завършена, изградена воля . Е :) няма скоро да мога , да се телепортирам .Но се надявам да не позволя бездействието ми да причини друго , както отказа ми да продавам мед .Независимо от множеството обективни оправдания , истинската причина бе картината на ,изкрящия буркан мед подаван от ръка с почернени нокти .

Сега си тренирам по всевъзможни поводи .Просто всяко колебание е повод за вземане и изпълнение на решение .Не е нужно да си обяснявам смисъла .Просто затвърждаване на навика , за единно действие .Да си обяснявам решенията има значение само ако го разказавам на други .Нали това е мъдростта , да виждаш как не е съществено какви точно ги вършиш ,Важното е да следиш целта и не заспиваш :)

 

 

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Много хубаво, искрено мнение - благодаря сърдечно!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Имам въпрос, който не е много по темата за храната, колкото за хранителните добавки. Напоследък ми се случва да попадам на информация, че почти всички болести в човека са резултат от задръстването на тялото с паразити. Рак, псориазис, мигрена, дистония, психични проблеми и други. В много сайтове /дори и тук/ изкачат обяви за прочистване от паразити, потресаващи снимки с червеи в сърцето, стомаха и мозъка.  Предлагат се всевъзможни таблетки и тинктури, като Тройчатката например, които са изцяло на билкова основа. Съставът й е: зелени орехи, карамфил и пелин.

Преди време ми беше попаднала руската "Бяла книга на живота". И там темата е паразити. Дори пишеше, че медитацията ускорявала развитието им в тялото. Под паразити се има предвид и едноклетъчни такива, които населяват цялото ни тяло. https://bowentherapy.files.wordpress.com/2015/03/d0b1d18fd0bbd0b0-d0bad0bdd0b8d0b3d0b0-d0bdd0b0-d0b6d0b8d0b2d0bed182d0b0.pdf

Присъствах на разговор в кварталния билков магазин, където консултантката обясняваше на една жена, че сме бъкани с паразити и затова имаме много болести, уморени сме и стресирани.Месото било едно от виновниците за това състояние, понеже гниело в червата. Това го намирам за доста повърхностно обяснение, но нека специалист се изкаже.

И още нещо, разните там билкови добавки не объркват ли целия организъм, понеже зелените орехи влияят на щитовидната жлеза например, заради йода... Не ми се струва правилно и безобидно такова лечение, което освен всичко протича няколко месеца за нещо, което я го имаш, я не.

Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще коментирам за случая , само думата специалист . Тя идва от специално .Значи се отнася за нещо конкретно , Но конкретно винаги е микроорганизъм с кавито е изпълнено всяко живо тяло .Така го е измислила природата ,Живеем в симбиоза с милиони микробчета :) . А нужния въпрос е как да живеем в хармония . със света отвън и вътре в телата ни .Как да потдържаме нужния баланс .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Много интересни въпроси!

Те много добре резонират с една екзотична еволюционна хипотеза, според която микроорганизмите са най-висшата форма на живот на Земята. Като такива те са създали нас, хората, като съвършени биореактори, които имат очи, уши и вкус, които могат да пренасят иначе трудно подвижните бактерии на хиляди километри... като ходим на Бахамите ходим не ние, а бактериите в нас....

Общо взето нещо подобно на хипотезата за висшия разум Зебра, който се маскира като природа и околна среда, а ние вярваме, че управляваме ресурсите на планетата :)

Виж, несериозно е да дискутираме какво пише в посочената Бяла книга, която е далече от научно произведение, още по-несериозно е да дискутираме препоръките на жената от кварталната билкопродавница.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...